Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

elitemadzone.org :: MadZone :: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8545 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.184.*



+85 Profil

icon Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:05 - pre 182 meseci
... da se baci u ovaj copor lutalica , i da na licnom primeru pokaze pravi metod kako se boriti sa ovim sto sledi.

Paracin. Jutros oko 7h iz daljine se cuje rezanje i lavez pasa, cija buka kako se priblizavaju postaje sve jaca i jaca i budi me.
Ustajem besan, dograbim aparat i snimim copor koji se u tom trenutku nalazio ispred moje kapije.

Snimak je nacinjen u 07:15 kada deca treba da idu u skolu koja je jedno 100m levo.
Sta da uradi gradjanin koji treba u tom trenutku da posalje dete u skolu? Mora li da prati dete tih 100 metara, a i ako ga napadne copor kako da se brani.
Coveku ostaju samo ovakve varijante:
- uzeti pistolj (otpada u startu)
- uzeti motku i udarati pse (javice se neko iz horde za zastitu istih pa opet problem)
- pustiti svog veceg psa na copor (vucjak, rotvajler, pitbul, whatever) pa neka pobedi bolji
- dozvoliti psima da te mirno izujedaju pa nek idu kad se najedu.

Znam samo da poslednju varijantu nikako necu da dozvolim.



Samo cinjenica da je danas Veliki petak je sprecila neko zlo.
Jer - da je neki mali, obican petak u 07:15 deca prolaze u smeru zdesna nalevo, znaci posred putanje copora...
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

konanmil
Milos Stankovic
Beograd

Član broj: 64409
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:09 - pre 182 meseci
Koliko vidim, oni su sad u najgorem periodu-laju i na zvezde... xD

varijanta 3 deluje ok!
I know you are, but what 'em I ?!
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:16 - pre 182 meseci
Odgovor pod rednim brojem 2, ali predlazem lopatu kao bolju opciju.
A posle nek te tuze iz drustva za zastitu zivotinja, bolje je i to nego da tebe,ili jos gore, tvoje dete neki pas izujeda.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:16 - pre 182 meseci
Prosle godine su me dva psa apila za nogu dok sam bio na bajsu.Jedan od njih ispred pandura pored Svajcarske ambasade, a drugi na setalistu u blokovima gde ima klinaca ko zutih.Bile su to nedresirane budale pa se i nisu nesto ovajdili, ali jesu veoma neprijatni pogotovu u kada su u coporu.Kod mene u kraju obicno gravitira po neki copor, ali koliko vidim jako brzo i nestane.Vec se duze vremena razmisljam da nosim nesto cime bih mogao da ih (u samoodbrani) raspaucim po tintari, ali nikako i da se resim, kamenje ne mogu da vucaram, a ostalo mi bas nesto ne pada na pamet...
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.87.157.*



+18 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:51 - pre 182 meseci
Mene i moje clanove porodice su iskljucivo napadali psi koje imaju vlasnike, a u poslednje vreme rase od kojih ne bi to ocekivali...
Poslednji incident je napad zlatnog ritrivera koji se otrgao vlasniku dok ga je setao...

Kada su ovakvom coporu, obicno ne cuju i ne vide nista sem kuja za kojima jure, nisu agresivni prema ljudima...

p.s. lepo izgleda Paracin ujutru :)
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:54 - pre 182 meseci
A sta su tacno radili ti psi osim sto su lajali?
Ako ti lajanje smeta, a ti lepo ugradi bolju izolaciju.

BTW, i mene i mog psa je napao "kucni" pas, a ne lutalica....


Dakle, u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 22:58 - pre 182 meseci
Citat:

a ostalo mi bas nesto ne pada na pamet...


