Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL u biblioteci i problemi s njim

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u biblioteci i problemi s njim

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leskar

Član broj: 163547
Poruke: 24
77.46.195.*



Profil

icon ADSL u biblioteci i problemi s njim08.06.2009. u 09:41 - pre 181 meseci
Koliko znam u biblioteci u kojoj surfujem Internet ide preko ADSL Telekoma.
Kad god dođem i počnem da skidam nešto sa mreže, žali se knjižničarka da joj blokiram računar!? Može li neko da mi objasni tu misteriju. Ljudi pored mene koji surfuju nemaju problema, a njoj se blokira računar ili šta već...nikako da shvatim u čemu je problem. Možda joj se blokira samo Internet....
Ima li neko odgovor na ovu zagonetku.

 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: ADSL u biblioteci i problemi s njim10.06.2009. u 07:56 - pre 181 meseci
hoce zena da kaze da si ti haker i da joj usporavas racunar :)))

haha.. sorry zbog malo sale, ali stvarno kakvo pitanje, jos gluplji odgovor..

pozdrav, Marko
 
Odgovor na temu

leskar

Član broj: 163547
Poruke: 24
93.86.170.*



Profil

icon Re: ADSL u biblioteci i problemi s njim11.06.2009. u 07:59 - pre 181 meseci
Najzad sam saznao o cemu se radi. Ne usporavam joj Internet nego neki Hobis program za bibliotekare. Odnosno potpuno ga blokiram pa mora ponovo da ulazi u njega i onda moze da radi. Naravno to se desava samo kada ja ubodem fles. Drugi rade isto ali njihovi flesovi ne smetaju(smeh). Cak sam isprobao i fles drugog proizvodjaca, ali opet isto.

Mislim da sam shvatio o cemu se radi... ja sam glavni krivac za sve jer sam najcesce na Internetu i ostavio sam pravo malo bogatstvo ovde. A proverom na Internetu sam utvrdio da skoro sve biblioteke u Srbiji korisnicima ne naplacuju Internet. Cak je i Krusevcu besplatno sto je neverovatno.

Imam cudan osecaj da je Internet obezbedjen bibliotekama besplatno a u mom gradu i jos u jednom se neko (citaj: direktori) nasao pametan da zaradjuje na besplatnom Internetu. Mozda gresim, kakva je situacija u vasim bibliotekama?

Uglavnom, pretpostavljam da zeli da se pokaze pred direktorom kao vredna radnica koja uprkos svemu, cak i meni, "Ubici Hobisa", uspeva da sljaka.

Mozes da mislis koliko me to nervira kada mesecima ne mogu da dobijem ADSL jer nema slobodnih portova u mom gradu, a izracunao sam da bi mi u kuci Internet ispao jevtiniji, imao bih ga preko celog dana i ne bih morao da se maltretiram odlazeci u biblioteku.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.157.*



+21 Profil

icon Re: ADSL u biblioteci i problemi s njim11.06.2009. u 09:50 - pre 181 meseci
^ Na tom bibliotekarskom računaru bi po prirodi stvari svi USB portovi trebali da budu totalno blokirani, kao i na svakom drugom javnom računaru.
To će se verovatno i desiti kada prvi put budu imali ozbiljnije probleme sa virusima...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u biblioteci i problemi s njim

[ Pregleda: 1719 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.