Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako kupiti stan u BG?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako kupiti stan u BG?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16942 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
93.86.94.*



+15 Profil

icon Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 15:42 - pre 180 meseci
Trebalo bi u skorije vreme da kupim stan u BG... Sta bi pre kupovine trebalo da znam? Koje papire da trazim? I uopste kako da minimalizujem sansu da me neko zajebe?
Jel neko zna nekog dobrog advokata koji moze sve da mi isproverava?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 16:09 - pre 180 meseci
Ovo jeste za stanove u izgradnji, ali ima korisnih stvari -

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1337613
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 18:47 - pre 180 meseci
Citat:
despotbg: I uopste kako da minimalizujem sansu da me neko zajebe?

Nikako. Ako neko zeli da te zajebe, on ce to i uraditi. Ipak, moze par saveta da se verovatnoca malko umanji:
1) Ne dajes kaparu
2) Isplatu novca, overu ugovora i primopredaju stana tempiras u isti dan i to sledecim redom: overa->isplata->primopredaja
3) Kupis od nekog koga znas ceo zivot, pa sta kosta nek kosta
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 19:09 - pre 180 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
1) Ne dajes kaparu...


Ovaj, a kako to da izvede? Ja, recimo, prodajem stan. despotbg dođe, pogleda stan, svidi mu se i odluči da ga kupi. I kaže "Kupujem". I ja sad treba da ga čekam dok ne skupi pare i da odbijam druge kupce koji dođu sa kaparom, a možda se despotbg predomisli. Ili da ga za**bem i da prodam prvom koji dođe sa parama, a on da traži drugi stan?
Kapara štiti i kupca i prodavca.
Ovo govorim iz iskustva, 4 puta sam radio te radnje, i to u Beogradu, i nikad nisam imao problema.
Moj savet za despotbg je: pouzdana agencija, dobar ugovor i doza opreznosti. Niko ti neće zameriti što si oprezan kad je u igri tvojih nekoliko desetina hiljada evra.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 20:28 - pre 180 meseci
obavezno preko agencije, sve te priče kako ti za džabe uzimaju pare su smešne. Odaberi neku jaku agenciju i (što da ne) povedi i svog advokata sa sobom.
I ne sekiraj se, vrlo retko se desi da neko nekog zezne prilikom kupoprodaje nekretnine, i to i ako se desi, bilo je jer je rađeno nešto na reč i bez svoje agencije ili bez svog advokata. (kad kažem svoje i svog mislim na agenciju ili advokata koje si ti angažovao da ti nađe stan)
Kada su dve agencije u igri, skoro nikad ne bude problema (a i opet, pošto nemaš iskustva u tome, povedi i advokata kad se odlučiš za neki stan)

I SAVET: Sačekaj još sa kupovinom, padaće cene
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 21:38 - pre 180 meseci
Citat:
etjen: Odaberi neku jaku agenciju i (što da ne) povedi i svog advokata sa sobom.

E, pa moram da vam ispricam sta se meni izdogadjalo, pa ce vam mozda biti malo jasnije...

Sredinom prosle godine poceo sam da trazim veci gradjevinski plac na lokaciji do 10km od Terazija. U ponedeljak 28.07.2008. sam pronasao jedan ineteresantan. Otisao sam sa sve advokatom, plac u redu, papiri u redu. To je bilo 30. istog meseca. Sa geometrom zakazano da dodje 4.8.2008. da bi se proverile medje - da li stanje na terenu odgovara stanju po papirima. Potom sutradan da se izvrsi potpisivanje ugovora, overa u sudu i prebacivanje novca sa mog na njihov racun. Trazili su kes, ali ja nisam hteo da razgovaram o tome - zakonom je predvidjeno da se sve transakcije prilikom kupoprodaje nekretnina moraju obavljati bezgotovinski, preko banke. Tako je 30.07.2008. postignut konacan dogovor da se u slucaju pozitivnog nalaza geometra kupoprodaja obavi u utorak, 5.8.2008.

