Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alarmna centrala paradox SP7000

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmna centrala paradox SP7000

[ Pregleda: 4938 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sretomilisavic
mreza

Član broj: 220258
Poruke: 8
80.87.254.*



Profil

icon Alarmna centrala paradox SP700020.07.2009. u 13:16 - pre 179 meseci
Pozdrav svim stručnjacima za ovu oblast!!!!

Zanima me ima li ko iskustva sa instalisanjem i montažom ,Paradox SP7000,a konkretnoi me zanima sledeće:

Trebao bi na centralu povezati 18 provalnih senzora ,recimo DG 75,a na zahtjev korisnika,istu centralu da iskoristim za

vatrodojavu,oko 20-ak senzora.

Pitanje:kako to izvesti,i koliko se senzora -javljača požara može povezati na jednu zonu,kao i senzora pokreta


pozdrav!!!!!!!
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Alarmna centrala paradox SP700020.07.2009. u 21:03 - pre 179 meseci
Citat:
sretomilisavic: Pozdrav svim stručnjacima za ovu oblast!!!!

Zanima me ima li ko iskustva sa instalisanjem i montažom ,Paradox SP7000,a konkretnoi me zanima sledeće:

Trebao bi na centralu povezati 18 provalnih senzora ,recimo DG 75,a na zahtjev korisnika,istu centralu da iskoristim za

vatrodojavu,oko 20-ak senzora.

Pitanje:kako to izvesti,i koliko se senzora -javljača požara može povezati na jednu zonu,kao i senzora pokreta


pozdrav!!!!!!!


Sto se tice javljaca pozara koristices Zone1 jer ona moze da se programira da se koristi za dvozicno povezivanje javljaca s tim sto moras da vodis racuna o opterecenju samog AUX ulaza, a u ovom tvom slucaju posto bas imas dosta sve ukupne opreme koju montiras na centralu obavezno ces morati da koristis dodatno AUX napajanje (mada obavezno preracunaj potrosnju svih uredjaja koje kacis da bi znao koje dodatno napajanje da uzmes, da ne u zmes ponovo preslabo)

Zatim s obzirom da imas ovako mnogo javljaca pozara, trebalo bi da koristis i paralene svetlosne indikatore s obzirom da ce ti svi pozarni senzori biti vezani na jednu zonu (pa ako je u pitanju neki objekat sa vise prostora ovo bi bilo dobro da postavis da bi se tacno znalo gde se nesto desava ako se ukljuci neki pozarni javljac)

Problem je sto ti sa svim ovim bas prelazis mogucnosti centrale, jer kad koristis Zone1 za pozar neces moci da dupliras zone (bar je tako bilo kod 1738, ali verujem da je i ovde tako, jer do sada jos nisam ovoliko kitio neki sistem)

Moj ti je predlog da uzmes Digiplex ako vec nisi pazario SP7000, i sve vezujes preko BUS-a, senzori nisu nesto skuplji od klasicnih, mada s obzirom da imas veliki broj javljaca pozara mozda ne bi bilo lose da razdvojis ova dva sistema i uzmes neku konvencionalnu pozarnu centralu, ali je ponovo budzet u pitanju

Toliko od mene, a ako imas jos neko pitanje rado cu ti pomoci
 
Odgovor na temu

sretomilisavic
mreza

Član broj: 220258
Poruke: 8
*.vladars.net.



Profil

icon Re: Alarmna centrala paradox SP700021.07.2009. u 14:32 - pre 179 meseci
puno hvala!!!
Još nisam pazario centralu.

Malo mi pojasni za Digiplex,recimo evo48/ da li na nju može to da se poveže.

unapred hvala.
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Alarmna centrala paradox SP700021.07.2009. u 15:36 - pre 179 meseci
Citat:
sretomilisavic: puno hvala!!!
Još nisam pazario centralu.

Malo mi pojasni za Digiplex,recimo evo48/ da li na nju može to da se poveže.

unapred hvala.


Nijedna alarmna centrala nije predvidjena da potpuno zameni pozarnu centralu

ponavljam ti ponovo, ako ti nije budzet ogranicen odvoji ova dva sistema i milina, a ako si bas resio da sve "integrises" na alarmnu centralu sve je moguce, a i kod Digiplex-a slicna prica kao i kod SP serije. Preracunaj ukupnu potrosnju svih uredjaja koje planiras da stavljas i vidi da li ti je 1.75A koliko pruza Digiplex dovoljno, mada ne verujem i mislim da ce ti i ovde svakako biti potrebno dodatni AUX

Sto se provalnih senzora tice kod Digiplexa nije problem, sve ide preko BUS-a, nesto skuplja oprema, pozarni isto mogu ali ponovo mozes (a ne moras) da stavljas paralelne indikatore zbog lakse spoznaje koji PP senzor je u alarmu a ne da svaki senzor zagledas da li su se na njemu upalile LED diodice.

Ja sam i dalje da razdvojis ova dva sistema, ali tvoja volja i tvoj je dzep....

Koliko imas iskustva sa ovim stvarima?????
 
Odgovor na temu

sretomilisavic
mreza

Član broj: 220258
Poruke: 8
*.vladars.net.



Profil

icon Re: Alarmna centrala paradox SP700023.07.2009. u 09:03 - pre 179 meseci
pozdrav tebi!!!

Nije problem iskustvo,samo nisam imao sličan slučaj da neko u privatnom stambeno-poslovnom objektu
traži istovremeno obimniju vatrodojavu,u svakom slučaju odlučio sam ići sa posebnom VDC ,tako da je slučaj lakše rješiv,
a nije velika razlika u cijeni.

Nego imas li iskustva sa vatrodoj.centr.CB-200,ja tako šta nisam instalisao i kako se povezuje na komunikator.

Inače,što se tiče iskustva,konkretno,radim na malo većim sistemima Siemens,VDC FC-700,i sistemima za kontrolu pristupa i provalle,
takođe Siemens,

pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Alarmna centrala paradox SP7000

[ Pregleda: 4938 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.