Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9639 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 18:24 - pre 183 meseci
Da ukratko opisem svoju situaciju. Cale je strasan pusac, tipa cigara za cigarom, a meni duvanski dim jako smeta. Moja soba je na spratu, a pusenje se uvek odvija dole u dnevnoj sobi, tako da sve sto se pusi dole ide naravno nagore kroz hodnik i zavrsava u mojoj sobi. E sada konkretna dilema je kako da ja sprecim duvanski dim da udje u moju sobu, iako je u hodnicicu pored moje sobe prakticno magla?

Zakacicu sliku mojih vrata od sobe



Dakle u pitanju su klasicna drvena vrata. Pokusao sam da stavim i neku izolaciju po rubu vrata (sundjer) kako bi sprecio ulazak dima ali efekt je bio samo nekih 30-40% evo i slike, ne znam koliko se vidi



Cale ili bilo ko drugi od ukucana apsolutno me ignorisu po ovom pitanju i govore mi da samo izvodim i da duvanski dim uopste nesmeta, tipican pusacki mentalitet.

Sada bi vas ovde konkretno pitao za savet: Kako da sprecim da taj dim udje u moju sobu? Da napomenem da imam nekih 350 evra sto sam ustedeo a za resavanje ovog problema nebi mi bilo zao da dam ni 1000e kad bi imao.


Ja sam razmisljao da stavim onu aluminiumsku, PVC stolariju ili kako se vec zove ali bojim se da ce dim i dalje ulaziti u sobu.

Padalo mi je na pamet jos da stavim obicne cevi na zid oko vrata, a na kraju cevi da stavim aspirator. Male rupe probusim u cevima i sav dim koji udje u sobu bice odma usisan u cev i izbacen preko aspiratora napolje, nesto kao mali sistem ventilacije ako me razumete sta hocu da kazem.
Mozda ako postoji neki sistem vrata kao na frizideru, da se odma napravi vakum cim se vrata zatvore. Znate ono po rubu vrata frizidera http://www.so-low.com/images/MV4-8UCR.jpg pa kad priblizite da zatvorite odma hvata. Ljudi pomagajte. Dajte ideje.
Ljubav, mir & sir
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 19:15 - pre 183 meseci
Nece ulaziti dim kroz pvc ili alu stolariju. Nema teorije. To dihtuje kao ludo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 19:18 - pre 183 meseci
Dzaba prijatelju, jer ti cim otvoris par puta vrata odma ti udje deo tog "oblaka"
tako da mozes stavljati izolaciju kakvu hoces, ipak moras ulaziti i izlaziti.

A znam kako je nepusacima, da mi neko dune jedan dim u sobu, osetio bih ga
narednih 3 dana kad udjem, a kamoli oblak dima.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 19:28 - pre 183 meseci
Petokomorni PVC minimum.
ALU - nikako. Ako zaista planirash da menjash vrata ili prozore, whatever.
Alu je hladan kao djavo.. Zimi je katastrofa.
A i ruznije na izgled od PVC-a.

A shto se hodinka ili hodnichitja tiche,
dok se ne odselish negde, kada ti se posretji i ako te bude htelo,
nadji za tih 350 evra neki extra kvalitetan jonizator.
Stavi ga u hodnik.

Da se zalish roditeljima, ne ide,
znam jer ja chvarim kutiju dnevno. Ponekad i vishe.
Meni nikad ne smetaju,
dok drugima da.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 19:39 - pre 183 meseci
stavis ventilator da duva OD tvojih vrata,da rasteruje dim na drugu stranu
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 19:46 - pre 183 meseci
Ma jok, to je buchno.
Mozda je bolje da za 350 ojra kupi klimu sa jonizatorom.

Vetj za 22000 dinzi (sa ugradnjom)
imash chuda od 'aparata'.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 20:22 - pre 183 meseci
Hmm. Ako taj petokomorni PVC dihtuje dobro mozda je to najbolje resenje. Samo se bojim da se to ne rasklima posle 2-3 meseca otvaranja pa da bude dzaba i rad i pare.

Ovo kad ja nabrzinu ulazim i izlazim nije toliko strasno, izluftiram nabrzinu. Strasno mi je recimo danas, spavao sam sinoc samo tri sata, probudio se u 5 na posao, dosao premoren kuci istusiro se i zadremao i posle 30 min probudi me dim koji se natalazio u sobi. Kad te dim probudi onda mozes misliti koliko sam se iznervirao. Izasao u taj hodnicic i bukvalno su me pekle oci od te kolicine dima. Doslo mi ili da ubijem caleta ili sebe ili... ne znam sta :) uff strasno sam se iznervirao.

