Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unutrasnja I spoljna izolacija

elitemadzone.org :: TechZone :: Unutrasnja I spoljna izolacija

[ Pregleda: 13586 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Unutrasnja I spoljna izolacija01.02.2009. u 20:05 - pre 185 meseci
Zivimo u kuci na kojoj postoji spoljna fasada sa 5cm stiropora izolacijom, i sa unutrasnjom izolacijom 2 cm stiropor (prvo je bila unutrasnja izolacija par godina, dok spolja nije bilo ni malterisano...). Iznad nasih glava je betonska ploca, iznad koje je tavan... Desava se, svake zime, da se na plafonu, u cosku, na ivici spajanja sa zidom (stiroporom), pojavljuje budj, u spavacoj sobi (u kuhinji resen problem kupovinom asipiratora). Sad znam da se u toku noci povecava vlaznost prostorije u kojoj se spava, ali zanima me generalno, najvise zbog cerkice, kako da permanento resim taj problem? Da li da sklonim unutrasnju izolaciju? Da li je moguce da se vremenom budj "probijala" kroz stiropor i zadrzala se izmedju njega i zida pa da sada rizikujemo da zivimo sa tihim nevidljivim ubicom u zidovima? Da li ce problem resiti postavljanje 5cm stiropora na tavan na plocu? Da li stavljati stiropor ili stirodur?

Hvala unapred svima koji ce dati odgovor na ovu temu....
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija01.02.2009. u 20:58 - pre 185 meseci
Nije se nista zadrzalo vec imas mesta gde je izolacija slabija od okoline pa se na njima kondenzuje voda. Mozes da uklonis unutrasnju izolaciju da bi ceo zid imao visu temperaturu, da izolujes ta mesta dodatno i da poboljsas ventilaciju prostorija. Hladan vazduh moze da sadrzi mnogo manje vode u obliku pare. Imas izmenjivace koji usput zagrevaju svez vazduh i smanjuju toplotne gubitke a mozes nesto i da improvizujes. Unutrasnju izolaciju ja ne bih dirao, steta je, samo dodatno izoluj grede i gde se vec skuplja budj. Mozes to i da zamazes perlitnim malterom. Unutrasnja izolacija sprecava akumulaciju toplote u zidu i povecava varijacije temperature mada stvar ublazavaju neizolovani unutrasnji zidovi. Ja sam svesno radio unutrasnju izolaciju u radionici koja se ne koristi 24 sata niti svaki dan radi brzeg zagrevanja u startu, nije mi bitno koliko ce se brzo ohladiti. Stavi akcenat na ventilaciju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija02.02.2009. u 08:43 - pre 185 meseci
Koliko ja mogu da zaključim, problem je sa betonskom pločom, koja je svakako hladna i neizolovana.


(Pantića ništa nisam razumeo, ša je 'teo da kaže ...)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija02.02.2009. u 10:09 - pre 185 meseci
El to imas plasticnu stolariju ??

pozdrav Marko

 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.177.*



+164 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija02.02.2009. u 15:12 - pre 185 meseci
@Pantic

Da li cu ublaziti problem ako stavim stiropor (ili stirodur) NA tavan, tako da mi svi spoljni zidovi u sobi budu izolovani spolja i unutra, a plafon samo spolja?


Marko, nemam PVC, nego drvenu stolariju...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija02.02.2009. u 19:26 - pre 185 meseci
Problem ces ublaziti ali ne znam da li i resiti jer ce ivice plafona gubiti toplotu preko zidova i ispod ivice krova na onom delu gde lezi venac i koji neces moci tako lako da izolujes spolja. Zamisli poprecni presek te gradjevine i imajuci u vidu da beton nekoliko puta bolje vodi toplotu od cigle i blokova zakljuci na kojim mestima moze doci do problema. Izolacija plafona je svakako dobra stvar jer se tu gubi koliko i kroz zidove ali posle svega ti predlazem da kriticna mesta dodatno izolujes malterom koji se pravi od perlita (nesto nalik izmrvljenom stiroporu) i da razmislis o ventilaciji koja osim vlage otklanja i grinje, prasinu i ostalo. Ovo sa perlitom mozes i odmah, ne moras cekati prolece prilicno je bezbolno. Znaci uz ivicu par cm pa polako svedes ka sredini da se ne vidi kosina i kad se osusi okrecis.

Citat:
Java Beograd: (Pantića ništa nisam razumeo, ša je 'teo da kaže ...)


Sta lebati nisi razumeo? Oko spoljasnje i unutrasnje izolacije? Zamisli zid izolovan sa jedne strane. Njegova provodljivost je ista i sa jedne i sa druge strane nebitno gde se nalazi soba a gde spoljasnji prostor. Ali ako je neizolovana strana zida unutra da bi u prostoriji podigao temperaturu potrebno je zagrejati celokupnu masu zida.
Ta energija nije izgubljena bar ne dok ne prodje kroz izolaciju. Odrzavace temperaturu u prostoriji i kada prestane grejanje.
E ako ja u odredjenoj prostoriji provodim 8 sati dnevno veci deo tog vremena ce biti potrosen na postizanje odgovarajuce temperature i grejanje zida. Nije mi od pomoci sto ce u prostoriji biti toplo i kad ja vise nisam tu. Do sledeceg jutra akumulirana toplota ce biti izgubljena. Unutrasnja izolacija omogucava brze zagrevanje ali i brze hladjenje dakle manje gubitke ako se prostorija ne greje stalno.
A za ventilaciju pogledaj na forumu mislim da ima lepih objasnjenja, poenta je da vazduh koji se izbacuje iz prostorije podgreva onaj koji ulazi unutra.

[Ovu poruku je menjao pantic68 dana 02.02.2009. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Unutrasnja I spoljna izolacija02.02.2009. u 19:29 - pre 185 meseci
@machiavelli
Ima i jednostavnije resenje, kupi ukrasne ploce stiropora i nalepi na ceo plafon ili oko ivice
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Unutrasnja I spoljna izolacija

[ Pregleda: 13586 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.