Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP upgrade problem

[es] :: Windows desktop :: Windows XP upgrade problem

[ Pregleda: 3545 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cana47
Stevandic Mico
Banjaluka

Član broj: 210644
Poruke: 7
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Windows XP upgrade problem30.01.2009. u 12:34 - pre 185 meseci
E ovako trebao sam da instaliram windows sp3 na racunar ali posto sam imao samo boot cd xp sa sp3 probao sam upgrade. I da bi mi na polovini instalacije (nakon INSTALING DEVICES) iz cista mira resetovao racunar, E sad da li postoji mogucnost da vratim racunar u prijasnje stanje znaci da bude opet sp2 ili da nekako zavrsim taj upgrade? Format ne dolazi u obzir jer ima programa instaliranih do kojih vise ne mogu doci.

hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
adsl-78-30-164-171.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem30.01.2009. u 12:58 - pre 185 meseci
Dobrodošao na forum. Lepo si se upetljao. Originalan Windows XP SP3 ne postoji. To što si ti pokušao da uradiš nije preporučljivo, odnosno nije moguće u šta si se i sam uverio. Sad će da krene lavina predloga. Da li ćeš uspeti da spaseš te programe, ne verujem. Počni da ih tražiš tamo gde si skinuo taj XP SP3. Moguća je samo čista instalacija takvog Windowsa.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.189.*



+21 Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem30.01.2009. u 16:14 - pre 185 meseci
Citat:
zoran_dojkic:...Originalan Windows XP SP3 ne postoji...

Ovo nije u potpunosto tačno, pošto je bio na MSDN ISO fajl sa integrisanim SP3. Ko je na vreme bio vešt uspeo je to i da nabavi. Istina je da su trenutno torrenti prepuni kojekavih brljotina, koje sve u svom nazivu sadrže i "SP3", a koje su mahom sve nepouzdane tj. nepreporučljive.
Za gore pomenuti slučaj, a ako je u pitanju pravi butabilni instalacioni disk, najbolje je umesto upgrade instalacije iz Windowsa, pokrenuti instalaciju sa butabilnog diska i odabrati Repair Installation.
 
Odgovor na temu

cana47
Stevandic Mico
Banjaluka

Član broj: 210644
Poruke: 7
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem31.01.2009. u 14:47 - pre 185 meseci
Probao sam da uradim i repair sistema al ne ide ni on ista stvar se opet desava.
Probao bih da obrisem insatalacione fajlove i da editujem boot.ini al ne znam sta smijem da obrisem i da li je to uopste moguce?
I hvala na dobrodoslici
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.91.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem04.02.2009. u 22:34 - pre 185 meseci
Nešto mi nije najjasnije... Imao si instaliran WinXP SP2 i hteo si od njega reinstalacijom da napraviš WinXP SP3? I sada se u toku reinstalacije restartuje i nema ni nazad ni napred? Da li se to dešava zaista nakon onog Installing Devices ili u toku toga na npr. 33-35. minutu odbrojavanja?
 
Odgovor na temu

cana47
Stevandic Mico
Banjaluka

Član broj: 210644
Poruke: 7
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem12.02.2009. u 12:04 - pre 185 meseci
Znaci cim zavrsi instaling devices odmah restartuje komp i stalno vrti u krug. probao sam da radim repair i sa sp2 i sa sp3 nece nista uvjek isto.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.82.*



+10 Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem12.02.2009. u 18:58 - pre 185 meseci
Možda mu baš poslednji uređaj koji instalira smeta pa se tebi čini da je to nakon Installing Devices. Kako god...

Ta restartovanja ili zaglavljivanja na određenom minutu instalacije se uglavnom dešavaju zbog nekog komada hardvera. Prvi korak bi bio da iz računara izvadiš sve kartice i uređaje koji nisu neophodni u toku instalacije (dodaćeš ih kasnije). Pored toga, u BIOS-u takođe poisključuj šta god od resursa nije neophodno (USB, serijske i paralelne portove, sound, modem, LAN...). Uz malo sreće, instalacija će proći kritičan momenat. Ako si malo vičniji možeš i sledeće da uradiš. Instalaciona procedura inače loguje sve šta instalira od uređaja. Opet (po ko zna koji put) pokreni računar. Ne novu instalaciju, već ga pusti da se butne sa hard diska i neka kaže Restarting Installation (tako nešto), ali BEZ INSTALACIONOG CD-A. Vrlo brzo će da kuka da mu nedostaje instalacioni CD. Nemoj ga stavljati, već udari (Shift - F10). Otvoriće ti se Cmd, pa ga nateraj na C:\Windows\setupapi.log. Taj fajl će ti se otvoriti u NotePad-u. U poslednjih par redova ti se nalazi uređaj koji je poslednji instaliran (reč se svakako završava na INF), odnosno bar je pokušao da ga instalira. Možda tako i naslutiš o kom uređaju se radi. Zatim, taj isti fajl potraži kroz Cmd u C:\Windows\Inf\ i obriši ga. Sada možeš staviti instalacioni CD i nastaviti instalaciju i da strepiš.

Eee, sve sam ja to lepo opisao, ali to sve važi samo ako mu zaista smeta neko parče hardvera...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Windows XP upgrade problem13.02.2009. u 04:37 - pre 185 meseci
Meni samo nije jasno, ako si već imao instaliran XP koji ti je radio, zašto si radio kompletnu reinstalaciju OSa umesto da samo "prilepiš" SP3 update kako je i predviđeno za takve zahvate..

Moguće je da ti je neispravna memorija, ako imaš više modula izvadi jedan pa probaj bez njega ako opet neće vrati njega pa izvadi drugi i tako dok ne eliminišeš tu mogućnost.

A za softver čisto sumnjam da ga ne možeš nabaviti, ali to je već drugi problem.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows XP upgrade problem

[ Pregleda: 3545 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.