Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29141 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 14:30 - pre 176 meseci
Pokazalo se da je tako uprkos svoj tvojoj logici .
Wga u nedozvoljivom velikom broju slucaja nesto zabrlja posle update biosa i ko zna cega jos
Komsija mi ima servis kompjutera i puna mu je radnja kompjutera i laptopa ciji je wga otisao dodjavola. Tada ponovo instaliraju windows ali i to je samo privremeno .
OEM je nije pouzdan znam da mnogi neznaju koliko raspitajte se necu da crtam
Ps nije moj komsija usamljen slucaj .
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.214.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 14:47 - pre 176 meseci
[off]
@Catch 22 Da ne ostane nedorečeno i da me ne shvatiš pogrešno. Poruku smo otkucali negde u isto vreme tako da znam da se nije na mene lično odnosilo, nego na sve u poslednjih par sati koji smo pisali iz Linuxa, a pošto su dve zadnje poruke bile iz Ubuntu-a (od mene i Srđana) i pošto 'gerilce' nema slovo U ja sam podebljao C kao 'Canonical Gerilci'. Izvini ako sam te nečim uvredio.
[/off]

Sad da se vratim na temu. Windows sam koristio jako dugo tj. od 93-94god.(ko zna po koji put ovo pišem :D) pa sve do ove godine, mogu potvrditi da su se takve stvari i ranije dešavale - samo je pitanje vremena kada će Microsoft izbaciti Genuine. M$ čeka da se 'naviknete'... pa onda da nebi izgubili podatke - zna da će te platiti licencu, jer takođe zna da će Vas kad-tad ti razni prozorčići upozorenja početi nervirati :P
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 14:50 - pre 176 meseci
Ivan je u pravu, cena samo podrske koju MS mora da plati je veoma velika i uopste nije zanemarljiva cifra kada se rade proracuni.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 15:03 - pre 176 meseci
Citat:
darkonsm
Pokazalo se da je tako uprkos svoj tvojoj logici .
Wga u nedozvoljivom velikom broju slucaja nesto zabrlja posle update biosa i ko zna cega jos
Komsija mi ima servis kompjutera i puna mu je radnja kompjutera i laptopa ciji je wga otisao dodjavola. Tada ponovo instaliraju windows ali i to je samo privremeno .
OEM je nije pouzdan znam da mnogi neznaju koliko raspitajte se necu da crtam
Ps nije moj komsija usamljen slucaj .


Ne znam o kakvoj logici ti pricas - ja ti samo prenosim iskustvo iz razvijenog trzista gde se ljudi uopste ne zlopate sa tim nego jednostavno vracaju robu prodavcu - kontam da u Srbiji jos ne moze da se vrati roba kao defektna bez ikakvih pitanja pa to i prolazi - na zapadu bi to samo zavrsilo kao trosak prodavca i nista vise.

Da meni laptop krene da brlja da mu Windows nije licenciran i da mi neko trazi neke pare za to - momentalno bi bio vracen proizvodjacu kao neispravan i za to bih dobio svoje pare nazad, komplet.

Bas zbog takvih stvari i postoji OEM kljuc bez aktivacije, za uredjaje koji se masovno prodaju - nije ga Microsoft izmislio zato sto vole da cine uslugu ljudima, da bi se sprecila eskalacija troskova i vracanje robe - ljudi na zapadu jednostavno vracaju robu kao neispravnu jako cesto, a nekakva WGA greska bi gotovo sigurno izazvala bas to.

Da ne pricamo o troskovima podrske - eto i Slobodan Miskovic koji zna vise o tome rece, to su ogromne pare - a na to dodaj i potencijalnu vracenu robu, troskove procesiranja iste.... to je suludo mnogo para.

Sve u svemu - invalidaciju licenci sigurno necemo gledati.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 15:16 - pre 176 meseci
Ako 5% nelegalnih korisnika kupi ima da se isplati I TO VISESTRUKO.
Neka 1 % ima problem neka svi a nece svi reklamiraju i odnesu u servis da se sredi i nekupe licencu i neka trosak oko toga u proseku bude ko dve licenca isplati se .Pa povecana prodaja i bez legalizacuje nelegalnih
Rekoh sada ni u snu nece dirati suvise su im klimave noge.
Ako i kad se ucvrste sa win 7 onda mogu nastaviti sa starom oprobanom metodom ...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.197.*



+105 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 17:11 - pre 176 meseci
Citat:
Ako 5% nelegalnih korisnika kupi ima da se isplati I TO VISESTRUKO.


