Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reno Megan Coupe vs Kia Proceed

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed

[ Pregleda: 9923 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
93.86.161.*



+46 Profil

icon Reno Megan Coupe vs Kia Proceed19.06.2009. u 16:36 - pre 179 meseci
Pozdrav,

gledao sam ovih dana koji auto bi mogao da se pazari. Naisao sam na dve stvari koje su mi vrlo interesantne.

To su Reno Megan Coupe i Kia Proceed. I jedni i drugi nude razne popuste. Tako recimo Reno u verziji Expression 1.6 16V 110 KS moze da se uzme po ceniod oko 14850 eura ako se ide preko njihovog finansijkog lizinga.

Kia s druge strane nudi popust od 2000 eura tako da Proceed u verziji 1.4 benz. CVVT/109 KS LX FRESH + kosta 12750 eura (plus 375 eura za drugu boju, bela je po defaultu)

Sto se opreme tece evo spiska i za jedan i za drugi:

Megane:
http://www.renault.rs/vn/megane_coupe_d95/p51.html

Proceed:
http://www.kia.co.yu/userfiles...ents/download.php?file_id=3830

Kia daje 7 godina garancije, dok Reno daje 4 godine garancije.

Zanima me vase misljenje o ova dva automobila, tj. koji je po vama bolji izbor (alternative nema, samo ova dva dolaze u obzir :) )



"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed19.06.2009. u 16:46 - pre 179 meseci
Ma meni je Reno ubedljivo najlepsi auto trenutno koji postoji!!! Znaci bukvalno je revolucionarno prelep! I Reno me je generalno odusevio sa novim Meganom, Lagunom, Kliom... Megan kupe je NE VE RO VA TAN ! Izmedju ta dva ja bih se uvek pre odlucio za Megana iako su im cene dosta razlikuju a i nisu im isti motori pa zapravo mi nije jasno sta zelis da kupis. :)
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
93.86.161.*



+46 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed19.06.2009. u 16:58 - pre 179 meseci
Da je novi megan brutalno lep slazem se. Prosto oduzima dah!

Sto se motora tice jeste da reno ima malo jacu kubikazu ali generalno nije preterano velika razlika sto se cene registracije tice (lepota je uvek imala cenu :) )

Jedini problem je mozda cena. Skoro 2K eura razlike nije malo. Iako bih mogao da priustim renoa to bi bio apsolutni maximum ako dodam kasnije odravanje na sve to. (morao bih se odreci nekih stvari sto sa Proceed-om ne bi)

Ako zanemarimo lepotu (ako je to uopste moguce u ovom slucaju) zanimaju me ostale stavke za i protiv (kvalitet, oprema, cena odrzavanja itd)
Meni je jako tesko da dam objektivnu usporedbu bas zbog brutalne lepote Megana.


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed19.06.2009. u 19:00 - pre 179 meseci
Da, ja sam ovako laicki dao "savet" sta bih ja uradio jer ja piskim od srece kada vidim Megana, ne smem sebi da priznam da se mozda ipak malo kajem sto nisam uzeo Megana pre nego i30. Isto je bila varijanta kao kod tebe, mogao sam i Megana ali bi to bio apsolutni maximum...

Dakle, sto se tice tih nekih tehnickih stvari to ostavljam ekipi sa foruma jer ovde zaista ima mnogo strucnjaka...

Pazi, i Proceed je mnooooogo lep!!!
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed19.06.2009. u 21:05 - pre 179 meseci
evo ja ti mogu reći da se meni pro ceed uopšte ne sviđa (i neverovatno mi je koliko ljudi misli da je lep). Ni po čemu mi nije originalan, a ni lep..
Dok je Megan sasvim druga priča-prelep je!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

ZMS

ZMS
Član broj: 221812
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed24.06.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
ono sto mene jako iritira u pro ceed-u je sto u slabijim paketima opreme nema prekidac za smanjenje osvetljenja instrument table. svelto je narandzasto i meni bode oci i zamara prilikom duze voznje po noci. jaci paketi opreme imaju taj prekidac.

sledeca stvar je plastika instrument table koja izgleda bas jeftino, i stalno pucketa i ispusta neke zvukove. na ostalo nemam nikakve primedbe,pogotovo kad se uzme u obzir i cena.

za megane ne mogu nista reci,osim da je spoljasnji izgled odlican.

ono sto ti mogu preporuciti je sledece; isprobaj oba auta, provozaj ih bar 15 minuta. tako ces najbolje doneti odluku.
I ako nema takav test auto,pitaj u autosalonu da te spoje sa nekim ko je od njih kupio takav auto,pitaj tog vlasnika dal je zadovoljan,provozaj auto,
svako ce ti rado pomoci,samo i TI moras da se potrudis.
srecna kupovina
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
93.86.161.*



+46 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed24.06.2009. u 15:04 - pre 179 meseci
Olducio sam se ipak za proceed. Njega sam imao prilike da vozim na test voznji i bio sam prezadovoljan. Citajuci usporedbe zakljucio sam da je u meganu voznja za nijansu udobnija.

