Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 50738 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-4.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete30.06.2009. u 22:31 - pre 179 meseci
Vec smo pisali o ovoj temi na drugom mestu, ali ako se moderator slaze ja bih otvorila temu sa ovakvim nazivom radi lakse pretrage i snalazenja. AMSS nema tipske ugovore ove vrste, tako da mora da vam ih pravi advokat, a da ne bi placali, evo kako treba da izgleda tekst.
Poklon putnickog automobila sa roditelja na dete NE podleze porezu. Ugovor se nosi u sud, overava, a zatim se ide u Upravu javnih prihoda da bi vas oslobodili od poreza, u SUP da se izvadi saobracajna i u mom slucaju u Parking servis, jer stanujem u parking zoni 3.
Ako bude pitanja, javite se, ja cu citavu proceduru proci u nekoliko narednih dana.
pozdav



UGOVOR O POKLONU

zaključen u__________ dana _______ između :
1. (Ime oca ili majke ) iz ____________ sa stanom u ulici _________sa L. K. _________izadata od ( SUP) JMBGD :_________ kao poklonodavac u daljem tekstu POKLONODAVAC
2. Ime (deteta ) ostalo sve isto... kao poklonoprimac u daljem tekstu POKLONOPRIMAC
Ugovorne strane su se dogovorile o sledećem
čl 1.
POKLONODAVAC je vlasnik motornog putničkog vozila marke ________tip __________sa brojem šasije ___________i brojem motora ________ godina proizvodnje ________ sa snagom motora od ___KW radne zapremine motora od _______ cm3, boja karoserije ___________ Poklanja svom sinu/kćeri POKLONOPRIMAOCU navedeno svoje vozilo na poklon zato što je celog života bio dobar, uzoran, dobar đak i sl. kao znak zahvalnosti na brizi i poštovanju ( ovo mora da se navede - razlog zašto se poklanja )
čl. 2
POKLONOPRIMAC prima na poklon opisano vozilo u čl. 1 ovog ugovora od POKLONODAVCA
čl. 3
POKLONODAVAC i POKLONOPRIMAC su se dogovorili da se eventualni porez na prenos apsolutnih prava ili na prenos motornog vozila i svi troškovi oko realizacije ovog ugovora, overe u sudu padaju na teret POKLONOPRIMCA
čl. 4
Odmah po overi ovog ugovora POKLONODAVAC predaje u posed opisano vozilo u čl. 1. ovog ugovora POKLONOPRIMCU
čl. 5
Ovaj ugovor pravljen je u 6 primeraka od kojih jedan zadržava POKLONODAVAC ostali pripadaju POKLONOPRIMAOCU i služe radi realizacije ovog ugovora kod nadležnih organa.

POKLONODAVAC POKLONOPRIMAC (potpisi)
 
Odgovor na temu

radredidisciplina

Član broj: 186306
Poruke: 84
*.ap.plala.or.jp



+2 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete30.06.2009. u 22:34 - pre 179 meseci
Korisno je znati ovo, hvala ti!Javi kako je proslo?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete30.06.2009. u 23:04 - pre 179 meseci
Napisi samo koliko je sve ukupno kostalo i na kolko je procenjeno vozilo.


Nisi morala ici kod advokata:

http://www.google.com/url?sa=t...mp;sig2=Uma19WFTIUVDzdyYJJEj4Q

Posebno je zanimljiva taksa na nasledstvo.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-4.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete30.06.2009. u 23:10 - pre 179 meseci
Vazi, opisacu citav postupak, tata sutra ne moze, pa krecem od cetvrtka
@zarsilic
Ma to mi je komsija, tako da je OK. Ima ta knjiga SAM SEBI PRAVNIK, 5. izmenjeno i dopunjeno izdanje, Gradjevinska knjiga, Beograd i u njoj mozete naci ovakve stvarcice, ali ovog ugovora nema.