Nosi sniclu u dzepu.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Onda bolje da nosim sanduk sa 10 kila mesa ;) Njima nije mesto medju ljudima, i lepo je teoretisati o humanosti i brizi za zivotnje, al svo to teoretisanje padne u vodu kad iskidaju neko dete, sto su kod mene u kraju nekoliko puta radili ...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:22 - pre 182 meseci
Pa ljudi su ih doveli tu gde su.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:25 - pre 182 meseci
Pa onda nek ih odnesu odakle su ih doneli.Sto se mene tice nek rade sa njima sta god hoce samo da ih nema u naseljenim mestima ...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:34 - pre 182 meseci
Nisu psi krivi.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:38 - pre 182 meseci
Pa i nisu.Krive su nadlezne sluzbe, ne znam kom klincu sluze sinteri ako u sezoni svako drugo trece vece treba da nadjebavam sa nekim coporom u sred Beograda ...
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:40 - pre 182 meseci
@Odin D.
Naravno da nisu, ali to nije razlog da dopustis da te izujedaju.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.184.*



+85 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...17.04.2009. u 23:54 - pre 182 meseci
Citat:
zaraza: A sta su tacno radili ti psi osim sto su lajali?
Ako ti lajanje smeta, a ti lepo ugradi bolju izolaciju.
BTW, i mene i mog psa je napao "kucni" pas, a ne lutalica....
Dakle, u cemu je problem?

Lajanje mi uopste ne smeta.
Smeta mi osecaj da ne smem da posaljem dete ni 100m do skole, a da ga ne pratim sa par motki
A jos mi vise smetaju borci za prava zivotinja po kojima psa ne treba dirati cak i ako te napadne, jer ga mozes povrediti ?!

--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 00:07 - pre 182 meseci
Citat:
Zeleni zub: A jos mi vise smetaju borci za prava zivotinja po kojima psa ne treba dirati cak i ako te napadne, jer ga mozes povrediti ?!


Po zakonu coveka smes da koknes u samoodbrani, ali po ovim humanistima ne smes da pipnes psa.E sad barem dve stvari me interesuju.

1. ukoliko neki od humanih vidi kako mu ker cepa dete on ce:
-da zvekne cime nadje zivotinju u tintaru
-skokne do najblize mesare ne bi li nabavio sniclu pa mu dobaciti kao primamljiviji mamac
-lepo zamoliti kera da mu ne dira dete i potom mu objasniti da to nije primer lepog vaspitanja

2. po cemu je to keru bolje da zivi na ulici bez stabilnog izvora hrane i vode nego u kuci/stanu humaniste koji bi ga redovno hranio?

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 00:11 - pre 182 meseci
Ma kod nas to, kao i sve drugo nije dobro organizovano.
Pre koju godinu, kod nas u Shidu lovci dodju u naselje oko 5 ujutru
naoruzani do zuba i pobiju sve zivo od kucica - kratko ali jebitacno.

Ja nisam za ovakva resenja, ali sam jos manje za to da se ne resava nikako.
Razumem ljude jer se opravdano plase za svoju decu, pa i za sebe.

Dok sam ziveo u BG, par puta sam i ja nocu nailazio na copore tamo
po Konjarniku i oko rudo-kula, i nije mi bilo bas svejedno...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.140.*



+3 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 00:14 - pre 182 meseci
pa sad nije pas kriv sto su ga ljudi (deca uglavnom) kad su bili mali uzeli i posle bacili na ulicu ostavljajuci ih gladne(i naravno besne)
da se prvo krene od edukacije ljudi da se en uzimaju i ne bacaju zivotinje na ulicu toga ne bi bilo ...[



quote]pri3rak: Po zakonu coveka smes da koknes u samoodbrani[/quote]
jel si ti siguran u ovo ?




mene je pas ujeo kad sam bio mali i to za nogu ...i sta sad...nit sam ih ikad tukao niti imam nameru ...a drzim psa u kuci ....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 00:22 - pre 182 meseci
jesam, samo sto nas zakon to malo komplikuje, ali generalno taj pricnip vazi kao i u svim ostalim iole civilizovanm zemljama ... tvrdis da ukoliko te neko napadne moze da te ubije, a ti njemu pri tome ne smes nista, jer ukoliko ga ubijes pri sprecavanju toga u borbi za vlastiti zivot ides obavezno u zatvor? nesto me podseca na inkvizicione metode po principu ukoliki isplivas ides na lomacu, a ukoliko se udavis e onda si bio pravednih i ides u raj ;)

sad zamisli da krenemo da raspravljamo o tome kako je neki psihopata imao tesko detinjstvo, e jeste pobio jedno 10 porodica, al nije on kriv jer ga je tatko pijan lesio od batina dok je bio dete ...

