Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

umrezavanje racunara na udaljenosti od 50 m...

[es] :: Wireless :: umrezavanje racunara na udaljenosti od 50 m...

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boza1304
Bozidar Ivancevic
---
Beograd

Član broj: 210157
Poruke: 51
62.193.152.*



Profil

icon umrezavanje racunara na udaljenosti od 50 m...06.06.2009. u 01:29 - pre 181 meseci
ljudi..imam jedan diskutabilan problem,koji izgleda otprilike ovako:
imam umrezena 2 racunara u jednom objektu,umrezena su preko
Lan-a,udaljena su jedan od drugog oko 2 m...i nazovimo ih server i klijent,radi lakseg sporazumevanja,naravno na serveru mi je glavni dotok interneta...
e problem je u tome sto se ja selim u drugi objekat koji oko 50-60 metara od sadasnje pozicije,i preneo bih server u taj nov objekat,pa me zanima da li postoji neka "jeftina" alternativa da "klijent" i dalje ima internet,a da ne moram razvlaciti kablove iz objekta u objekat..?tj postoje li neke antene,ili neki prijemnici koji bi meni zavrsili posao.?

trenutna oprema za internet koju sada koristim je :
za server:
antena,tp link TL-WA501G,i iz tp-a ide kabl u lan izlaz tj. ulaz...

za klijent:
iz servera,preko druge lan kartice,straight kabl koji ulazi u lan karticu na klijentu...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: umrezavanje racunara na udaljenosti od 50 m...09.06.2009. u 09:40 - pre 181 meseci
mozes da zamenis te dve lan kartice u racunarima sa wlan karticama a serovanje konekcije ostaje i sto kao i do sad samo sto sam umesto kabla imas bezicni prenos.
a ta daljina od 50m ne bi trebala biti problem za te kartice i sa onim malim fabrickim antenama ali to zavisi koliko zidova ima izmedju,debljina zidova,struktura...
tako da to moras probati u praksi a ako bude pravilo problem mozes da stavis neke malo jace antene.
postoji naravno jos resenja ali je ovo najjednostavnije.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: umrezavanje racunara na udaljenosti od 50 m...

[ Pregleda: 1371 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.