Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa pingom - win 2003 server

[es] :: Windows mreže :: problem sa pingom - win 2003 server

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milsmm
bg

Član broj: 60599
Poruke: 18
*.eunet.yu.



Profil

icon problem sa pingom - win 2003 server02.03.2009. u 07:51 - pre 184 meseci
Mreza od 70 racunara , DC je podignut na win 2003 serveru, svi racunari u mrezi su dodati u taj domen sve radilo perfektno pola godine. Odjednom taj win 2003 nevidi mrezu niti iko njega moze da pinguje. Ostatak mreze radi normalno dakle svi kompovi (XP radne stanice) se medjusobno pinguju bez problema al niko nevidi ovaj server niti on vidi ikoga. E sad mrezna kartica na win 2003 radi , menjao sam portove u switchu na koj je prikacena i ona regularno daje signal kada je kabl iztaknut / utaknut u switch. To je integrisana mrezna, pa sam nju iskljucio i stavio drugu PCI medjutim opet ista stvar. Sta bi to moglo biti? da nije neki servis iskljucen?

Inace napomena je da je SVE RADILO i da sto se tice podesavanja ip opsega, dns-a itd apsolutno nista menjano nije.Da dodam da nikakav firewall nije isntaliran ,i onaj windowsov je iskljucen, samo je instaliran NOD32 ako to ima veze, al i sa njim je radilo pola godine.
 
Odgovor na temu

milsmm
bg

Član broj: 60599
Poruke: 18
*.eunet.yu.



Profil

icon problem sa pingom - win 2003 server02.03.2009. u 14:10 - pre 184 meseci
hmmm sad sam prckao po Event viewer i nasao da prilikom dizanja win nije mogao da podigne servic IPSEC , i onda odem u odeljak za servise i vidim da je stopiran, probam da ga startujem medjutim kaze da nije moguce to startovati to je neki fajl lsass.exe . Na microsoftovom sajtu sam procitao da je taj IPSEC driver odgovoran za odlazni saobracaj sto i jeste caka, jer ja kad udjem u mreznu konekciju vidim da imam neke primljene pakete a nijedan poslat hmmm kako da pokrenem ovaj servis?
 
Odgovor na temu

yonkee978
Sistem Administrator
Beograd

Član broj: 214709
Poruke: 2
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: problem sa pingom - win 2003 server03.03.2009. u 08:21 - pre 184 meseci
ako imas izlaz na internet pinguj neki sajt na webu ako ni taj ping ne radi, onda je problem ili u fizickom nivou (npr. kabl), ili se mozda kojim slucajem zapatio virus na srv. Moze a i ne mora da bude problem sa netbios kesom pa sa srv-a mozes da probas nbtstat -R (sa velikim R).
Javi sta se desava...
Jah Jah & Mih Mih are the essence...
 
Odgovor na temu

milsmm
bg

Član broj: 60599
Poruke: 18
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: problem sa pingom - win 2003 server03.03.2009. u 09:32 - pre 184 meseci
Dakle.... problem definitivno nije na fizickom nivou jer menjao sam dosta kablova, i kablove koji na drugom kompu rade , na srv nece. Mreznu kartu sam isto promenio nova je i radi na drugom kompu, probao sam nbtstat -R ocistio je kesh al i dalje kada pokusam bilo kakav ping izbacuje destination unreachable. Da ,imam izlaz ka netu stim da sam server nikad nije izlazo tamo, kad sam mu dao podesavanja za default gateway i sve sto treba oko dns-ova opet nista nije mogao pingovati. Dakle masina je totalno odsecena od sveta.

E sad mene i dalje kopka onaj IPSEC servis, kada restartujem server on mi izbaci gresku koja glasi : "At least one service or driver failed during system startup, use event viewer to examine the event log for detalis" ja odem tamo i vidim upozorenja vezana za IPSEC i to da nije mogao da digne taj servis.

A sto se tice virusa i na njega sve vise sumnjam, mada svo vreme sam imao NOD32 uvek update-ovan, instaliracu jos neki AVP pa da vidim oce li naci sta...

Ima li jos neko ideju sta bi moglo biti ovde?
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: problem sa pingom - win 2003 server03.03.2009. u 11:39 - pre 184 meseci
Probaj da izbrises IPSec polise. To ces uraditi tako sto ces u regeditu otici na kljuc

Code:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\IPSec\Policy\Local

i izbrisati ga. Tu si zavrsio sa regedit-om. Sledece sto treba da uradis je da u run ukucas regsvr32 polstore.dll.

Sem toga, probaj i da ugasis IPSec servis tako sto ces namestiti da umesto automatic bude disable.
 
Odgovor na temu

yonkee978
Sistem Administrator
Beograd

Član broj: 214709
Poruke: 2
93.86.36.*



Profil

icon Re: problem sa pingom - win 2003 server03.03.2009. u 17:36 - pre 184 meseci
moguce da je iz nekog razloga taj servis pao. meni se desilo da padne printer spooler service, pa nista sem reinstala nije bilo od pomoci...
Jah Jah & Mih Mih are the essence...
 
Odgovor na temu

milsmm
bg

Član broj: 60599
Poruke: 18
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: problem sa pingom - win 2003 server04.03.2009. u 09:35 - pre 184 meseci
Resio sam problem, resenje je upravo ovo sto je rekao Danije, iz nekoga razloga u registry su mi se obrisale polise za IPSEC i taj servis prilikom dizanja windowsa je padao i nastpa blokada celokupnog saobracaja ka mrezi. Dakle kad sam usao u regedit na datu putanju IPSEC polise nije ni bilo, ukucavanjem komadne regsvr32 polstore.dll se ceo problem razresio, servis se sad normalno automatski dize bez ikakvih problema Hvala puno na pomoći!

A sto se tiče ovog print soopler servisa za stampace to se meni desava sa vremena na vreme da se taj servis ugasi sam od sebe pa nijedan stampac nece da radi, ti stamapci su inace USB i sherovani su na win 2003 serveru jer tako radi aplikacija , da nesirim pricu bezveze, uglavnom problem se kratkotrajno resi tako sto se na win 2003 serveru restartuje taj servis, i sve nanovo proradi. A dugotrajno resenje tog problema je da se ne koriste USB stampaci za mreznu stampu, a zasto pa zato sto drajveri zezaju, za to sluze mrezni stampaci

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: problem sa pingom - win 2003 server

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.