Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera Ludilo se Nastavlja

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57396 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
79.101.51.*



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 15:35 - pre 178 meseci
A šta mu fali da bi bio ozbiljan?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 16:09 - pre 178 meseci
Mnogo toga, pocev od mogucnosti da se otvori html fajl na disku, kao kod svih ostalih browsera. Ja radim na kompjuteru, ne na mobilnom telefonu, zato su i potrebne takve stvari. nemas ni blokiranje Flasha kao kod FF i Opere, nema grupiranja tabova kao kod IE8, sta ima u odnosu na konkurenciju? Bas nista.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 16:24 - pre 178 meseci
A Chrome za Linux kasni vec ~ godinu dana ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.180.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 16:34 - pre 178 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Mnogo toga, pocev od mogucnosti da se otvori html fajl na disku, kao kod svih ostalih browsera.


Kako bre nema??

Kod Chrome je address bar i search i navigation bar - all in one.

Oćeš fajl sa hard diska?

Ukucaj u address bar recimo D: ili E: i lupi enter.
Dalje nastavljaš mišem.

Teško je nekome da pritisne 3 ili 4 tastera a nije žensko? :P
Dajte, ne zezajte....

Još jedna lepa stvar kod chroma je ta što se predivno vidi source neke stranice.
Linkovi iz sors koda neke html stranice su dostupni na klik,
što se meni recimo sviđa...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 20:50 - pre 178 meseci
Citat:
musicmaster: Oćeš fajl sa hard diska?

Ukucaj u address bar recimo D: ili E: i lupi enter.
Dalje nastavljaš mišem.


E, pa stvarno zezaju. Ljudi su ipak navikli na neke UI standarde.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Fanatic_
Milos Nikolic

Član broj: 94593
Poruke: 30
93.86.168.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 22:02 - pre 178 meseci
Citat:

Kod Chrome je address bar i search i navigation bar - all in one.

Oćeš fajl sa hard diska?

Ukucaj u address bar recimo D: ili E: i lupi enter.
Dalje nastavljaš mišem.

Teško je nekome da pritisne 3 ili 4 tastera a nije žensko? :P
Dajte, ne zezajte....

Još jedna lepa stvar kod chroma je ta što se predivno vidi source neke stranice.
Linkovi iz sors koda neke html stranice su dostupni na klik,
što se meni recimo sviđa...



I Opera moze isto...
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
89.216.54.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 11:12 - pre 178 meseci
Chrome za sada po meni ima decije bolesti. Mislim nisam se nadao tako nekim propustima ili nedostatcima
ako je u pitanju google. Ipak je to google ej :)

Ali popravice se on.
A sada koga ne mrzi neka pogleda sta novo donosi Opera Unite ili opera 10.00 beta 3
pa neka dalje prica :D
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.223.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 12:05 - pre 178 meseci
Neka, ja ću lepo da instaliram Operu 10.01.4 beta 05 kada izađe..
Verzija 03 mi se ne sviđa jer mi je 3 na kraju nesrećan broj. :P
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
79.101.199.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 12:42 - pre 178 meseci
Haha nesrecan a :)
Pa nista onda ti lepo instaliraj samo beta ili beta 2 moze i to.
Uglavnom probaj, nema sta da se gubi.
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 14:28 - pre 178 meseci
A evo je od danas i Opera RC...kao sto ranije rekoh na Win. radi odlicno, na Mac-u ima par bugova koje su preneli sa bete.
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
91.150.99.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 15:06 - pre 178 meseci
Super Opera RC, tek i ja videh. :)
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

VladimirCDT
VladimirCDT
programer
Beograd

Član broj: 220281
Poruke: 45
*.antegra.com.



+2 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 16:48 - pre 178 meseci
'Aj' da i ja ubacim svojih par centi...

Cela prica oko browser-a koji dolazi sa Windows OS ne bi ni bila pokrenuta da jos pre mnogo godina M$ nije zloupotrebio IE da izgura neke svoje tehnologije i drugi, mnogo ozbiljniji software i u isto vreme zatuce konkurenciju ne samo na polju browsera, vec tamo gde prave pare leze.

Pre nekoliko godina, u vreme kada je krenula ona velika marketinska ofanziva Firefoxa, IE je medju browser-ima bio zastupljen 95%. Da bi naveo vodu na svoju vodenicu, M$ je namerno ucinio IE nekompatibilnim sa standardima, a isto tako je povezao IE sa jos nekim resenjima. Da sada ne duzimo pricu o svemu i svacemu, evo jedan vrlo zivi primer koji je danas aktuelan (sto ga cini neverovatno bizarnim):

Jedna velika i mocna banka u Srbiji ima on line service za svoje korisnike. Tu mozete da pogledate stanje vasih racuna, da obavljate menjacke poslove itd. bez potrebe odlaska u banku. Vrlo zgodnno, zar ne ? Medjutim, taj servis mozete koristiti samo iz IE ! Zbog ActiveX kontrola, naravno, koje su ovi uzeli kao resenje zbog sigurnosti. Izgleda da se veliki broj korisnika zalio na ovo, pa na sajtu banke postoji i objasnjenje - navodno je njihov IT sektor utvrdio istrazivanjem, da je ucesce IE 95% te da su se zato odlucili za to resenje. Naravno, ovo je podatak bajat nekoliko godina i sada vise ne korespondira sa stvarnoscu. Direktna posledica je da korisnici moraju da koriste IE. Jos gore, korisnici moraju da koriste Windows OS koji, ako ce da postuju zakon, moraju da plate.

