Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 101560 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 22:14 - pre 181 meseci
gledam sad na vestima,u jugu sad-a i u meksiku ,pojavila se "mutirana svinjska gripa" koja je do sada ubila 60ak ljudi,a oko 1000 je zarazeno,i strahuje se od pandemije

e sad,ja prvi put sam danas cuo da postoji nesto sto se zove svinjska gripa [cuo sam za druge bolesti kod svinja,ali za gripu,ne]
i pogledam na wiki,i vidim da je to jos jedan od h*n* virusa [poput kokosije gripe ,tj pticije] ,e sad,ja nisam virusolog,pa ne znam sta h i n znace,ali verovatno imaju neke veze s gripom

e sad,po wiki je navodno 1918. spanska gripa je mutirana svinjska gripa/groznica koja je harala evropom i pokosila dobar broj ljudi ,pa zatim se 76. pojavila opet u usi,medjutim nije nesto ozbiljnije ispalo [sto se smrtnosti tice]
pa se 2007. desilo izbijanje svinjske gripe na filipinima ,medjutim koliko vidim tamo,nista ozbiljno
i evo,sada opet,2009. ,mutirani virus svinjske gripe "napada" ljude

[sad ispod txt pise see also ,bird flu,dog flu,horse flu i human flu ...nisam ni za kerecu i konjsku gripu cuo,znaci za jedno 2 godine te gripe ce "same od sebe" mutirati?]


ne znam kako vama,ali meni i ovo,kao i kokosija gripa "smrdi" na proizvod iz laboratorije [razlozi za to mogu da se nagadjaju ,ali ne zelim to]
e sad,zanima me vase misljenje o ovome i da li znate "nesto vise"
[sumnjam da ima nekog virusologa ovde,ali svasta je moguce]

edit:sad sam pronasao da je spanska gripa u stvari spanska groznica [cudno bi bilo poklapanje godine i smrtnosti da je razlicito nesto :)]


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 25.04.2009. u 23:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 22:36 - pre 181 meseci
Pa dobro, gledajmo to sa vedrije strane - jedna pandemija bi nam omogucila da izadjemo iz ekonomske krize. Naime, ekonomska kriza je takva pojava koja za svoje postojanje zahteva da ljudi pricaju o njoj i da je se plase. U suprotnom, ako ljudi budu imali drugu temu o kojoj ce pricati i koje ce se plasiti, kriza ce biti marginalizovana pa ce ubrzo potpuno nestati.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 22:39 - pre 181 meseci
pa da,tehnicki ce se smanjiti stopa nezaposlenosti,smanjenjem sposobnih ljudi :D
a opet ce se povecati stopa zaposlenosti,ljudima koji ce raditi na razvoju vakcine i rasturanju iste po svetu ;)


koliko virusa i ostalih pizdarija pobegne[slucajno ili namerno] iz laboratorija sirom sveta,a da se nikad ni ne sazna za postojanje istih [za kokosiju i svinjsku mutiranu gripu se saznalo...]
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 22:46 - pre 181 meseci
BBC kaže da su zaraženi uglavnom ljudi koji provode dobar deo svog vremena među svinjama, baš kao i u slučaju ptičije gripe, i da je mogućnost prenosa virusa sa čoveka na čovek veoma mala...
Navodno se već radi i na vakcini...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
77.46.204.*



+987 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 22:55 - pre 181 meseci
1+1=2 ??

August 21, 1998.

Nekoliko virusologa ide na Grenland da iskopa zrtve spanskog gripa i uzme uzorke radi ispitivanja visrusa u laboratoriji.
http://www.wellesley.edu/Chemi...em101/dna-viruses/sci-flu.html

Par godina kasnije pocinje prica o H5N1 i njegovoj slicnosti sa spanskim gripom.
I plasenje ljudi ovim virusom....



 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.86.*



+4 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 23:17 - pre 181 meseci
Citat:
e sad,zanima me vase misljenje o ovome i da li znate "nesto vise"


Ne znam da li ima virusologa, ali sam 100% siguran da ce se javiti oni koji imaju insajderske informacije kako je to velika zavera americke vlade kako bi pobili ljude treceg sveta, ili masonska zavera kako bi smanjili populaciju na zemlji.

@Igor

U tvom slucaju 1+1 nije 2
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?25.04.2009. u 23:38 - pre 181 meseci
@burex,isto sa bbc-a
Citat:
Human to human transmission of swine flu is thought to spread in the same way as seasonal flu - through coughing and sneezing.
izvor


sad sam pronasao

sto se tice vakcine ,sta znaci "rade na njoj"?,pa "rade" i na leku za rak pa ga nema vec desetinama godina ,ako cemo tako [doduse neki tvrde da postoji,ali da zbog finansijske neisplativosti se ne pravi,doduse to nije tam]
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.86.*



+4 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 01:01 - pre 181 meseci
Citat:
pa "rade" i na leku za rak pa ga nema vec desetinama godina


Na mnogim stvarima se radi mnogo duze, pa i dalje nema rezultata....
Sem toga, odredjeni rezultati postoje - proveriti informacije o raku dojke.
 
Odgovor na temu

oporavak u banji

Član broj: 179080
Poruke: 27
212.200.204.*



Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 03:01 - pre 181 meseci
ja znam ko zna sve o ovome, indigo deca... njih pitajte.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.85.*



+987 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 03:07 - pre 181 meseci
Citat:

sto se tice vakcine ,sta znaci "rade na njoj"?