e sad da ne pominjem da se te zivotinje i razmnozavaju i nemaju bas sve poreklo koje direktno vodi do nekog stana kuce i sl. niti je bas svakog neko maltretirao, a opet ne treba prevideti ni psihologiju copora ...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.139.*



+558 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 10:32 - pre 182 meseci
Ovo sa snimka su psi koji prate kuju koja ima teranje. Nece oni ni da obracaju paznju na ljude, ako se neko bas ne nabije u sred copora da ih sprecava da rade to na sta ih teraju hormoni i nagon. Ne opravdavam to sto su ulice pune ovakvih pasa, samo kazem sta je u pitanju. A sta da se radi - pa zna se vec odavno kako to ide u civilizaciji. Psi se pohvataju, stave se u azile gde se ceka neko vreme da sa pojavi vlasnik, onda se sterilizuju pa se saceka jos malo ako neko hoce da ih udomi, a ako niko nece, onda ih negde puste a negde ih uspavaju. Samo, ovde je to u istom rangu kao onaj sto je kukao sto zamisli nema kontejnera za baterije u celom BG. Nema za nesto tako para, ali zato ima za Miladine Kovacevice, to jest da se ispravlja brljotina jataka mu iz tzv drzave. Evo, mozda ce sad kad uvedu porez na nekretnine koji ce da se naplacuje na osnovu trzisne vrednosti, koju ce da procenjuju njihovi jataci iz tzv banki, da se sakupe pare za jednu ogradjenu zapustenu utrinu od par km2 gde ce da se takvi psi iz cele Srbije stavljaju i da se hrane silnim tonama hrane koja se baca po raznim djackim kuhinjama, menzama, vrticima itd. Mislim to kad sposobna srpska drzava to organizuje, ja u njihovu sposobnost ne sumnjam. Tamo je sve sam doktor nauke i fakultetlija pa mora da su sposobni cim su toliko u zivotu postigli.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.139.*



+558 Profil

icon Re: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...18.04.2009. u 10:55 - pre 182 meseci
Citat:
pri3rak: Vec se duze vremena razmisljam da nosim nesto cime bih mogao da ih (u samoodbrani) raspaucim po tintari, ali nikako i da se resim, kamenje ne mogu da vucaram, a ostalo mi bas nesto ne pada na pamet...

Ima neke sirene za rasterivanje pasa, emituju ultrazvuk koji im smeta i plasi ih. Na primer evo. Ili nabavi (ili napravi) tejzer, biber sprej i slicno. Kakve motke, motka ima dva kraja. Sta ako ga samo razbesnis jos vise? Mislim, on sigurno ima bolje reflekse nego ti, a dok ti sidjes sa bicikla, dok uzmes motku, ovo ono, ode voz.
Citat:
Zeleni zub: A jos mi vise smetaju borci za prava zivotinja po kojima psa ne treba dirati cak i ako te napadne, jer ga mozes povrediti ?!

Ako takvih ima, to su verovatno neki nevazni nesrecnici koji samo lupetaju, pusti ih. Kakvi borci za prava zivotinja, najobicniji fenseri.
Citat:
101010: Mene i moje clanove porodice su iskljucivo napadali psi koje imaju vlasnike, a u poslednje vreme rase od kojih ne bi to ocekivali...
Poslednji incident je napad zlatnog ritrivera koji se otrgao vlasniku dok ga je setao...

Ocekivao bi, ocekivao. Nisam ni ja znao dok nisam procitao, i sad kad bas moram da prolazim pored njih strogo na oprezu. Zlatni retriveri su poznati kao ujedljiva rasa, kao i sarplaninci, rotvajleri, epanjol bretonci, kokeri i druge male rase, vise nego recimo stafordi ili pit bulovi koji su najozloglaseniji. Samo su ovi drugi na zlom glasu zbog snage ugriza i nacina na koji grizu i napadaju, i zbog budala koje ih uce da budu agresivni i ne umeju da ih kontrolisu, a oni su i tako malo bandoglavi kao i svi terijeri.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Potreban neko iz drustva za zastitu zivotinja...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8545 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.