Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21175 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!29.03.2009. u 22:16 - pre 183 meseci
napokon malo "lepe" vesti
vide da nije narod toliko zamazan...
sad jos da priznaju koliko ce skidati ;)
i sta ce sve smanjiti...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 02:54 - pre 183 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pa mislim da mi u ovom trenutku nemamo alternativu, tj. bolje od ovih lopova, jer su i ovi ostali isti. Ako ti mislis da su neki bolji, onda nisi nista bolji od svih ovih koji su pre nekoliko godina govorili kako su ovi najbolji i bolji od ovih prethodnih.


Ne bih mogao da polemišem sa stavom ‚‚nemamo bolje - pa da ne diramo ništa‚‚ jer onda dajemo blanko ček ovima da sprovode šta hoće, bez obzira na rezultate rada tj. stepen zadovoljstva nas ovaca.

A to je osnovni uzrok propasti naslednih dinastija - nedostatak konkurencije na vlasti.
Zdravo je po naš interes da imamo kuku i motiku u špaizu, onako vežbe radi!

Sad baš čitam da su se malo prizvali pameti, to im u šuplje glave sigurno nije došlo difuzijom i osmozom
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 03:49 - pre 183 meseci
@BokasaTzar

Upravo tako (kad bi Srbija bila iole normalna zemlja).

Samo sto u Srbiji postoji problem - tj. kad ti nazovi "novi" zasednu u iste fotelje, oni jednostavno amnestiraju staru garnituru (pokradeno se ne vraca i niko u prethodnoj vlasti ne odgovara za ucinjeno - vidjeno posle 5 oktobra). To je izgleda precutni dogovor, jer ko zna sta bi sve isplivalo kad bi poceli medjusobno da se optuzuju i ciste... dokazi stoje po raznim fiokama i sa jedne i druge strane, a svi su debelo "omastili brk"...

Da je drugacije, itekako bi pazili sta rade, jer bi promena vlasti znacila kraj karijere i odlazak na robiju za mnoge.
Vrana vrani oci ne vadi

P.S. Mozemo samo da se "nadamo", da ce sa eventualnom promenom vlasti, neko u ovoj zemlji napokon odgovarti za nesto... onda ce valjda poceti da se gleda i na to kako se ponasa dok si na vlasti/funkciji, jer kolo srece se okrece...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 10:43 - pre 183 meseci
Citat:
a1200:
P.S. Mozemo samo da se "nadamo", da ce sa eventualnom promenom vlasti, neko u ovoj zemlji napokon odgovarti za nesto... onda ce valjda poceti da se gleda i na to kako se ponasa dok si na vlasti/funkciji, jer kolo srece se okrece...


Političari će ipak morati da uključe sve tri sinapse u glavi u pravcu razmišljanja ‚‚kako da mojim ovcama bude bolje?‚‚

jer ma kako im izgledala monolitna fasada o uzajamnom ne otkrivanju lopovluka, neko od njih će kad tad popustiti,

pritisnut našim besnim blejanjem.

Jer ekonomska situacija se neće skoro promeniti nabolje!

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.170.*



+558 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 11:41 - pre 183 meseci
Bre, svi nesto kukaju na tu krizu, sto bre neko ne obnjasni u cemu se sastoji ta kriza, ovde mislim, pustite svet? Ja koliko znam, ovde se i tako nista ne proizvodi, osim hrane, a i to se pola uvozi. Mozda se nesto i proizvodi pa se izvozi, ali to je na nivou statisticke greske te je prema tome navazno. Sta se ovde to proizvodi, pa je sad svetska kriza, i sad je kao nestalo trziste za to recimo u Francuskoj, gde smo mi to izvozili, pa smo mi sad nesto osteceni? Da cujemo. Ko ce to ovde da propadne i zasto? 50 miliona firmi za "ketering" i ovi sto duvaju balone? I treba. Ja mislim da je u Srbiji to zakukavanje o krizi samo jos jedan primer onoga "vid'la zaba kako potkivaju konje pa i ona digla nogu" i samo zato sto je to fensi, sad smo mi kao deo sveta, pa je svetska ekonomska kriza, pa je onda kriza i kod nas. Ko se kako pojavi na radiju ili na TV, more i na ulici, samo brblja "svetska kriza, svetska kriza...". Nije nego. A i u svetu sto je kriza, evo placem, placem, jao kuku, vise nece moci da menjaju kola na svakih pet godina, nego samo na osam, i nece moci da idu na Bali da suncaju debelo meso nicim izazvani, nego ce morati da se zadovolje "unutrasnjim turizmom" . Da im nisam u kozi.

