Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnika odbrane od besnog psa

elitemadzone.org :: MadZone :: Tehnika odbrane od besnog psa
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 6505 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 15:18 - pre 181 meseci
Naime, da li postoji neka tehnika koju koriste recimo vojnici ili specijalci ili sinteri da bi se odbranili od frontalnog napada besnog psa srednje ili vece velicine? Normalno, ne koristeci hladno ili vatreno oruzje. Ovo pitanje sam postavio u smislu da je danas u urbanom okruzenju pasa lutalica sve vise i napadi su sve ucestaliji. Dakle, kako neutralisati besnog psa golim rukama?
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 15:25 - pre 181 meseci
Spustiti se na njegov nivo. Bukvalno. Ne pokazivati strah, u nekim slucajevima, ako ste dovoljno hrabri, moze da se cucne da bi ste bili psu u visini ociju i dreknuti odrecno na njega, pokazati zube, jer pas registruje samo takvo nesto, znaci pokazati da nema straha, pogotovo ne sme da se bezi niti da se panicari. Ukoliko se to odsecno uradi kad se primeti pas koji je moguce opasan, sigurno vas nece dirati.

Moj brat se tako spasao copora lutalica, a taj savet mi je dao ortak koji je nekad gajio bulterijere.

Burazer je cucno, gledao ih pravo u oci, onako hladno, i arlauknuo ko manijak i nakezio se. Vrlo brzo su zbrisali, poveo ih je vodja copora u beg. Oni su bukvalno bili oko mog burazera, 2 sata nocu, nigde zive duse.

Sad, ako vas napadne ne znam kako je moguce odbraniti se, pas obicno napada ekstremitete, pokusati da se izbegne pas ili naci neki kamen, stanglu... na mene i klinca su skoro kidisali, ja sam se odsecno okrenuo, dreknuo, oni su stali, ja se sagnem, uzmem kamencinu i zbrisali su u milisekundi.
 
0

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 15:55 - pre 181 meseci
Postoji li odredjena tehnika kojom bi se mogao pas neutralisati privremeno ili cak trajno u krajnjem slucaju samo koriscenjem ruku i nogu ili eventualno delovima garderobe koja je na nama u tom trenutku ? To sa vikanjem i cucanjem je efektivno kod pasa koji nemaju nameru posto po to da kidisu. Ja pitam za ove koji imaju nameru da vas napadnu ozbiljnije. Gde su im slabe tacke? Kako bi izgledalo to kidisanje na coveka iz psece perspektive? Sta bi on nama napao prvo prilikom frontalnog napada? Znaci totalno realna situacija. Ima li neko nesto da kaze na ovu temu?
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 16:00 - pre 181 meseci
Na mog burazera i mene su kidisali i tako kako sam ti rekao smo se odbranili. Znaci, kidisali su (ako rezanje, lavez i iskezeni zubi sa trcanjem ka tebi nije kidisanje, onda ne znam...).

A za nacine odbrane ako te pas ipak napadne, mozda ce neko drugi dati odgovor, ja sam dao svoje iskustvo kako spreciti napad kad krene.
 
0

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 16:26 - pre 181 meseci
Koliko se ja secam pas je najosetljiviji u njusci. Mislim da mu je tu i najslabija tacka ???
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 17:03 - pre 181 meseci
pas je brzi nego covek, i ima bolje reflekse nego covek. Ako je malecak i slabasan onda ga samo udaris nogom u glavu, ako je veliki i jak i agresivan (tipa vucjaka, rota i sl), preporucio bih da bezis. Nemoj se zanosis sa tim da ces da pobedis bez posledica
 
0

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 18:17 - pre 181 meseci
Pozdrav,

Bezanje nikako, ali bas nikako!
Nema sanse da mozes da pobegnes od psa i u toj varijanti pokazujes strah i proci ces mnogo gore!

cozmo_im ti je dao dobar savet, jer ako dodje do napada pas moze da te ujede 5-6 puta a da nisi ni trepnuo sto se kaze!
Tako da koliko god da si fizicki spreman, brz i sl nece ti pomoci. Sto se tice pasa lutalica oni mozda i odreaguju na tvoj udarac ali sam misljenja da taj udarac nikako ne bi trebao da bude po njusci jer je ovo najopasniji udarac u slucaju da se branis od treniranog kera.

