Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za kontrolu Internet konekcije

[es] :: Windows aplikacije :: Program za kontrolu Internet konekcije

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
77.105.4.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Program za kontrolu Internet konekcije28.05.2009. u 11:46 - pre 182 meseci
Postoji li nekakav softver za sledeci problem. Imam racunar koji je u ulozi servera i ostali racunari mu pristupaju putem Interneta. Desava se da veza s vremena na vreme pukne sto je do provajdera ili modema ili kombinovano... nemam pojma. Uglavnom nekad kada veza pukne dovoljno ju je samo ponovo uspostaviti a nekada je potrebno resetovati modem da bi se konekcija mogla ponovo uspostaviti. Postoji li softver koji se bavi time, da shvati ako nesto nije uredu sa konekcijom, da je automatski ponovo uspostavi jer bez konekcije ostali racunari ne mogu pristupiti serveru, a ne moze nekao bas stalno nadgledati da li sve funkcionise pa dolazi do prekida u radu?
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije28.05.2009. u 13:30 - pre 182 meseci
Remote Network Watcher 1.1.2

Citat:
Remote Network Watcher is a new sophisticated software designed by Softinventive Lab. This tool is “must-have” for any diligent System Administrator who provides flawless performance to his network. Should any of the network computers, servers or system utilities fail to perform Remote Network Watcher will immediately alert you about such failures and errors. Besides it will automatically produce necessary action to improve this or that irregularity or error to restore perfect network performance.






Cena - 112.00 EURO
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
77.105.4.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije28.05.2009. u 14:01 - pre 182 meseci
Hm... sad cu pogledati trial, deluje mi malo komplikovan :) valjda cu se snaci.

P.S. Ne, definitivno se ja i on ne razumemo... Moze pomoc kako da ga podesim? Evo sad sam ga ukljucila i iscupala kabl od modema, vratila ga i... cekala i cekala i nista :) Trazila sam malo po opcijama i ne vidim nista za rekonekciju i slicno. Cisto me je obavestio da mi je pukla veza u to i to vreme i da tada imam 100% gubljenje podataka :)

Mislim da sam pronasla da restartuje racunar sto mi je delimicno resenje, kako resetovati modem i ponovo uspostaviti konekciju?

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 28.05.2009. u 15:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije28.05.2009. u 17:39 - pre 182 meseci
Mozda vam ovo pomogne -
User manual
Restart router from Windows
moracete nekako da iskombinujete. Nazalost, bolje resenje trenutno ne znam.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2190
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije28.05.2009. u 22:44 - pre 182 meseci
Ne znam koji modem imate, ali i ja sam imao slicnih problema, mada ne tako izrazenih posto mom kompjuteru niko ne pristupa sa neta. Resenje je zamena modema za ruter. Od kada imam ruter nema takvih problema. Ko vam je provajder?

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije29.05.2009. u 00:25 - pre 182 meseci
Modem je Conexant USB ADSL WAN Modem od Sezampro. U sustini izgleda da cu morati napraviti sama neki program na tu temu ali sam mislila ako vec nesto postoji zasto da gubim vreme. Jedino nigde ne mogu da nadjem neku skriptu za resetovanje mog tipa modema pa bih morala praviti da resetujem racunar ako pukne veza jer tada se resetuje i modem pa da onda ponovo uspostavljam konekciju, sto mi se nekako ne svidja ali odradilo bi posao. Pogledacu sad jos resenje od posta iznad od cemu se radi..
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2190
213.198.198.*



+73 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije29.05.2009. u 20:56 - pre 182 meseci
Sezampro kao i mnogi drugi provajderi ce ti rado zameniti modem za ruter uz doplatu oko 2000 dinara. Sa ruterom nema cekanja da se uspostavi veza.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Program za kontrolu Internet konekcije29.05.2009. u 22:58 - pre 182 meseci
Ok hvala puno na predlozima, ocekivala sam da tako nesto postoji odavno pa da cu ga samo skinuti. Napravila sam svoj program za monitoring mreze i u narednom periodu videcu kako radi i ima li propusta, za sada ispunjava sve moje zahteve. Nije mi bio problem sto se ceka da se uspostavi veza nego sto ona nekada pukne i to se lako resi a nekada se desava da valjda blokira modem, sve izgleda kao da je konektovano ali ustvari veze nema iako to ni sam Windows ne konta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Program za kontrolu Internet konekcije

[ Pregleda: 3679 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.