Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se pretvaraju pare u zlato

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se pretvaraju pare u zlato

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 62275 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato31.01.2009. u 13:10 - pre 184 meseci
Citat:
gleb
Da kupis kucu na selu sa bunarom kako neko rece? Ima, puna srbija i niko nece za samo par ‘iljada. Jer tek posle je neces prodati.


a zasto bi je prodavao?
kupis neku kucicu,koja ima zemlje,malo je sredis ako treba,kad nastupi kriza imas zemlju na kojoj uzgojiti neophodne stvari za ishranu [naravno,prvo se obezbedis sa semenom i slicnim] i zivis/prezivljavas,naravno i sve ovo sto smo nabrojali,sto je i lesli sad ponovio...

ali...onda prodje kriza i narod ti navrne na kapiju,kako ti imas,pa ti pokrade...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato31.01.2009. u 15:00 - pre 184 meseci
E al' obavezno i nuklearni bunker da se sagradi... Treci svetski rat samo sto nije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato31.01.2009. u 20:11 - pre 184 meseci
Ivane da si ziveo u Sarajevu 90-ih,verujem da bi sada imao takav komentar,ili ne bi ?
Ko se ispece na iskipelo mleko taj posle i u jogurt duva.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato01.02.2009. u 17:46 - pre 184 meseci
Probaj u Saxo-u, pa nam javi kakva je procedura.

http://www.saxobank.co.uk/private/metals/default.aspx
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
93.86.226.*



+1 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato12.02.2009. u 21:11 - pre 184 meseci
Citajuci stampu ovih dana cesto se moze naleteti na vesti o pravoj pomami za zlatom na zapadu. Jos niko nije svestan razmere postojece krize koja "lomi" i najjace ekonomije zbog pohlepe americkih bankara. Niti sta moze da bude sa moneternim sistemom Amerike i Evrope za koju godinu tako da mislim da je investicija u sto cistije zlato umesto u bilo kakve papire, investicione i privatne penzione fondove mnogo pametnija stvar.

E sad kako to izvesti u nasim uslovima. Po meni je najbolja solucija kupovina 900/1000 zlatnika poznatih kovnica (NBS, Zlatara Majdanpek isl.) koje se kasnije mogu preprodati uz minimalni gubitak (koji na visegodisnjem nivou ce biti manji od gubitka na orocenoj deviznoj stednji recimo). A tek u slucaju neceg ne daj boze goreg, tek onda ce biti veoooma isplativo. A gde cete te zlatnike cuvati! To vec zavisi od vaseg licnog umeca:-)
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
77.46.220.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato10.03.2009. u 12:24 - pre 183 meseci
Nova mogućnost investiranja i najbolja zaštita od krize – investicioni plemeniti metali konačno se nude i u Srbiji


Početna strana » Finansije » Vesti

Švajcarska kompanija iQ INVEST , koja posluje u 16 država u Evropi, početkom 2009. godine otvorila je svoju ćerku firmu - iQ Invest ulaganja plus d.o.o. u Srbiji, u Novom Sadu, koja je prva i jedina kompanija na ovim prostorima koja se bavi plasmanom investicionog zlata i srebra – zlatnih i srebrnih dukata i poluga.

Investiciono zlato i srebro su najsigurniji način investiranja i najbolja zaštita od infalcije kao i svetske ekonomske krize. U zlatu nema inflacije a sama cena konstantno raste (2001.god-276$/unci, 2005-513$/unci a danas već oko 930-940 $/unci) tako da je to bolje ulaganje od nekretnine, devizne štednje, slamarice, ... Zlato i srebro, za razliku od papirnatog novca, ne gube svoju kupovnu moć (razmislite samo šta ste mogli kupiti za 100e 2001-e godine a šta danas?). Investicioni plemeniti metali su sredstvo da se sačuva vrednost imovine i kupovne moći.

Za razliku od svake druge investicije, investiranje u zlato i srebro nema standardnih rizika: Rizik od inflacije, Rizik od promene kursa, Rizik državne politike i Rizik likvidnosti.

