Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobar ram za naocare

elitemadzone.org :: MadZone :: Dobar ram za naocare

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31578 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Dobar ram za naocare22.04.2009. u 21:07 - pre 181 meseci
Nazalost dioptrija mi se povecala, tako da su mi naocare za vid postale neophodne. Tokom dana nemam problema, ali nocu tesko da mogu da prepoznam face na preko 2m udaljenosti.

Treba mi neki dobar ram, znaci da bude onako moderniji, nikako da deluje, ne bih nikog da uvredim, napisacu samo klasicno. Znaci da bude moderniji, po mogucstvu samo sa gornjim ramom ali da pasuje i kad nosim odelo i kada sam u sportskoj kombinaciji, ako je takav nekakav moguc...
Gledao sam u Diopti i Italoptiku, tamo imaju veliki izbor ramova, ali onako na prvi pogled ne mogu da nadjem ni jedan koji mi se svidja i koji mi ok.stoji.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare22.04.2009. u 21:18 - pre 181 meseci
Citat:
Znaci da bude moderniji, po mogucstvu samo sa gornjim ramom

Oces nesto na fazon ala-Tarik? :) (vodi hrvatski milioner)

Meni je taj fazon bas ok, pretpostavljam da je to ono sti ti hoces, po opisu.
Kod nas toga ima svuda, cene ramova su onako - vec za 5000-6000 hiljada din moze da se najde takav neki.
(do 100 eur neki kao bolji) - e sad, vec nesto malo vise "brandirano" je verovatno skuplje...
zavisi koliko para oces da das.



Mislim, sumnjam da su ove na njemu za 50-60 evra :) - ali taj fazon, jel?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare22.04.2009. u 21:22 - pre 181 meseci
e otprilike tako nekako... ne znam da li da rizikujem sa onim previse fancy ramovima, to mi nekako nije za ozbiljan izgled, ali ovo sto nosi Tarik mi bas odgovara.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare22.04.2009. u 21:25 - pre 181 meseci
Meni su tako neke sasvim OK, ni previse ozbiljne, ni previse fensi, ne volim bas mnogo te fensi fazone.
Ovakve neke mozes da uklapas sa vise stilova verovatno....
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare22.04.2009. u 23:13 - pre 181 meseci
imas, na buvljaku u pancevu, odlicne titanijumske ramove za 700 dindzi.
ja sam kupio jednan, ujaku za rodjendan, ali na novobeogradskom buvljaku (mrzelo me da idem u pancevo).
tu ih jedan baja preprodaje za 1.300-1.500 dinara.

ovi po opticarskim radnjama valjaju te iste ramove za 100-150 ojra.
video sam u izlogu jedne fensi opticarske radnje, u jednom "exkluzivnom" trznom centru - ili kako se vec to zove, iste te zbuvljaka pancevackog od 700 dindzi za po 200 ojra.

odlicni su ramovi, titanijumski - mozes da ih zavezes u cvor.
imaju i te razne "polu" ramove sto spominjete, samo u njih, ako je manja dioptrija, ne ide staklo, vec mora plastika i skuplja je ugradnja za jedno 10-ak ojra, jer mora da se pravi zleb sa donje strane kroz koji ide struna.
bas sam takav "polu" ram kupio ujaku.
.... to kad se lepo zategne, ta struna ispod, to nema sanse da ispadne.

ove ujakove, sa sve staklima, tj. plastikom, su teske 16 grama ... merio ih ja.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare22.04.2009. u 23:55 - pre 181 meseci
@mrle

Nisi informisan, danas niko ne stavlja pravo staklo, sve je to plastika. Ni debljina nije problem, jer i za najvece dioptrije mogu da se stave tanka stakla. Pa onda ide nadogradnja: anti-reflex, anti-scratch, itd... I sve to valja, evo ja imam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elem, sto se ramova tice, evo jedan trik kad biras ramove, a nemas mnogo iskustva: uvek gledaj da gornji deo rama prati liniju obrva. Tako nikad neces da se zeznes! Bar u pocetku dok ne steknes praksu. I gledaj da boju uklopis sa bojama ociju i tena.