Medjutim, kako se to uvek radi, vec u cetvrtak 31.07. pozivaju me iz agencije sa pricom da se pojavio kupac koji sutra dolazi sa parama, pa ako hocu da imam pravo prvenstva, moram da dam avans - 10% za prodavca + 3% za agencijsku proviziju. I ponovo pitaju ako moze kes. Ja im odmah kazem da kes ne moze, a za banku cu da razmislim. Pogledam po netu - agencija Keops, Banovo Brdo, registrovana uredno u agenciji za privredne registre, u narodnoj banci srbije i u poreskoj upravi. Adresa se slaze sa stvarnom adresom, google ne nalazi nista sumnjivo.

Malo je sumnjivo sto agencija nudi da pise ugovor na nizu cenu, kako bi se platio manji porez i sto nudi da asistira prilikom podmicivanja poreskih procenitelja. Malo mi se gade sve te mahinacije, ali ja ih odbijam i oni dalje ne insistiraju, pa ja prelazim preko toga. Pristajem da platim agencijsku proviziju 1.500 EUR-a i avans 5.000 EUR-a (dogovorena cena placa je 50.000 EUR-a). O svemu tome se sacinjava predugovor i overava u agenciji.

U ponedeljak, 4.8. izlazi geometar i konstatuje da je stanje na terenu u dlaku isto kao i stanje na papiru.

U utorak, 5.8. krecem da potpisemo ugovor i da potom prebacim novac. Usput me intuicija natera da jos jednom udjem u katastar i ponovo pogledam stanje na ekranu. Tamo mi radnik odrzi pridiku jer svakog dana proveravam :) medjutim, kada ukuca podatke na moje i njegovo cudjenje nalazi da je pravo koriscenja preneto prethodnog dana na drugo lice. Zovem agenciju da ih obavestim. Od njih dobijam odgovor @sigurno je nastupila neka greska u sistemu, najbolje je da vi ipak donesete novac i potpisete taj ugovor..." Kad malo pobesnim, odustaju od te sulude ideje i govore mi da sacekam nekoliko dana dok provere. Sledeceg dana me obavestavaju da je nastupila neka greska u katastru, te da ce oni (agencija) to ispraviti u roku od 3 dana. Za 3 dana zovu i traze jos 3 dana. Ja odlayim kod toga sto se uknjizio, saznajem od njega da je policajac i da je to prethodno kupio, da je kao sluzbeno lice imao vezu u katastu da mu to za 3 dana uknjize. U normalnim uslovima uknjizba traje oko 6 meseci, za koje vreme su ovi planirali da prodaju plac vise desetina puta, ali im je policajac pokvario planove. Nalazim vlasnike (nisam ih mogao naci po adresi sa dokumenata, vec su me pozvali telefonom da traze jos par dana, a ja sam trazio da se vidimo, potom sam trazio da mi pokazu gde yive da bih im i dalje verovao, sto su oni na kraju i pristali da ucine. Kad sam trazio novac nazad, rekli su da su potrosili i da ce vratiti uskoro - cim nadju nekog kome ce za nesto drugo uzeti kaparu. Nude oni meni druge nekretnine i druge placeva, pokayuju uredne dokumentacije za mnogo cega, ali neka hvala, njihov komsija mi je vec rekao da su sve vec prodali barem jednom, a ponesto i vise puta. Nek oni prodaju nekom drugom, a meni nek vrate pare. Cela 2 i po meseca je potrajalo dok su pristali da vrate kaparu. Agencija proviziju jos nije vratila. Uskoro ce godina dana od kad su uzeli. I dalje rade, i dalje su uredno registrovani u agenciji za privredne registre, narodnojbanci srbije i poreskoj upravi. I dalje google ne nalazi nista sumnjivo o njima.

