Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12567 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama03.08.2009. u 15:54 - pre 179 meseci
@maksvel,po secanju "pravilnik" srednje skole,muskarcima je zabranjeno da nose sorceve koji su kraci od kolena ,da idu u papucama i ne znam sta jos,dok devojke glat mogu u dopicnjaku da dodju ;)

sto se faxa tice,nisam cuo nikakav pravilnik,a ni imao problema dok sam cekao po paklu u sorcu [koji je "iznad kolena"]

[dok sam u srednjoj bio opominjan zbog toga]

 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.87.205.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama03.08.2009. u 16:12 - pre 179 meseci
Citat:
DaliborP:
Nema to nikakve veze sa crkvom. To postoji vec odavno po opstinama i sudovima, dakle nije neka novost koju bi ti mogao odmah da prokomentarises da Srbija ide ne znam gde zbogu uticaja crkve. Civilizacijka norma oblacenja, da se ne bi ljudi osecali u redovima u opstini kao u smrdljivom prepunom autobusu GSP-a propisan je kodeks oblacenja i to je to. U Srbiji bi to trebalo biti norma u vecini javnih ustanova, posto ljudi vole slabo da se oblace leti a slabo i kupaju.

A to sto stranac misli je ocigledno tvoja najveca briga.


Civilizacijska norma podrazumeva da gentlemani nose ili kišobran ili štap, pitaj ove sa Itona ako meni ne veruješ, pa opet niko u Engleskoj to ne traži od svih ljudi.
Ali ti nažalost nisi sposoban da sagledaš celokupnu sliku, ne čitaš više od jednog pasusa npr. čim je tebi odeća zamena za tuširanje i brana od smrada.

Stranac je spomenut kao neutralni posmatrač, to što su svi obučeni u Iranu, niko nije u bermudama, ne znači da je tamo civilizacijski odmak.
Uzgred, sa tim stavovima o oblačenju, štapovima, kišobranima, cilindrima i frakovima, raskrstilo se još 60ih godina prošlog veka.
Lepo ja kažem da što je neko mlađi, u Srbiji postaje veća konzerva. Još samo da vas neki fašista usmeri tako principijelne.

Edit: Takve nalepnice sam video i na bankama, kod nas u Srbiji, treba li uopšte reći koliko je to debilno? Srećom pa nemam račun kod te banke sa čekićima baš bi testirao njihov prag tolerancije u bermudama i kroksicama, ili još bolje, u bajs dresu iz jednog dela, gde naglašeno štrči, što neko reče....

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 03.08.2009. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.91.*



Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama03.08.2009. u 16:38 - pre 179 meseci
Ne znam koliko je Srbija kulturno ispred Irana i da li je prosečan Srbin kulturniji od prosečnog Iranca. Ali smatram da se gradjanin treba pridržavati kulturnih normi, dok se službeno lice mora pridržavati pravilnika.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.87.205.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama03.08.2009. u 16:57 - pre 179 meseci
@ hemarikon

Potpuno se slažem sa tobom oko treba i mora. Prosto, treba pustiti svakoga da pokaže koliko je kulturan, nikome ne treba uskratiti pravo da odevanjem prenese poruku. Na taj način klijenti pred šalterom dosta govore o sebi, obrazovanju, stavu, poreklu, itd.

Isti ti šalterski službenici, koji kinje normalne ljude u bermudama, su manji od makovog zrna pred buldozima u gaćama, tu prestaje dres code i počinju da se primenjuju druga pravila vezana za moć. A to, da je lepo tlačiti slabije i nemoćnije od sebe, a natrćiti se jačem, je nacionalni sport.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama03.08.2009. u 21:33 - pre 179 meseci
Citat:
drbogi: Lepo ja kažem da što je neko mlađi, u Srbiji postaje veća konzerva. Još samo da vas neki fašista usmeri tako principijelne.

Super je sto spominjes Englesku. I u UK i u Irskoj dalje postoje uniforme za decu u skoli i obavezan kodeks oblacanja za sve. A ima jos uvek odvojenih muskih i zenskih skola. Mozda je to ta Engleska na koju se pozivas? :)

Ali samo da se vi sirokih shvatanja docepate Evrope gde ce vam biti kraj, evo jos malo sad ce januar.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.73.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 01:41 - pre 179 meseci
Da, Iton je koledž gde dečaci biraju, hoće li nositi kišobran ili štap, a uniforma se podrazumeva, ovo je plus, to sam već rekao. Ali polaznicima te škole ne treba ni kišobran ni štap ako žele da uđu u opštinu ili banku, tj. mogu i sa amrelom, a mogu i bez.
Takođe, kada neko dođe njima u školu u posetu, puste ga iako nema kišobran, zamisli ti njih.
Dopire li nešto do tebe, ili je tako teško priznati da braniš nešto što ne treba braniti, nego čemu se treba smejati, kao notornoj gluposti.


[Ovu poruku je menjao drbogi dana 04.08.2009. u 03:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 09:16 - pre 179 meseci
Citat:
drbogi: Dopire li nešto do tebe, ili je tako teško priznati da braniš nešto što ne treba braniti, nego čemu se treba smejati, kao notornoj gluposti.

Smejem se samo pravoslavnoj dzamahiriji. Cinjenica da to neko moze da kaze na osnovu norme oblacenja u drzavnim institucijama je notorna glupost.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.189.*



+12 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 11:07 - pre 179 meseci
Mnogo je ružan naslov teme, ovo "... dres koda..." baš para uši!?!
"Dres" u srpskom ima sasvim konkretno značenje (stiglo valda preko nemačkog), a najpribližnije odgovara engleskom terminu "jersey"... a reč "kod"... ali kakva vajda!
Šta to bre radimo od maternjeg jezika, c-c-c...!?!!!
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 11:09 - pre 179 meseci
"Pravila oblačenja" je mnogo bolji naziv, ali sta da se radi :(
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.static.ziggozakelijk.nl.



