Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023505 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.06.2015. u 12:57 - pre 107 meseci
gilopile baš sve što IUOP_1 "priča"...

Takođe čekam preporuku nalik tom "filmu".

Meni je Uzoran ucenik osrednji, Ostani uz mene ostao u dobrom sećanju. Nostalgičan, klimav ali ok.

Pogledaj i The Stand i noviji Rose red.

To su sve mini serije, a prve dve su mi najbolje sa VHS šumom...

U The Langoliers i The Stand je baza priče san, odnosno vizija. U obe serije je on/a put ka podeli.
U prvom budni nestaju, a u drugom kroz san/viziju jedni kreću putem zla a drugi putem dobra.

Rose Red je priča o ukletoj kući i specifičnim ljudima koji "zajedno" pokušavaju da reše/zataškaju slučaj.

Odlični su za vikendeee.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 24.06.2015. u 14:26 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.06.2015. u 15:26 - pre 107 meseci
Citat:
gilopile: E da, neki dan sam citao na jednom sajtu recenziju za Langolijerose

Ne znam da li je namerno, ali ako si trazio pod Langoli(j)eros nije cudno da nisi nasao :)
Langoliers daje sasvim fine rezultate.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.24.06.2015. u 20:39 - pre 107 meseci
@Valerijan, hvala druze, mislim da sam oba gledao davno, ali cu sigurno ponovo. Prvo cu da dobavim sve ove Kingove filmove i mini serije i ceo vikend cu da gledam sa uzivanjem.

@Shadowed, hehhee, ma ja se malo nasalio sa `Lingolijersi`, naravno da sam trazio po orig. nazivu. Uspeo sam da iskopam, verovao ili ne u komsiluku, par**s.si :D Ne znam sta cemo i kako cemo u buducnosti, kada nam pogase i ovo malo video klubova sto je ostalo :( Nista, kanapce, pa pod ajat....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Preporucite neki film.26.06.2015. u 23:09 - pre 107 meseci
Wild Tales
Relatos salvajes
http://www.imdb.com/title/tt3011894/



Film sastavljen od 6 kraćih i nezavisnih priča od kojih je svaka neverovatno dobra, zanimljiva i energična.
Ima drame, nasilja i dosta humora (crnog pogotovo), Tarantino like.
Retko ovde preporučujem film ali ovaj je zaista nešto posebno u odnosu na more holivudskog škarta.
Na kraju, film me je oduševio, garantovana zabava.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Preporucite neki film.27.06.2015. u 02:14 - pre 107 meseci
verujem da ce se i meni svideti. sutra javljam utiske :)
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.27.06.2015. u 10:36 - pre 107 meseci


nije bas da volim vojnu tematiku, ali eto ovaj mi je legao . . .

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 28.06.2015. u 11:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 30.06.2015. u 14:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 30.06.2015. u 14:57 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Preporucite neki film.27.06.2015. u 16:33 - pre 107 meseci
gledao sam Wild Tales jos pre Mad Max-a, ali sam mislio da je neko vec okacio preporuku... simpatican film, smesan, crni humor, treba ga gledati u drustvu...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.27.06.2015. u 18:19 - pre 107 meseci
U svetlu popularne (tinejdzerske?) tematike vampira, moze se pogledati i sprdnja na tu temu.
Nista spec, ali ima nekoliko dobrih fora, poput one kad ne mogu da udju u nocni klub, jer ih obezbedjenje nije pozvalo, iako ih pusta.

http://www.imdb.com/title/tt3416742/



I malo upozorenje.
Ustedite sebi 2 sata zivota i ne gledajte "Kingsman: The Secret Service".
U pitanju je klinacki film, ne razumem sto je tol'ko hvaljen.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.28.06.2015. u 20:50 - pre 107 meseci
Citat:
bakara:
Ex Machina
Film za ljubitelje SF zanra. Cudi me da ga vec niste analizirali?

Prica je solidno dobra (realizacija losija).
Mladi programer dobija priliku (dobio nagradu?) da uradi Turing test na najnovijem robotu ekcentricnog bogatasa koji zivi izolovan u divljini u haj tek gajbi.

Film ima dosta rupa, ali ljubitelji sf-a ce progutati.

