Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25817 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
93.86.134.*



+3 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.08.2009. u 14:38 - pre 179 meseci
Citat:
vladd: Samo da ospravim Ivana(mada je nemoguce:)), ne postoji "anti-EU" frakcija, vec anti EU birokratska masinerija drzavne uprave. Tj, svi koji su politicki relevantni, NISU za EU, posto im ne odgovara uredjen sistem, ukljucujuci i dobar deo "gradjanstva", ogrezlog u mahinacije.


Jedina "frakcija" koja je ZA Evropsku Uniju je deo naroda, koji ocajno zeli uredjenu drzavu..

Tako da je odnos 70%/30%, vise ih ne zeli nego sto zeli...u deklarativnom izjasnjavanju, prividno je obrnut procenat:)

Poz
Evo sa zanimanjem pratim ovu polemiku..Slažem se da je kod nas,na žalost,veći broj onih
koji nisu za ulazak u EU,jer to podrazumeva jedan uredjen sistem-a sistem čine ljudi.
Recimo najbanalniji primer-ulice se prelaze kako ko stigne a tu je na 10m.policajac i nikom ništa??A svi trube
o poštovanju zakona..
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.08.2009. u 20:44 - pre 179 meseci
Ovde je izgleda zabuna nastala zbog toga sto se ljudima ne objasni prosta stvar.Dakle:ako imate ideju da sa crvenim pasosem udjete u sengen zonu, radosni sto vam niko ne trazi gomilu dokaza da cete se vratiti u zakonskom roku,pa da istog trenutka pocnete da radite (na crno,pa posle cemo lako),zaboravite!Bas zbog takvih ideja je sve precizno regulisano u vezi boravka(90 u 180).Kad udjete,ako nemate radnu dozvolu,NE SMETE da radite.Nista!Naravno,necete biti pod prismotrom i praceni,ko moze da se snadje i raducka-kraducka :) neka izvoli,ali rizik je prevelik.Recimo,znam za slucaj u Italiji,karabinjeri zaustave auto,u njemu 5 momaka sa urednim pasoshima(nisu nasi),sve u redu,ali na kraju karabinjeri traze od momaka da im pokazu dlanove.na dlanovima normalno zuljevi,nokti crni-momci radili na gradjevini.Aha,kazu karabinjeri,a vi ste turisti?Epilog:momci proterani sa zabranom ulaska,gazda firme koji ih je zaposlio....urnisali ga itd.
Zaboravite na rad na crno,veliki je rizik,a sve manje ljudi hoce da uzme takve radnike.Ako ih rado uzima...verovatno im nece platiti.
Jedino sto ce sada biti mnogo jednostavnije stupiti u kontakt sa nekim koji hoce da vam obezbedi posao i uradi radnu dozvolu.Sve ostalo je(za one koji hoce da rade u EU)isto kao i pre.
A pretpostavljam da neki misle da ce moci da se bave trgovinama razne vrste,svercom itd,pa im zato treba da vise borave od onih 90 dana.Ne znam.Ako mislite,video sam dobar auto na mobile.de,idem da skocim do svabije da ga uzmem,a ne da placam nekom da ga dotera,bojim se da to nece ici tako jednostavno.
Uglavnom,ne zalecite se.Oprezno sa koriscenjem prava na slobodno putovanje.To i jeste samo to-pravo na slobodno putovanje,a ne pravo na sverc,rad na crno,kriminal raznih vrsta itd.I ne podlezite pricama tipa:ovi bre u Evropi nemaju veze sa zivotom,samo rade i spavaju,samo cekaju nas da dodjemo i pokazemo im kako se muva,valja i snalazi.Nece biti da je tako,ta vremena su prosla.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.08.2009. u 20:51 - pre 179 meseci
Citat:
Ovde je izgleda zabuna nastala zbog toga sto se ljudima ne objasni prosta stvar.Dakle:ako imate ideju da sa crvenim pasosem udjete u sengen zonu, radosni sto vam niko ne trazi gomilu dokaza da cete se vratiti u zakonskom roku,pa da istog trenutka pocnete da radite (na crno,pa posle cemo lako),zaboravite!Bas zbog takvih ideja je sve precizno regulisano u vezi boravka(90 u 180).Kad udjete,ako nemate radnu dozvolu,NE SMETE da radite.Nista!Naravno,necete biti pod prismotrom i praceni,ko moze da se snadje i raducka-kraducka :) neka izvoli,ali rizik je prevelik.Recimo,znam za slucaj u Italiji,karabinjeri zaustave auto,u njemu 5 momaka sa urednim pasoshima(nisu nasi),sve u redu,ali na kraju karabinjeri traze od momaka da im pokazu dlanove.na dlanovima normalno zuljevi,nokti crni-momci radili na gradjevini.Aha,kazu karabinjeri,a vi ste turisti?Epilog:momci proterani sa zabranom ulaska,gazda firme koji ih je zaposlio....urnisali ga itd.
Zaboravite na rad na crno,veliki je rizik,a sve manje ljudi hoce da uzme takve radnike.Ako ih rado uzima...verovatno im nece platiti.
Jedino sto ce sada biti mnogo jednostavnije stupiti u kontakt sa nekim koji hoce da vam obezbedi posao i uradi radnu dozvolu.Sve ostalo je(za one koji hoce da rade u EU)isto kao i pre.
A pretpostavljam da neki misle da ce moci da se bave trgovinama razne vrste,svercom itd,pa im zato treba da vise borave od onih 90 dana.Ne znam.Ako mislite,video sam dobar auto na mobile.de,idem da skocim do svabije da ga uzmem,a ne da placam nekom da ga dotera,bojim se da to nece ici tako jednostavno.
Uglavnom,ne zalecite se.Oprezno sa koriscenjem prava na slobodno putovanje.To i jeste samo to-pravo na slobodno putovanje,a ne pravo na sverc,rad na crno,kriminal raznih vrsta itd.I ne podlezite pricama tipa:ovi bre u Evropi nemaju veze sa zivotom,samo rade i spavaju,samo cekaju nas da dodjemo i pokazemo im kako se muva,valja i snalazi.Nece biti da je tako,ta vremena su prosla.


