Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automobili na Nemackim tablicama...kako ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?

[ Pregleda: 6795 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 12:31 - pre 179 meseci
Pozdrav ljudi !
E ovako, zanima me kako mogu ja u Srbiji da vozim auto na Nemackim ili Austrijskim tablicama. A evo i zasto me zanima....Vecina nasih FOLK pevaca vozi automobile na nemackim tablicama u Srbiji, pitam se kako ? Jel moze neko meni to da objasni.

Druga stvar je da mi otac radi 20 god u Austriji, ima Srpsko drzavljanstvo ali vozi automobil sa Austrijskim tablicama, da li ja u Srbiji mogu da vozim automobil LEGALNO na Austrijskim tablicama...aj nek mi neko objasni to ako zna jer me zanima recimo da kupim tamo neki automobil i da vozim na strane tablice ovde...I da li ocev auto mogu da vozim u Srbiji a da nemam problema sa zakonom.
Ja sam u Srbiji, imam srpsko drzavljanstvo...otac u Austriji ali ima Srpsko drzavljanstvo....

Hvala unapred !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.79.*



+6455 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 12:41 - pre 179 meseci
Ako nemaš boravak u inostranstvu - ne možeš.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 12:46 - pre 179 meseci
Citat:
ventura: Ako nemaš boravak u inostranstvu - ne možeš.


OK a kako se dolazi do tog boravka. Sta mi treba verovatno boravna viza...? a sta je sa recimo stanom ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 12:55 - pre 179 meseci
treba da zivis i radis [studiras] u nemackoj
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 13:11 - pre 179 meseci
cale ti u austriji a ti nas ovde davis, idi bre spavaj...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.87.143.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 13:16 - pre 179 meseci
Citat:
Beltrammi: cale ti u austriji a ti nas ovde davis, idi bre spavaj...

Jeste ali cale nece da mi kaze sta kako...plasi se da ne odem za inostranstvo a de ne zavrsim pre toga faks....pa onda moram da pitam nekog drugog...cim ga pitam onma mi kaze sta je onma bi da ides za pare...ne moze polako...zavrsi skolu fakultet....ovo ono....

A ovo me zanimalo jer je u pitanju nesto sto ni moj otac ne zna bas najbolje...kako je on cuo morao bi da mi napise neko ovlascenje a cak ni onda ne bi mogao da vozim auto iako je registrovan na njega...jel to tacno ?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 13:50 - pre 179 meseci
Citat:
ptak 13.: Jeste ali cale nece da mi kaze sta kako...plasi se da ne odem za inostranstvo a de ne zavrsim pre toga faks....pa onda moram da pitam nekog drugog...cim ga pitam onma mi kaze sta je onma bi da ides za pare...ne moze polako...zavrsi skolu fakultet....ovo ono....

A ovo me zanimalo jer je u pitanju nesto sto ni moj otac ne zna bas najbolje...kako je on cuo morao bi da mi napise neko ovlascenje a cak ni onda ne bi mogao da vozim auto iako je registrovan na njega...jel to tacno ?


Ne možeš da voziš čak i ako ti napiše punomoć. Automobil sa stranim tablama jedino možeš da voziš ako je u kolima i vlasnik. Znači ako ti se vozaju dojče tablice a ti ćaleta pod ruku i udri :-)
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.79.*



+6455 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 14:06 - pre 179 meseci
Citat:
ptak 13.: OK a kako se dolazi do tog boravka. Sta mi treba verovatno boravna viza...? a sta je sa recimo stanom ?


Pa tako što se odseliš u inostranstvo i tamo prijaviš.... A da bi to uradio treba ti radna dozvola (+ naravno posao zbog koga bi dobio dozvolu) ili iseljenička viza. Studentske vize se ne računaju...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 14:14 - pre 179 meseci
Ne zelim nikoga da vredjam,ali tvoj cale nema pojma.Zaludjen je nekim lokal-patriotizmom i zivi u proslom veku.
Mogao je da dobije austrijske papire i da te prijavi tamo da ih i ti dobijes.

