Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14711 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 17:32 - pre 181 meseci
Danas sam primio resenje od prekrsajnog sudije ili sta vec da sam kriv, jel'te.

Sta se desilo.
Pre metar i nesto dana snime me panduri radarom da sam vozio 78km/h. Ok, ne poricem.
Radi se o Iarskoj magistrali u, van naselja, kod G.Milanovca.
Ali im ukazem da je zadnji znak koji regulise brzinu osim okrugle table sa natpisom "60" ispod ima tablicu sa nacrtanom pahuljom.

Te im objasnim sta taj znak znaci.
Ako se dobro secam to znaci da to ogranicenje od 60 km/h vazi samo za vreme sneznih padavina.
Na sta mi pandur odogovri da to nije tacno, nego da to znaci da ja moram da vozim pazljivo a da brzina ogranicenja(ovde, 60 kmh) ostaje.

Tada ni P od padavina(nikakvih) nije bilo.

U resenju pise da na dodatnoj tablici stoji znak koji upozorava na mogucnost iznenadnog stvaranja poledice. Jel' to to?

E sad, da li sam ja lud ili sam nesto zaboravio, ali cini mise da je znacenje znaka od strane saobracajnih policajaca pogresno protumaceno?
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.224.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 18:10 - pre 181 meseci
http://www.vozite.com/dopunske_table.html
Dopunska tabla koja oznacava pocetak dela puta , odnosno mesta na kome postoji opasnost od neocekivanog nastanka posledice
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 20:15 - pre 181 meseci
OK, to je onda to. Hvala na linku.
Da li sam u pravu, t.j. moje tumacenje znaka(sa sve dopunskom tablicom)?
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 20:41 - pre 181 meseci
Ups... izgleda da sam i ja zaboravio saobraćajne znakove. A kako onda izgleda znak koji važi ZA VREME SNEŽNIH PADAVINA ako ne kao dodatna tabla sa pahuljom. Često se po gradu sreće znak zabrane prolaza - za vreme snežnih padavina al sam zaboravio tačno kako izgleda.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 21:54 - pre 181 meseci
Pa i ja sam tako mislio prvo, da je to "za vreme sneznih padavina", ali
vidim u resenju mi pise ovo za poledicu. Verovatno su promenili/preformulisali
znacenje dopunske tablice.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?11.05.2009. u 22:35 - pre 181 meseci
Pa, realno, to je samo dopunska tabla. I ja sam bio ubedjen da pahulja vazi samo kada je sneg, a ne poledica.

Evo, pravne nedoumice -

http://www.kbs.org.yu/kbs/pages/pravni-okvir.php
 
Odgovor na temu

furia

Član broj: 70036
Poruke: 20
77.46.171.*



Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?12.05.2009. u 07:04 - pre 181 meseci
Ovo je sve jedna velika glupost koliko puta sam video ogranicenje 80km a 20m kasnije stave 60 sa pahuljom. uzgred na oba ova linka dopunska tabla je uz znak opasnosti ne uz ogranicenje brzine.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?12.05.2009. u 09:15 - pre 181 meseci
@axone
Ti si u pravu, zato što baš slučajno znam jednu deonicu magistralnog puta gde je ograničenje 80km/h, a nekoliko metara dalje stoji 60 sa pahuljom, koji označava da je ograničenje 60 kada pada sneg, susnežica, ima leda i šta ti ja znam...

Dopunski znak važi isključivo uz znak za koji je zakačen, ali i sam znak važi isključivo uz dopunsku tablu. Tako recimo imaš znak potpune zabrane saobraćaja (žuti krug u crvenom okviru, za nevozače) uz koji stoji tabla sa natpisom "od 6-20h", što znači da je saobraćaj na toj deonici zabranjen za sva vozila u naznačenom periodu. Da je tako kako je glupson Tebi objasnio, onda bi to značilo da je saobraćaj zabranjen non-stop, a čemu bi onda služila dopunska tabla?