kakva gomila crap-a, covek prica iz iskustva.

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
92.37.53.*



+435 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.08.2009. u 21:23 - pre 179 meseci
Ne,ja sam u Sloveniji,nikad nisam radio na crno,dosao sam na legalno odradjenu radnu dozvolu i upravo sam je produzio.
Prosle godine sam bio u Italiji kod prijatelja koji drzi gradjevinsku firmu i ceo slucaj se desio pred njegovim ocima,momci su se vracali sa gradilista koje je drzao njegov poznanik Italijan.Inace smo pricali o problemima dobijanja papira u Italiji,radu na crno itd.Medju mnogo primera koje mi je ispricao,da ljudi rade na crno godinama itd,nasao se i ovaj slucaj.Inace,mislim da je pomenuo mogucnost da je bilo cinkarenje u pitanju.Ne znam.Nije bilo razloga za lovacke price,ja nisam bio zainteresovan za rad na gradjevini na crno,da bi me tom pricom odbio ili sta znam ja vec.
Auto koji vozim sam uzeo u Sloveniji.
Ne svercujem nista,niti sam ikad.
Na koja to iskustva mislis?Imam ogromno iskustvo sa srpskim mentalitetom i zabludama,previse dugo sam ziveo u Srbiji.Znam kako ljudi razmisljaju i koliko im nije jasno sta beli shengen znaci.Pokusavam da budem od koristi,to je sve
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.08.2009. u 22:34 - pre 179 meseci
mislim da je tvoj ton malo preostar i da implicira da su svi Srbi spremni da odu ilegalno u eu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 00:00 - pre 179 meseci
Aj' sad počnite malo i da se svađate, pošto je to ovde običaj u skoro svakoj temi
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.152.*



+558 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 08:53 - pre 179 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Lesli, mislim da se ovde prica o momentu kada Srbiji >ukinu< vize za sengensku zonu.