+41 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 21:15 - pre 179 meseci
Naslov je copy/paste iz originalnog teksta i slazem se da je glup.
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.82.*



Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 21:36 - pre 179 meseci
Gde je "original"?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 21:39 - pre 179 meseci
odes na stranicu broj jedan,na prvu poruku u temi,i tamo odmah,odmah na pocetku txt-a skandy-ja ti je link...
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.82.*



Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 21:57 - pre 179 meseci
Retko otvaram linkove. Zato nisam ni primetio.

Ove dve imaju hlače preko kolena. Dalke, propisno su obučene?

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 22:05 - pre 179 meseci
ali "otvorena" ledja imaju,to je no-no...
ima "zanimljivih" komentara
jedan od njih je u fazonu "ja godinama radim u odelu na +35,stoga treba i klijentela da bude tako obucena"

a drugi je isto od neke osobe koja tvrdi da radi u jednoj drz. instituciji i kaze kakvo je pravilo o odevanju,i kaze da devojke ne smeju da imaju otvorena ledja,mini suknje i ne znam sta...a onda kaze,a muskarci ne smeju kratke rukave,kratke nogavice ,odnosno popularno bermude
mislim koja je to logika?!

a inace...u txt-u u jednom delu pise "ne sme se koristiti previse jak dezodorans"...ali ne pise nista o previse jakom smradu prouzrokovanom preteranom znojenju u predebeloj odeci...


sve u svemu,neka granica treba da postoji [neces u gacama samo ici tamo],ali ovo su vec preterivanja...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.129.120.*



+7177 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 22:11 - pre 179 meseci
Pa...

Smejali ste se Delta pravilniku za zaposlene (dubok naklon direktoru u liftu i tako to ;-)

Eto sad i vas malo da "civilizuju". Kako ide ona pesma "if you tolerate this, then your children will be next".

Inace, zanimljivo, @DaliborP... ti rece u ovoj temi da neki ljudi u Srbiji smrde... a na onoj temi o obrezivanju si se bavio objasnjavanjem kako je sasvim OK i normalno da Indus smrdi na kari, jer - ***i ga - jede kari, i to je OK (kulturoloski, striktno).

Da li se meni cini da vidim blagi "disconnect" ovde:

- Indusi mogu da smrde na kari, sto da ne (i tako cekaju u salteru)
- Muslimani i Jevreji mogu da obrezuju decu, sto da ne
- Neki Srbi smrde (zato sto rade i nemaju vremena da se svaki minut kupaju, je li) i zbog toga je neophodno da budu prisiljeni da bivaju posteno obuceni kako ne bi smrdeli drugima na salteru u memljivoj pretoploj zgradi opstine :)

Ja mislim da je ovo slucaj za neku agenciju za zastitu ljudskih prava... ovo je totalno politicki nekorektno, odmah cu obavestiti HRW - ovo je skandal! :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
91.148.82.*



Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama04.08.2009. u 22:53 - pre 179 meseci
Ako šalterskoj gospodi smeta smrad ljudi neka potraže posao u zoološkom vrtu. Mada, nije loše češće se istuširati po letnjoj vrućini.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama05.08.2009. u 00:25 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Inace, zanimljivo, @DaliborP... ti rece u ovoj temi da neki ljudi u Srbiji smrde... a na onoj temi o obrezivanju si se bavio objasnjavanjem kako je sasvim OK i normalno da Indus smrdi na kari, jer - ***i ga - jede kari, i to je OK (kulturoloski, striktno).

Da li se meni cini da vidim blagi "disconnect" ovde:

- Indusi mogu da smrde na kari, sto da ne (i tako cekaju u salteru)
- Muslimani i Jevreji mogu da obrezuju decu, sto da ne
- Neki Srbi smrde (zato sto rade i nemaju vremena da se svaki minut kupaju, je li) i zbog toga je neophodno da budu prisiljeni da bivaju posteno obuceni kako ne bi smrdeli drugima na salteru u memljivoj pretoploj zgradi opstine :)

Ja mislim da je ovo slucaj za neku agenciju za zastitu ljudskih prava... ovo je totalno politicki nekorektno, odmah cu obavestiti HRW - ovo je skandal! :)

Nista ti nisi shvatio. Nisu to moje zelje ili zalbe, to su cinjenice i to prilicno tacne.

1) Vecina Indusa stvarno smrdi zbog tolikog karija. Cinjenica. Mi smrdimo Japancima zbog svakodnevnog konzumiranja mlecnih proizvoda. Cinjenica. I sta sa tim?
2) Obrezivanje se dogadja i dalje sirom sveta. Cinjenica. Ne bih licno to radio ali ne planiram u Iran da idem da drzim protest. To vise tebi odgovara, ti se prilicno bunis. Izvoli.
3) Neki Srbi stvarno smrde. Cinjenica. I lose se oblace :)

Sta od toga nije tacno?

E sad sto je to sve politicki nekorektno izjaviti... paa yebe mi se iskreno :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama05.08.2009. u 00:26 - pre 179 meseci
Citat:
hemarikon:Ove dve imaju hlače preko kolena. Dalke, propisno su obučene?



Oh, yes, vrlo propisno! Ja tu ništa ne bi dir'o! Možda samo malo... I uveo bih ovo kao obavezni dress code. Sa varijacijama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Obavezno poštovanje dres koda u državnim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12567 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.