A sto se Tarikovih naocara tice - ne mora da znaci da je skup ram u pitanju. Ima dobrih ramova, a prave ih iste firme koje prave i brendirane (Safilo npr.). Samo mozda nemaju sa strane (na drskama) onaj znak!

Ako treba jos neka pomoc, stojim na raspolaganju, imam visegodisnje iskustvo!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.230.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 09:37 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: Nisi informisan, danas niko ne stavlja pravo staklo, sve je to plastika.

Nije tacno, evo ja stavljam. Staklena sociva kostaju, ili su kostala kad sam ja poslednji put pravio naocare, oko 400 dinara a plasticna su bila oko 1000 - 1200. Do tad nisam ni znao da postoje plasticna sociva jer sam poslednji put bio na kontroli 1985 ili 1986 a poslednje naocare sam pravio par godina kasnije. Plus ta plasticna treba da pazim da se ne izgrebu bla bla bla - sma - ra - nje, pa kad sam vec nosio tu silnu tezinu na glavi svih ovih decenija mogu i od sad. Mozda ce i da mi ojacaju vratni misici od silnog tereta. Isto vazi i za okvire. Platicu ja bizmismenima toliko koliko traze za okvire sa pijace, ali da mi daju napismeno da ce on da traje isto koliko i taj moz zicani iz 1985, a ako ne traje da mi plate po 100 evra za svaki dan razlike.

Inace, evo gde mogu da se probaju razni okviri pa kome se kako svidja, a gde ih ovde ima, pa to je rek'o mrle.

http://www.glasses2you.co.uk/p...tion_glasses/fitting_room2.php

A jel zna neko ima li negde da se nadju lenonke, i sta im je danas sa ovim tankim okvirima, zasto nema okvira kao sto je recimo G2U82 tamo sa ovog sajta, ili ih ima retko? Ovi tanki okviri nista ne valjaju za kratkovidost, pravio sam ja i to, kad sam saznao da su stakla 400 dinara, cisto da ih koristim kad nesto radim, na kineskom okviru od 150 dinara, ono, kad se nesto brusi ili slicno, pa da mi nije ni zao kad se stakla ostete, ali nista ono ne valja, a evo i zasto. Naocare za dalekovidost se koriste za citanje i tu nije vazan ovaj problem sto cu ga opisati, ali za kratkovidost je vazno da covek ima celo vidno polje pokriveno socivom naocara. Znaci da moze da skretanjem oka vidi nesto sto je sa strane ili gore ili dole, u odnosu na osovinu koja izlazi iz oka horizontalno sa zemljom, kao sto je prirodno, a ne da okrecem celu glavu ako hocu da vidim nesto polulevo, poludesno, gore, dole itd, u svim ostalim uglovima osim pravo. Eto i to treba da se ima na umu kad se bira okvir. Dzabe ti fensi tanak okvir ako nije praktican za upotrebu. Onda bolje uzmi sociva.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 23.04.2009. u 10:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 13:23 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: Nisi informisan, danas niko ne stavlja pravo staklo, sve je to plastika.

Da demantujem i ja, nosim pravo staklo već godinama. Naravno optičari se uvek trude da uvale što skuplje, te plastika, te antireflex sloj, te sloj protiv grebanja itd itd, ali dobar deo optičarskih radnji drži i obična stakla.

@Lesli: Našao sam pre par meseci okvir jako sličan lenonkama, u Optici u Cara Dušana (Bgd), i to su bile vrlo jeftine (reda veličine 1000 din).
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 16:52 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Plus ta plasticna treba da pazim da se ne izgrebu bla bla bla - sma - ra - nje,

Pa zato postoji anti-scratch coat!
Evo ja ga imam i cvikere nosim vec nekoliko godina i zaista funkcionise. Stakla mi nisu izgrebana uopste.

Citat:
jablan: Da demantujem i ja, nosim pravo staklo već godinama. Naravno optičari se uvek trude da uvale što skuplje, te plastika, te antireflex sloj, te sloj protiv grebanja itd itd, ali dobar deo optičarskih radnji drži i obična stakla.