Onda ti nece trebati nikakva viza za turisticku / poslovnu posetu.

Ali ne, ja stvarno pitam, jer ne znam niti me je to nesto zanimalo. Znaci kad to krene, moci cu da bez nosenja ikakvih papira bilo kome kad mi dune stavim pasos u dzep i krenem recimo biciklom za Grcku. Banalizujem, ali to je pitanje. Jel tako ili nije tako? Ili za dobijanje te vize treba da se isto uzimaju uverenja o imovnom stanju, da si platio porez, da nisi busio pupak itd itd? Mislim ako to uopste postoji kao nekakava viza u pasosu, kako ja mogu da vidim izu ovoga sto pisete, ne stavlja se viza u pasos, nego je to medjudrzavni sporazum. Stvano me nije to zanimalo, jer cim cujem da negde traze nekakave papire za nesto, ja to odmah otpisem i vise me ne interesuje uopste.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 09:07 - pre 179 meseci
da to je,stavis pasos u dzep i put pod noge
isto kao i za druge drzave za koje ti ne treba viza,tipa xu bez slo
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.152.*



+558 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 09:36 - pre 179 meseci
E pa onda je to dobro. I ne vidim sta fali to za 90 dana bla bla bla, za normalne ljude, a ko hoce da svercuje i da se ilegalno negde useljava ili da radi takve stvari njegov problem. Ja takve ne bih ni pustao nigde.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
217.91.162.*



+7177 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 12:30 - pre 179 meseci
Ma da - ni standardne vize koje su dobijali gradjani Srbije ne nude mogucnost ostajanja duze od 90 dana (u 180 dana)

Nova vizna politika daje ljudima iz Srbije identicna prava kao sa C vizom na beskonacan rok. Dakle, neogranicen broj ulazaka, bez ikakavih dodatnih papira - ali:

a) Bez prava na posao (isto kao i sa turistickom/poslovnom vizom)
b) Bez prava na socijalnu pomoc (isto kao i sa turistickom/poslovnom vizom)
c) Sa maksimalnim zadrzavanjem od 90 dana u periodu od 180 dana (isto kao i sa turistickom/poslovnom vizom)

I to je to - nema nista vise ni manje od toga.

Uopste ne znam sto se to mistifikuje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.dynamic.stcable.net.



+20 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 15:00 - pre 179 meseci
Cek, cek..
@morihei ueshiba kaze da ja sutra ne mogu sesti na voz i doterati auto iz holandije koji sam kupio? Ne razumem.
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.152.*



+558 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 15:27 - pre 179 meseci
Pa verovatno trebaju neke izvozno - uvozne dozvole za auto.

Za nesto sitno sto covek turista kupuje, sta znam, i moze da stane u torbu, recimo HD od 1TB koji je skoro duplo jeftiniji nego ovde, kad vec recimo ides negde, verovatno niko nece da pravi probleme, ako kupujes za sebe, a ne napunis toerbu sa 100 HD -a . Takvima koji hoce da idu da prave te sverc ture i treba da bude otezano. Prvo zato sto su sverceri i kriminalci, a drugo zato sto dovoze ovde olupano djubre kupljeno kao staro gvozdje pa ga prefarbaju i prodaju deset puta skuplje, ili nadju neko djubre pored kontejnera pa ga pokupe pa ovde prodaju, ili tamo kupuju gace na kilo po 1 evro cent u second hand radnjama, a onda ih ovde valjaju na buvljaku po 50 din komad, jedno li je... Sve je to em sverc, em primitivizam i rusenje i tako nikakve kulture, i ispod svakog nivoa, te prema toma takve treba spreciti da to rade. Jel ima kao kaznena mera oduzimanje pasosa za takve stvari? Takvi su od ove zemlje napravili ovaj svinjac, a ne ovi politicari. Oni su jajare, jeste, ali bez jednih ne bi bilo ni drugih. Zbog takvih su vize i uvedene pa je normalan covek koji se saginjati nece i iz principa nece nikome da nosi hiljadu papira ziveo u oboru ogradjenom bodljikavom zicom tacno 20 godina, zbog takvih ovde retko koji sajt salje robu a paypal ne radi sa nama, i zbog takvih je sve ovo bilo sto je bilo od 1987 na ovamo. Takve treba obeleziti žigom po čelu pa ih ni iz sobe ne treba pustati, kao sto je bilo dok nije dosla ova sloboda, kakvo za njih inostranstvo i pasoši koji prolaze te zone bez viza. To treba da bude kao za one koji su nepodobni za drzanje oruzja, takvima nema dozvola, to jest taj pasoš i šlus. Za njih poseban pasoš, onaj stocni, a za ljude taj ljudski.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.08.2009. u 22:50 - pre 179 meseci
Citat:
stewuss je: Cek, cek..
@morihei ueshiba kaze da ja sutra ne mogu sesti na voz i doterati auto iz holandije koji sam kupio? Ne razumem.