Klijentu, koji odluči investirati, fizički se isporučuju plemeniti metali (za sad samo u EU i ostalim zemljama gde imamo predstavništva , jer naš zakon ne dozvoljava isporuku u Srbiji) ili se zlato i srebro pohranjuju/odlažu u nezavistan trezor u Švajcarskoj na ime klijenta. Samo klijent može upravljati sa tim plemenitim metalima, više nije u posedu kompanije. Trezor se nalazi u bescarinskoj zoni, na ciriškom aerodromu Kloten, a čuvanje do 30 godina je već uračunato u cenu.
Najbitnija činjenica, koja iQ Invest izdvaja od konkurencije, je: iQ Invest se ugovorom obavezuje da će prodate plemenite metale otkupiti kad god klijent želi i to po ceni koja je tog dana aktuelna na Londonskoj berzi, a ne u trećini,pola cene kao što je slučaj sa „lomljenim“ zlatom. Klijent može prodati ceo ili deo ugovora (sve ili deo dukata ili poluga) i u tome se ogleda likvidnost investicije.
Uplata u celoj Evropi je centralizovana, svi uplaćuju na jedinstveni račun u Švajcarskoj, i švajcarska banka je garant uplate i isporuke. Minimalna uplata je 50 eur na mesečnom nivou kod dugoročnih ugovora za dodatnu penziju, ili od 1000 eur na više za jednokratni ugovor.

iQ Invest je evropski lider u plasmanu investicionih plemenitih metala. Dubajska topionica zlata je naš partner i iQ Invest uvek ima na raspolaganju dovoljne količine zlata i srebra, za razliku od konkurentskih kuća koji su u naletu krize ostali bez zlata na zalihama. Mi i naš partner plasiramo 6% od ukupne svetske proizvodnje zlata.

Zašto investirati u investiciono zlato i srebro? Stabilnost: kovanice od zlata i srebra ne mogu toliko da se obezvredne koliko tehničko zlato. Uvek održavaju svoju pojedinačnu vrednost i time pružaju zaštitu od inflacije. Sigurnost: Industriji je potrebno sve više i više zlata i srebra. Nalazišta zlata i srebra su ograničena, potražnja raste znatno brže nego godišnja proizvedena količina i samim tim se cena povećava. Likvidnost: Onaj ko ima zlata uvek ima i novca. Zlato i srebro su međunarodne valute i u svako doba se mogu prodati. Nezavisnost: Zlato i srebro su nezavisni od država i valuta. Njihovu vrednost utvrđuju pre svega ponuda i potražnja. Rezerve: Kovanice od plemenitog metala su sigurne rezerve imovine. Ono što je dobro narodnim bankama i vladama, to ne može biti loše ni pojedincu.

Godišnja proizvodnja zlata na svetskom nivou je 2600 tona, dok je potražnja 2008. godine bila preko 3700 t. Potražnja se konstantno povećava a proizvodnja ne može u dovoljnoj meri da je prati. Analitičari predviđaju da će za 10 godina potražnja porasti na 10 000 tona (4 puta više) a realno moguće povećanje proizvodnje je samo 35% u narednih 10 godina. Time cena neminovno raste i donosi veću dobit nego druge investicije. (Economy, 9. mart 2009.)
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
77.46.220.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato10.03.2009. u 12:26 - pre 183 meseci
http://www.economy.rs/finansij...onacno-se-nude-i-u-Srbiji.html

Ako nekog zanima,dacu mu i broj tel od te firme....
 
Odgovor na temu

xchillah

Član broj: 10119
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato10.03.2009. u 15:15 - pre 183 meseci
Priložio bih grafikon preuzet sa www.netdania.com.



Očegledna je snažna korelacija indeksa dolara i zlata;
odnosno,što je skuplji dolar zlato je jeftinije,i obrnuto.
Tako da se kupovinom zlata,praktično,kladimo na pad dolara.

Investicija u zlato je,kao i svaka druga investicija,rizična,
u smislu da je njegova vrednost u budućnosti neizvesna.

Dobro je da kompanije,kao ova gore predstavljena,
donose mogućnost investiranja u zlato,u naše krajeve.
Ne sumnjam u njihov kredibilitet i poštenje,
oni za svoj posao treba da uzmu proviziju i tu se njihov posao završava.