Citat:
superbaka:
danas sam odgledao Ex Machina, za razliku od pre nedelju dana kada sam zaspao za vreme filma... film nije los, ali ja licno ne volim dublji pristup AI na filmu zato sto me uvek razocara... cak pre progutam komercijalnu naivnu varijantu koja je po pravilu zabavna, nego kada pokusavaju da je prikazu realnije, i naravno, uvek pogresno... sa sve ljudskim strahovima, razmisljanjem, nagonom za samoodrzanjem itd... sve ono kako covek zamislja da ce AI biti, a nece sigurno...

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne znam, ja sam Ex Macina juce pogledao i nekako mi se cini da je ovo neka hipster verzija AI filma, nit sam video nekakvu dubinu u bilo cemu niti bilo sta, vec samo izivljavnaje sa scenama prirode, nekakvog "dizajniranog" bunkera i hipster-looking genija koji dize tegove i cepa pivo posto je, je li, stvorio svestan AI...

Naravno, stvar licnog ukusa - mozda sam propustio nesto u Ex Machina, ako jesam - plz recite.

Citat:
Sceka:
Sinoc sam gledao Ex Machina. Meni je prilicno dosadan film. Mozda sam ocekivao previse radi komentara (prvenstveno u svetu) ali smorilo me besmisleno razvlacenje i sporost generalno. Apsolutno nista novo se niti desilo niti reklo niti nagovestilo a nije nista ni neocekivano bilo. Steta jer sam bas prilicno ocekivanja imao. Odlicno uradjena "Maska" ali bi bilo suludo da u danasnje vreme ne bude to dobro. Nemam ni jednu jedinu zamerku, preporucujem ljubiteljima SF-a da gledaju ali mislim da je IMDb ocena previsoka.

Citat:
Shadowed:
Ex Machina se bavi jednom realtivno uskom temom. Onom kojom i tjuringov test. I, po mom misljenju je taj deo solidno uradjen. E sad, sto se tebi vizuelno nije svideo film je druga stvar

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne bih da sad bacam spoilere, ali je meni ta "uska tema" uradjena prilicno ofrlje - razvoj price prakticno ne postoji, ono sto ce se desiti je prilicno predvidljivo a sam kraj je IMHO cop-out a i autori filma su se vise oslanjali na pratecu pozadinsku muziku koja bi trebala da dirne emocije kao i forsirani suspense sa efektom gasenja struje. Zbog svega toga mi se stvar cini kao hipsterski pogled na temu AI filozofije.

Opet, kao sto rekoh, licni utisak - savetujem ljudima da pogledaju film i sami steknu utiske, ali mislim da nije vredan gledanja u bioskopu.

Jesam ljubitelj SF zanra, ali ovaj film ne bih preporucio.
Ostavio je na mene mlak utisak. Postavlja par pitanja, ali ih ostavlja otvorenim i to potpuno, a ja to ne volim.
Sad ide par spojlera!

Meni je film bio dosadan.

Kapiram hajp oko minimalizma, ali on je ovde u suprotnosti sa premisama price.
Nauka se vec dugo razvija u velikim timovima istrazivaca, a ovako. Jedan lik i udri.
Da, znam da on ima svoju firmu, ali ona mu sluzi kao nacin za nabavljanje podataka, a ne i za njihovo koriscenje kako je on radio.
Jel neko video aluziju na Gugl ili se meni ucinilo?

Drugo, kako je Eva prosla Turingov test??
Izmanipulisala je coveka i...? To je to?
Kako mi da znamo da to nije bilo u njenom algoritmu?
I prethodne verzije AI su imale istu zelju, da prezive.
Eva je uspela, pa? Jel to znaci da kad se uspe u tome to je dokaz da je AI na nivou ljudskog bica?

A mozda je ona evoluirala? Ko moze da kaze da naredni korak u evoluciji mora biti u osnovi slican ljudskom?
Pa meni se cini da mora, a ja to ovde ne vidim. Pod uslovom da je to trebala biti neka poruka filma.

Pritom, Kejleb je izabran kao najpogodniji kanditat, kao neka najslabija karika.
Meni se cini da je valjalo biti obrnuto.
Da je uspela da prevari nekog koga je najteze obrlatiti, e to bi bio dokaz... ne znam vec cega sto su autori hteli

Inace, sve vreme sam mislio da je Nejtan neki android, pa da se Turingov test odnosi na njega.
Nije mi zao sto je onako skoncao, ko mu je kriv sto se bavio tim poslom a da nije citao Asimova!
Jer da jeste, ubacio bi i Tri zakona robotike

I odakle ona promena kod Kjoko? Zasto najednom resi da pomaze Evi?
Sta, shvatila je da su "istog roda", pa ko ce kome, ako ne svoj svome??