Zasto bih nosila obicna stakla kad su ova nova plasticna zaista udobnija? Anti-reflex sloj zaista vredi, pogotovo ako provodite pred kompom dosta vremena. A kroz takva stakla vam se i oci vide i nema onog odbljeska kao kod obicnih stakala.

Nikad nisam razumela tu osobinu nasih ljudi da ne prihvataju novitete. Uvek misle da neko hoce nesto da im uvali samo zbog vece cene. E, pa nekad mora bolje i malo vise da se plati, he, he...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.230.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 18:27 - pre 181 meseci
Ma nema to veze sa nasim ljudima nego vise sa godinama. Ne mozes sto kazu starog psa da ucis novim trikovima :-) Upotrebljivost im je ista, nije to da je neki sta znam alat, pa sad kineski jeftin ne valja i kljuc ce da pukne kad ga jace nategnes pa je sad neki drugi bolji, nego obicna sociva. Ne kazem da ne valjaju plasticna, samo da je u principu isto pa sto bih im placao nekoliko puta skuplje nesto sto ima i za manje. Pa onda, staklo je staklo a plastika je ipak plastika. Sta ako ti slucajno padne na socivo zar od cigarete, ako neko pusi itd. Staklo i za pivo bolje a kamo li za oci ;-)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 19:38 - pre 181 meseci
@Lesli Eldridz

Pa je l' si probao, pa tvrdis da je isto? Nisam ni ja bas mlada i ja sam dugo nosila stakla. Ali od kad sam probala ova plasticna stakla, ne bih se vracala vise na staklo, pa sve dzabe da mi daju. A te price: "Staklo je ipak staklo, a ono je obicna plastika..." su upravo ono o cemu sam pisala u postu iznad. Nije isto, casna rec! Ovo nije bas bilo koja plastika, a obicno staklo na kraju moze i da se razbije. Ova plastika se ne razbija, znam, jer su mi cvikere X puta pale na pod i na beton i nista se nije desilo. Ni ogrebale se nisu!

Evo, ja pusim i nikad mi na naocare nije pao zar od cigarete. Tako da po tom pitanju ne znam sta da ti velim...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.230.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 21:04 - pre 181 meseci
Stvarno mi nije jasno koja je tu razlika pa eto posto imas dobru volju, a pre cu da verujem tebi nego ovima iz radnje, bas me zanima kakva je to drasticna razlika kad stavis plasticna sociva, da bi ja sad trebalo da probam i da za to odvojim pare koje mogu da dam za nesto drugo. Ono, do sad si imao naocare sa staklima i sad ces da menjas i eto uzmes plasticne. I kako se ta razlika oseca? Jel se isto kroz njih vidi - isto valjda, mislim sto se tice korekcije vida. I sta ima onda da probam. Ja ni ove ne osecam i ne znam sto bih placao nekoliko puta vise cisto da probam da li su te druge lakse za deset grama koje ja necu ni da osetim. Ko hoce neka proba, ja nikome ne branim nit pa kazem da ta plastika ne valja nista, ali ja cu da se drzim starog zato sto me mrzi da gubim vreme na takve trivijalnosti, a i zato sto je jeftinije nekoliko puta a vrsi mi pos'o isto kao i ono skuplje. Sto se tice tih sitnih razlika, eto na primer to oko tog odsjaja, koga je briga da li ima taj odsjaj sa stakla kad neko gleda u tebe. Zasto je to sad toliko znacajno u zivotu da li ce taj odsjaj da se vidi ili ne.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 22:48 - pre 181 meseci
@Lesli Eldridz

Ovako: razliku uocis tek kad probas. Mnogo je udobnije, lakse... Ne plasis se da ce da se razbiju ako ti padnu na pod. A sto se anti-reflexa tice, 'ajde da zanemarimo sto nema odsjaja kad te neko drugi gleda, ali i ti mnogo jasnije vidis! Nekako je slika ostrija, ne smetaju ti odsjaji, mozes da gledas u monitior, cak i u sunce bez problema. Pa zasto neki ljudi koji i nemaju dioptriju uzimaju anti-reflex stakla bez dioptrije i koriste ih dok rade za kompom? Zato sto se oci manje zamaraju. To ne umem da ti opisem - mora jednostavno da se proba.

