Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Comodo FW problem

[es] :: Zaštita :: Comodo FW problem

[ Pregleda: 2827 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stillonja

Član broj: 189084
Poruke: 22
93.86.201.*



Profil

icon Comodo FW problem04.03.2009. u 19:40 - pre 184 meseci
Danas sam instalirao Comodo internet security i iskljucio mu AV,kad sam poceo da cackam po Comodu podesavanja i slicno PC je poceo da mi se restartuje, secam se slicnog problema ranije sa Kav i ZA, pa predpostavljam da ima neke veze sa Comodovim proactive def i kav proactive def? ili gresim.
Od "cuvara" PC-a koristim KAV 2009,Spybot i Comodo internet sec, sva 3 rade u real time manje vise su na agressive podeseni.
Inace PC se sad restartuje reko bih jedino kada neki program pokusa da se konektuje na net, posebno na ovaj proces ( svaki put restartuje PC cim pokusam da startujem) CurseClient (www.curse.com)
Pokusao sam da iskljucim privremeno Comodov Def+ tj proactive def,KAV i sve ostale monitoring programe ali restart idalje nastane.
Inace Curse client koristim jako dugo i uopsteno ceo PC mi je radio super dok nisam instalirao Comodo.
Curse nije jedini program koji cim pokusa da se konektuje nastane restart, sam Comodov update dovede do restarta,downloading softwares koje koristim cim krenu da skidaju nesto cap..reset..
Probao sam i unistall Comodo, i da tad problemi nestanu.
Siguran sam da bi mnogi jednostavno presli na neki drugi FW, ali iskreno ovaj mi se svidja i ako je moguce srediti problem na drugi nacin (a ne unistall) radje bih prihvatio.
Da li neko zna sta mi je ciniti?

_edit
Posetio sam Comodo support forume, i okacio minidump file, dok sam menjao settings za mini dump dobio sam plavi ekran smrti prvi put i ovu poruku "NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS"

A ovo je objasnjenje koje sam nasao za datu poruku.(Microsoft official site)
http://support.microsoft.com/kb/906866

NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS"=
* On a computer that is running Microsoft Windows XP with Service Pack 2 or that is running Microsoft Windows Server 2003 with Service Pack 1, you install more than three programs that are related to file security. For example, you install more than three antivirus programs or file-encryption programs.

Follow sam svaki step u hotfixovanju problema ali za divno cudo problem je idalje aktivan.

Ako sam dobro shvatio ja koristim previse programa za sigurnost systema?
KAV+SND+Comodo (ne znam da li se Net limiter racuna u ovo? posto on ima svoje nacine zastite ali su kod mene totalno disablovani jel program koristim iskljucivo da bi mogo da odredim koji program ce koristiti kolko od mog internet protoka)



[Ovu poruku je menjao Stillonja dana 05.03.2009. u 05:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Comodo FW problem04.03.2009. u 23:17 - pre 184 meseci
Ja bas nisam dobro razumeo, da li si instalirao i Comodov antivirus i firewall pa onda iskljucio antivirus, ili antivirus nisi ni instalirao?
Zato sto je to razlicito...
Na pocetku instalacije daje mogucnost instaliranja oba, a ti si trebao da odcekiras prvu opciju i da samo firewall bude cekiran. Iako su obe opcije RECOMMENDED. Ako si instalirao ceo internet security, onda nije ni cudno sto racunar besni. :)
Ako si instalirao samo firewall,onda ja ne znam u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Comodo FW problem04.03.2009. u 23:34 - pre 184 meseci
Kakav KAV imaš? Sa ili bez Firewall-a? Ako imaš i u njemu, to je razlog.
Stvarno ne razumem onaj odgovor na njihovom forumu, što ih ne pitaš da ti malo pojasne? Taj koji ti je odgovorio je neki seljak koji ne zna šta je engleski.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 00:00 - pre 184 meseci
Ja koliko znam KAV je bez firewalla a KIS sa firewallom. A covek rece da ima KAV
 
Odgovor na temu

Stillonja

Član broj: 189084
Poruke: 22
93.86.178.*



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 04:49 - pre 184 meseci
hvala na odgovorima, pa Comodo firewall PRO dolazi iskljucivo kao Comodo internet security pack, gde se nalazi i Antivirus komponenta, u toku instalacije odabrao sam da se Antivirus komponenta Ne instalira, Sto se tice Kasperkog, nemam njegov Firewall jel on dolazi uz KIS,KAH tj Kaspersky internet security i Kaspersky anti hack ako to jos uvek postoji.

Inace malopre sam instalirao SP3 cisto da vidim da li ce problem nestati..i naravno nista se nije promenilo restarti su idalje tu dok je Comodo instaliran. (SP3 jel kako Microsoft tvrdi problem koji imam nastaje kod SP2 kada vise od 3 "cuvara systema" rade u isto vreme)


Quote " Stvarno ne razumem onaj odgovor na njihovom forumu, što ih ne pitaš da ti malo pojasne? Taj koji ti je odgovorio je neki seljak koji ne zna šta je engleski. "
@Stefan
Lose sam napisao..taj odgovor nije sa nikakvog foruma, to je Microsoftovo objasnjenje za "NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS".
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 10:29 - pre 184 meseci
Da li je Spybot-ov Tea Timer aktiviran stalno?
Moguce je da se Comodo nije dobro instalirao jer TT ume da blokira proces instalacije!
 