[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 01.07.2009. u 00:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete03.07.2009. u 19:46 - pre 179 meseci
Ćao drugari, evo izveštaja. Sve može da se obavi u roku od 1 dana, od danas sam ponosita vlasnica putničkog automobila .
1) Sud
Odete sa roditeljem i ponesete 6 primeraka ugovora. Date na overu i platite taksu od 1020 din. Posle toga mama ili tata više ne moraju sa vama, ali ponesite obavezno : saobraćajnu, polisu osiguranja i njihovu ličnu. Saobraćajnu i L.K. (njihovu i svoju) isfotokopirajte, jer će vam uzeti kopije u Poreskoj upravi.
(Ugovor se može overiti i u opštini, ali advokat mi je objasnio da se u opštini overava samo potpis, tj. da je potpis verodostojan, dok sud overava sadržaj dokumenta - znači u sud )
2 ) 3 primerka ugovora odnesete u Poresku upravu, tamo vam udare pečate i oslobode vas od poreza. Ne plaća se ništa.
3) SUP
U SUP-u na mojojoj opštini postoji šaletr AMSS, tamo kupite obrasce i priznanice i popunite
324 din.
1310 din.
1650 din.
To su takse, nisam mogla da pročitam šta sam plaćala, jer mi je popunjavala službenica, ali svejedno, morate da platite. Sa onim gore sve iznosi oko
4300 din.
Ništa više se ne plaća.
Zatim stanete u red, pripremite forumulare, priznanice, staru saobraćajnu, polisu osiguranja ( zbog ovog su me vratili ), naravno L.K. i jedan od ugovora. Pre podne je službenica, rekla da treba kopija, posle podne druga da treba original, srećom sve sam nosila sa sobom, što i vama savetujem. Na licu mesta dobijete novu saobraćajnu, ali sam se, Bogami, načekala i to 2 puta.

Da me nisu vratili zbog polise, stigla bih i da platim parking za godinu dana i da ovlastim muža da vozi kola. Pitala sam U AMSS, inostrano ovaštenje je 1500 din. i traje godinu dana, a domaće je jeftinije, rekli su mi da se pravi u opštini i može trajno.
To bi bilo sve, vi budite dobri đaci, primerna deca, pa i vama da poklone auto
@ Žare, nisu procenjivali automobil, bilo mi je čudno što me to pitaš, jer zašto bi procenjivali nešto što ne podleže porezu, ali eto da znaš.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

leos

leos
Član broj: 251960
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete18.02.2010. u 23:16 - pre 171 meseci
U SUP-u na mojojoj opštini postoji šaletr AMSS, tamo kupite obrasce i priznanice i popunite
324 din.
1310 din.
1650 din.

Ovu su one standardne takse prilikom registracije? a kakavi se to obrasci kupuju u AMSS?

Ako može neko da mi odgovori vezano za ovo oko poklona, hvala
 
Odgovor na temu

tmrki

Član broj: 253681
Poruke: 7
109.93.55.*



Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete05.03.2010. u 08:31 - pre 171 meseci
Da li neko zna koja je procedura za sledecu situaciju?
Otac je vlasnik automobila na nemacke tablice koji bih registrovao u BG na svoje ime.
Da li ide ovako ili...?

1. odjava automobila u Nemackoj i uzimanje Coll tablica za izvoz
2. na granici sa Srbijom kod speditera radim papire za carinu na moje ime za BG
3. u BG radimo ugovor o poklonu na moje ime
4. radim carinu u BG, placam porez i registrujem auto na moje ime

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete05.03.2010. u 11:05 - pre 171 meseci
Pozdrav,

ili prvo ugovor o poklonu pa Ti uvozis, ili prvo uvoz na oca, pa ugovor o poklonu, sve ostalo jeste pravno moguce, ali ce stvoriti komplikacije.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete05.03.2010. u 11:25 - pre 171 meseci
Najlakse i najjednostavnije jeste da napravis obican kupoprodajni ugovor izmedju oca i tebe u Nrmackoj i tko omogucis da se vozilo carini na tvoje ime direktno.

Ugovorom o poklonu, u ovom tvom slucaju, ne mozes ustedeti ni 1 cent.


