Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

[ Pregleda: 110903 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 09:14 - pre 142 meseci
Ovde za sad nema ali evo komentara nekog iz mase...

Citat:


Ne verujem u ovu vest, ali ako je tacna, to je onda velika nesreca i nezgoda.

Tacnije, klasican nesrecan slucaj, ali slutim da ce usled velikog broja neprijatelja koje ima od toga napraviti citavu pricu i monstruma od ovog inace sposobnog i postovanog coveka.

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 09:35 - pre 142 meseci
Hmm, pitanje koje se meni namece jeste koliko je nase "zdravstvo" pobilo ljudi bez ikakvih posledica kako zakonskih, tako medijskih. Upravo da postoji odgovarajuci sistemski(ili bilo kakav) odgovor na lecenje narkomanije, ne bi ovaj pop imao toliko musterija(hiljade), cak i posle onog spina sa suvom rekom( mislim da je bilo i na bbc-u).

Znaci kao sto je Dimkovic ukazao na manje "vrednovanu" zrtvu, zato sto je narkoman, a drugi ukazuju na mantiju kao dozvolu za ove brljotine, tako bi ja ukazao i na druge uniforme(bele), kao i na propali sistem na ovoj teritoriji u fizickom(objektivnom) i moralnom.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 09:41 - pre 142 meseci
http://www.kurir-info.rs/batin...e-ubio-sticenika-clanak-354985
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:06 - pre 142 meseci
Citat:
dejanet: Hmm, pitanje koje se meni namece jeste koliko je nase "zdravstvo" pobilo ljudi bez ikakvih posledica kako zakonskih, tako medijskih. Upravo da postoji odgovarajuci sistemski(ili bilo kakav) odgovor na lecenje narkomanije, ne bi ovaj pop imao toliko musterija(hiljade), cak i posle onog spina sa suvom rekom( mislim da je bilo i na bbc-u).

Znaci kao sto je Dimkovic ukazao na manje "vrednovanu" zrtvu, zato sto je narkoman, a drugi ukazuju na mantiju kao dozvolu za ove brljotine, tako bi ja ukazao i na druge uniforme(bele), kao i na propali sistem na ovoj teritoriji u fizickom(objektivnom) i moralnom.


Wow, čestitam!
Upravo si dobio godišnju nagradu za skretanje sa teme i zamućivanje suštine.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:14 - pre 142 meseci
Koga bre zanimaju neki tamo narkomani... Što se mene tiče, ja bi ih ogradio žicom u neki rezervat, velikodušno ubacio jedan džak sa 50 kila heroina, i prepustio prirodnoj selekciji da odradi svoje...

Šta mi kao društvo imamo od narkomana, osim odgovornosti za 70% kriminalnih dela krađe, pljačke i razbojništava.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:20 - pre 142 meseci
Citat:
ventura:
Šta mi kao društvo imamo od narkomana

Sta mi kao drustvo imamo od paraplegicara? Od dece sa daunovim sindromom? Do your own find/replace :)

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.eunet.yu.



+395 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:22 - pre 142 meseci
Citat:

Koga bre zanimaju neki tamo narkomani...

I ne treba da te zanimaju ne zanimaju ni mene .
Vise su mi interesantni ovi lopovi i kriminalci u mantijama koji tebe i mene vise pljackaju kroz neke poreze i namenske budzete nego narkomani.


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:23 - pre 142 meseci
Citat:
boccio:
Citat:
ventura:
Šta mi kao društvo imamo od narkomana

Sta mi kao drustvo imamo od paraplegicara? Od dece sa daunovim sindromom? Do your own find/replace :)


Paraplegicari nisu birali

Narkomani su svesno izabrali da budu narkomani

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:29 - pre 142 meseci
Citat:
Marko83: Paraplegicari nisu birali
Narkomani su svesno izabrali da budu narkomani

OK, posteno, i zato kao takvi tesko da mogu da dobiju kredit, povoljno zivotno osiguranje, iole ugledan posao i kvalitetnu zdravstvenu zastitu - i time su svojevoljno sebe postavili na marginu drustva.