Odgovor na temu

Stillonja

Član broj: 189084
Poruke: 22
91.150.104.*



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 12:10 - pre 184 meseci
TT je aktivan al nije me nista pitao dok sam instalirao.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 13:17 - pre 184 meseci
Kasperski i comodo se jednostavno ne vole.Promeni kasperskog na nesto drugo.Ako hoces.


http://www.kaspersky.com/support/kav2009/install?qid=208279750

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 05.03.2009. u 15:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 16:06 - pre 184 meseci
avast bi se sjajno druzio sa comodom ;)
ili obrisi comodo i instaliraj samo KIS
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 16:33 - pre 184 meseci
Moje misljenje je da:
1. ili iskljucis tt kod spybota
2. ili instaliras comodo bez defense
Kad dodjes do instaliracije comodo firewalla imas ponudjene tri opcije: jedna je basic, druga je sa defense koja je recommended i po defaultu stiklirana i treca je maximum protection.
Po mom misljenju si trebao da stikliras prvu, da se comodo defense ne bi sukobila sa spybot-om.
Javi sta si uradio
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 17:46 - pre 184 meseci
http://www.kaspersky.com/support/kav2009/install?qid=208279750


If you are installing the File Anti-Virus component, then Kaspersky Anti-Virus 2009 detects and asks to delete the following products manually


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 18:26 - pre 184 meseci
Čisto da zna onaj tamo gore neki, ranije je postojao KAV sa Firewallom. Imao sam ga na kompu, i da nije bio KIS! Sada stvarno ne znam kako stoje stvari jer ga ne koristim.
Naravno da Spybot S&D može da zajebe instalacije kada je uključen TeaTimer, ali samo ako neko ko upravo instalira nešto zabranjuje toj istoj instalaciji da dodaje stvari u Registar i StartUp.
Ne vidim o kakvom sukobljenju ovde pričate između Spybot S&D TeaTimer-a i Comodo Defense+? Da li vi zante uopšte šta rade te dve stvari? TeaTimer uglavnom samo kontroliše registar i startup, a defense+ ti kontroliše od miša i monitora do menjanja svih fajlova, koliko se sećam bez ona dva.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

serbian.boy
Novi Sad

Član broj: 204431
Poruke: 37
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 19:01 - pre 184 meseci
Koliko ja vidim, ovde je jedini sa odgovorom relevantan 'boxxter' , tako da sva ova nasa nagadjanja padaju u vodu. :)
Problem je objasnjen.
 
Odgovor na temu

Stillonja

Član broj: 189084
Poruke: 22
91.150.104.*



Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 19:28 - pre 184 meseci
Hvala svima na pomoci, Recimo da sam delimicno resio problem,tj nasao kompromis, Unistall KAV i keep Comodo, sad cu prolly da ubacim avast il aviru, u svakom slucaju nisam idalje 100% siguran da je problem sukob izmedju KAV i Comodo,imam utisak da unistall spybot a vratim KAV opet bi radilo OK,isprobacu to kasnije.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Comodo FW problem05.03.2009. u 19:39 - pre 184 meseci
Nemoj da gubis vreme.KAV i comodo nece da rade.Comodo i spybot hoce.A moze i avira.Ili AVG free.Ali niko te ne sprecava da se uveris da ne lazu na sopstvenom sajtu.
 
Odgovor na temu

Stillonja

Član broj: 189084
Poruke: 22
77.46.233.*



Profil

icon Re: Comodo FW problem06.03.2009. u 05:35 - pre 184 meseci
Istina, ali tolko sam citao komentara ljudi da KAV i Comodo FW rade super i slicno, ako negresim na kav sajtu pise da kav neradi ni sa Spybot? a meni su radili zajedno godinama bez problema.
Ma iskreno KAV gotivim jel ima moje poverenje posto ga dugo godina koristim, ali mi ga je muka u smislu kolko mi koci PC sa real time scanovima to je strasno tako da sam delom trazio razlog da ga maknem sa masine i probam neke druge o kojima sam cuo lepe reci.

--Edit
Stavio sam Avira premium i ono ako sve bude kako treba tako ce i da ostane.
Hvala jos jednom svima na pomoci!


[Ovu poruku je menjao Stillonja dana 06.03.2009. u 10:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Comodo FW problem06.03.2009. u 11:03 - pre 184 meseci
Citat:
Stillonja: ako negresim na kav sajtu pise da kav neradi ni sa Spybot? a meni su radili zajedno godinama bez problema.

Tako piše tamo i kad god instaliraš Kaspersky, a imaš Spybot S&D, on traži da ga obrišeš. Ali u jednoj temi na njihovom forumu je jedan moderator predložio da se tada obriše, a posle da se ponovo instalira Spybot S&D i da će normalno raditi, video sam link ka tome na jednom drugom forumu.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Comodo FW problem

[ Pregleda: 2827 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.