Ma ne bre,naravno da mozes!Sto se mene tice,to je super,da se razbije malo monopol mafije koja jeftine krseve sa vracenim kilometrazama za skupe pare valja preko svojih placeva polovnjaka u Srbiji.Nisam to hteo da kazem,nego nesto u vezi sajtova kao sto je mobile.de-na slici sve izgleda fenomenalno,auto je euro3,presao malo,neudaran itd.Ti nazoves i dogovoris se sa prodavcem.Zapalis za Holandiju i kad vidis auto-to nije to!Pazi jos,za diskutabilna godista(1998-2000)ne mozes da znas dali je euro3 dok ne saznas VIN i proveris ga.A to saznajes tek kad otvoris haubu.
I sad sta,potrosio si lovu na put,klopu,prenociste,auto ti se ne svidja,hoces da se cenjkas da malo spustis cenu,ali...prodavac nije lud,zna da si ti dosao po auto,neces da se vracas dzaba,nece ni da cuje da spusti cenu.Nemas vremena,pristup netu itd da trazis drugi auto...Kupis ga,sta da radis,platis privremene tablice,ovo ono,oteras u Srbiju i tek tamo otkrijes jos gomilu stvari koje ne valjaju na autu...
Da ne bi neko pomislio da puno s***m,prisustvovao sam jednoj takvoj kupovini pre par nedelja,dok je vazila ova famozna uredba,pa je cela Slovenija svoj auto otpad prebacila u Srbiju.Covek se telefonom pogodio sa Slovencem za neki podgrejan lesh od auta(hyundai accent)za 100E.Poslao je prijatelja(koji ima vizu) po auto,a Slovenac odjednom nece da ga da za manje od 400!Tu su se oni preganjali,cimali telefonima i ovaj iz Srbije na kraju kaze-ko ga hebe,dovezi ga,sta sad da radim!
Msm,svakakva sranja se desavaju,ali ako imas nekog da ti nadje auto posle iscrpne pretrage,kupi ga i ti samo dodjes po njega,onda ok.Znaj samo da svuda vaze ista pravila:dobra auta po povoljnoj ceni se prodaju u roku od 2 dana.Sve sto stoji u oglasu duze od nedelje...smrdi.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?06.10.2009. u 21:53 - pre 177 meseci
Odbor EP podržao ukidanje viza za Srbiju.

Lepa vest ;)

http://www.blic.rs/politika.php?id=114200
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.10.2009. u 10:15 - pre 177 meseci
Citat:
Odbor EP podržao ukidanje viza za Srbiju.


a upm nisu trebali. Sad ce Lesli da se iznervira.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.10.2009. u 13:07 - pre 177 meseci
hmm na bbc-u pise ovo [nikakav pomen o vizama nema]
Citat:
EK za primenu sporazuma sa Srbijom

Dragan Blagojević,
za BBC iz Brisela

Evropska komisija smatra da Evropska unija treba da primeni prelazni trgovinski sporazum sa Srbijom zato što su vlasti u Beogradu potvrdile privrženost evropskoj integraciji i dodatno poboljšale saradnju s Haškim sudom.