Prijavljeni su ministarstvu trgovine i usluga - trzisnoj inspekciji za krsenje zakona o zastiti potrosaca, prijavljeni su ministarstvu finansija za krsenje zakona o deviznom poslovanju, prijavljeni su poreskoj upravi za krsenje poreskih propisa, prijavljeni su MUP-u za krivicna dela po krivicnom zakonu. Jedino je trzisna odradila svoj deo posla, konstatovala da agencija vise ne radi na toj adresi i prosledila slucaj na neku visu instancu. Tu se stalo, predmeti su zavrsili na dnu ko zna cijih fioka. Koliko korumpirana moye biti ova drzava kad se nekom vise isplati da iskesira da se zature 4 ozbiljne prijave, nego da iskesira 1.500 EUR-a?

I sta meni sad ostaje... da cekam 30 godina da se ovo pojavi i presudi (ako ne zastari, sto nije retka pojava)? Da se hvatam u kolo mita i korupcije da placam da se predmeti iskopaju sa dna fioka? Da angazujem nekog da ih nadje i da im napuni kolena olovom? Ili da to licno uradim? Bilo kako bilo, onaj ko ne planira da se bavi kriminalom tesko moye opstati u Srbiji...

Nego, da se vratim ja na temu... Ne daj kaparu, i prati redosled overa->isplata->primopredaja. Tako je moj brat posle kupovao stan. I to na kredit - mesec dana cekali da stignu pare. Bez agencije naravno. Pet stanova mu se "izmaklo" zbog toga, ali sesti ga sacekao. Platio ga on vrhunski, ali je i stan vrhunski + ono sto je platio stvarno je i dobio. A danas kad je kriza u toku? Pa mesecno se proda 30 stanova u Beogradu, ako ce neko da proda bas onaj na koji si se namerio, ne daj kaparu, nek proda, ko zna zasto je to dobro!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 21:53 - pre 180 meseci
@Darko-nisam čuo za tu agenciju. Žao mi je što ti se to desilo, ali sa placevima u gradu (a i van njega) je opšti haos. Stan je drugo, ti upoznaš ljude koji tu žive, vidiš da li je porodica ili neki narkoman, vidiš da li je stan iz otkupa, ako ti je nešto sumnjivo pitaš komšiluk, ako je stan uknjižen svakako tražiš vlasnički list da nije stariji od par dana (uostalom ako je preko kredita, već će banka sve proveriti za tebe, ne kupovati u izgradnji-tu niko ne može ništa garantovati)

Darko, još jednom, žao mi je što si tako prošao, ali nije to pravilo, suludo je kupovati stan a ne ostavljati kaparu, ne postoji nikakva sigurnost za prodavca u tom slučaju. A što se tiče agencija, one uzimaju 3% kad se sklapa kapara i to je tako... Eventualno možeš insistirati da se novac za kaparu DEPONUJE u agenciji dok se ne završi posao a ne da ga daješ prodavcu, to ti je veća sigurnost
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?20.05.2009. u 23:31 - pre 180 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: ... Kad sam trazio novac nazad, rekli su da su potrosili i da ce vratiti uskoro - cim nadju nekog kome ce za nesto drugo uzeti kaparu ...


eto vidis, sad su svi postali namazani za business.
pokupili foru od bankara, uzimas novcanice od jednih i dajes drugima, tj. sebi - to se najvise isplati.
to se zove zdrava trzisna konkurencija.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?21.05.2009. u 08:59 - pre 180 meseci
Citat:
etjen: suludo je kupovati stan a ne ostavljati kaparu, ne postoji nikakva sigurnost za prodavca u tom slučaju.

Upravo ta izjava se koristi kada se ima prevara u planu. Mislim, izmedju ostalog u toj situaciji, ne mislim samo tada.

Citat:
etjen: Eventualno možeš insistirati da se novac za kaparu DEPONUJE u agenciji dok se ne završi posao a ne da ga daješ prodavcu, to ti je veća sigurnost

Ne znam sta da ti kazem, meni agencije ne ulivaju poverenje, a i na ovde navedenom primeru se pokazalo da je lakse dobiti novac nazad od prodavca nego od agencije...