Međutim,u gore navedenom tekstu,se,ako dozvolite,
prilično tendenciozno sugeriše budući rast cene zlata,
i ulaganje u njega kao dobra investicija.
To je,konačno,samo još jedan investicioni savet,koji,može
da bude dobar,ali isto tako i loš.
Dozvolite da se zapitam,gde su bili kada je zlato koštalo 300$?
Sada je preko 900$,na nivoima istorijskog maksimuma.
Na karti se vidi double top,za one koji posmatraju očima tehničke analize.
A i bez ikakve fancy analize,zdrav razum govori,da je kupovina,
na nivou istorijskog maksimuma,najblaže rečeno,diskutabilna.
To bi bilo samo neko moje razmišljanje vezano za cenu zlata,
nikakav investicioni savet,daleko od toga.





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato14.03.2009. u 14:23 - pre 183 meseci
www.kitco.com
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato25.03.2009. u 17:13 - pre 182 meseci
danas dok sam cekao...vidim u nekoj press novini [sta god to bilo]... naslov" topio zlato u radionici"

i u nastavku vest,neki lik iz subotice topio u "kucnoj radionici" zlato i kao pravio nakit bla bla ,medjutim nije imao "dozvolu" da to radi i stavili ga u corku...odmah sam se setio ove teme :D

medjutim,ne mogu da nadjem na netu nigde...
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato25.03.2009. u 19:41 - pre 182 meseci
Citat:
Mobtel: Švajcarska kompanija iQ INVEST...

Rizikovaću da ispadnem paranoik ali... Ko garantuje da u pomenutom trezoru u Švajcarskoj ne postoji samo kilo ili dva zlata koje se onda X puta prodaje naivnim građanima Srbije. Bez mogućnosti da kupljeno zlato fizički bude u posedu kupca i da ga on sam proda kome god želi dolazimo u situaciju da sutra neko može da nas pravi budalom za naš sopstveni novac.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato25.03.2009. u 20:07 - pre 182 meseci
Citat:
ctrl alt del: Rizikovaću da ispadnem paranoik ali... Ko garantuje da u pomenutom trezoru u Švajcarskoj ne postoji samo kilo ili dva zlata koje se onda X puta prodaje naivnim građanima Srbije. Bez mogućnosti da kupljeno zlato fizički bude u posedu kupca i da ga on sam proda kome god želi dolazimo u situaciju da sutra neko može da nas pravi budalom za naš sopstveni novac.
Pa to i jeste suština rada banaka. Niko ne proverava da li oni i šta imaju u trezorima. Bitno je da ti imaš lepo parče papira na kom piše da si ti vlasnik toliko-i-toliko kila zlata, i nema da brineš. Dok ne pukne piramida, pa ti onda ostane samo to parče papira...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato25.03.2009. u 20:14 - pre 182 meseci
to sam upravo i ja priupitao na nekoj prethodnoj stranici i rekli su mi da mozes doci i pogledati [i maziti paziti] svoju ciglu,a onda mrs napolje odakle si dosao :D

ni meni se ne svidja to,al jbg,sta je tu je :) [mislim ako hoces da "kupis" zlato kod njih ;)]
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
93.86.120.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato26.03.2009. u 13:41 - pre 182 meseci
A zasto se svi hvatate za moje reci,lepo izguglujete telefon od firme, mail ili sta vec pa pitajte njih direktno,
nisam ja PR menadzer njihove firme...
koliko ja znam vi mozete da kupite zlato kod njih,a kad ga platite mozete da ga ostavite kod njih na cuvanje*imate placeno cuvanje kod njih 30 godina (a i to kosta nesto zar ne) ili da ga sami preuzmete u svajcarskoj.

zakonski nije moguce da vam ga donesu u srbiju recimo city expresom!!!
da vi kad ga preuzmete od njih radite sa njim sta vam je volja
vecina ce ga hteti naravno svercovati u gacama ali to je na svakom da sam oceni sta mu volja

elem zbog naseg zakona nije moguce dobiti zlato u srbiji!a u EU mozete gde vam volja
npr odete u madjarsku i tamo ga uzmete...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.03.2009. u 00:16 - pre 182 meseci
Mene zanima od cega se sve zlato moze dobiti koriscenjem nuklearne fizike?
Znam da je zlato dobijano iz platine i merkurijuma jos pre 60 godina, ali ova 2 metala nisu uopste jeftina, tako da tu za sada ne postoji ekonomska korist od toga. Ima li nesto jeftinije od cega se u perspektivi moze praviti zlato?
Posebno me zanima olovo.
 
