Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta biste voleli da posedujete od elektronike?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17552 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?17.04.2009. u 22:22 - pre 182 meseci
Citat:
Prosto da se zapitas kako uopste te rakete igde stignu. Do dana danasnjeg nisu napravili izvor energije koji bi omogucio da izadjes u svemir i vratis se ki co'ek, nego si zavezan za dzinovsku bocu od butana kad poleces, a kad se spustas nemas nacin da se usporis pre ulaska u atmosferu nego moras da sagorevas kroz atmosferu od brzine... Tako da ne savetujem kupovinu jos. ;) :D

:D :D :D

Da znash.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?17.04.2009. u 23:01 - pre 182 meseci
Citat:
Blablabla:
Prosto da se zapitas kako uopste te rakete igde stignu. Do dana danasnjeg nisu napravili izvor energije koji bi omogucio da izadjes u svemir i vratis se ki co'ek, nego si zavezan za dzinovsku bocu od butana kad poleces, a kad se spustas nemas nacin da se usporis pre ulaska u atmosferu nego moras da sagorevas kroz atmosferu od brzine... Tako da ne savetujem kupovinu jos. ;) :D


em odletis i ratis se, em se koci retro raketama, a ne samo atmosferom....
jeste malo nezgrapno, ali bez ozbira na to takve sprave su jedne od najkomplikovanijih ikada napravljenih.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
93.86.34.*



+23 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?19.04.2009. u 20:24 - pre 182 meseci
Naravno. Apsolutno fascinantno. Ja sam zamisljao neku uradi-sam parnu raketu: uzmes metalnu cev (10-20cm promera), stavis kapu na vrh (ne vunenu; :S metalnu, navrnes! ... :) ), ispod stavis krilca tako da mlazovi rotiraju raketu da ide pravo (ista fora kao sa spiralnim zljebovima u cevi puske), ventil stavis dole kojeg sa daljine mozes da otvoris ili da se otvori sam kada se stvori predodredjen pritisak. E, onda sipas vode u tu cev (pardon - raketu! :B ) i potpalis vatru (drvo stavis svud okolo rakete i pustis da gori). To zagreva vodu u raketi do jedno 400*C (a voda prelazi u paru vec na 100*C - znaci - zamisli kad je voda na 400*C ili vise!!!) i ondaK kad to dodje do odredjenog pritiska ventil se otvori i para od 400*C shikne dole iz sve snage! :)

Sta mislite koliko visoko bi otisla?

(na tu foru: http://www.youtube.com/watch?v=457DSAxuwBY )

Citat:
zaraza: em odletis i vratis se, em se koci retro raketama, a ne samo atmosferom....
jeste malo nezgrapno, ali bez ozbira na to takve sprave su jedne od najkomplikovanijih ikada napravljenih.


Retro rakete su malog kapaciteta, usporavanje samo atmosferom.

Odletis, al' ne znas da l' ces se vratiti:

http://www.youtube.com/watch?v=24Y7IHrjUiI (Oskara za spec.efekte od mene.)

http://www.youtube.com/watch?v=j4JOjcDFtBE (Skorpija!)

---
Nezgrapne su - da; a jednostavno je genijalno.
Mogu da se opkladim da ce na kraju izmisliti nekakvu relativno prostu elektroniku koja stvara neko polje koje "uvlaci prostor" (slicno kao sto mlaznjak uvlaci vazduh i izbacuje ga pozadi) i tako se krece. Magnet, na primer, stalno ima polje oko sebe, nikad se ne trosi, to znaci da on samo orijetise prostor (polovi magnetnog polja) a nista ne pokrece (nikakav rad nije utrosen) - prostor dakle nije 'nista', mora biti 'nesto' - a takva naprava bi tezila da pokrece to 'nesto' (i time terala sebe na drugu stranu kao sto propeleri teraju vazduh i tako vuku avion kroz njega).

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 19.04.2009. u 21:48 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?19.04.2009. u 20:40 - pre 182 meseci
Jebga, nesrece se desavaju, ekstreman je to sport.

Sto se one ideje o parnoj raketi tice....mislim da to nije najbolja stvar, nema to dovoljnu snagu :)
Bolje natrpaj baruta koji sam mozes da napravis.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.224.*



+7 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?19.04.2009. u 22:57 - pre 182 meseci
Ae da predlozimo Mythbusterima tu ideju sa barutom,
ako vetj nije bila..... :P
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
77.46.188.*



+101 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?22.04.2009. u 18:44 - pre 182 meseci
Ja bih voleo jedan iPhone i punjac za njega
i jednu bubicu (sto se koristi na ispitima), moze da bude dobra zanimacija i van fakulteta...
Ne znam sta bih sa raketama i spejs satlovima, izgleda da nisam mnogo kreativan
i ako negde nadjem tu tesla kuglu na usb definitivno je moja.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
77.46.207.*



+23 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?22.04.2009. u 22:10 - pre 182 meseci
Citat:
musicmaster: Ae da predlozimo Mythbusterima tu ideju sa barutom,
ako vetj nije bila..... :P


Bila je i raketa na salamni pogon. (salama, kobasica, sta je vec...)
Bilo je i nesto sa barutom valjda.

http://www.youtube.com/watch?v=3R3qUDSYgtE

Citat:
Wajda.W: Ja bih voleo jedan iPhone i punjac za njega :D
i jednu bubicu (sto se koristi na ispitima), moze da bude dobra zanimacija i van fakulteta...
Ne znam sta bih sa raketama i spejs satlovima, izgleda da nisam mnogo kreativan :D
i ako negde nadjem tu tesla kuglu na usb definitivno je moja. ;)


Zar ne postoje ometaci?
Ima bolja fora: mp4 rucni sat, tekst na automatsko listanje, okrenes ga na donju stranu ruke i glava iznad papira da ti se ne vide oci kada citas (tj. "gledas na sat").
('Oces jedan, imam viska? PP)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
93.86.78.*



+101 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?24.04.2009. u 10:44 - pre 182 meseci
Citat:
Blablabla: Zar ne postoje ometaci?
Ima bolja fora: mp4 rucni sat, tekst na automatsko listanje, okrenes ga na donju stranu ruke i glava iznad papira da ti se ne vide oci kada citas (tj. "gledas na sat").
('Oces jedan, imam viska? PP)


Ma meni ne treba za fax, nemam problema s polaganjem ispita, nego ovako, za sprdnju,
ili neki prisluskivac pa da se nekom nakaci da se malo celo drustvo zanima... ;)
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?27.04.2009. u 02:18 - pre 182 meseci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta biste voleli da posedujete od elektronike?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17552 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.