E gde se samo kupuje ta PVC stolarija, u gradjarama, nekim salonima...?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.202.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 20:45 - pre 183 meseci
Citat:
E gde se samo kupuje ta PVC stolarija, u gradjarama, nekim salonima...?


Zavisi od mesta u kom zivish.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 22:50 - pre 183 meseci
Citat:
musicmaster: Zavisi od mesta u kom zivish.


Ruma
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?17.03.2009. u 23:03 - pre 183 meseci
Ja sam pre par godina drzao u sobi neki osveživač, u plastičnoj boci je i izvlači se poklopac na kome je neka maramica, tako da je nazovem, koja je služila kao ˝fitilj˝. Odlična je bila protiv mirisa dima, u sobi od 20ak kvadrata. Međutim, nažalost nisam video istu već duže vreme, a nisam ni siguran gde sam je kupio.. Tako nešto u kombinaciji sa jonizatorom bi verovatno dalo rešenje..

Ja sam pušač i ne volim da soba gde spavam bude zadimnjena. Ima takođe i neki ˝novi˝ osveživač 3 u 1 sad sam kupio, i čini mi se da lepo ubija miris cigarete
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 00:19 - pre 183 meseci
A kako bi bilo da turis neka vrata na taj hodnicic, ako moze.
Tako bi prilicno smanjio problem ulaska/izlaska iz sobe jer bi ulazio/izlazio u hodnik koji je izolovan tim vratima od dnevne sobe i dima.
U tom slucaju imao bi samo posla oko pregradjivanja hodnika nekim vratima (mogla bi tu i neka improvizacija), a ako bi mijenjao vrata na sobi, onda je to razbijanje, stemovanje itd...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.167.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 09:57 - pre 183 meseci
@barakuda111

Znachi, obidjesh lokale u Rumi i kasnije uz omiljeni napitak,
uporedish cene koje si dobio...

Za 350 evra mozesh ugraditi jedna fina PVC vrata.
I to ne bi trebalo da traje duze od jednog dana,
shto zavisi od samog majstora, jelte..

Mada, ja mislim da je mnogo bolje ugraditi klimu sa jonizatorom za te pare.
Neverovatno je kako neki modeli prebrzo, u roku od 30 sekundi, verovao ili ne,
jednostavno neutralishu dim iz sobe gde je prethodno bilo zapaljeno bar 10 cigareta.

10 cigareta (u roku od 20 minuta - 4 osobe) = dosta dima,
a 30 sekundi za 100% chist vazduh...
Pa, ne mozesh ni da pishash toliko brzo, jel' da?

Nego, ima joh neshto...

Kada tvoj otac uvidi shta znachi kad nema dima i koja je razlika,
pochetje da se cheshka po glavi, i on sam...

Tj, pochetje da primetjuje da si u pravu, verovatno za josh podosta stvari,
ne samo za duvanski dim...
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 12:07 - pre 183 meseci
@musicmaster tnx na odgovoru :) Ali znas kako to vec ide ako kupim neku klimu/jonizator. "Trosis struju", "Dokle mislis da to tamo gori", "Glupiras se tu i bacas pare nizasta" Mada ovu poslednju raspravu necu moci izbeci nikako :) A coveku koji prakticno zivi u duvanskom dimu neverujem da smeta, tako da to da ce uvideti da sam u pravu nedrzi vodu.

Citat:
Odin D.: A kako bi bilo da turis neka vrata na taj hodnicic, ako moze.
Tako bi prilicno smanjio problem ulaska/izlaska iz sobe jer bi ulazio/izlazio u hodnik koji je izolovan tim vratima od dnevne sobe i dima.
U tom slucaju imao bi samo posla oko pregradjivanja hodnika nekim vratima (mogla bi tu i neka improvizacija), a ako bi mijenjao vrata na sobi, onda je to razbijanje, stemovanje itd...


Odin, veoma zanimljiva ideja. Totalno moze da se stave neka vrata u taj hodnicic, a to bi mi ustedelo mnogo truda, kao sto kazes stemovanje, premeravanje, uklapanje. Super ideja. Znao sam ja da su forumasi ovde za nesto korisni ;) hehe sala. A u krajnjem slucaju da manja kolicina dima i prodje proci ce sada u tu malu izolovanu prostorijicu u koju alternativno moze da se stavi neki mali jonizator.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 13:15 - pre 183 meseci
Citat:
barakuda111: @musicmaster tnx na odgovoru :) Ali znas kako to vec ide ako kupim neku klimu/jonizator. "Trosis struju", "Dokle mislis da to tamo gori", "Glupiras se tu i bacas pare nizasta" Mada ovu poslednju raspravu necu moci izbeci nikako :)

Naravno da tjesh da imash muke...
...sa roditeljima.