Jednostavno nece ni jedan procenat nelegalnih kupiti legalni Windows zbog neke tamo poruke na ekranu. Kupice zbog sopstvenih principa i ako bude imalo para.

Citat:
Neka 1 % ima problem neka svi a nece svi reklamiraju i odnesu u servis da se sredi i nekupe licencu i neka trosak oko toga u proseku bude ko dve licenca isplati se .Pa povecana prodaja i bez legalizacuje nelegalnih


Kada se radi proracun za podrsku i njeno kostanje 1% ili 10% nema nikakvu ulogu jer postoji minimalan trosak koji mora da se plati a on je uglavnom bas takav, minimalan a opet sa druge strane ogroman u ciframa. Jedan support eng. kosta oko 50 000 funti godisnje + sredstva za rad + mesto za rad + telefonske linije (sve uglavnom ide preko VOIP-a koji veoma kosta) + osoblje koje ce da kontrolise support + rukovodioci + obuke.... Znaci globalno dolazimo do veoma velike cifre jer Microsoft ne radi samo support Windows-a nego su tu u pitanju i partnerski programi, razni ugovori, serveri, MSDN... Sve u svemu ogromne pare koje se nece isplatiti prostim uvecanjem legalnih korisnika vec upravo suprotno, uvecace se is prostog razloga sto ce se povecati broj mogucih support poziva.

 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 18:14 - pre 176 meseci
A cela organizacija postoji odavno i njeno formiranje kosta nula dolara da je moraju stvoriti bilo bi apsolutno tacno sto kazes ali tvrdim da sem tel poziva i troskova u postojecim servisima ..ne bi nista imali dodatno .jer nije u pitanju stalno odrzavanje i greske bi eliminisali postepeno sto brze moguce kako bi problem nestao .Nisu povukli wga za xp mada je bilo problema ...
Ako bi bio veliki procenat onda je primedba na mestu jer postojeca sluzba ne bi mogla da izdrzi ali ako tako bude nece ni slati.
Ali tvrdim da nemoraju biti apsolutno ne pogresivi da bi regovali i zaradili
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.197.*



+105 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 18:27 - pre 176 meseci
Citat:
A cela organizacija postoji odavno i njeno formiranje kosta nula dolara da je moraju stvoriti bilo bi apsolutno tacno sto kazes ali tvrdim da sem tel poziva i troskova u postojecim servisima ..


A sta mislis zasto postoji i zasto je stvorena? :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 18:27 - pre 176 meseci
@darkonsm,

Organizacija ne postoji - niko normalan ne drzi zaposlene koji ne rade nista. Za slucaj forsirane reaktivacije bi bilo potrebno ohoho nove radne snage, jer bi udar na podrsku bio enorman i trenutni broj podrske sigurno nije dimenzionisan da izdrzi tako nesto. Vecina kupaca racunara na zapadu nikad nisu ni videli aktivaciju jer svi bitni OEM-i prodaju masine sa pre-aktiviranim Windows-ima.

Takodje, to isto sa dimenzionisanjem podrske moras uraditi i na OEM strani - jer bi OEM-i trpeli i gomila racunara bi bili vracani na servis jer "ne rade" odjednom - i to jos ako je kupac dobar i nije trazio pare nazad - znaci neko mora da radi na prijemu paketa, odgovaranju na telefonske pozive i samom procesu aktivacije.

Sve to je razlog zasto se takve stvari ne rade - i zasto uopste i postoji "specijalni" kljuc koji se ne aktivira.

Citat:

Ali tvrdim da nemoraju biti apsolutno ne pogresivi da bi regovali i zaradili


Takva zarada bi bila vrlo kisela - jer bi sa njom dosao ogroman trosak i gomila problema. Nisu bas u Microsoftu veverice i znaju gde je granica maltretiranja korisnika - bar tamo gde je "musterija uvek u pravu".