Naravno, ne treba posebno da napominjem jer se podrazumeva da vozilo mora ispunjavati E3 normu i da se mora nalaziti na spisku vozila ciji je uvoz dozvoljen.
 
Odgovor na temu

tmrki

Član broj: 253681
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete05.03.2010. u 13:01 - pre 171 meseci
Hvala na odgovorima.
Tako cu i uraditi. Prvo ugovor u Nemackoj pa normalno uvozim na moje ime.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete09.03.2010. u 12:14 - pre 171 meseci
Da dodam, kod nas sam za istu stvar: prepis vozila sa oca na sina (prvi nasledni red) platio:

1. 540 din rep. adm. taksu i
2. 400 din taxa SO Temerin

i nista vise. Ukupmo 940 din. (placanje vezano iskljucivo za overu potpisa).

Radi oslobadjanja od placanja PPAP morao sam popuniti

1. PPI 3 obrazac i podneti sledece dokumente:

2. Fotokopiju saobracajne knjicice
3. Izvod iz maticne knjige rodjenih za poklonoprimca.

i sve to predati poreskom odeljenju.


Nista vise.

Sve se obavi za jedno pre podne.

Naravno, troskove nove saobracajne knjizice nisam uracunao jer se ionako morala vaditi nova.
 
Odgovor na temu

leos

leos
Član broj: 251960
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 21:07 - pre 170 meseci
Ovako imam keca koji je kevin i hteo bi da ga prebacim na svoje ime,
video sam gore

1. sačinim ugovor o poklonu u 6 primeraka zašto baš 6? i svih 6 overim u opštini ili sudu?

zatim
2. sa 3 overena odem u poresko da me oslobode poreza , zašto baš 3 ? , da li se ugovor o poklonu oslobađa poreza?, pošto sam čitao na jednom forumu da ne,

kažu: " Prema odredbi člana 14. stav 3. Zakona o porezu na imovinu („Sl. glasnik RS“, br. 26/01, 45/02-SUS, 80/02, 80/02-dr. zakon, 135/04 i 61/07), porez na nasleđe i poklon plaća se i na nasleđeni, odnosno na poklon primljeni gotov novac, štedne uloge, depozite u bankama, novčana potraživanja, prava intelektualne svojine, udele u pravnom licu, hartije od vrednosti, pravo svojine na upotrebljavanom motornom vozilu, upotrebljavanom plovnom objektu, odnosno upotrebljavanom vazduhoplovu na sopstveni pogon osim državnog i druge pokretne stvari ."



Da li može neko da mi objasni ko je malo skorije ovo radio i koliko mi na kraju ugovora ostaje da ne bacam kintu za bezveze ako je recimo potrebno samo 3 ugovora a ne 6?

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 21:38 - pre 170 meseci
Pozdrav,

kada overavas bilo sta, ono sto overavas moras overiti makar u dva primerka, jer jedan ostaje onom organu koji je to overio za arhivu. Dakle, ako mislis da je dovoljno da overis svega dva komada (pritom zadrzavas samo jedan overen primerak kao sto sam napisao), onda overi samo ta dva komada i ustedi novac. U poreskom ce uzeti sebi taj jedan primerak koji doneses pa neces na kraju imati nijedan za sebe licno. Ko zna, mozda nikada i ne zatreba taj jedan, ali ako budes u SUP-u hteo da preneses vozilo na sebe, neces imati nijedan primerak da im pokazes.
E da, znaci, moraces da se isprsis za ta tri primerka ipak, a na kraju neces pritom zadrzati nijedan za sebe :)

I da, ugovor o poklonu u prvom naslednom redu se oslobadja placanja poreza ali procedura je ista kao i da se placa porez, samo nema uplate pa se zavrsi malko brze.
 
Odgovor na temu

leos

leos
Član broj: 251960
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 21:54 - pre 170 meseci
hvala ,

i još nešto,

da li ja mogu posle tako poklonjen auto recimo da prodam?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 22:02 - pre 170 meseci
Leose, napisao sam ti sve sto je potrebno u postu pre tvog. Ugovor napises sam po "Tamarinom obrascu".

