Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje jednog pocetnika,amatera :)

[es] :: Office :: Excel :: pitanje jednog pocetnika,amatera :)

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.tippnet.co.rs.



+4 Profil

icon pitanje jednog pocetnika,amatera :)16.07.2009. u 00:14 - pre 180 meseci
U jednoj koloni,nek bude C,izaberem 40 brojeva...podelim ih u 8 grupa po 5,znaci 1-5 jedna grupa,6-10 druga,11-15 treca i tako dalje...zelim da od tih grupa napravim novu grupu sa 8 brojeva tako sto cu pomocu RND brojeva izabrati po jedan broj iz svake od ovih 8 grupa...i tako jedno 30 puta,znaci 30 novih grupa od 8 brojeva,po jedan broj iz svake grupe...to sam sve uradio,ali mi je problem sto se u tih 30 novih grupa neki brojevi pojavljuju mnogo vise puta od drugih( zbog slucajnog broja)...pitanje je kako da to resim? da se svaki broj pojavljuje isto puta,ali da ne bude dirigovana raspodela,nego slucajna? moje neko razmisljanje je da ako se recimo broj 1 iz prve grupe pojavi 6 puta ( u slucaju 30 novih grupa,ako bih pravio 40 grupa onda 8 puta itd) da se on izbaci iz te grupe,i da se od ostala 4 bira novi broj....ili da ako izabere broj koji se pojavljuje sedmi put,da ga zanemari i da bira ponovo slucajni broj....samo se tu bojim da moze da potraje poprilicno dugo dok ne slozi svih 5 brojeva po 6 puta :)

C1 ----nova grupa 1...... nova grupa 30
1 -------2 --------------------4
2--------8--------------------8
3-------11--------------------12
4-------19--------------------17
5-------23--------------------24
6-------29--------------------29
.-------31---------------------33
.-------40---------------------36
.
D
O
.
.
40

nadam se da sam uspeo da objasnim u cemu je moj problem :)
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: pitanje jednog pocetnika,amatera :)16.07.2009. u 08:54 - pre 179 meseci
Formiraš novi niz (nizove) čiji su članovi iz postojećih grupa ali im je redosled izmešan proizvoljno tj slučajno. Onda novu grupu formiraš tako što članove uparuješ sa članovima izmešanog niza (prvi sa prvim, drugi sa drugim itd).

Imaš napisanu f-ju na sajtu Chipa Pearsona, Shuffle Array.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.tippnet.co.rs.



+4 Profil

icon Re: pitanje jednog pocetnika,amatera :)16.07.2009. u 14:00 - pre 179 meseci
uhh,moze li malo pojasnjenje oko tog uparivanja? nije mi jasno o cemu se radi i sta se i kako uparuje? posto sam ja to malo drugacije radio..svaki broj u novoj grupi je bio RND broj i to ,prvi broj je bio RND izmedju 1 i 5,drugi broj je bio RND izmedju 6 i 10 ,treci je bio RND izmedju 11 i 15 i tako dalje,...pa sledeca grupa brojeva opet ista sema....

 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.tippnet.co.rs.



+4 Profil

icon Re: pitanje jednog pocetnika,amatera :)21.01.2010. u 23:28 - pre 173 meseci
evo opet jedno pitanje vezano za one tabele i grupe od ranije....bio sam odustao od toga,ali sad opet poceo nesto da cackam,pa me interesuje sledece..
ovo oko mesanja po grupama,da se svaki broj pojavljuje isto puta sam uspeo da resim,a sad me interesuje da li je izvodljivo iskontrolisati cesto pojavljivanje istih brojeva u grupi...znaci ,da se ne desava da se recimo brojevi 1,3,4,5,7 nadju zajedno u 10 grupa ..znaci,da se svako sa svakim pojavljuje podjednak broj puta..
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: pitanje jednog pocetnika,amatera :)

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.