Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!

[es] :: Matematika :: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!

[ Pregleda: 2245 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelenam8
student
Nis

Član broj: 216692
Poruke: 4
*.sc.ni.ac.yu.



Profil

icon Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!18.03.2009. u 22:35 - pre 183 meseci
Da li neko moze da mi preporuci neku dobru zbirku resenih zadataka iz diferencijalne geometrije (konkretno za oblast krivih) ali na srpskom? Trenutno mi najvise odgovara nesto u elektronskom formatu. :) Nasla sam zbirku Jozeta Ulcara (Projektivna i diferencijalna geometrija) ali mi treba jos neka...
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!19.03.2009. u 07:15 - pre 183 meseci
Elektronski oblik na srpskom bilo čega usko stručnog je teško naći. Learn English!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jelenam8
student
Nis

Član broj: 216692
Poruke: 4
*.sc.ni.ac.yu.



Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!19.03.2009. u 11:46 - pre 183 meseci
Da li onda mozes da mi preporucis neku na engleskom, a da to nije Mitrinovic?
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.35

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!23.03.2009. u 17:43 - pre 183 meseci
Po mom iskustvu,veoma je teško naći zbirku zadataka iz bilo čega u američkoj/britanskoj literaturi,bila to matematika ili programiranje.Kod njih izgleda da koncept "zbirka zadataka iz toga i toga" uopšte ne postoji.Zato postoji mnoštvo teoretskih knjiga.

Preostaje ti da sama pogledaš u neke knjige da li imaju dodate i zadatke.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!23.03.2009. u 18:27 - pre 183 meseci
Probaj ovu

http://www.math.gatech.edu/~ghomi/Papers/op.pdf

pa javi kako ti ide.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jelenam8
student
Nis

Član broj: 216692
Poruke: 4
*.sc.ni.ac.yu.



Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!23.03.2009. u 21:45 - pre 183 meseci
Hvala za preporuku. Pogledala sam fajl, ali to je suvise komplikovano za moje predznanje (ipak sam tek pocela sa izucavanjem krivih). Ono sto nam drze u okviru kursa ne moze ni da pridje ovim problemima! Traze nam bas najosnovnije stvari, tipa odredjivanje jednacina evoluta, raznih ravni, zatim izracunavanje krivine i torzije, isl. Nasla sam neke knjige, nadam se da ce biti dovoljne. :) Hvala puno, u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!24.03.2009. u 06:31 - pre 183 meseci
Šala je bila u pitanju. Naslov je "Klasični otvoreni problemi u diferencijalnoj geometriji", što znači da se radi o problemima koji još nisu rešeni. Kad bi ti išlo sa ovom "zbirkom", mogla bi odmah da doktoriraš na bilo kom unizveritetu u svetu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

jelenam8
student
Nis

Član broj: 216692
Poruke: 4
*.sc.ni.ac.yu.



Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!24.03.2009. u 12:53 - pre 183 meseci
Videla sam, ali nista ne brini - da udjem malo u problematiku pa krecem sa njihovim resavanjem. :) Docicu ja do doktorata, samo prvo da diplomiram... Doduse, ovi problemi su mi dali super ideju: imamo divnog asistenta koji misli da moze da nas vrti kako hoce, interesuje me kako ce on da se snadje s ovim.:)
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.83.*



+5 Profil

icon Re: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!25.03.2009. u 23:45 - pre 183 meseci
Ilija B. Lazarević: VIŠEDIMENZIONALNA MATEMATIČKA ANALIZA tom 2, izdavač ORION, strana 498

Ima teorije i zadataka.

+ Diferencijalna geometrija
+ Konstruktivna analiza diferencijalne geometrije
+ Generalisane koordinate

Iz sadržaja:

Površ kao geometrijska figura
Krive linije na površima
Klase krivih površi
Prirodni trijedri
...
...
Diferencijalna geometrija krivih u R^3

Cena, sitnica oko 1000 dindži, ako nije poskupila, ja kupio pre 3-4 godine.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Literatura za diferencijalnu geometriju - hitno!

[ Pregleda: 2245 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.