Da ne ulazimo sada u filozofiranje, kako ja mogu da trosim piratski XP, ili kako zaista vecina ljudi u Srbiji ima Windows, ako nista drugo kao dual boot itd... Poenta je da smo kroz favorizovanje browser-a dobili monopol, ili u najmanju ruku proteziranje nekih proizvoda bez zaista dobrog razloga.

E sad, napori da se tome stane u kraj su izgleda otisli u perverziju. Kao prvo, nije problem u tome da li ce Windows biti isporucen iskljucivo sa IE, vec da li upotreba IE povlaci za sobom drugi, daleko ozbiljniji monopol. Ja bez problema mogu da koristim ma koji, pa i najanonimniji browser koji je portovan za Windows. Ali ne smem biti prisiljen da koristim Windows i IE. Ideja da M$ promeni prepoznatljivu ikonicu IEa nije glupost koliko je drskost. Pocetna ideja i razlozi Mozzila ofanzive od pre nekoliko godina da se IE sabije na <50% ucesca (odnosno da Firefox dostigne 50%) sada se polako gubi i sve izgleda kao obicno maltretiranje M$a.

Nije problem da li cu ja uz OS dobiti IE ili Media Player, vec da li cu biti prisiljen da koristim te aplikacije i taj OS.

Ranija zastupljenost Windows OS i IE-a je dovela do toga da proizvodjaci software-a, web developeri i na kraju kompanije kojima IT nije primarna delatnost, prodaju/daju svoje proizvode/usluge samo pod uslovom da koristite taj OS i taj browser. Tako je sa video igrama, sa mnogim web sajtovima, bankama... I tu je zlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 18:51 - pre 178 meseci
Citat:
M$ nije zloupotrebio IE da izgura neke svoje tehnologije

Kao npr. XMLHttpRequest? Šala mala ;)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
91.148.84.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja26.08.2009. u 22:33 - pre 178 meseci
Citat:
bigboss: Chrome za sada po meni ima decije bolesti. Mislim nisam se nadao tako nekim propustima ili nedostatcima
ako je u pitanju google. Ipak je to google ej


Sto bi reko drug dimkovic googlegasm , uh , oh , yeah baby
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.112.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 02:43 - pre 178 meseci
Citat:
Nije problem da li cu ja uz OS dobiti IE ili Media Player, vec da li cu biti prisiljen da koristim te aplikacije i taj OS.

Upravo to. ne zali se niko sto je explorer besplatan vec sto nekim sitnicama pomazu microsoft monopol. na primer IE8 je napravio problem mnogim antyspyware programima... nije iskljuceno da su namerno to napravili da bi dali prednost svojem antivirusnom programu...
Takodje je tesko poverovati da za tolike godine nisu uspeli napraviti update za IE6 da bolje postuje standarde. ...pa su developeri morali da umesto standarda postuju IE ...pa se onda i desi da stranica izgleda losije na drugim browserima koji su uvek vise postovali W3C standarde.

Prigovori na to sto microsoft radi sa explorerom se mogu uporediti sa primerom kada je jedan autobuski prevoznik namerno parklirao svoje autobuse tako da konkurenntski ne moze da se isparkira dok njihov ne pokupi putnike.

Zloupotreba je zloupotreba bez obzira da li se radi o zloupotrebi monopola, zloupotrebi sluzbenog polozaja (korupcija) ili zloupotrebi snage... Niko ne brani ni microsoftu ni operi da se trzisno "bore" poboljsavanjem svojih proizvoda ali ako microsoft osim poboljsavanja svojeg proizvoda koristi i namerno saplitanje konkurenata onda je sigurno da je neka zloupotreba u pitanju. Kod zloupotreba je uvek mogucnost da je prekrsen neki zakon pa ne iznenadjuje da je IE dosao do suda.