Pozdrav

 
Odgovor na temu

zex24
NS

Član broj: 49825
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?12.05.2009. u 09:44 - pre 181 meseci
Na auto putu (NS-BG) stoje table sa ogranicenjem 60 i znakom pahulje ispod a pre toga stoji ogranicenje 120. Malo mi je nelogicno da na autoputu ogranicenje bude 60 kada nema padavina.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?12.05.2009. u 10:00 - pre 181 meseci
ja sam ubeđen da pahulja ispod znači ''za vreme snežnih padavina''
Na linku što je ostavio Joker se vidi da je dopunska tabla uz trougao, a ne uz ograničenje brzine-velika razlika. Kad je pahulja uz trougao onda to i znači Pažnja-poledica! (ili kako već) a kad je ispod ograničenja brzine-za vreme snežnih padavina!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?12.05.2009. u 10:36 - pre 181 meseci
Nadjoh na netu ovu sliku -


Da li to znaci da je ogranicenje 60, obavezna zimska oprema, i nailazak na poledicu? Ili da ogranicenje vazi samo kada je sneg?

edit Postavio sam i pitanje Komitetu za bezbednost saobracaja, pa cemo videti sta oni kazu. Ako znamo da dopunska tabla moze da ogranici znak Izricite naredbe, zasto "pahulja" ne znaci da je znak ogranicenja brzine takodje ogranicen uslovima voznje.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 12.05.2009. u 12:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?13.05.2009. u 16:42 - pre 181 meseci
OK, hvala svima.
Sad znam da sam citav :)
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?13.05.2009. u 20:08 - pre 181 meseci
prvo kada si zaustavljen? [tj da li je bila zima ili neko toplije doba?]

drugo,koliko ja znam, storm je potpuno tacno napisao

a to sto ti je pandur rekao,je toooliika nebuloza da nema smisla
tako bi i one table za naplatu parkinga od7-17 znacile da imaju pravo da naplate parking i kada prodje 17 sati...

a sto se tice zbog opasnosti proklizavanja...pa...usko vezano sa snegom,zar ne?
kada pada sneg,zamrzne se,pa je vrlo moguce proklizavanje i izletanje iz puta [mada ponekada je moguce proklizavanje i smrzavanje puta bez snega]

Citat:
vilil1
Da li to znaci da je ogranicenje 60, obavezna zimska oprema, i nailazak na poledicu? Ili da ogranicenje vazi samo kada je sneg?

hehe :D
obavezno nosenje lanaca u slucaju sneznih padavina i ogranicenje brzine od 60km/h

bas me zanima sta ce ti oni odgovoriti

edit:sada vidim tablu u pozadini,tako da ti je prakticno svejedno da li je stalno 60 ili samo za vreme snezne oluje,jer moras usporiti na 40 na razdaljini od 100m
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?13.05.2009. u 21:20 - pre 181 meseci
30. mart o.g.
Napisao sam da nije bilo nikakvih padavina, temperatura neka normalna,
ne secam se, verovatno oko 15-ak stepeni.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.174.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?14.05.2009. u 08:06 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat
tako bi i one table za naplatu parkinga od7-17 znacile da imaju pravo da naplate parking i kada prodje 17 sati...

Da si pogledao link koji sam postovao u ovoj temi video bi da za svaku dopunsku tablu imas objasnjenje, pa za tu koju spominjes pise:
Dopunska tabla koja oznacava vreme za koje izricita naredba vazi , ako ne vazi neprekidno .
U dopunskoj tabli "pahulja" postoje nelogicnosti, ali treba procitati sta pise u ZOBS-u, kada budem imao vremena potrazicu.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?14.05.2009. u 10:50 - pre 181 meseci
sta ako ne?
ako ne postoji dopunska tabla?

ili ako ne odredi gosn plavac drugacije?

pomalo je sturo napisano...
 
