Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!

[es] :: Access :: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nabac

Član broj: 227352
Poruke: 4
89.146.162.*



Profil

icon Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!10.07.2009. u 19:47 - pre 181 meseci
Pozdrav svima......Ja sam zdravstveni radnik i kreirao sam jednostavnu bazu podataka u access-u MS Office 2007(tj. listu čekanja za pacijente koji čekaju na proceduru Radiofrekventne ablacije,jer mi treba u sklopu posla) i mislim da sam većinu posla odradio, ali sam zaglavio na izvještajima.Uspio sam napraviti generalni izvještaj tj. pregled svih pacijenata (svih onih koji su uneseni na listu), ali ne znam kako u narednom izvještaju izdvojiti one koji su uradjeni sa datumom uradjene RFA) i one pacijente koji nisu.Nadam se da će se naći neka dobra duša koja mi može objasniti i pomoći ŠTA i KAKO dalje.

P.S. ja sam početnik u svemu ovome pa su sve kritike dobro došle!
Baza je u prilogu!
Unaprijed hvala!!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 876
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!10.07.2009. u 20:47 - pre 181 meseci
Izveštaji su obično zasnovani na osnovu nekih upita.Evo,ja sam ti napravio jedan,pa ti vidi da li ti to odgovara.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!10.07.2009. u 21:20 - pre 181 meseci
Evo ti resenje za problem 'kako da odstampam reort za zadati kriterijum' - vidi kod iza dugmeta 'uradjeni pacijenti' na komandnoj tabli.


Generalne pohvale:
- lepo je sto pises kod u mesto da koristis makroe
- veom je dbro sto si poceo od jedne tabele, ne pokusavas da sagradis expertni sistem

Generalne sugestije:
- izbegavaj da u nazivima objekata koristis razmake i nasa slova "frmKomandna tabla" treba da postane frmKomandnaTabla ili frmKomandna_tabla. Ako vec koristis razmake, onda moras sve objekte sa razmakom u imanima da stavis u uglaste zagrade. to pravi kod necitljivim a i lako se gresi, pa dangubis da ispravis greske koje ne bi morale da se dese.

- isto vazi za nazive tabela i kolona: "Pacijenti za RFA" treba da se zove "tblPacijentiZaRFA" ili "tblPacijenti_za_RFA". Primeti ono tbl na pocetku naziva tabele. Kasnije ces imati kverije, kojima ces poceti ime sa qry, na primer "qryPaciejntiKojiNisuPlatili". Kveriji i tabele se koriste kao izvori podataka za duge objekte i zgodno je da ti prefix kaze sta je sta. Nekoriscenje prefixa je manaj greska od razmaka u imenima. To i nije greska, samo prpeoruka, ali razmaci u imenima su veliko NE.

- razmaci u iamnima kolona: VVVEEELIKO NE, vece nego za razmake u nazivima objekata. Naziv kolone "Mjesto stanovanja" je losa ideja, zbog razmaka. Jos gore je "Kanton/Entitet". tu nema razmaka, ali ima /. Ova crta u Accesu predstavlja jednu vrstu deljenja, pa se ne moze predvideti kako ce Access reagovati akd se naziv te kolone pojavi negde u kodu ili kveriju.


Nadji neki tutorijal i knjigu i dobro prouci komandu DoCmd.OpenForm i DoCmd.OpenReport, sa svim parametrima, pocebno View i WheerCondition. Kad to srazumes i avladas, moci ces da resis 80% problema u Accessu.

Srecan rad

:-)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nabac

Član broj: 227352
Poruke: 4
89.146.173.*



Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!12.07.2009. u 13:18 - pre 181 meseci
Hvala puno na pomoći,uspio sam nešto napraviti,sada sve radi........
još jednom HVALA!!!!!!

Završio sam bazu i dao joj konačan izgled,ali ne znam kako joj sada napraviti "kompresiju i arhiviranje" i sve ujediniti u konačnu aplikaciju.Tražio sam po forumu,netu,čak sam sebi skinuo i neke tutorijale za access,ali nikako da skontam šta dalje!Možeš li mi pomoći šta dalje da uradim! Nisam pitanje htio da dižem na forum,da ne davim svijet!
P.S. Hvala još jednom na pomoći oko prošlog pitanja!!!

[Ovu poruku je menjao nabac dana 12.07.2009. u 16:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 876
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!12.07.2009. u 21:15 - pre 181 meseci
Nisam baš najbolje razumeo šta podrazumevaš pod ovim:
Citat:
ali ne znam kako joj sada napraviti "kompresiju i arhiviranje" i sve ujediniti u konačnu aplikaciju
A vidim da ti i forma frmStampe nije dobra,jer ne treba da postoji bilo kakav Record source za nju.Ostavi to polje prazno i sve će biti u redu.Komresovanje možeš da namestiš da ti se na svako zatvaranje baze dešava pomoću opcije compact on close koja se nalazi u ACCESS OPTION-Current Database-Aplication Options-Compact on close.Pozdrav.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

nabac

Član broj: 227352
Poruke: 4
89.146.173.*



Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!12.07.2009. u 22:25 - pre 181 meseci
OK,prepravio sam frmStampe tj.izbrisao sam iz record sours onaj query i namjestio Compact on u opcijama,ali kako sada da završim program!? Kako da stvorim jednu cjelinu,da ga oblikujem,kada kliknem na njegovvu ikonicu da mi se otvori komandna tabla (ali ne kao forma,već "kao ono pravi *program za rad*).
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 876
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!13.07.2009. u 06:14 - pre 181 meseci
Pa imaš mnogo tema na forumu koje se bave ovvim pitanje.Potraži.Za početak evo ti primer swichboard-a:
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nabac

Član broj: 227352
Poruke: 4
*.PPPoE-1059.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!15.07.2009. u 14:14 - pre 181 meseci
Još jednom HVALA PUNO!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoć oko izvještaja u access-u!!!!!

[ Pregleda: 1889 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.