Jos kad se tome doda cinjenica da je protivzakonito, vec me podilazi jeza od te zamisli. Naime, agencijama je po zakonu zabranjeno da primaju novac namenjen prodavcu, mogu samo da prime svojih 3% provizije, u dinarima razume se, bezgotovinski. Mada oni bez pardona primaju EUR-e i to na ruke. Ne treba da naglasavam da Srbija nema Zakon o prometu nekretnina, po kome je agencija odgovorna za stetu nastalu zbog kojekakvih eventualija. U civilizovanom svetu je drugacije - otvaranje agencije za nekretnine je procedura slicna otvaranju banke - deponuje se novac u vrednosti nekoliko stanova, pa ako neko bude ostecen isplacuje mu se iz depozita a agencija posle juri prevarante.

U Srbiji kad neko ostane i bez stana i bez para, agencija kaze "izvinite" i nastavlja dalje. Ukoliko se ne zatvori. Agencije osnovane kao privredna drustva mogu biti zatvorene u svakom trenutku, zatvoriti agenciju i otvoriti drugu je trosak ne veci od 500 EUR-a. Posle toga nema nikakve odgovornosti za nikakva potrazivanja. Preduzetnici zadrzavaju dugove iz poslovanja dozivotno, (tj. dok ne zastare) bez obzira na zatvaranje agencije, ali naplata dugova u Srbiji nije bas tako uspesna iz raznoraznih razloga. Moyda nije trebalo o ovome da pisem, jer ce sad hiljade ljudi procitati ovo i naci ce se neka budala zeljna novca koja ce da se pridruzi ekipi i odradi ovu kombinaciju za brzo bogacenje. No dobro, guranje problema pod tepih takodje ne doprinosi njegovom resavanju.

U situaciji takvoj kakva je, kupovina stana u Beogradu je postala jedan vid lutrije - takav da ne moze da se dobije, ali moze da se izgubi. Prema podacima iz prosle godine, u Srbiji je bilo evidentirano oko 25.000 prevarenih kupaca stanova - koji su novac dali a stan nikada nisu dobili. Negde sam naisao na podatak da ih sada ima preko 30.000. Mozda je resenje da se ipak vise prica o tome. Ljudi mogu biti sigurni da nece biti prevareni, jedino ako nikom ne daju priliku da ih prevare.

A kupovina u sivoj fazi, u predgradnji, projektno finansiranje i tome slicno je tek posebna prica. Oglasi su puni stanova za koje kad pozovete sve je idealno dok ne pitate da dodjete da pogledate. A onda vam kazu "ali znate, zgrada je u izgradnji, bice gotova u... decembru, ali je vec 80% prodata. Jednom tako naidjem pored neke poljane/sume i vidim buldozeri cupaju drvece, ravnaju, nasipaju. Pogledam onaj bilbord gde se pise izvodjac radova, sa sve slikom buduceg objekta i brojem dozvole, vidim tu je i broj telefona. Pozovem da se raspitam kad je u planu da to bude gotovo (zgrada na slici a i lokacija mi se bas svidele) i dobijem totalno neocekivan odgovor - "zao mi je gospodine, svi stanovi na toj lokaciji su vec prodati". Kako majku mu prodati, kad sam ja dosao u trenutku dok je tu jos suma, samo taj bilbord najavljuje da bi tu jednog dana eventualno moglo biti stanova...