Uopste i o kakvom skoku zarade mi pricamo ovde? Ogromna vecina tih ljudi sto koriste piratski Windows ce ga koristiti bez obzira na WGA glavobolje, i za svaki WGA "fix" bi se nasao novi hack za par dana. A oni sto se dvoume se obicno dvoume zbog cene - a ne zbog WGA aktivacija i sl, i za njih postoji jednostavno resenje: popust.

Sa akcijom nasilne reaktivacije bi Microsoft pucao sebi u nogu - jer bi imao samo potencijalne probleme sa musterijama koje >jesu< platile Windows... da sam Microsoft, ja bas ne bih zeleo da nerviram tu grupu :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 18:48 - pre 176 meseci
Kad imas kvar nazoves tel ako nemozes sam koga?
Ima milijarda korisnika windowsa neka je pola legalno to je 500 milona svaki dan na desetine hiljada poziva i kvarova .
Odredjeni mali procenat mogu da izdrze ili da jednokratno uzmu 3000 operatra na mesec dana i aganzuju nove servise .Svaki moze 20 poziva na dan da primi ako treba sa svom tehnikom ... nekosta u globalnim razmerama mnogo.
Nema microsoft morala dokazao je vise puta .Recimo pustanjem viste koja je bila cista beta narucito 2007 sad radi ok tacno.
Pa kad su tvrdili da je vista brza od xp i to 2007...mogu naci bil gejtsa ima negde snimak ..
Ako bude mali broj a budu sigurni u sebe sto sad nikako nisu regovace ako je stetu moguce kontrolisati
Apsolutan monopl uvek znaci za monoplistu apsolutna sloboda a za korisnika apsolutna arogancija
Mozda to necemo videti jer mozda nece doci u tu situaciju vise ko ranije
Rasprava je hipoteticna i po meni vise suvisna .
Poz svima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 18:56 - pre 176 meseci
Citat:

Nema microsoft morala dokazao je vise puta .Recimo pustanjem viste koja je bila cista beta narucito 2007 sad radi ok tacno.


Cilj kompanije nema veze sa moralom - vec profitom.

I bas zato, zbog potencijalnog problema sa profitom, Microsoft ne radi to sto ti predlazes - jer je rizik od komplikacija veliki, a potencijalna zarada od konverzije u najmanju ruku pod znakom pitanja.

Citat:

Apsolutan monopl uvek znaci za monoplistu apsolutna sloboda a za korisnika apsolutna arogancija


Nije to tako jednostavno - OEMi su izvor novca, i oni i te kako mogu da postanu problem Microsoftu ako se okrenu protiv njega - bas zato sto OEMi imaju veliki pritisak na MS je doslo sa fijaskom Vista Logo-a

Ista prica vazi i za prevremeno davanje WHQL sertifikata bagovitim drajverima - iako je monopolista, Microsoft ne moze da radi sta hoce, jer znaju da se situacija moze i te kako promeniti u korist nekog drugog
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.207.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 19:05 - pre 176 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:...Jedan support eng. kosta oko 50 000 funti godisnje + sredstva za rad + mesto za rad + telefonske linije (sve uglavnom ide preko VOIP-a koji veoma kosta) + osoblje koje ce da kontrolise support + rukovodioci + obuke.... Znaci globalno dolazimo do veoma velike cifre jer Microsoft ne radi samo support Windows-a nego su tu u pitanju i partnerski programi...

A mi to sve ovde radimo za "dž", ponekad i u 3 sata posle ponoći... jesmo li to onda entuzijasti ili samo bolidi?


[off-topic]
@miroslavL: "Nema ljutiš", samo sam otišao malo da odspavam pre odlaska na posao... i mi bolidi, ponekad spavamo!

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.197.*



+105 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 19:05 - pre 176 meseci
Citat:
Odredjeni mali procenat mogu da izdrze ili da jednokratno uzmu 3000 operatra na mesec dana i aganzuju nove servise .Svaki moze 20 poziva na dan da primi ako treba sa svom tehnikom ... nekosta u globalnim razmerama mnogo.


Ovo je toliko velika neistina i glupost da nemam snage da komentarisem. Ko je ikada imao bili kakvog dodira sa zaposljavanjem IT kadra i organizovanjem nekog projekta zna da to sto si rekao ne da nije ostvarivo i realno nego nema veze sa stvarnoscu....