A ti bi uradio tacno sta? Ogradio ih zicom? Poslao u Sibir? Sipao misomor u caj?
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:30 - pre 142 meseci

Citat:
Ivan Dimkovic: Da je pop stanglom zveknuo neku zdravu osobu, danas bi se mozda vec spremao odbor za linc. Ovako, posto je ubio "narkomana", pretpostavljam na skali vrednovanja mase tu negde izmedju bubasvabe i pacova, nece biti puno komplikacija za dr. stanglu :(



Citat:
Devanagari: Ovde gresis samo u tome sto akcenat stavljas na rec narkoman ...



Pa nije ubio narkomana, vec je ubio zlotvora koji je pokusao da unese drogu u centar za lecenje narkomana, a takav je na skali vrednovanja ispod i bubasvabe, i pacova i onoga ko pokusa da unese dop u deciji vrtic.

Ubijanje takvih bi trebalo legalizovati.
... Ustvari ... jos bolje, preventivno ih, pre nego sto pokusaju tako nesto, ponabijati u gulage i na gole otoke.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:35 - pre 142 meseci
Citat:
Hapless joint: ...koji je pokusao da unese drogu u centar za lecenje narkomana...


Otkud znas?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:47 - pre 142 meseci
Citat:
boccio:
OK, posteno, i zato kao takvi tesko da mogu da dobiju kredit, povoljno zivotno osiguranje, iole ugledan posao i kvalitetnu zdravstvenu zastitu - i time su svojevoljno sebe postavili na marginu drustva.
A ti bi uradio tacno sta? Ogradio ih zicom? Poslao u Sibir? Sipao misomor u caj?


Nista od navedenog
Ne bi ni pomislio da takvo sto uradim
Ja nisam nasilna osoba

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 10:57 - pre 142 meseci
Citat:
3way: Otkud znas?



Pa na osnovu onoga sto je napisano u linkovanom novinskom clanku.

Otkud ti znas da je neko uopste ubijen?
Otkud znas da otac Brana uopste postoji ... je l' si ga nekad video uzivo, dodirnuo rukom?

Taj njegov centar postoji vec godinama i prepun je narkomana, pa bi valjda u tom izobilju i za toliko vremena ubio jos nekoga da mu je cilj ubijanje narkomana, samo zato sto su narkomani?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:02 - pre 142 meseci
Citat:
Hapless joint: Pa na osnovu onoga sto je napisano u linkovanom novinskom clanku.


Pa sta ako je napisano u clanku? Juce je u novinskom clanku pisalo da ovaj pilot sto se srusio pre 2 dana ima sve potrebne dozvole, a ispostavilo se da nema ni jednu jedinu. Znaci, novinski clanak nije neki preterano pouzdan izvor informacija.
Na stranu to sto, cak i da je to istina, taj pop nije ni policijija, ni sudija...i pritom uopste nije bitno sta ko misli sta treba raditi sa narkomanima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:05 - pre 142 meseci
Citat:
3way: Pa sta ako je napisano u clanku?



Pa dobro, onda se vrati na gore postavljeno pitanje ...


Citat:
Hapless joint: Otkud ti znas da je neko uopste ubijen?


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:10 - pre 142 meseci
Da li je neko ubijen ili ne je lako proverljiva informacija. Sta je prethodilo tome i kako se to desilo nije i to je ono sto treba da utvrdi istraga.
A mi sad mozemo da sutra da filozofiramo o tome da li zivimo u matriksu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:21 - pre 142 meseci
Citat:
Hapless joint
Taj njegov centar postoji vec godinama i prepun je narkomana, pa bi valjda u tom izobilju i za toliko vremena ubio jos nekoga da mu je cilj ubijanje narkomana, samo zato sto su narkomani?


Nope, zakljucak je apsolutno pogresan.

"Otac" nije "ubica narkomana" (sad je postao, doduse) vec je osoba sa nasilnim tendencijama, sto se videlo i ranije kroz batinanje ljudi.

Ljudi sa takvim tendencijama su svakako potencijalne ubice posto nemaju problem da nanose povrede drugim ljudima koji im ne ugrozavaju zivot. I taj epilog se na kraju cesto i desi, kao u ovom konkretnom slucaju.