To je poruka Strategijskog dokumenta, koji je sastavni deo godišnjeg izveštaja o napretku Zapadnog Balkana i Turske u sprovodjenju evropskih reformi, a koji treba da bude i zvanično objavljen 14.oktobra.

U ovom dokumentu, u koji je BBC imao uvida, ističe se da Srbija ima državnu upravu sposobnu da ostvari suštinski napredak ka EU i da je prvenstveno važno jačanje vladavine zakona i ubrzavanja ekonomskih reformi.

izvor


samo blic pominje vize [koliko vidim,sto se i domacih vesti tice],a b92 je preneo vest juce...na bbc nema nista o tome


edit: ipak je dato "zuto" svetlo...ceka se jos decembar za zelenim svetlom

Citat:
Odbor za spoljno-političke odnose Evropskog parlamenta podržao je predlog da se Srbija, Crne Gora i Makedonija stave na Beli šengen.
...
„Potrebno je da se prvo finalizuje procena od strane Evropske komisije. Zatim se početkom decembra očekuje da Veće ministara EU da konačno „zeleno svetlo“. Takva je procedura. Za stupanje na snagu bezviznog režima, za zemlje koje ga dobiju, ne vidim raniji datum od 1. janura 2010. godine.“

izvor

[al glup naslov do bola,nema nikakve veze s ukidanjem viza za sr cg i mk]

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 07.10.2009. u 14:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?07.10.2009. u 20:30 - pre 177 meseci
Mislim da se nećemo radovati ni 1. januara 2010.g. Moja pretpostavka. Puno toga ima da se uradi pre nego što nas puste bez viza. Voleo bih da grešim, ali...
 
Odgovor na temu

dolcenatasa

Član broj: 249854
212.200.65.*



Profil

icon Re: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?03.02.2010. u 18:02 - pre 173 meseci
ja putujem cesto u italiju, i mislim da koristim svih 90 dana u 6 meseci. i znam vrlo dobro kako funkcionise "brojanje" dana. verujte mi da kompjuter na kontroli pasosa "zna" odlicno kada ste i koliko puta bili u toj zemlji. znam SIGURNO iz poverljivih izvora (LICNO VIDELA SVOJ) da svako od nas ko je bar jednom od kada su nam uvedene vize ima svoj "dosije". a i nisu mi jednom postavili pitanje na tu temu na carini, a iz tih pitanja je bilo ocigledno da znaju i kada sam bila i koliko i kod koga! zato vam je bolje da brojite dane.
sto se tice onoga ko zeli da ostane stvari stoje ovako. lakse je dobiti dozvolu za boravak onome ko je usao na crno nego onom ko ulazi regularno. onaj ko ostane na crno moze se slobodno nadati da ganece uhvatiti jer oni ne proveravaju i ne kontrolisu. u momentu kada zemlja(u ovom slucaju italija) odluci da(a to je jednom godisnje ili jednom u dve godine) da da dozvole za boravak ilegalcima, vi predajete molbu. ne mora da znaci dace vam biti odobrena. veliki broj ilegalaca je dobije, ali ako vam je ne odobe tu vam je i kraj.
a sto se tice svih vasih racunanja sta znaci 90 dana a sta znaci 180, u pravu je decko koji je napisao da mozete da ukupno boravite 90 dana u okviru sest meseci. kada od vaseg prvog ulaska(racuna se dan kada ste prvi put usli na teritoriju sengena) prodje sest meseci, mozete ponovo da idete. s tim sto je na vama da li cete koristito svih 90 dana odjednom ili cete rasparcati. ali se racuna od prvog ulaska.
toliko!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Beli šengen EU - ili bolje je bilo, bi bilo sa vizama ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25817 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.