Nemoj da me neko pogresno razume, ovaj porez sto su hteli da uvode ili ce da ga uvedu je budalastina, kad bi mene neko pit'o ja bi odr'o wannabe bizmismene, oni su i tako u istoj zlocinackoj organizaciji kao ovi wannabe politicari, sve je to ista bagra, pa nek se medjusobno drpaju ako im je malo to sto vec kradu, a sirotinju, proletere pa i lumpen proleterijat neka ostave na miru, ali gde je ta kriza ovde? Sto ce morati da otpuste ovih milion koje su preko veze primili po opstinama? Sto ce 93 milijarde cevabdzinica, 60 triliona kafica i 1000 hiljada milijardi kladionica da se zatvore? To nije kriza, to je prelazak na normalno stanje. Onda ce mozda badavadzije da se dozovu pameti kad vise nema gde da sede i zgubidane po ceo dan.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 11:48 - pre 183 meseci
Kriza u Srbiji se ogleda u sledecem:

- Svi distributeri i zastupnici bilo koje strane kompanije (i pored odlicnih rezultata u Srbiji) su smanjili budzete za 50% zbog svetske krize - bez obzira sto u Srbiji svi posluju kako treba, njihove filijale u mnogim EU zemljama a pogotovo u Ukrajini i Rusiji beleze ogromne gubitke i svaki dolar/euro im je potreban. Naprimer - Avon je recimo puko u Ukrajini katastrofa, sve pare iz Srbije (gde posluje odlicno) usmerava u Ukrajinu, Rusiju i USA a ovde ce da smanjuju zaposlene i plate!! Bukvalno efekat bumeranga. Isto je i sa Niveom recimo, zatim Kraftfoods, Coca Colom, US Steelom - ma bukvalno sa svima koji znace nesto na ovom trzistu.

Kad oni smanje budzete 50% ne ulazu u Srbiju vise toliko novca kao ranije, dakle automatski je na osnovu poreza i slicno, 50% manje davanja u drzavnu kasu... i eto krize dok si reko keks.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.170.*



+558 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 11:59 - pre 183 meseci
Znaci, u sustini, nema vise priliva iz inostranstva, to jest leba bez motike, samo valjas neku robu a para kaplje (osim doznaka od dijaspore, to je konstanta, toga ima) i to je njima kriza. I onda umesto da krenu da nesto rade da bi izasli iz te krize, mislim, ko nema sta da jede valjda uzme pa nesto radi, sta znam, sadi krompir za sebe, ili eventualno uzme da krade da bi imao da jede, oni kukaju. A ovakvi geniji imaju jos genijalnije ideje od kukanja kako da se resi nasa kriza:

Citat:
Iz vremena socijalizma i doba populizma Srbija je nasledila široku, skupu i neracionalnu mrežu zdravstvene zaštite i obrazovnog sistema. Svako selo moralo je da ima dom zdravlja i osnovnu školu (pa makar nju pohađao samo jedan đak), a svaka varoš srednju školu i bolnicu


http://www.politika.rs/rubrike/uvodnik/Nema-se.sr.html

Hajde, ovo za ove po opstinama i te skole gde je jedan djak to se slazem da se zatvori i otpusti to sto je primljeno bez potrebe, ali sta fali ovom konceptu sto sam citirao? Nego sta treba, iz varosi da idu deca u srednju skolu u dva - tri grada koja u Srbiji postoje, a za lecenje od nekih da kazemo obicnih bolesti da idu jos dalje? A zasto? Da bi nekoliko baraba koji su bolesni u glavu mogli da napune svoje dzepove. More mars. Ovde su se zbog takvog stava vazda dizale bune, pa ce opet ako treba, verovatno, ne da cu ja da je dizem, samo kazem sta ce da bude. Umesto da ove barabe koje su opljackale zemlju podnesu teret te njihove takozvane krize, jer i tako oni 99% od svega toga sto udje preliju u svoje dzepove pa iznesu iz zemlje, ovaj ce da zatvara bolnice i skole i ambulante po varosima i selima i tako resi krizu. Sve sam suv genije, kao i obicno u Srbiji. I to malo sto su izasli iz divljastva bi da sami razbucaju i uniste. Sacuvaj boze.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 12:39 - pre 183 meseci
milka puca?odakle to??

mada mi i za koku tesko poverovati,ali tek u milku tesko verujem da ce puknuti ;)
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 14:06 - pre 183 meseci
Citat:
a svaka varoš srednju školu i bolnicu

Ovo je tesko lupetanje. Nije istina da svaka varos ima bolnicu, niti je jednostavno napraviti negde bolnicu. Troskovi su ogromni, a da ne pominem nedostatak strucnog kadra. S druge strane, ne vidim sta je problem sto svaka varos ima srednju skolu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.170.*