Ovako - dzaba ti i fakultet i sve znanje kada nisi u mogucnosti da odes iz Srbije bez gomile peripetija....
I kad na kraju odes - tamo te uvek gledaju kao totalnog stranca i mogu da postavljaju svoje uslove do mile volje.

 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?09.07.2009. u 18:37 - pre 179 meseci
Citat:
sasa022: Ne zelim nikoga da vredjam,ali tvoj cale nema pojma.Zaludjen je nekim lokal-patriotizmom i zivi u proslom veku.
Mogao je da dobije austrijske papire i da te prijavi tamo da ih i ti dobijes.

Ovako - dzaba ti i fakultet i sve znanje kada nisi u mogucnosti da odes iz Srbije bez gomile peripetija....
I kad na kraju odes - tamo te uvek gledaju kao totalnog stranca i mogu da postavljaju svoje uslove do mile volje.


Tako je, i ja mu to kazem ali kako da mu dokazem nije mi jasno.....nego bilo kako bilo sad je ovako kako je i nema nazad :( ne mogu da mu dokazem da je napravio gresku sto nismo svi otisli a ovako je samo on u Austriji....JBG sta da radim....

Hvala vam na ovome, sad znam da apsolutno nemam nikakve sanse za to. Dobro ima i u Srbiji jako dobrih vozila samo jos da ga nagovorim :))))) hehe

Hvala vam !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Bleya2
Beograd

Član broj: 3206
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+20 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 10:09 - pre 179 meseci

Po zakonu ni jedan auto sa stranim tablicama ne sme da se vozi u Srbiji duže od 6 meseci(ali to niko ne proverava).

Citat:
ventura: Ako nemaš boravak u inostranstvu - ne možeš.


Manje više ovo je tačno. Znači ako imaš hrvatski, bosanski ili bilo koji drugi pasoš možeš opušteno da voziš bilo kog stranca.

Citat:
ptak 13.:
E ovako, zanima me kako mogu ja u Srbiji da vozim auto na Nemackim ili Austrijskim tablicama. A evo i zasto me zanima....Vecina nasih FOLK pevaca vozi automobile na nemackim tablicama u Srbiji, pitam se kako ? Jel moze neko meni to da objasni.
!


Pre je moglo (tj još uvek može) i sa običnom šengen vizom, ali mislim da će to biti ukinuto 22. jula kada prestaje da važi ova uredba o uvozu vozila koja nisu euro 3.

Citat:
sasa022: Ne zelim nikoga da vredjam,ali tvoj cale nema pojma.Zaludjen je nekim lokal-patriotizmom i zivi u proslom veku.
Mogao je da dobije austrijske papire i da te prijavi tamo da ih i ti dobijes.

Ovako - dzaba ti i fakultet i sve znanje kada nisi u mogucnosti da odes iz Srbije bez gomile peripetija....
I kad na kraju odes - tamo te uvek gledaju kao totalnog stranca i mogu da postavljaju svoje uslove do mile volje.


Ovo nema veze sa temom. Možda dečko bolje živi u Srbiji nego većina Srba u Austriji. Postavio je jednostavno pitanje u vezi automobila. Ne treba se mešati u tuđe privatne stvari...

Za dvadeset godina više ćete žaliti zbog onog što niste napravili nego zbog onog što
jeste.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 12:59 - pre 179 meseci
Citat:
Pre je moglo (tj još uvek može) i sa običnom šengen vizom, ali mislim da će to biti ukinuto 22. jula kada prestaje da važi ova uredba o uvozu vozila koja nisu euro 3.


A koliko viza mora da bude "stara"? Tj. jel moze ako ja npr. imam sengen vizu u pasosu npr. iz 2004. godine da vozim auto?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
93.86.98.*



+165 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 13:09 - pre 179 meseci
Na osnovu člana 123. tačka 3. Ustava Republike Srbije, a u vezi sa čl. 195. i 217. Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima („Službeni list SFRJ”, br. 50/88, 63/88, 80/89, 29/90 i 11/91, „Službeni list SRJ”, br. 34/92, 13/93, 24/94, 41/94, 28/96 i 3/02 i „Službeni glasnik RS”, broj 101/05),

Vlada donosi

UREDBU

o obavezi registracije motornih vozila kojima upravljaju

lica sa prebivalištem u Republici Srbiji

Član 1.