Klima uredjaji troshe od 1200 do 1600 wati.
Na sat.

Neke mozda i manje..
Sve u svemu,
to je manje od kvarcne petji sa 3 shipke.

Na sat.

MNOGO manje.
MNOGO, MNOGO, MNOGO manje.
Ne moze se ni porediti...

E, to treba da objasnish tvojim roditeljima.
A kvalitetni klima uredjaji u kutjnim atmosferama,
inache rade po 10 minuta na svakih sat-dva,
zavisi kolika ti je soba, zapravo.

Za 60 kvadrata je 12 BTU sasvim dovoljna.
Mada, ako hotjesh da bude brzo a i efikasno,
a uz to i da shtedi josh vishe, bash tako, da,
daj vishe novca za josh jachu klimu od 18 BTU.

Sa jonizatorom,
naravno.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 13:27 - pre 183 meseci
A tvoji roditelji inache, "navodno",
netje sami da je ukljuchuju kada vide kako je to pametna i dobra stvar,
izmishljena i napravljena pre chitavih 20 i kusur godina?

Nemoj biti naivan,
ako vetj imash svoj shtek.

Think twice.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 15:12 - pre 183 meseci
Citat:
musicmasterPetokomorni PVC minimum.
...
nadji za tih 350 evra neki extra kvalitetan jonizator.


sto petokomorni?
ekstra kvalitetan jonizator za 350E - tesko

@barakuda111
koliko vidim na vrata si stavio sundjer trake koje su dosta lose i slabo upotrebljive. Vidi po gvozdjarijama samolepljive trake za dihtovanje. bolje izoluju i duze traju.

Opcija: Vrata
Za pocetak, imas problem sto ti se u hodniku (stepeniste ?) skuplja dim.
Ukoliko promenis samo vrata na sobi, neces mnogo postici, mada ti nece ulaziti dim dok spavas.
Dakle idealno bi bilo postaviti vrata na drugom kraju.
Mozes da biras drvena ili pvc. Drvena jeftinija, PVC bolje dihtovanje.
Uopste ti nisu potrebni 5-komorni profili, jer oni povecavaju termoizolaciju (a i cenu), a tebi je problem dim.
Takodje valjalo bi da u tom hodniku postoji prozorcic, mada sa dobro izolovanim vratima na pocetku, nece ti toliko ulaziti dim, pa je dovoljan i mali ventilatoric blizu tvojih vrata ili manji jonizator.

Opcija: klima
Dosta dobra opcija, ali sa velikom manom.
Nisi napisao kolika je dimenzija sobe/stana gde si ti. Ako je u pitanju soba klima od 12BTU je prejaka. Mozes da nadjes i slabiju, mada je tu manji izbor.
Naravno potrosnja uopste nije velika, jedino je pocetna cena malo veca.
Imas dosta tema na forumu o klimama, procitaj malo.
Mana - Nije funkcionalna zimi, kad je inace problem sa duvanskim dimom najveci. Leti je provetrenost mnogo bolja, a i pusaci cesce izlaze napolje pa tako i to smanjuje efikasnost klime

Opcija: jonizator
extra kvalitetni jonizatori prelaze tvoj budzet.
uglavnom tesko ces naci nesto funkcionalno za manje od 80eur
mozes da nabavis solidne jonizatore pasivni za ~ 100 eur, sa ventilatorima malo vise.
Jonizatori ce ti donekle "raditi posao", jer oni mogu da dosta dobro preciscavaju vazduh i jako su efikasni kad ti dodje neko i ode. ali ako ne resis problem konstantog gomilanja dima, jonizator ti nece mnogo pomoci.
i za ovo imas par tema, sa opisima efikasnosti pojedinih modela i okvirnim cenama.

Opcija: preseljenje
Ovo vec ovisi od godina, materijalnog statusa ...



Sve u svemu najekonomicnija, mada komplikovana, opcija bi ti bila drvena vrata na pocetku (ili pvc ako nadjes jeftino), mali ventilator u hodniku i aspirator od 100-150 eur u sobi.

Sve ovo bi te izaslo 200-250 eur.