Takvi ljudi zapravo treba da budu u korektivnim ustanovama, daleko od drustva - a ne da im se daje mogucnost da drze nekakve "centre" gde ce zadovoljavati svoje psihopatoloske porive.

Drugo, to sto je on ubio "narkomana" uopste ne umanjuje taj cin - olaksavajuca okolnost bi mogla biti da je taj narkoman pokusao da mu ugrozi zivot, pa da se tvrdi da je doslo do nuzne odbrane, ali kako stvari izgledaju ovde je u pitanju cisto 100%-tno ubistvo bez eksternih olaksavajucih okolnosti (osim, mozda, mentalnog stanja doticnog "dr. stangle", no to onda zavredjuje lecenje u ustanovi umesto zatvora), sto se nadam da ce i sud zakljuciti.

U svakom slucaju, ukratko, takve bolide treba drzati u izolaciji.

Narkomanija je problem, ali ovakvi ljudi su samo dodatni problem a ne nekakvo resenje. Dolivati ulje na vatru ne stvara nista pametno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:39 - pre 142 meseci
@Hapless joint

Narkomanija je bolest zavinosti i jedini način pokušaja lečenja su adekvatne terapije i ustanove a ne istrebljenje. Ako bismo problem rešavali istrebljivanjem nepodobnih(vidim ja voliš ti taj staljin style) onda bi spisak bio mnogo širi od narkomana(hitler style + bih dodao i takve kao ti).
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:42 - pre 142 meseci
Citat:
deerbeer:
Citat:

Koga bre zanimaju neki tamo narkomani...

I ne treba da te zanimaju ne zanimaju ni mene .
Vise su mi interesantni ovi lopovi i kriminalci u mantijama koji tebe i mene vise pljackaju kroz neke poreze i namenske budzete nego narkomani.



ako nisi znao crkva ne puni budzet drzave a i ne uzima! ona je zasebna! da je tako politicari bih imali upravne odbore svoje tamo :-)
tako da ako neko od njih kupi mecku S klase to nije od nas poreznika nego od novaca koji su vernici dali!

a sto se tice narkomana nije mi ga zao! i onako je to najveci olos drustva i vecina problema oko kriminala su oni krivi!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?07.08.2012. u 11:48 - pre 142 meseci
Cuj,

Potpuno je irelevantno da li je tebi nekoga zao ili ne - misljenje je kao guzica, svako ima svoju. Lepo sto si podelio sa svetom sta ti mislis o nekom tamo narkomanu, ali to nema veze sa temom.

Ono sto jeste relevantno je da drzava mora da se obracuna sa ubicom - i da ga stavi iza resetaka, gde mu je mesto. To, vidis, nije podlozno "subjektivnim analizama" posto ne postoji taj zakon koji ti dozvoljava da lisis zivota osobu kada ti dune. Jedina mogucnost ostavljena za lisavanje zivota je kada ti je sopstveni zivot direktno u opasnosti - a i tada se mora dokazati da je to zaista bilo tako (citaj: da si bio napadnut), inace ces biti proglasen krivim za ubistvo.

Stavise, ovom ubici treba izreci najtezu mogucu kaznu posto vec ima dokumentovan istorijat nasilnog ponasanja, dakle ocigledno nije tranzijentalna reakcija (afekt) vec duboko ukorenjen bolesni sistem vrednosti koji mu daje slobodu da prebija i ubija ljude. Takva osoba nije podobna za slobodno kretanje medju normalnim svetom. Sutra ce ubiti ili obogaljiti nekog drugog, posto to ne vidi kao problem ocigledno.

Sve ostalo je potpuno nebitno, da li je on ubio narkomana, kafansku pevaljku, pijanistu, reli vozaca, paraplegicara, lopova, prostitutku, advokata, bankara, lekara, Peru ili Ziku - posto mu doticni nije ugrozavao zivot. Onda je to cisto ubistvo bez olaksavajucih okolnosti, za koje se sta? Robija.

A to sto neko smatra da je kategorija "narkoman" dovoljna da je legalan cin ubiti takvu osobu je za bez komentara. Na svu srecu, i u najgorim vukojebinama ne postoji takav zakon... Mozda negde u centralnoj Africi, ko zna... ali ne na drugim kontinentima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

[ Pregleda: 110903 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.