Medjutim, popust koji reno nudi nije bas tako povoljan. Druga stvar, kupiti megan trenutno iziskuje bar dve nedelje jurnjave do lizing kuce, osiguranja, moljakanja prodavca (koji nista ne moze da mi kaze osim opreme vozila, niti sta je na lageru, ma strasno, pola BG salona se nije ni javilo nakon mojih pitanja!!)koji misli da je ne znam stga jer prodaje reno (i BG i NS, nema razlike). Dve nedelje mene kostaju previse.

KIA se potrudila i apsolutno sve ucinila za mene da ja sa sto manje muke kupim auto. (sve na jednom mestu, lizing, osiguranje, cak su me vozali po gradu da skupim sve papire...kriza valjda :) )

Stvarno mi je megane coupe brutalno lep, ali njegova cena je trenutno prevelik zalogaj za mene. Bio sam spreman i da ga zagrizem ali prodavci su ti koji nisu uspeli da mi ga prodaju i da me ubede da stvari kojih se odricem vrede odricanja. (apsolutno nisu ni pokusali, prodavac u lizing kuci mi je cak rekao da sam izracunam koliko me izadje operativni lizing na kraju otplate (?!) a sa njima reno ima ugovor o popustu na finansiranje )

Razlika je ipak 3K eura a moram obratiti paznju na ukupno zaduzenje plate tako da je za reno trebao debeo razlog da ga kupim.

Sto se plastike unutra tice nisam primetio pucketanje ali sat vremena voznje mozda nije dovoljno dug period da to primetim. Unutrasnjost proceeda meni izgleda poprilicno kvalitetno, mada treba uzeti u obzir da nisam gledao kod drugih proizvodjaca da bih mogao usporediti. Meganova unutrasnjost jeste kvalitetnija od proceeda, mada mi nije jasno zasto fenomenalan izgled spolja nisu ispratili i unutra. Iskreno govoreci, Megane je unutra ruzan, prejednostavan. (da su otvori za klimu u sredini makar malo lepsi slika bi se promenila na bolje)

U svakom slucaju sutra dobijam auto i nadam se da ce sve i na kraju ispasti dobro kao sto je do sada.


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

slatky

Član broj: 138823
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed24.06.2009. u 15:57 - pre 179 meseci
nisi ništa pogrešio i ja sam se pored puno tražena ispitivanja odlučio za koreanca
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed24.06.2009. u 16:36 - pre 179 meseci
Svaka cast na kupovini, nisi pogresio!

A za ljude iz Renoa si potpuno u pravu, neverovatno kakvi imbecili !!! Tako su se ponasali i ja kada sam bio... znaci, ja bih da im dam 14000 evra a coveku koji se predstavlja kao SEF SALONA puca ona stvar zbog toga, znaci bukvalno ga ne zanima, ne zna sta ima na lageru sto kazes, ja njega jurim i zovem danima (umesto on mene!!!) i raspitujem se a on je u fazonu "zovite sutra", apsolutno sam bio zaprepascen!!!

I tako sam otisao u Hyundai i kupio i30, obavio sve za 2-3 dana (cekao kredit) a auto podigao za 12 dana.

Tako da su ovi iz Renoa stvarno stoka! Isto su se ponasali i u Kompresoru i u Hit autu, ja u Hit-u ostavio broj da me zovu kada dobiju taj neki model, naravno nikome nije palo na pamet da me zove. Ne ve ro va tno.


Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.23.*



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed25.06.2009. u 01:02 - pre 179 meseci
Cakao bi i 4 nedelje. Definitivno bi uzeo Megana!
Ali, ipak, sa zdravljem da ga vozis.
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.222.*



+471 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed29.06.2009. u 07:51 - pre 179 meseci
Megan! Zavidim ti.
 