PS: za arome, svece i mirise, oni nazalost samo prikriju miris dima, ali pusacima je cesto i to dovoljno zbog slabijeg njuha














[Ovu poruku je menjao Deep|Blue dana 19.03.2009. u 08:45 GMT+1]
Dopuna: mane klime

[Ovu poruku je menjao Deep|Blue dana 19.03.2009. u 08:45 GMT+1]
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.86.190.*



+32 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 16:04 - pre 183 meseci
@Deep|Blue

U pravu si sto se tice preseljenja. O tome mastam vec nekoliko godina, a resilo bi mi sve probleme koje imam sa roditeljima, sto cini 60% problema koji me muce uopste. Ahh, svoj mali kutak i normalan zivot. Cak sam pre par dana uzeo rumski oglasnik, ali za divno cudo u Rumi izgleda nema garsonjera. Najmanji stan koji sam tu nasao je jednoiposoban 100e a naravno na tih sto evra idu troskovi (struja, grejanje, komunalije...) znaci 200e minimalno za stancic. Malo cu se ovih dana raspitati u nekoj agenciji za nekretnine pa mozda oni nesto imaju da ponude jeftinije. A da, nisam napomenuo da na poslu zaradim oko 14000 mesecno = 150e tako da ako hocu da se preselim za stan sa svim troskovima mogu maksimalno izdvojiti 100e da onih 50e imam da nesto i jedem, a i to ce biti zanimljivo, 4000 dinara mesecno za hranu. A i sto se tice godina, 22, sasvim bi bilo i normalno da zapocinjem neki samostalni zivot. Da li sam rekao da ebeno mrzim ovu usranu drzavu i sve oko nje... o well...

U svakom slucaju ni preseljenje nije iskljuceno, i pre nego sto predlozim ideju o ugradjivanju vrata maksimalno se moram raspitati kakve su mi opcije sa stanovima, jel vec predvidjam u kom ce pravcu predlog ici: "Ti ces tu da bacas pare zato sto izvodis da ti malo dima smeta, a ja cu da placam hranu, grejanje a ti ces da se luksuziras, mogao bi da placas malo troskove ovde neko vreme" pa cu onda ja da popizdim, sto ce da eskalira u ogromnu svadju i na kraju caletov ultimatum, Mozes da se slobodno selis ako ti ovde neodgovara, ali zidati i pregradjivati se u mojoj kuci sigurno neces... bla bla bla. Siguran sam da ovde ima ljudi koji su u slicnoj situaciji, ako ne cak i vecina ljudi.
Malo sam vam se izjadao... ahhh malo je lakse :) Bas je bezveze kad covek moze samo da sanjari o nekom normalnom zivotu zar ne?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?18.03.2009. u 16:22 - pre 183 meseci
Samo ti sanjari, na to imash sva prava ovoga sveta,
i zahvali se "nechemu" (ne verujem u boga) shto NE PLATJASH KIRIJU,
u ovo loodo vreme kakvo je.
Jer, i tvoji roditelji imaju pravo, zakonski, da te tjushnu iz gajbe ako im prdne.

Imash preko 18?

Nisu duzni ni da ti obezbedjuju krov nad glavom,
a ni da te hrane.

Zato, reshavaj problem tu gde jesi,
a kad nadjesh neku curu koja ima platu kao i ti,
ili malo vetju, e onda razmishljajte o selidbi u duetu.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?19.03.2009. u 07:56 - pre 183 meseci
To ti je malo offtopic

Situacija u kojoj se nalazis je dosta cesta kod nas i zbilja je uocljiva na svakom koraku.
Prezivljavanje sa 14k din mesecno nimalo nije lako, posto mi se cini da stan po toj ceni moze da se nadje u predgradjima i selima pre rume, sto ti dodatno komplikuje zivot.
Ne znam kako se krecu plate po Rumi, ali ti ocigledno treba novi posao ...
te zacinis sa kasicicom hrabrosti i krenes

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?19.03.2009. u 08:34 - pre 183 meseci
Apsolutno tacno. Medjutim ovde se pojavljuje jos jedno pitanje. Koji to roditelj ima pravo da (do 18 godine zivota svog deteta) ga truje duvanskim dimom ? Predpostavljam da su u pitanju roditelji pusaci sa povecim pusackim stazom. Da li ce oni da placaju bolnicke troskove za sve one moguce bolesti koje su mu time ostavili u amanet ? Punoletna osoba ima mogucnost izbora a dete ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje, kako se zastititi od duvanskog dima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9639 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.