Konkretno taj zahtev u vezi ikonice meni zvuci kao tipicno advokatska agresija. Microsoft je ranijih godina isto tako drsko maltretirao neke ljude. Na primer, secam se da je microsoft pretio tuzbom sajtu Mike Rove Soft jer se to cita slicno kao Microsoft. Jednako besmisleno ali tada im se moglo. Slicno kao sto u pokeru igrac koji zeli pobedu mora se ponasati kao da ima najjace karte tako i advokati moraju da zastupaju svoju stranu kao da su 300% u pravu a protivnik milion% kriv. Tako je microsoft zezao druge da bi se druge kompanije ustrucavale tuzbi jer uz takvu drsku firmu za ocekivati je da ce naici i na armiju njihovih nemilosrdnih advokata. Medjutim nakon sto su izgubili onaj sud oko monopola, sada su konkurenti preuzeli njihovu poziciju i ponasaju se kao da je microsoft milion % krivac a oni 100% u pravu.
Zahtev da preprave ikonicu je pretpostavljam poruka "sad smo mi u poziciji da vas zajebavamo" ili "toliko cete izgubiti ovaj sud da cemo cak traziti i ikonicu da izbbacite". Tako se se advokati predstavlaju kao pobednici u tom slucaju. Ako si tuzitelj na sudu ne mozes lepo govoriti o optuzenom (i obrnutto). Mora se vrsiti pritisak u svom interesu (a protivnici vrse u svojem pa sud popusti ubedljivijem)ako se misli dobiti slucaj.
Nekakvu vrstu "advokatske agresije" (stav samopouzdanja kad se iznose argumenti i omalovazavajuci i optuzujuci stav prema protivniku)) moze se videti i na obicnom svakodnevnom sudjenju a na slucajevima sa velikim zverkama nista nije cudno...
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 08:39 - pre 178 meseci
Ne treba zaboraviti da rivalstvo Microsoft-Opera postoji odavno.

MSN.com je svojevremeno korisnicima Opere namerno (tj. samo Operi, nikom drugom) slao pogrešne style sheetove. Norvežani su im verovatno pretili tužbom, te im je Microsoft platio 12.75 miliona $.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 09:42 - pre 178 meseci
Citat:

Konkretno taj zahtev u vezi ikonice meni zvuci kao tipicno advokatska agresija


Jeste, samo ima jedan mali problem - taj zahtev je dosao iz usta Opera CTO-a koji, pretpostavljam, nije advokat - mada ne bi me iznenadilo, posto se Opera ocigledno fokusira na tuzakanje a ne na tehnologiju - mozda su postavili adekvatnog CTO-a :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
89.216.54.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 09:55 - pre 178 meseci
Upravo tako problem je sto MS namece svoj sugavi IE i to je zlo.
Kao sto sam i pre rekao, imao je toliku popularnost samo zato sto je dolazi
uz win.
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 09:59 - pre 178 meseci
Microsoft namece IE?

A kako ga to namece? Jel te Windows udari po glavi ako instaliras drugi browser?

Ja IE bukvalno upalim jednom kada se instalira Windows, kako bi download-ovao Firefox.

I to je to - nisam do sad video JEDAN JEDINI problem sa tim. Znaci Windows se nije ni jednom pojavio i rekao da "ima problem" sa tim, svi servisi rade kako treba.

Naravno, podrazumeva se da ne koristite OS iz 2001-ve - posto ne mozete traziti od Microsofta da opravlja proslost.

--

Ili hocete da kazete da je fakat sto Windows ima, gle cuda, Microsoftov internet browser zapravo "nametanje" - boo fuckin' hoo, znaci Windows onda namece i Notepad, Paint i Wordpad... strasno! Microsoft vam prodaje kompletan proizvod, Operativni Sistem, a ne neki polufabrikat.

Danas se od operativnog sistema ocekuje da ima besplatan internet browser - bas kao sto se i 1990-te ocekivalo da ima jebeni tekst editor.

Ako Opera ne moze da se pomiri sa tim - mogu da skoce sa nekog mosta u Norveskoj, a pre toga da se sodomizuju sa nekim valjkastim izduzenim predmetom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
89.216.54.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 10:21 - pre 178 meseci
Pazi ovako ja ovde ne govorim o ljudima koji imaju neko znanje o softweru i rukovanju njime.
Ti spadas u tu grupu, bar se nadam.
Ja govorim o detetu koje sada krece u 5 razred koje sedne za komp i klikne tamo gde pise
internet, o mojoj tetki koja isto tako klikne na internet i to je to nema dalje,
o mom komsiji, o hiljadama drugih koje bole uvo za tamo neke Opere firefoxe i ostalo
za funkcionalnosti prednosti i ostale stvari, zauzecu rama ne zanam ni ja vise sta.

E sada ti meni reci lepo jel to nije nametanje?
jos jednom kazem i ja da mogu i ja bi to radio normalno, svi bi to radili
nema sta da se laze, imas svoj OS prodaje se lepo pa zasto ne bi jos
reklamirao bezbroj gluposti koje nudim? logicno zar ne.

malo razmisli u tom pravcu koliko je takvih ljudi koji koriste racunare danas?
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57396 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.