Odgovor na temu

rslavisa

Član broj: 30490
Poruke: 2
*.credybanka.com.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed29.07.2009. u 11:56 - pre 178 meseci
ima dosta podataka o svemu i svačemu sem o potrošnji, ali realnoj potrošnji u gradu i na otvorenom. da li je neko
od vlasnika cee'd-a merio potrošnju, jer putni računar pokazuje svašta. tako da i pri laganom startu, na ravnom ili čak na nizbrdici
može da pokaže i 30 l/km, a recimo ako se ide manje od 30 km/h pokazuje da se ide o državnom trošku, tj. da ne troši ništa.

pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed29.07.2009. u 12:11 - pre 178 meseci
@rslavisa

Pa i putni kompjuter treba podesiti i treba razlikovati trenutnu od prosecne potrosnje.
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
93.86.193.*



+46 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed29.07.2009. u 17:34 - pre 178 meseci
Odgovor iz prve ruke: ako se vozi kako treba (konstantna brzina, bez naglih poteza itd) potrosnja je tacno po specifikaciji. Prosek je 7l na 100km, voznja na otvorenom neide preko 5.5l na 100km. Ovo govorim za motor 1.4 benzinac.

Ako se malo agresivnije vozi prosek je negde izmedju 7.5 i 8.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed29.07.2009. u 17:55 - pre 178 meseci
Putni komputer pokazuje realnu vrednost samo ako se automobil vozi u optimalnom rezimu.

U svim drugim slucajevima gresi gde greska moze da dostize vrednosti i do vise stotina posto.
 
Odgovor na temu

rslavisa

Član broj: 30490
Poruke: 2
*.credybanka.com.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed31.07.2009. u 08:28 - pre 178 meseci
Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

Tihi.
xxx
Beograd

Član broj: 253433
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed02.03.2010. u 23:54 - pre 171 meseci
Prošlo je već neko vreme kako si kupio auto :-)

Zamolio bih te da sa nama podeliš dosadašnja iskustva:

-kako si zadovoljan Kiom?
-da li je istina da se čuju čudni zvuci ispod instrument table?
-koja je prosečna potrošnja?
-kakvi su troškovi održavanja?
-da li je garancija od 7 godina marketinški trik ili stvarno vredi?

Aj pošalji odgovore što pre obzirom da uskoro planiram kupovinu pro ceed-a.
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed03.03.2010. u 08:29 - pre 171 meseci
Citat:
Tihi.
-kako si zadovoljan Kiom?

Apsolutno sam zadovoljan! Samo mi zao sto nisam imao novca za jaci motor. Momacki je auto, ja ga nisam zbog toga kupio, ali je on od mene ponovo napravio momka :) Postoje neke sitnice koje mozda ponekad smetaju (prednji stubovi zezaju na semaforu i krivinama) ali to su stvarno dlake u jajetu. Mozda jedino malo tvrdje vesanje zbog sportskog stila moze biti zamorno na nasim putevima.
Citat:

-da li je istina da se čuju čudni zvuci ispod instrument table?

Iskren da ti budem, ja ih nisam cuo.
Citat:

-koja je prosečna potrošnja?

Koliko naspes :)
Ovo je bukvalno kako ga vozis. U pocetku sam ga mazio i pazio i potrosnja je u proseku bila oko 7L 50-50 gradske i vangradkse voznje. Sada ga ne stedim vec prosto uzivam u agresivnoj voznji, a s obrzirom na izgled auta, agresivna voznja je jedino sto mu pase :). Sada trosi oko 8.5L ali stvarno ga ne stedim uopste.
Citat:

-kakvi su troškovi održavanja?

Do sada nisam imao nikakvih dodatnih troskova oko njega. Presao sam oko 5K km i sve je ko prvi dan.
Citat:

-da li je garancija od 7 godina marketinški trik ili stvarno vredi?

Iskren da ti budem, ne znam. Pise tamo tacno na sta se ta garancija odnosi, a posto ga nemam ni godinu dana stvarno ne bih mogao da odgovorim na ovo.

Moja preporuka u svakom slucaju. Ako imas love da uzmes full opremu sa 2.0 dizel uzmi to i pocni da uzivas!
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Tihi.
xxx
Beograd

Član broj: 253433
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed03.03.2010. u 22:29 - pre 170 meseci
Hvala puno na brzom odgovoru. Pomogao si mi pri odluci.
Uzimam Pro Ceed.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Megan Coupe vs Kia Proceed

[ Pregleda: 9923 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.