Pricam o tome jednoj komsinici i ona se nasmeja i iz starog sanduka izvadi sliku zgrade. Pogledam lepa zgrada. Pokaza mi ona i gde je trebao da bude njen stan. Jos davne 1983. su stanovi i lokali na toj lokaciji prodati. Svako uredno dobio broj svog stana, sprat, plan, priynanicu za pare koje je dao... "Al prodje od tad 13 bajrama" pa jos puta 2, a ljudi ne dobise stanove. Plac onaj kad se ide od Slavije prema Pravnom fakultetu, pa pri vrhu uzbrdice sa desne strane. Pada u oci, lokacija obrasla krupnijim zbunjem i sitnijim drvecem, neko tu posle postavio 3 bilborda. To je otprilike bio prvi primer da ljudi nesto plate a ne dobiju. Posle je to postala redovna pojava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?23.05.2009. u 23:46 - pre 180 meseci
Ima li mišljenja i iskustava o tome koji je način za pretragu tržišta nekretnina najefikasniji,
jesu li to oglasi, ili čitanje cedulja iskačenih na bandere u kraju koji vas interesuje, ili se treba
"prepustiti" agenciji (jednoj ili više njih, čuo sam da sve imaju iste informacije)

Takođe, ima li razlike u preporučenom načinu ako se traži stan u Beogradu, od slučaja kada se traži kuća/plac u okolnim selima
(od 10 do 20 km od grada)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?24.05.2009. u 00:29 - pre 180 meseci
Možeš i sam da tražiš stan, da listaš oglase, da se raspituješ. To ćeš sigurno i raditi dok čekaš da te agent pozove. Ali agenciju već plaćaš (doduše, po obavljenom poslu), pa neka se pomuče za tvoje pare. Reci im kakav stan želiš, koji deo grada i sa koliko para za tu rabotu raspolažeš, i naći će ti ono što hoćeš. Ako nemaš vremena da sam obilaziš potencijalne prodavce, to je najefikasniji način. I da, istina je da im je baza podataka ista. Ne da svi imaju u svojoj bazi sve stanove koji su na tržištu, nego svi sarađuju. Bolje da dele proviziju nego da stan prodaju po nekoliko meseci.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?24.05.2009. u 06:52 - pre 180 meseci
najpre da kazem da je suma koju uzima agencija enormno velika. Dati 1500 evra agenciji za sta ? Ima gomila oglasa i internet sajtova i nikad nije problem naci stan. Medjutim, evo mog iskustva jos dok sam ziveo u Srbiji. Pre jedno desetak godina hteli smo da prodamo jedan veci stan i ja pozovem jednog mog rodjaka koji radi u agenciji. Da skratim: rece on meni ne boj se necu ti nista uzeti i onda mi rece cenu stana, proceni ga na 120,000 maraka i ja pomislih da to je ok. A onda promrmlja: "da, da, to je 125,000" Kaze on meni, ne brini to je moja provizija i to placa kupac. Hehehe, stavrno lukavo.

Naravno da nije nista bilo od posla. A evo kako bih ja kupio stan u Srbiji sada. Uzeo bih advokata za 2 dana i platio mu 300 evra max. Prvi dan bi trebao da proveri stan i sacini ugovor, a treci dan bi trebao da dezura u katastru dok mi potpisujemo ugovor i dok ja brojim novac.

Licno mislim da agencije ne rade nista narocito i da uzimaju velike pare, a garancije su nikakve. Uzgred, znaju sve trikove i protiv njih nemate nikakve sanse. Ne kazem da agencija nema svoje troskove, ali meni njihove usluge ne trebaju.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?24.05.2009. u 13:49 - pre 180 meseci
Citat:
SlobaBgd: Možeš i sam da tražiš stan, da listaš oglase, da se raspituješ. To ćeš sigurno i raditi dok čekaš da te agent pozove. Ali agenciju već plaćaš (doduše, po obavljenom poslu), pa neka se pomuče za tvoje pare. Reci im kakav stan želiš, koji deo grada i sa koliko para za tu rabotu raspolažeš, i naći će ti ono što hoćeš. Ako nemaš vremena da sam obilaziš potencijalne prodavce, to je najefikasniji način. I da, istina je da im je baza podataka ista. Ne da svi imaju u svojoj bazi sve stanove koji su na tržištu, nego svi sarađuju. Bolje da dele proviziju nego da stan prodaju po nekoliko meseci.