Citat:
A mi to sve ovde radimo za "dž", ponekad i u 3 sata posle ponoći... jesmo li to onda entuzijasti ili samo bolidi?


A sta radite? :P

Pa ono, ja bih rekao mesavina ta dva + visak slobodnog vremena ;)

Elem MSFT sigurno nece nekom ko plati XXXX$ neki software da preda spisak foruma sa entuzijastima za podrsku ;)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.207.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 19:09 - pre 176 meseci
^ A i aktuelne aktivnosti (politika) MS su malko suprotne... opet otpuštaju nekih 800 zaposlenih

Is there any sense to Microsoft's 800 layoffs?

Citat:
Today's Microsoft layoffs -- 800 employees -- are surprising. Following the last round, executives seemingly slammed the axe into the chopping block, even though the full number of 5,000 layoffs planned over 18 months hadn't been met.

Late last night, TechFlash first reported that layoffs would be coming today. Microsoft started informing employees today, in what surely has to be an unexpected misfortune. So much time has passed since the last layoffs, the threat of more surely faded. For good reasons. Until these 800 pink slips, there were reasons to be cheerful on the Microsoft campus.

Microsoft's recent fiscal 2010 first-quarter results, where cost-cutting measures helped lift profits, are reason enough to be stunned by today's layoffs. Microsoft beat Wall Street consensus. Typically companies announce layoffs right before or after troubling earnings results -- not when the numbers are good, or in this case better.

Something else: Windows 7 just launched, with Microsoft reporting strongest desktop operating licensing sales ever. Windows Server 2008 R2 released same day, and Microsoft has cued up lots of other products for preview or release, including Office 2010, Office Web Apps and SharePoint 2010, among others.

...



 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.207.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 19:19 - pre 176 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: A sta radite? :P
...
Elem MSFT sigurno nece nekom ko plati XXXX$ neki software da preda spisak foruma sa entuzijastima za podrsku

... Ma samo se zezamo, "šegi niđe kraja"...

Koliko sam video novi Problem Solver Wizard u W7, u završnom koraku nudi baš to "diskusione grupe... bla.. bla..." (tj. entuzijaste-bolide)

 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.155.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 20:01 - pre 176 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic

Elem MSFT sigurno nece nekom ko plati XXXX$ neki software da preda spisak foruma sa entuzijastima za podrsku


E, vidite, ja baš mislim da u ovom grmu leži zeka tj. to je ključna stvar da M$ izađe iz bule jer kada bi ovaj i svi drugi forumi ukinuli podršku za Windows - da bi u tom trenutku odma 50% neleganih korisnika kupilo licencu... morali bi M$ da pitaju za neki problem a oni daju rešenja samo legalnim korisnicima... i to je to, moraću im prodati ovu ideju, a možda me i zaposle kao Višeg konsultanta
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 20:06 - pre 176 meseci
Eh a sta je bilo dok se forumi nisu omasovili :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.155.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 20:24 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Eh a sta je bilo dok se forumi nisu omasovili


Eh, pa nećemo baš sitničariti , to su bila druga vremena, tad smo se više lično družili i na taj način razmenjivali informacije - znam da kad sam imao nekih problema sa win 3.11 pa sa 95 da sam jurio na sve strane dok nisam našao rešenje - ustvari, više sam se trudio i sam nalazio rešenja (samouk), a kad sam dobio prvi modem 14.400 to je bio poso - sada su ljudi navikli sve na gotovs i nebi se snašli.. sad mi je prilika da uložim to znanje i da im predložim moje rešenje - sve za M$, triput ura za budućeg Višeg konsultanta

ura, ura, uraaa
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 20:33 - pre 176 meseci
Dva velika strucnjaka na ovom forumu kazu kad se sve uzme -Da za kucne potrebe kupiti windows 7 je budalastina i veliko rasipanje novca i da microsoft ne moze nista da uradi sem ako nenadje savrsen program za detektovanje -sto je nemoguce i ko kupi je nevidjena budala.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.197.*



+105 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 20:41 - pre 176 meseci
Citat:
i ko kupi je nevidjena budala.


To je mozda, ima svakakvih ljudi a mozda medju njima ima i takvih koje si tako opisao ali ono sto je sigurno, ko koristi piratizovan softver je KRIMINALAC ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29141 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.