Sve u svemu, film postavlja neka pitanja i to je to, nista vise.
Citam skoro kako je Stiven Hoking upozorio ljude od mogucnosti da se AI u buducnosti okrene protiv coveka.
Kad to kaze tako neki veliki um, najmanje se treba zamisliti. Medjutim, meni to izgleda kao preterivanje.
Ne mogu da zamislim neki skok od pametnih telefona ili automobila, ka stvarima kao sto su u Terminatoru

Jedino su mi se svideli pejzazi u filmu. Snimano je na dve lokazije u Norveskoj.
Ima li nekog ko nije pozeleo da odsedne u onom hotelu koji predstavlja Nejtanovu laboratoriju?

Ako i postoji neka poruka filma, onda je to strah od napretka nauke, a to je nesto sto meni ide na zivce.

DISKLEJMER:
Tema AI mi je strana, pa dozvoljam da sam omano u "tumacenju" i zvucao laicki.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.29.06.2015. u 22:41 - pre 107 meseci
Citat:
Sceka:
Black Sea (2014) - Meni se svideo film, prilicno. Drama u podmornici, lepo uradjeno. IMDb ocena je 6.4 i mislim da je odgovarajuca. Prilicno dobre kritike gledalaca je ovaj film dobio u svetu. Ja inace nisam bas ljubutelj "klaustrofobicnih" filmova ali volim i rado pogledam svaki film sa podmornicom... Preporuka sa moje strane.


Isprva mi je bio malo dosadan, pa kako se blizi kraj sve bolji i bolji, onda zadnja scena opet pad.
Nervirala me je izvestacena motivacija pojedinih likova, a sama radnja je malo plitka.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 14:20 - pre 107 meseci
Moram da prokomentarisem i ispljujem novog Mad Max-a... ne mogu da izdrzim

LM, film je sasvim prosecan, i hype je samo zbog renomea cuvenog starog MM sa maco imidzom fenomenalnog Mel Gibsona, a sada ga menja baby face Tom hardy

ali sada cu da spoilujem pa kome smeta nek ne cita dalje.

Vec u prvoj sceni gde max bezi, vidi se da stvari ne stimaju, preterano ubrzane nerealne scene bezanja i skakanja su tu ili zbog nevestog glumca, ja ne znam sta su drugo zeleli postici sa tim.
Ove ubrzane iritirajuce scene sa nerealnim pokretima se ponavljaju jos enkoliko puta kroz film, srecom nema ih previse.
A da...i prvu scenu sa onim gusterom sam totalno preskocio...i jos pojede gustera
mislim, cemu to?

Posle toga konvoj ulece u neku nadrealnu pescanu oluju, gde opet fizika pokreta deluje nerealno.

I ako film vizuleno deluje impresivno, gomila iritirajucih potpuno bespotrebnih detalja prosto bode oci. To je valjda zahvaljujuci preteranom koriscenju komp. animacije...
Tako smo dobili u filmu neka i (ako zanimljiva) totalno nerealna vozila gde su 2 karoserije jedna na drugoj, ratni kamion sa zvucnicima, bubnjevima, gitaristu iz cije gitare kulja vatra i sl.
A totalni je apsurd da su u originalnom MM od pre 35-6 godina vozila mladja od novog MM, i pri tom sasvim realno skarabudzeno bez bespotrebnih detalja.









Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 14:24 - pre 107 meseci
Radi se o akcionom film, sa fantasicno snimljenim scenama i detaljima. Bas ta vozila u filmu su po meni odlicna, i gitarista i ostali detalji poput oluje, itd.
Mogu da razumem da ne volis akcione filmove, nisam ni ja prevelik ljubitelj, ali ovaj je po meni odlican.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 14:41 - pre 107 meseci
Citat:
Sasa_NS:
Gospodar prstenova
Matrix

Jel' ti hoćeš da testiraš monitor, ili da odgledaš novi film? Ako hoćeš i jedno i drugo, bolje navedi šta još nisi gledao, a gleda ti se... :)


Ovaj da navede koji mu se film gleda, a onda treba da mu preporuci film!?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 15:23 - pre 107 meseci
SPOILER!!!!