ovo je, u principu, ispravno razmišljanje. Agencije uveliko sarađuju, a u Beogradu skoro da ne možeš naći stan bez agencije.
Ja znam da nekom 3% izgleda previše, ali verujte da sav taj posao (iako nekad bude brzo završen) u principu zna da ude vrlo, vrlo mučan. Ljudi su veoma napeti kada prodaju nešto što im predstavlja praktično sve što oni imaju... i u takvim okolnostima treba znati sa ljudima i ne dozvoliti da posao pukne zbog trenutne nervoze kupca ili prodavca.
Naravno, u ovom poslu ima gomila idiota koji ne znaju šta rade (naročito jer nije potrebna nikakva kvalifikacija da bi se zaposlio kao agent) ali ima i stručnih ljudi.
Nekada agent istroši mnogo više para nego što na kraju zaradi od prodaje jednog stana (a niko mu i ne garantuje da će ga na kraju on prodati)
To je mnooogo teži posao nego što većina ljudi misli da jeste...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?24.05.2009. u 14:05 - pre 180 meseci
Tačno tako. Prodavac prodaje stan najčešće zbog preke potrebe, kupac najčešće ne traži samo stan nego dom. Previše je tu emocija i previše para u igri za običnog čoveka. Zato je tu agent kao hladna glava da smiri strasti i posao izvede do kraja sa što manje stresa za sve. Za one koji se ne prepoznaju u drugoj rečenici, za te se pitanje "uzeti agenciju ili ne" uopšte i ne postavlja.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?24.05.2009. u 16:37 - pre 180 meseci
ostalo je jos samo da nam kazes u kojoj agenciji radis i kakve garancije dajete klijentu da nece biti ispaljen ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?25.05.2009. u 17:10 - pre 180 meseci
Pazi 'vako: kao što sam rekao,u poslednjih nekoliko godina sam 4 puta prodavao i 4 puta kupovao stan. Jbg, manji posao je da se seliš nego da krečiš kad dođe vreme. Na osnovu toga i pričam da je agencija mnogo bolje rešenje nego da se sam cimaš. Doduše, neko će imati neviđenu sreću da sve i bez agencije završi kako treba i kako Bog zapoveda. E, za one druge slučajeve, bolje naći profesionalce.

Svih osam puta sam posao završavao preko različitih agencija, tako se potrefilo.

Sad, da li je ovo dovoljno da poveruješ da ne radim ni u kojoj agenciji niti navijam za neku, stvarno ne znam.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?25.05.2009. u 17:18 - pre 180 meseci
Citat:
SlobaBgd: Tačno tako. Prodavac prodaje stan najčešće zbog preke potrebe, kupac najčešće ne traži samo stan nego dom. Previše je tu emocija i previše para u igri za običnog čoveka. Zato je tu agent kao hladna glava da smiri strasti i posao izvede do kraja sa što manje stresa za sve. Za one koji se ne prepoznaju u drugoj rečenici, za te se pitanje "uzeti agenciju ili ne" uopšte i ne postavlja.


..ovo je nesto najpompeznije i najsmesnije sto sam ikad cuo! Vecina "agenata prodaje" su 100% lelemudi sa par fraza i kravatom, ni jedan sa kojim sam do sada razgovarao (velika unija novosadskih agencija, zna se na koga mislim) nije ni cuo za porez na prenos apsolutnih prava, ne vrshe nikakve provere prodavca/investitora i sve se svodi na "strucnu pomoc u pisanju ugovora"(tehnickih gresaka koliko hoces, klasican tipski ugovor koji maltene mozes da kupis na pisarnici za 10-20 dinara) i "procenta za vodanje unaokolo"...pa tu agenciju moze da otvori ko god hoce, to je totalna glupost...