Lice sa prebivalištem u Republici Srbiji na putevima u Republici Srbiji ne može upravljati vozilom registrovanim u inostranstvu ako u roku od tri meseca od dana stupanja na snagu ove uredbe ne registruje vozilo u Republici Srbiji.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, lice koje ima prebivalište u Republici Srbiji i odobreno privremeno boravište u inostranstvu duže od šest meseci, članovi njegove uže porodice, kao i lice koje upravlja „rent-a kar“ vozilom na putevima u Republici Srbiji može upravljati vozilom registrovanim u inostranstvu.

Član 2.

Vozila iz člana 1. ove uredbe mogu se registrovati u Republici Srbiji ako se uz zahtev za registraciju priloži i Jedinstvena carinska isprava (JCI) za stavljanje vozila u slobodan promet, uz dokaz o uplati svih taksi i dažbina koje se naplaćuju pri uvozu, kao i ovlašćenje za upravljanje i raspolaganje vozilom registrovanim u inostranstvu, koje je izdato i overeno od strane nadležnih organa pre 1. januara 2008. godine.

Član 3.

Ovlašćeno lice Ministarstva unutrašnjih poslova isključiće vozilo iz saobraćaja i oduzeti registarske tablice na način propisan članom 217. Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima.

Član 4.

Ova uredba stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.

05 Broj: 110-2289/2009-1

U Beogradu, 23. aprila 2009. godine

V L A D A

PRVI POTPREDSEDNIK VLADE – ZAMENIK PREDSEDNIKA VLADE

Ivica Dačić

 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 16:34 - pre 179 meseci
Citat:
Izuzetno od stava 1. ovog člana, lice koje ima prebivalište u Republici Srbiji i odobreno privremeno boravište u inostranstvu duže od šest meseci, članovi njegove uže porodice, kao i lice koje upravlja „rent-a kar“ vozilom na putevima u Republici Srbiji može upravljati vozilom registrovanim u inostranstvu.


Cekaj, ako sam dobro shvatio, ovaj decko sto je pokrenuo temu moci ce da vozi auto sa stranim tablama jer mu je clan uze porodice (otac) u inostranstvu, tj. tamo ima boravisnu dozvolu?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bleya2
Beograd

Član broj: 3206
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+20 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 17:09 - pre 179 meseci
Citat:
Nabukodonosor: A koliko viza mora da bude "stara"? Tj. jel moze ako ja npr. imam sengen vizu u pasosu npr. iz 2004. godine da vozim auto?



Viza mora da bude važeća.


Citat:
Nabukodonosor: Cekaj, ako sam dobro shvatio, ovaj decko sto je pokrenuo temu moci ce da vozi auto sa stranim tablama jer mu je clan uze porodice (otac) u inostranstvu, tj. tamo ima boravisnu dozvolu?


Prvi put čujem to za uže članove porodice. Možda i to traje samo do 22. jula(do kada važi uredba) kako bi omogućili članovima porodice da odvezu auto na carinjenje ukoliko vlasnici nisu u mogućnosti da dođu iz inostranstva i to sami obave. Ipak treba da se popuni državni budžet, a ova uredba je odličan način za to.
Do skoro je bilo moguće da bilo ko upravlja vozilom samo ako je vlasnik, sa važećom radnom vizom, saputnik u vozilu.
Za dvadeset godina više ćete žaliti zbog onog što niste napravili nego zbog onog što
jeste.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?10.07.2009. u 17:45 - pre 179 meseci
Citat:
Vecina nasih FOLK pevaca vozi automobile na nemackim tablicama u Srbiji, pitam se kako ? Jel moze neko meni to da objasni.




Vecina njih ima strani pasos (dosta njih su deca gastarbajtera) a ostali imaju radnu vizu (isto kao tvoj cale)

 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
93.87.136.*



+1 Profil

icon Re: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?12.07.2009. u 08:21 - pre 179 meseci
Moze sve samo ako imas pare
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Automobili na Nemackim tablicama...kako ?

[ Pregleda: 6795 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.