Odgovor na temu

xchillah

Član broj: 10119
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.03.2009. u 00:35 - pre 182 meseci
Možda treba konsultovati alhemičare.
Citat:
Alhemičari su pokušavali da otkriju tajnu pronalaska kamena mudrosti, što se opisivalo kao „Veliko delo“ (lat. Magnum opus). Kamen mudrosti bi omogućavao da se obični metali pretvore u zlato ili srebro.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
212.200.145.*



+2282 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato27.03.2009. u 09:34 - pre 182 meseci
Da, alhemicari su to vekovima uzaludno pokusavali, ali od njihovih iskustava nema neke koristi - nema tu koristi od hemije vec od fizike i to nuklearne. Tek pre nekih 60-70 godina nuklearna fizika je omogucila da se tezi metali pretvaraju u lakse (i da se pritom dobija energija). Obrnuta reakcija pretvaranja laksih elemenata u teze je takodje teoretski moguca, ali koliko sam ja informisan, jos niko nije uspeo da odradi kontrolisanu fuziju. Jednog dana kad neko to bude uspesno izveo, bice zlata kao blata. U medjuvremenu, ostaje moje pitanje izvodljivosti cepanja jezgra olova na zlato + jos nesto, nisam se odavno bavio time pa se malo zaboravilo.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato04.06.2009. u 13:49 - pre 180 meseci
http://www.danas.rs/dodaci/bra...kupaca_.59.html?news_id=159546

Jedni nemaju gde da kupe, drugi nemaju kome da prodaju. A svi žive naravno u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Sir Oliver Oliver
PBC

Član broj: 225325
Poruke: 1
*.vs.shawcable.net.



Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato12.06.2009. u 19:34 - pre 180 meseci
Herbutus,

iako je ova tema odavno prestala da bude aktivna, da pokusam:

Herbutus, naveo si par veoma konkretnih stvari - sta moze sta ne moze. Mozes li reci malo vise, ili barem gdje se mogu naci ti zakoni vezani za to sta je dozvoljeno a sta nije?
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako se pretvaraju pare u zlato12.06.2009. u 20:56 - pre 180 meseci
sistem koji je bio ja na zapadu je pobedio zato sto je pobedio zapad jer on je tehnoloski, civilizacijski i organizacijskih daleko ispred svih. Cast Japanu.

Vi danas imate pravi komunizam na zapadu o kakvom su mastali Marx & CO i sve funkcionise OK. Najbolje bi bilo kad bi od drustvenog uredjenja zavisio napredak zemlje, onda bi Bangladesh naprimer sve svoje vukovce poslao u Oxfrod da izuce koji je najbolji sistem pa da se razviju. Ljudi na istoku evrope su srusili komunizam za koga su verovali da je uzrok zla, medjutim da investicija sa zapada i zapadne tehnologije nije bilo nema tog kapitalizma koji bi njih spasao, upravo bi zavrsili kao ona juznoamericka beda po favelama kojoj eto gle ni kapitalizam nije pomogao.

Drugo sto je Ivan jednom rekao da su i servisi i usluge takodje privreda i naveo primer New York-a. Da, slazem se, verujem da NY mozda nema ni jednu fabriku, ali iza tog Menhetna stoji cela Americka industrija (hohoho) koja je resila: DA NY ce nam biti finansijski centar i tu cemo sve nase poslove zavrsiti. Zato ljudi u NY imaju kome da prodaju servise. Naravno da su oni sreckovici i naravno da bi svako razuman to voleo. Kada bi Evropa htela da dolazi u Beograd i da on bude finansijski centar mi bi ziveli bas kao onaj Crnokorac koji ceka seika da ulozi 5mlrd dolara u Becica.

Pogledajte u Americi cim je krenula da se skrljosava ekonomija prvi je puko Menhetn. Puca i turizam, wellness centri, holivud, nije ljudi nikom do zajebancije jer ti servisi oni nikome sada ne trebaju. Dakle ekonomije je industrija i industrija je ekonomija. Novac to je roba. Roba dolazi iz industrije i logicno: nema novca ---> nema robe.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se pretvaraju pare u zlato

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 62275 | Odgovora: 154 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.