1976 je bila epidemija svinjskog gripa u USA, pa su vakcinisali 25% stanovnistva. Od vakcine je pomrlo par hiljada ljudi kod kojih je vakcina izazvala Guillian-Barre sindrom.

http://www.capitalcentury.com/1976.html

Verovatno ce sada umreti od vakcine samo par stotina....
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 08:14 - pre 181 meseci
svinjski grip h1n1 je odavno poznat i prakticno je identican ljudskom virusu gripa, tj. kad su velike epidemije kod ljudi virus se prenese na svinje i obrnuto... nista novo i nepoznato nego im doslo opet da talasaju malo...
 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
93.87.34.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 08:15 - pre 181 meseci
El ima neka vakcina protiv mamurluka!!!
NPR primis vakcinu i onda ti posle deset piva sutra ujutru nije nista?????
:D
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.37.*



+7 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 08:46 - pre 181 meseci
Ima!

Pa,rasol i ako ga još imaš ima da te digne iz mrtvih kada ga popiješ sada...

E,sad ne znam da li deluje preventivno,verovatno da,obzirom da se ne bi dizao sa WC šolje...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 10:57 - pre 181 meseci
Citat:
superbaka: svinjski grip h1n1 je odavno poznat i prakticno je identican ljudskom virusu gripa, tj. kad su velike epidemije kod ljudi virus se prenese na svinje i obrnuto... nista novo i nepoznato nego im doslo opet da talasaju malo...

a zasto onda nisu radili na leku kada znaju ad se pojavljuje? :)

i kako se pticija,svinjska i ljudska gripa "sama od sebe" spojila?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:06 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat
a zasto onda nisu radili na leku kada znaju ad se pojavljuje? :)


Zato sto su u pitanju nepredvidljive mutacije - i svaka mutacija drugacije reaguje. Jako retko se pojavi neka mutacija koja je prilicno fatalna za coveka - i zbog toga je cela stvar podlozna panici.

Iako je u pitanju "obican" virus (dakle najjednostavniji moguci oblik zivota), njegov genetski kod nije jednostavan - i moguce su mnoge kombinacije i interakcije sa zivim celijama coveka i/ili zivotinja. Daleko od toga da je danasnja nauka u stanju da bude iznad toga i da moze da kontrolise sta se desava.

Citat:

i kako se pticija,svinjska i ljudska gripa "sama od sebe" spojila?


Genetskom mutacijom (RNA mutacijom).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9343347

Citat:

RNA viruses exploit all known mechanisms of genetic variation to ensure their survival. Distinctive features of RNA virus replication include high mutation rates, high yields, and short replication times. As a consequence, RNA viruses replicate as complex and dynamic mutant swarms, called viral quasispecies.


Nekom slucajnom mutacijom, virus koji do sada nije uspesno napadao ljude, recimo pticiji grip, moze postati vrlo efikasan u tome.

Evolucija na delu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:12 - pre 181 meseci
e pa to me zanima,da li je prirodna mutacija ili ne
jer mnogo cesto se desavaju te mutacije [2005. izbija kokosija gripa,sad 2009. svinjska...]

mada svasta je moguce

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:15 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat
jer mnogo cesto se desavaju te mutacije


Te mutacije se desavaju milijardama puta sirom sveta za vreme dok si ti napisao tvoj post - u organizmu svakog zivog bica zarazenog nekim virusom influence ;-)

Sansa da te mutacije dovedu do vrlo velike letalnosti kod coveka + lakog prelazenja sa coveka na coveka je vrlo mala - ali na tolikom broju kombinacija i nije bezazlena. Stavise, danas je potpuno poznato kolike su sanse za to - mere se jednom u nekoliko decenija.

Citat:

[2005. izbija kokosija gripa,sad 2009. svinjska...]


Ovaj... pticiji i svinjski grip postoje odavno, da si ti ziv i zdrav - ono sto moze biti problem je neka specificna mutacija istih koja izaziva mnogo vecu smrtnost kod ljudi i koja takodje vrlo lako prelazi sa coveka na coveka. To je ono sto je opasno i cega se svi boje.

Svaki put kada neki zivotinjski grip izazove veci mortalitet kod ljudi, pocnu strepnje da je potreban jos samo jedan korak do pandemije - mutacija koja bi omogucila lako prenosenje izmedju ljudi... Nisu to bas tako neosnovani strahovi, sto skorija istorija i te kako pokazuje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.126.*



+35 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:19 - pre 181 meseci
Citat:
oporavak u banji: ja znam ko zna sve o ovome, indigo deca... njih pitajte.




Citat:

El ima neka vakcina protiv mamurluka!!!
NPR primis vakcinu i onda ti posle deset piva sutra ujutru nije nista?????

Ima, al' ne vakcina, no tableta!
http://en.wikipedia.org/wiki/Antipokhmelin


 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:30 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat: e pa to me zanima,da li je prirodna mutacija ili ne
jer mnogo cesto se desavaju te mutacije [2005. izbija kokosija gripa,sad 2009. svinjska...]

Te mutacije se događaju stalno i potpuno je prirodan proces u pitanju. Danas je razlika u odnosu na pre hiljadu godina samo ta što su se ljudi namnožili i stvorili sve preduslove za pandemije koječega. Kad ti je najbliži komšija u pećini na sat vremena hoda, nema mnogo razloga za paniku od sličnih katastrofa... ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?26.04.2009. u 11:36 - pre 181 meseci
@ivan mislio sam na konkretne mutacije koje dovode do smrtnosti coveka
cisto da se razumemo,meni je skroz glupo stvarati strah od toga od cega je 5 ljudi umrlo [karikiram],a ono od cega svaki dan umire na hiljade ljudi,to je sasvim "ok" i ne stvara nikakvu paniku

hvala na razjasnjenu :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: svinjska gripa - novo igranje u laboratoriji?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 101560 | Odgovora: 619 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.