Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sušenje klimom?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sušenje klimom?

[ Pregleda: 4294 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Sušenje klimom?04.02.2009. u 15:59 - pre 185 meseci
Interesujem se za tematiku sušenja vazduha, pa sam pomislio da bi se mogla pokretna "pingvin" klima iskoristiti u svrhu sušenja (režim hlađenja sa jednim istim vazduhom, tj u zatvorenoj prostoriji).

Znam da često klime imaju i program za isušivanje vazduha, e sad mene interesuje koliko je to relno i efikasno... Znam, rećićete, postoje posebni uređaji za to, a postoji i gugl, međutim gugl samo njih i spominje (dehumidifiere), a kod nas u zemlji nema da se kupi tako nešto.

Ako prenosna klima ne bude dobra/efikasna, imam nameru da napravim sistem sa "velikom" klimom montiranom na neka kolica sa točkovima, jer je bitno da bude pokretno.

Svaka ideja je dobrodošla, sva razmišljanja na tu temu, varijante uradi-sam takođe...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Sušenje klimom?04.02.2009. u 18:34 - pre 185 meseci
Teoretski bi moglo, ali ako ces to da koristis za odrzavanje nekih biljaka, hrane ili neke robe, ne bih ti to savetovao, nije bas preporucljivo...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.yu.



+334 Profil

icon Re: Sušenje klimom?04.02.2009. u 19:30 - pre 185 meseci
Ja sam montirao pre 5-6 godina vise komada u nekim hangarima za uzgoj pecuraka.Ne mogu da se setim da li je to bilo u Kuli ili Vrbasu...
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
*.donet.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Sušenje klimom?04.02.2009. u 21:07 - pre 185 meseci
Ako vec planiras da vrsis susenje vazduha klimom bez vece promene temperature, mnogo ti je bolje to vrsiti pingvinom(pokretna klima) nego sa obicnim split modelom.

Obicna klima radi susenje 80% isto kao i hladjenje tj pusti hladjenje samo sa smanjenom brzinom ventilatora.Ona ce u isto vreme da susi i da hladi.

Ako ti je potrebno isusivanje bez promene temperature kopisti pingvin ali tako da se izduvna cev ne izbaca napolju nego isto ostane unutra.
Uredaj ce sa 1 strane da hladi a sa druge da greje tako da ce temperatura malo da se menja (raste neznatno) a dobice se dobro isusivanje.
Pravi isusivaci rade bas tako i nikako drugacije.Servisirao sam par komada i po tome znam da rade potpuno istu stvar.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: Sušenje klimom?05.02.2009. u 08:38 - pre 185 meseci
hvala ivane, to sam čekao...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sušenje klimom?

[ Pregleda: 4294 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.