Citat:

Ja sam Mad Max Fury Road doživeo kao jednu tužnu priču o jednom jadnom kamionu
koji je prvo išao u jednom smeru kroz pustinju pa posle mor'o da se vrati nazad,
a usput mu bušili gume, gađali ga napalmom, prokuv'o jadan nekoliko puta,
čak je i generalku istrpeo.
A tu su bili i neki ljudi na kamionu pa se tukli sa ovima drugima što su na motore i auta.
Uglavnom, to su sve bili neki ljudi što su se prvo ratovali pa posle vratili i svi
bili srećni što će da žive opet zajedno u pustinju gde mogu da jedu guštere,
pošto nisu ništa jeli 3 dana dok su se tukli.


Na kraju, film je tehnički i vizuelno odličan osim onih nekoliko stvari koje je pomenuo bakara,
ali je totalno ne interesantan osim ako neko uživa da gleda 2 sata neprestane akcije bez neke posebne poente.
Sama priča je plitka, nema sadržine, likovi su površni i neubedljivi (osim kamiona).
Visoke ocene - nezasluženo, već viđeno kod blokbastera kao npr. Gravity, Inception, ...
 
Odgovor na temu

The Serbinator

Član broj: 284906
Poruke: 6



+4 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 15:36 - pre 107 meseci
Slazem se sa bakarom. Plus imam "osecaj" kao da je ceo Mad Max film snimljen u studiju. Preterali su sa kompjuterskim efektima (ili kako se vec to naziva). Cak su i za oblake koristili. Cudna neka osvetljenja, meni potpuno vestacko izgledalo. Film traje 2h, od toga 1h 50m u nekoj jurnjavi. Podseca me malo na film Betmen. Smesno duboki glas i "futuristicka" vozila :D
Sta znam, verovatno su ciljali teen uzrast.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 17:12 - pre 107 meseci
Citat:
The Serbinator: Slazem se sa bakarom. Plus imam "osecaj" kao da je ceo Mad Max film snimljen u studiju. Preterali su sa kompjuterskim efektima (ili kako se vec to naziva). Cak su i za oblake koristili. Cudna neka osvetljenja, meni potpuno vestacko izgledalo.

Cak naprotiv, osim dodavanja "oluje, boja nebu itd, sve scene jurnjave su snimljene sa pravim vozilima, uzivo.

Citat:
Smesno duboki glas i "futuristicka" vozila :D
Sta znam, verovatno su ciljali teen uzrast.

Koliko vidim, mnogi ne kapiraju "vozila" i ostale detalje, zato bi bilo korisno pogledati prve delove Mad Max-a i shvatiti da nista od toga nije novo, tj ista tema se provlaci i kroz prve delove.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 20:23 - pre 107 meseci
a sta ocekujete od akcionog filma? da ima to sto Bakara kaze, onda bi se to zvalo drama, ili SF ili tako nesto

ja uopste i ne volim da gledam akcione filmove, ali je ovo bas ono sto i treba da bude, zabava dok gledas, i posle zaboravis sta si uopste gledao... ne ulazis u detalje i logicnosti jer film i ne pretenduje da bude logican i smislen kao Odiseja...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Preporucite neki film.30.06.2015. u 22:27 - pre 107 meseci
Pogledao upravo Big Hero 6.
Nekako je logičniji od Ex Machina, što se tiče pravljenja robota sa AI
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.04.07.2015. u 09:51 - pre 107 meseci
https://youtu.be/4bigClSQWNs

ne znam da li ga je vec neko preporucio ,

vise nego dobar , napet i do samog kraja drzi paznju . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.04.07.2015. u 12:28 - pre 107 meseci
The Numbers Station (2013) - IMDb ocena 5.6, ja bih dao manju ocenu. John Cusack je ok, retko sam video losu ulogu kod njega (mislim na to kako je doneo karakter lika koji glumi...) pa je mozda to razlog sto kazem "ok". Ko voli takve filmove preporuka, ali jedva (po meni, za moj neki ukus kad su takvi filmovi u pitanju).




Pozdrav!

Napomena - @eeestablishment, ne zna se sta je u tvojoj poruci pa k'o velim da bude jasnija.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023505 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.