Uradi tako i neces imati problema.


Mozes prodati auto kome zelis istog trena.
 
Odgovor na temu

leos

leos
Član broj: 251960
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 22:55 - pre 170 meseci
hvala zarsilic

Da li u ugovoru da stavim vrednost vozila jer sam čuo da se taksa prilikom overe u sudu računa po vrednosti predmeta poklona ili možda grešim?

hvala svima na odgovorima.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 23:21 - pre 170 meseci
Ne treba ti nikakva vrednost.

Prepisi Tamarin formular i prilagodi ga tvojim uslovima i podacima. Ne znam iz koje si opstine jer u nekim opstinama ne znaju ili se prave ludi. Samo im kazi da je sa majke na sina i da hoces oslobadjanje.
Pribavi one dokumente koje sam napisao.

P.S. I razumi vec to sto ti objasnjavamo: NEMA nikakve takse.
 
Odgovor na temu

leos

leos
Član broj: 251960
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete16.03.2010. u 23:36 - pre 170 meseci
Ma ok je to naravno da sam razumeo nema nikakve takse za oporezivanje nisam retard , pošto je poklon , misliio na onu taksu koja se plaća u sudu kada ti overavaju ugovor što je navela Tamara 1200din.

No, pitaću sutra u sudu
hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete17.03.2010. u 08:39 - pre 170 meseci
Pozdrav,

Citat:
zarsilic: Ne treba ti nikakva vrednost.

...


e ovo ovako napisano nije tacno. Tacno je da sustinski nije bitno ali formalno jeste bitno i u vecini beogradskih opstina recimo, ovaj podatak mora da bude napisan.

Naravno, sad tek postoji kvaka - ako je napisana veca suma od one koju bi kataloskom procenom poreska uzela za obracunsku osnovicu, onda lukavo primenjuju tu cifru, a ne katalosku. Ukoliko je cifra ista ili manja od kataloske vrednosti, onda primenjuju katalosku. Zakonski, morali bi primeniti napisanu ma kakva da je, ali se u praksi retko ko sa time tuzaka i jos redje dobija, ali sigurno je da ima slucajeva koji jesu dobijeni sudski u korist toga da je poreska morala obracunati porez na navedenu vrednost u kupoprodajnom ugovoru. To je druga, dublja prica, pa je ne bih ovde razvlacio vise nego ilustrativno.

Ukratko, moze da se desi da prodje bez upisane vrednosti vozila, ali zakonska forma to ne dozvoljava i lako je moguce da to nece dozvoliti ni poreski organi. Nema posledica nikakvih ako nije upisano, samo teraju da se upise tu u samoj kancelariji, tako da nije nista strasno osim ako se tada covek ne zbuni pa napise cifru koja ce mu doneti vecu poresku osnovicu od kataloske.

U slucaju poklona, ne verujem da ce iko traziti da se upise vrednost vozila iako je moguce da hoce i tada, ali se slazem sa Zarkom da najverovatnije nece trebati da se upise vrednost u slucaju poklona. Za ostale slucajeve, da ne bi neko samo povrsno "prepisivao" uputstva odavde, svakako treba navesti vrednost vozila po zakonu, a kada ce ko to uraditi, neka procita uzroke i posledice odavde, pa neka sam odlucuje.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete17.03.2010. u 12:58 - pre 170 meseci
Ovde je rec o poklonu, tj o prenosu sa majke na sina po prvom naslednom redu pa se vrednost ne upisuje jer je potpuno nevazna bez obzira o kojoj opstini u Srbiji je rec.

Kada sam napomenuo opstinu, nisam mislio na sadrzaj samog ugovora vec na to da opstinski cinovnici u pojedinim opstinama nikad do sada nisu radili ovu proceduru pa je zato ne znaju. Pri tom ne mislim na beogradske opstine vec na neke malo pasivnije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ugovor o poklonu automobila sa roditelja na dete

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 50738 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.