@DespotBG: kad se odlucis, nadjesh advokata (kome su nekretnine specijalnost) koji se ugovorom obavezze da ce u tvoje ime i u tvoju korist izvrsiti proveru kao i da ce snositi odgovornost za bilo koji propust u procesu provere i kupovine stana. Ako vec kupujes nesto za 50K-60K i vishe onda nemoj da ti bude tesko da izdvojish 100-500e za validnost cele price...ja sam se tako opekao.

Agencije za nekretnine su totalna glupost, veruj samo sebi i sudski overenim dokumentima sa preciznim objasnjenjem!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?25.05.2009. u 18:58 - pre 180 meseci
Majstor Duja: Vecina "agenata prodaje" su 100% lelemudi sa par fraza i kravatom, [/quote]

ovo je delimično istina, samo što retko nose kravate

Citat:
Majstor Duja

Agencije za nekretnine su totalna glupost, veruj samo sebi i sudski overenim dokumentima sa preciznim objasnjenjem!


e a ovo je totalno besmislena izjava koja vuče koren iz toga da pravi Srbin zna sve sam da uradi najbolje (ništa lično protiv Duje)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?25.05.2009. u 21:26 - pre 180 meseci
Citat:
Majstor Duja: ..ovo je nesto najpompeznije i najsmesnije sto sam ikad cuo! Vecina "agenata prodaje" su 100% lelemudi sa par fraza i kravatom, ni jedan sa kojim sam do sada razgovarao (velika unija novosadskih agencija, zna se na koga mislim) nije ni cuo za porez na prenos apsolutnih prava, ne vrshe nikakve provere prodavca/investitora i sve se svodi na "strucnu pomoc u pisanju ugovora"(tehnickih gresaka koliko hoces, klasican tipski ugovor koji maltene mozes da kupis na pisarnici za 10-20 dinara) i "procenta za vodanje unaokolo"...pa tu agenciju moze da otvori ko god hoce, to je totalna glupost...

@DespotBG: kad se odlucis, nadjesh advokata (kome su nekretnine specijalnost) koji se ugovorom obavezze da ce u tvoje ime i u tvoju korist izvrsiti proveru kao i da ce snositi odgovornost za bilo koji propust u procesu provere i kupovine stana. Ako vec kupujes nesto za 50K-60K i vishe onda nemoj da ti bude tesko da izdvojish 100-500e za validnost cele price...ja sam se tako opekao.

Agencije za nekretnine su totalna glupost, veruj samo sebi i sudski overenim dokumentima sa preciznim objasnjenjem!


Nešto mi ovo citiranje ne ide pa ću morati ovako:
Prvo boldovano: Moja iskustva su drugačija, a nešto ne verujem da agent koji je prodao bar 2 stana ne zna za te pojmove. Ili se samo predstavlja kao agent (kao onaj ludak što vozi rolere oko Autokomande u Beogradu i peva po autobusima).
Drugo boldovano: A koja je praktična razlika između agencije i advokata koji se time bavi? Agencija = agent + advokat. Advokatska kancelarija specijalizovana za nekretnine = advokat + potrčko (agent).
Treće boldovano: nešto mi je ovo jeftino, ne znam koji bi advokat za 100 - 500 € pristao da ti odradi to što tražiš...
Četvrto boldovano: U sudu možeš da overiš i toalet papir, samo ako platiš taksu. Sud ne proverava tačnost dokumenta koji overavaš.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako kupiti stan u BG?25.05.2009. u 23:44 - pre 180 meseci
advokati nemaju po zakonu pravo da se bave prometom nekretnina. Zato i postoje agencije koje to rade i zapošljavaju advokata.
Citat:
SlobaBgd: U sudu možeš da overiš i toalet papir, samo ako platiš taksu. Sud ne proverava tačnost dokumenta koji overavaš.

apsolutno tačno.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako kupiti stan u BG?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16942 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.