Onda... ako su ti stakla debela k'o dno pivske flase, u slucaju ovih plasticnih vise nisu. Svacija mogu da budu tanka.

Jednostavno, tehnologija napreduje u svim oblastima, pa tako i u ovoj. Ako nam ne trebaju noviteti, zasto onda da saljemo mailove, ako vec mozemo da pisemo pisma, pljunemo da zalepimo koverat i marku, pa saljemo na postu i cekamo odgovor 2 meseca? Onda nam ni mobilni ne treba kad smo do skoro ziveli i bez njega!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.169.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare23.04.2009. u 23:59 - pre 181 meseci
Pa ne trebaju nam svi noviteti, samo oni korisni koji nece da postanu sredstvo za zloupotrebu sirokih masa, kao sto su to postali mobilni telefoni. Ne mislim na zloupotrebu pracenjem, kao ovi fanatici, nego na zloupotrebu reklamama. Eto na primer ja, boga mi bez mobilnog uspesno zivim i sad i veoma mi je drago sto firme koje ih prave imaju gubitke, a ni sa fiksnim se bas nisam pretrgao od koriscenja, ako se ne racuna internet. Taj mobilni je za mene glupost koja sluzi za uzimanje para i to je stvarno potrebno mozda jednom procentu od svih koji ih imaju. Ovako je to korisno za ne daj boze, ako se coveku nesto desi pa da pozove pomoc i to je to, a sve ostalo je samo vatacina da ti uzmu pare. A jos veca je pa glupost stalno menjati te gluposti. Ne vidim sto bih to radio samo zato sto su tako rekli na TV ako vec imam jedan koji radi, to jest moze da se zove, mogu da te zovu i mozes da saljes i da primas poruke. To je njima osnovna namena. Nek pricaju na TV koliko hoce, to im je posao. Oni napravise od toga kao da je ko zna sta, osnovna stvar u zivotu, a ne obicni glupi telefon. Ma kad udjes u prodavnicu ne mozes lebac da kupis od ovih sto uplacuju kredite. Znas kako kaze onaj Kid Rok, "It was 1989, my thoughts were short my hair was long... we didn't have no internet, but man I never will forget the way the moonlight shined upon her hair" . Eto, to ne mozes ako po ceo dan tapkas mobilni kao sto sad rade. Kakav mobilni to je prevazidjeno. Sprava za uznemiravanje. Docim je sasvim druga stvar mail ili internet, i to ne moze da se poredi, tu ja kontrolisem njega a ne on mene, ono, proveravam mail samo kad ja hocu i odgovaram kad hocu, pa onda putem interneta iz Putkovica Ravni mozes trenutno da imas pristup celokupnom znanju covecanstva itd. Ali nema veze to sa ovim.

Pa dobro, eto, sve ti verujem to za naocare, al' mene licno mrzi da isprobavam na svojoj kozi. Hajde za lomljenje, to je tacno, mada sam ja poslednji put polomio staklene naocare mnogo odavno, kad sam bio u vojsci, i to nisam ni ja, nego mi za vreme nocne uzbune jedan stao na njih u satoru, ali dobro, kao dete sam ih dosta lomio, to jeste. Sto se tice gledanja kroz njih, licno mislim da je razlika izmedju staklenih i plasticnih sociva ista kao razlika izmedju zvucnika koji tera visoke do 16 kHz i onog sto ih tera do 17 kHz. Ima je kad se meri instrumentima, ali samo 1, 2, 3, 5 % procenata ljudi tu razliku stvarno cuje. Mozda ih i probam kad sledeci put menjam stakla za koju deceniju ;-) ako nabave tamo u radnji neke naocare standardnih dioptrija, ono +-1, +-1.5, +-2 itd sa staklom i sa plastikom pa da ja probam na licu mesta, eto to je profesionalizam, a da im dajem 1000 i 2000 dinara za probu, ma necu, taman i da mi se posle svidi. Kad sam dosad terao ovako i od sad cu, jer se meni isto to vata, a ko prvi put uzima nek uzme te plasticne ako su bolje, mozda ce covek lakse da se navikne, i nece da ih lomi ako ih obara zato sto nema naviku da ih pazi, a i za decu su bolje, da ih ne lome svaki cas.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 24.04.2009. u 01:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare24.04.2009. u 00:37 - pre 181 meseci
@Lesli

Ovaj... Za mobilni si u pravu skroz, ali tema su naocare... Mislim...