Odgovor na temu

vladagrujic

Član broj: 159007
Poruke: 168
*.bitsyu.net.



+1 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?14.05.2009. u 18:01 - pre 181 meseci
Moj problem je sledeći. Vozio sam putem gde važi opšte ograničenje od 60 km na sat (kretao sam se brzinom od oko 55 km na sat. Prošao sam pored radara (koji uzgred i nije bio nešto sakriven). Nešto mi nije dalo mira, pa sam u povratku proverio da li postoji znak i koliko je ograničenje na datoj deonici puta. I ne lezi vraže, vidim znak ograničenja na 50 km na sat. Dati znak nisam bio primetio, zato što sam vozio bržom trakom, odnosno obilazio sam neki kamion, koji se vukao možda i manjom brzinom od 20 na sat. Faktički, između mene i znaka je u tom trenutku postojala fizička prepreka, tako da nisam bio u mogućnosti da isti primetim. Kako da to dokažem kada mi stigne čestitka od plavaca.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?18.05.2009. u 17:47 - pre 181 meseci
E, ovako.
Bio sam danas kod sudije za prekrsaje(poznanica) da vidim koje su mi opcije(zalba).
Ona se spremila, trazla da joj iskpiraju deo ZOBS-a koji se tice dodatnih tabli. Konsultovala se
i sa dva profesora Saobracajnog fakulteta.

Znachi,
Ta tabla(pahulja) oznacava da +pocinje deo puta gde je moguca pojava poledice+, A NE
kao sto mnogi laici misle(i ja sa njima) samo +za vreme padavina+.

U prevodu, maksimalna brzina je ogranicena na 60km/h, ali s obzirom da stoji pahulja,
to znaci da se treba kretati prilagodjenom brzinom(zbog moguce poledice). A to znaci kojom god se kretao brzinom
(dok god je ispod 60) bilo 20, 30 40,50 km/h, ako se desi neka nesreca sa tvojim ucescem
ispada da si koristio neprilagodjenu brzinu.

-------------------------------------------
!!!Ispod ove linije su moja zapazanja i misli, da ne bude zabune da mi je to sudija rekla!!!

To su one sive zone kojih ima u svakom zakonu
i koje ne podlezu preciznom utvrdjivanju.
Treba primetiti da ta dopunksa stoji tu preko cele godine, znaci da nije vezana za godisnje doba(citaj "za vreme padavina").
Uopste mislim da ovo "za vreme padavina" se pojavljuje na nekim dopunskim tablama ali samo u obliku TEKSTA.

Slicno je sa "potrebnim" rastiojanjem izmedju dva automobila, jel'te. Sta znaci potrebno?
Pa nigde ne pise koliko je to nekih jedinica(metar i sl.), vec da ako ovaj ispred ukoci naglo da ti imas vremena da ukocis/izbegnes sudar.
Ako se cukanje ipak desi===> nisi postovao potrebno rastojanje(cak i ako si bio na 5-10-30 metara od prednjih kola)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?18.05.2009. u 17:51 - pre 181 meseci
svašta ću naučiti na forumu :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?18.05.2009. u 19:01 - pre 181 meseci
Ja to stvarno ne razumem...Pricao sam sa prijateljem iz Beograd puta, i on mi je rekao da je pahulja zamenila dodatnu tablu na kojoj je pisalo "Za vreme sneznih padavina".
Znak ispred Brankovog mosta, sa novobeogradske strane, tamo je ogranicenje 40km, znak za klizav kolovoz, i pahulja. Ako pahulja znaci to sto oni kazu, pa zasto onda stoji i onaj drug znak za klizav put? I zasto onda policija dopusta da se vozi preko 40km. na mostu, iako, pogotovo za vikend je cesto postavljen radar!?
Inace, ovi iz Komiteta za bezbednost nisu nista odgovorili. Ce da cekamo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dodatna tabla(pahulja) ispod znaka ogr. brzine- sta znaci?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14711 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.