+558 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 14:22 - pre 183 meseci
Citat:
Horvat: milka puca?odakle to??

mada mi i za koku tesko poverovati,ali tek u milku tesko verujem da ce puknuti ;)

Ma ne puca nista, nego vidis da se kriza sastoji u tome sto su iz centrale smanjili budzet za 50% ovima u vukoebinama kao sto je Srbija, pa sad ovi sto tamo rade nece vise imati platu 1000 evra nego bednih 700, a reklame nece ici 80 puta dnevno, nego samo 30 puta. Vidju krize, prava strahota. Sve su to gluposti. Ovde se jos uvek ne primaju zaradjene plate nego "licni dohodak" koji se razrezuje djuture, i to i kod privatnika i u drzavnom sektoru, niti se zna ni kolika je kome satnica, ni koliko je radno vreme, ni koliko kosta prekovremeni rad, ni nista, oni nasli da pricaju o krizi. To sa krizom ti je ovde samo najobicnije pomodarstvo i nista vise. A tzv drzava koja je potrosila budzet zaposljavajuci milion rodjaka po opstinama i troseci pare na gluposti ne sme da trazi pomoc od svojih drugara i gazdi "kapitalista" , pa hajde udri na sirotinju i proleterijat, sve jedno da li je taj porez od 6% ili ce da bude nesto drugo, da se Vlasi ne sete. Ono, ima i termin za tu spregu drzave i krupnog kapitala, tako im Benito Musolini svima pomogao. Kakva kriza koji bakraci, neko smislio kako da opljacka zemlju jos vise, kao onaj iz Jula sto je uvezao pistaljke kad su bile one bune, pa ih rasprodao onima sto setaju protiv njega. Kakva to kriza moze da bude u tim varosima koje ovaj pominje i gde bi da zatvara srednje skole, kad one nisu ni videle razvoj od kad je umro drug Tito? Pusti ih u djavola, sve lazu i samo pale masu da bi imali opravdanje za kradju. Ne veruj nista nikome, i sta god da smisle, buni se protiv toga. Nek im pomognu "preduzetnici, industrijalci i domacini" sto da im pomazu svi ravnopravno, kad svi ravnopravno nisu ni ucestvovali u podeli plena. Taj ko se vise omastio sad neka vise vrati, sta tu, zna se kako je oduvek bio red kad se ide u gusare.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 14:53 - pre 183 meseci
Citat:
Horvat: milka puca?odakle to??
mada mi i za koku tesko poverovati,ali tek u milku tesko verujem da ce puknuti ;)


Ne puca kod nas, vec na velikim trzistima im drasticno pada prodaja. Recimo kozmeticki proizvodi su urnisani na velikim trzistima kao Ukrajina, Rusija... prodaja kafe takodje je u padu, uglavnom prodaja sve robe (tehnicke, automobila, kozmetike, slatkisa, sokova, kucne hemije...) koja se ovde reklamira i valja je dosta pala u tim zemljama a to odnosi strahovite novce i donosi gubitke tim kompanijama pa spasavaju budzete tako sto ovde kresu budzet za 50%. Recimo i HP je isto uradio, bez obzira sto ovde dobro stoji - sve pare idu u centralu.

To znaci za nas - manje reklamiranja, distribucija manje kolicine proizvoda, manje marketinskih aktivnosti (velike sume novca za drzavu su u pitanju jer se od toga sliva velik deo PDV-a), manje posla za zaposlene - manje plate, manje poreza drzavi, neke firme sve obustavljaju u smislu marketinga.

To onda povlaci sa sobom paniku, pad kupovne moci, manju zainteresovanost za kupovinu, staje trziste nekretnina jer ljudi se automatski plase za buducnost i ne ulaze u kredite - dakle manje para bankama, drzavi i slicno.

Zacaran krug.

A mi posto proizvodimo jedno veliko NISTA i zavisimo od uvoza i stranih kompanija - naravno da cemo da puknemo po svim savovima iako te firme dobro stoje ovde - pare se slivaju u centralu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!30.03.2009. u 17:32 - pre 183 meseci
razumem da puca auto industrija jer imaju stotine hiljada automobila na lageru,a ljudima skresane plate/dobili otkaz,pa naravno da ce izbaciti automobil iz kupovine
razumem i nove nekretnine
ali jednu cokoladicu /flasu soka,e to mi je vec tesko poverovati...

a koliki udeo prodaje kraffoods ima u doticnim mestima? [i sta oni prodaju sem milkinih proizvoda?]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Imate platu 50,000 din ili vise? Niste ni znali da ste bogati!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21175 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.