Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta posle MSAccess-a ?

[es] :: Access :: Sta posle MSAccess-a ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6486 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?17.02.2009. u 22:00 - pre 184 meseci
Tacno, uz sve pohvale Windows alatima, Access i bilo sta drugo pod Windowsom se sada tek priblizva (samo priblizava) brzini koji je imao recimo Clipper 5.0 ili Fox tamo neke 1990 godine ili malo ranije. A onda su procesori bili 286 ili 386, RAM je bio 512 K, 1 MB je bio za onga ko hoce da crta AutoCAD. ceo hard disk je bio 20 ili 40 MB i naravno mnooogo sporiji nego danas. Pa ipak, sve je radilo brze. Pusta nostalgija .....
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?18.02.2009. u 22:34 - pre 184 meseci
"Eeeeee, u moje vrijeme to je bilo......". Nije, nego su vas sad razmazile tada nezamislive brzine procesora i kolicina memorije, pa vam je sad sve sporo. ;) Vratio bih ja sve vas nostalgicare na 768... hahahahaha
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?19.02.2009. u 09:02 - pre 184 meseci
Mali izvod iz cenovnika CET-a:
- MS Visual Studio 2008 Pro - 935$ + PDV
- MS Visual Studio 2008 Standard - 342$ + PDV
- MS VisualFox Pro 9 - 755$ + PDV

Cene sve govore.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?19.02.2009. u 22:54 - pre 184 meseci
@ Scelle: veruj mi nismo razmazeni. Megaherci gigabajti ne znace nista. Vreme odziva programa ili pretrage u bazi se meri satom - pritisnes stopericu i meris. Ako je nesto nekad radilo 2 sekunde, a sada za istu funciju treba 10 ili 30 sekundi, to vise nije nostalgija. A veruj mi na rec, mnogo toga je radilo za mnooogo brze od dve sekunde. To ti je sve relativno. Nekad mi je trebalo 1 MB RAM da vrtim AutoCAD. Danas mi treba 1 GB tog istog RAM-a za taj isti AUtoCAD. Dobro, nije bas isti, ali funkcionalno zaista jeste isti. Crtezi se ne izradjuju nista brze danas nego pre 10 godina.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?20.02.2009. u 07:13 - pre 184 meseci
Vreme odziva pretrage je svakako merljivo i rushmore tehnologija je ono zbog čega je MS kupio FoxPro.
Nekad davno sam imao prilike da testiram pretrage u Fox-u pod DOS-om i na Novell mreži. Bilo je evidentno da ako rezultate pretrage koristite dalje za obradu i proračun (procedure sa po nekoliko pretraživanja u nizu) to ima smisla. Vremena su sjana.

Ako pokušavate da to što ste prvom pretragom pronašli odmah vizuelizujete na ekran putem tabelarnog pregleda ili na neki drugi način, onda će ta radnja biti mnogo sporija i ništa brža nego kod ostalih konkurentnih programaskih alata. Prvo dobijete u gornjem desnom uglu ekrana poruku da je pretraga završena za par sekundi ili za manje od sekunde (zavisno od količine podataka), a onda se načekate da to Fox i prikaže.

Znači pravljenje indexsa u “letu“ je jedno, a sva ostala grafička problematika, drugo. Tu eventualno dolaze u obzir MHz i Gb. Današnji zahtevi u pogledu grafike su enormni i to treba razlikovati od čiste pretrage. Bar su moja iskustva takva.

Što se GUI-a tiče, efikasnost izrade i naknadna udobnost u radu su na strani Access-a, nasuprot drugim alatima koje sam isprobao i imao prilike da vidim.

Ako radite kao pojedinac i projekte manjih razmera (do milion ili dva zapisa), onda je Access više nego dovoljan. Ako ste deo tima (banke, osiguravajuća društva, državne institucije.....itd) onda teško da će te odluke donositi sami i u tom slučaju svakako serverske platforme i DBMS-i koje je biske86 pominjao.

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Sta posle MSAccess-a ?20.02.2009. u 21:29 - pre 184 meseci
Citat:
Što se GUI-a tiče, efikasnost izrade i naknadna udobnost u radu su na strani Access-a, nasuprot drugim alatima koje sam isprobao i imao prilike da vidim.

O ovome se ne raspravlja, to je naprosto postulat - aksiom, za sada a isgleda i jos zadugo. Microsoft je prestao da razvija Access, a druge kompanije nemaju para da udju u razvoj neceg slicnog, i sve se polako pomera ka internetu, a da odstampate bilo sta sto nije print-screen sa interneta, ej, to je bre major headache. Event model? Data validation? Forget about it.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Sta posle MSAccess-a ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6486 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.