Dakle trebas da ostanes miran i fokusiras pogled na njih a uzvik ili bilo kakva buka ce ih vrlo verovatno naterati u beg, bas kao i tvoje recimo mlacenje rukama nogama i sl, jer to psi smatraju agresivnim... Bitno je da u ovoj varijati budes na nekom ne zatvorenom podrucju da bi psi mogli da pobegnu, jer u suprotnom ako se osete zatvorenim osetice se da su oni u ulozi zrtve :D
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 18:32 - pre 181 meseci
Pas nema osecaj visine, on ce napasti i grdosiju od 5 metara. On reaguje samo ako si na nivou njegovih ociju.
Kazem, ortak je dugo vremena imao bulterijere (gajio ih je, ali ne za borbu, njegovi su bili dobrice, ali ozbiljno, jednostavno je voleo tu rasu).

Nikada ne pokazivati strah, nikada ne bezati. Prvo probati i proci nonsalantno.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 18:51 - pre 181 meseci
Citat:
dulsrules:Dakle, kako neutralisati besnog psa golim rukama?

Za besnog ne znam, ali pošto si mislio na agresivnog psa, ako imaš vremena obmotaš oko ruke jaknu i postaviš je ispred sebe, on ćapa najistureniji deo garantovano. Tada ga šutneš u spolovilo i poput čoveka psić je u nockdown-u. Inače, u 99% slučajeva napadaju mužjaci. Mada, ne znam zašto bi te napao lutalica ako si odrastao mlad muškarac? Nisi im interesna grupa, osim ako uletiš u nečije dvorište, tu ti je najbolja odbrana da čitaš natpis na kapiji.
 
0

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.static.ziggozakelijk.nl.



+41 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 20:16 - pre 181 meseci
Pas u napadu koristi samo svoje zube, a covek u svojoj odbrani / napadu moze koristiti dve noge, dve ruke i zube. Kao sto je vec receno, cak i sluzbeni psi napadaju najistureniji deo tela. Znaci ako mu svesno dozvolis da te ujede za ruku, na raspolaganju ti ostaje tvoja druga ruka, dve noge i zubi. Udarci u osetljive delove tela ili glave (oci, usi) mogu odvratiti psa od daljeg napada. Trudi se da ostanes na nogama, sto podrazumeva da ce pas ostati u vazduhu ili samo na zadnjim nogama. Sve gore pomenuto je u slucaju da je pas vec napao i ujeo, jer smatram da su retke situacije kada pas nece ustuknuti pred napadom coveka na njega. Pored vec pomenutog vikanja i saginjanja i trcanje prema njemu moze biti deletvorno.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.88.*



+4 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 20:29 - pre 181 meseci
Citat:
bobiska: Mada, ne znam zašto bi te napao lutalica ako si odrastao mlad muškarac?


Zato sto ima blesavih pasa, sto lutalica, sto domacih.

A sto se tice ovih saveta....sve je to super....al kada na tebe skoci rot od 50 kila, nije ti do neke taktike :):)
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 20:58 - pre 181 meseci
kao sto rekoh, sa psoom se ne ulazi u otvorenu borbu. Postoje razne vrste bezanja. Prosecna osoba ne moze da pobedi npr rotvajlera koji je u punoj snazi... Nemojte da savetujete stvari koje mogu da izazovu cak i smrt nekoga.
I da, postoje principi borbi protiv psa (kad nemas oruzje), ali to nije za prosecnu osobu...
 
0

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 21:13 - pre 181 meseci
Citat:

Prosecna osoba ne moze da pobedi npr rotvajlera koji je u punoj snazi...


Nadprosecno brza osoba ne moze da pobegne rotu koji nije u punoj snazi.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.88.*



+4 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 21:18 - pre 181 meseci
U mom slucaju bezanje nije bilo opcija - na prvom mestu zato sto je moj kucov bio napadnut od strane..."tog"....sta sam ja uradio je da je zgrabim u ruke i podignem (jos je bila stene), dok ovaj nije popustao....pisao sam ja o tome ovde kad se to desilo....na kraju sam povredjen bio ja :)

Dzaba gazdarica, kad je ovaj LUD i jaci od nje...

Ali da budem iskren, izgleda da su ga malo doveli u red, sada je prilicno miran....

Poenta onog gore - pas koji zapeni i oce da ubije stene nije bas cist i ne znam da li bi na njega delovali ovi saveti....
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Tehnika odbrane od besnog psa05.06.2009. u 21:41 - pre 181 meseci
@mister_rap: ja sam pobegao... od njega ne mozes da pobegnes na ravnici, ali u gradu, skoro uvek mozes, sem ako nisi na jelisejskim poljima pa ti opet dodje isto kao da si u ravnici

ova tema je isuvise opasna, ne zanosite se sa savetima koji ne pomazu. Zao mi je, ali tema ide pod lock
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Tehnika odbrane od besnog psa
(Zaključana tema (lock), by flylord)

[ Pregleda: 6505 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.