Elem, ti probaj da pitas u opticarskoj radnji da ti daju da probas, ali ne znam kako ces to da izvedes. Ono, mozes ti da uzmes stakla u ruke, pa da pogledas kroz njih. Ali kako da znas da l' je bolje ako nisu tvoja dioptrija? A sve i da jesu, moraju da se nacentriraju za tebe da bi video jasno.

Sto se mene tice, nije bas razlika kao kod tih zvucnika o kojima pricas, jer ja JASNO vidim razliku!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.143.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare24.04.2009. u 08:17 - pre 181 meseci
Da znas da si u pravu i da cu da probam. Moja sociva garant imaju jer su standarna sferna sociva i nije ni tako velika dioptrija, plus mi se cini da ona tamo sto mi je radila kontrolu poslednjeg puta lupeta i da mi treba jedno socivo malo jace, a nije mi dala ono papirce iz masine da vidim ja sta pise tamo, pa kad idem na kontrolu kod nekog drugog, bas ima da probam tako kao sto kazes kad nema guzve.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare24.04.2009. u 12:25 - pre 181 meseci
Pričali smo o razlici između plastičnih i staklenih sočiva za naočare pre oko 3 godine.
http://www.elitesecurity.org/t164673
Na tom polju se ništa bitno od tada nije promenilo, osim cena.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare24.04.2009. u 17:35 - pre 181 meseci
Pravo da vam kazem, ne znam kako se cene kod nas krecu, jer sam nekoliko zadnjih naocara pravila u inostranstvu, posto tamo znam zenu koja drzi opticarsku radnju, pa mi daje uvek po "ceni za prijatelje", he, he...
Ali onoliko koliko sam upucena, vidim da kod nas mnogo tupe oko toga! Te, da l' hocete od ovog, ili onog proizvodjaca, pa koji hocete coating, itd... I na osnovu toga vam naplacuju. Ispravite me ako gresim... Ja kod te kod koje pravim naocare samo odem, ona mi izmeri dioptiju i naruci stakla od proizvodjaca kojeg ima na lageru. Sva su dobra (japanska ili nemacka valjda), pa i ne pitam koja su. Coating-e stavlja svima iste, odnosno - sve!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.143.*



+558 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare24.04.2009. u 18:07 - pre 181 meseci
Citat:
djolep: Pričali smo o razlici između plastičnih i staklenih sočiva za naočare pre oko 3 godine.
http://www.elitesecurity.org/t164673
Na tom polju se ništa bitno od tada nije promenilo, osim cena.

Meni se zbog onoga sto pise tamo jos vise cini da je to u principu isti djavo, i da su glavne prednosti plastike sto nema tog odsjaja i sto su lakse. Ovo drugo je nebitno, ovo prvo manje vise, sto cu da vidim kad probam sociva onako iz ruke kao sto je predlozila EmilijaV.
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Dobar ram za naocare25.04.2009. u 10:39 - pre 181 meseci
pazi to i jeste na neki nacin isti djavo,
dioptrija i to, medjutim prednosti su kako su vec neki rekli ne moze da se slomi, i ako je u pitanju malo veca dioptrija nisu stakla teska, ima i razni slojevi zastite ono grebanje,uv,fog i sto nekih dodataka.
Mana samo jedna CENA

nosim ja te i preporucio bih svakom koji su tako reci mladji pa ispadaju cesto na pod ili nisu bas obzirni prema takvim stvarima.
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dobar ram za naocare

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31578 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.