Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?

elitemadzone.org :: TechZone :: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?

[ Pregleda: 5546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?28.04.2009. u 23:19 - pre 182 meseci
Imam elektricnu trimer kosilicu, ona sto se drzi u rukama kada kosi, znaci nema tockice :)
Snage je 500w i do nedavno je radila odlicno.
Sada je pocela da pravi problem kada se zagreje.
Posle 10 minuta rada kao da izgubi snagu i ne moze da kosi, kao da je gusi nesto.
Komsija je kosio sa trimerom i neprekidno je oko sat vremena kosio veliku travu, tako da od tada pocinju problemi...
Sta bi moglo biti da je problem ?

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?29.04.2009. u 14:03 - pre 182 meseci
Generalno ciscenje!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?29.04.2009. u 17:43 - pre 182 meseci
Otvarao sam trimer i cistio, ali ponovo posle 15 minuta rada izgubi snagu ...
Razdvajao sam i rotor od statora i unutra ocistio sa malom kolicinom wd40 na papiru za brisanje i sa stapicima za usi , i sve oko toga sam ocistio koliko sam mogao.
Ne vidim da su namotaji pocrnili ili da su spaljeni...
Da li je moguce da se unutar namotaja negde od temperature ostetila izolacija, pa da to prilikom odredjene temperature pravi problem i ne moze da radi kako treba ?
Gledao sam i cetkice, one su ok.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?29.04.2009. u 18:58 - pre 182 meseci
Ako su sva ulezistejna cista i podmazana,moguce da postoji parcijalna kratka veza namotaja.
Proveri sezmente kolektora,cetkice dali imaju dovoljan hod,idu li lako,povrsina naleganja dali su glatke i bez brdasca.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Pravac

Član broj: 217720
Poruke: 7
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?30.04.2009. u 08:26 - pre 182 meseci
Na zalost ne znam sta su "ulezistejna", ali kada se trimer ugasi i ono kratko vreme pre nego sto motor skroz stane da se vrti, nekih 2-3 sekunde skripi kao da nije podmazan lezaj ili nesto drugo...
Da li se lezaj moze podmazati ili se treba menjati ?
Na zalost ne znam ni sta je "sezment kolektora", pretpostavljam da je to gornji deo rotora ??
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?30.04.2009. u 14:23 - pre 182 meseci
Predpostavio sam da jesenas nije ociscen nego samo ostavljen da prezimi!Ocisti i podmazi mesta gde se dodiruju pokretni i nepokretni delovi.
Kolektor je sastavljen od malih plocica,proveriti da nisu prespojene
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Eletricni trimer za kosenje trave ne radi kako treba kada se zagreje.....!?

[ Pregleda: 5546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.