Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16858 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 08:48 - pre 93 meseci
Stigla su dvojica "zatvorenika" iz Gvantanama u Srbiju . Da su krivi bili bi osuđeni i onda bi bili u zatvoru kao pravi zatvorenici . Ovako su samo poklon Srpskoj vladi . Da li imaju svoja dokumenta i da li mogu sada da otputuju gde hoće po svetu . Tako bi trebalo da bude jer su stigli uz pomoć centralnog rasadnika demokratije ! Ili će dobiti naša dokumenta i postati Srbi . Da li će sedeti u zatvoru ili će im država dati stanove i mesečnu apanažu ? A možda će se integrisati u domaće pobornike džihada .

http://www.alo.rs/zatvorenici-iz-gvantanama-u-srbiji/60245


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 08:58 - pre 93 meseci
Moram priznati da me je ova vest prilično uznemirila. Definitivno postajemo mesto gde se prazni sadržaj američkih septičlkih jama.

Zašto javnosti nije prezentovano, preko medija, ko su ova dvojica, šta su uradili, šta ćemo mi sa njima, koja je njihova dalja sudbina.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 09:18 - pre 93 meseci
mi smo saveznicka zemlja sa SAD skoro vec 16 godina.

Kmecanje prekaljenih Db nacionalista je neopravdano.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 09:33 - pre 93 meseci
Eto ove dvojice u nekom domaćem rialitiju čim malo nauče jezik!
 
Odgovor na temu

qqll

Član broj: 333980
Poruke: 32



+29 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 09:39 - pre 93 meseci
kakve njuske.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 19:38 - pre 93 meseci
Mansur Ahmad Saad al-Dafi rođen je 1979. u Jemenu.

Njegovo hapšenje usledilo je nakon što je utvđeno da je Mansur bio povezan sa Al Kaidom i da je prethodno znao za napade 11. septembra 2001.
Bio je povezan sa nekolicinom lidera Al Kaide i obučavan u jednom od kampova ove terorističke organizacije u Avganistanu, a trening je uključivao i vežbe za samoubilačke napade.
Šefovi Gvantanama okarakterisali su ga kao veoma rizičnog i pretnju za SAD i interese te zemlje, kao i da poseduje veliki broj značajnih informacija za obaveštajne službe.
U izveštaju se navode detalji o njegovoj porodici i odrastanju. Mansur nije išao u vojsku, ali je u detinjstvu naučio da koristi oružje kakvo je AK-47. Bio je, kako se navodi, inspirisan pričama boraca u Čečeniji i odlučio je da se i sam bori, nakon čega je otišao u Pakistan, odakle je stigao u Avganistan 11. juna 2001. godine.
Izveštaj dalje navodi da se Mansur dobro pokazao na treninzima u Avganistanu, te ga je Al Kaida odabrala za samoubilačke misije. Nakon obučavanja u Kabulu, ranjen je u Kunduzu
U novembru 2001. godine odlazi u Kandahar gde je pod komandama morao da se preda Severnoj alijansi, uhapšen je, a u Gvantanamo je prebačen 9. februara 2002. godine.
Kako se navodi, u pritvoru je trebalo da dostavi informacije o kampu za obuku terorista u Avganistanu, kao i o oružju i trenizima boraca Al Kaide.
Prema pisanju američkih medija, Mansur je u zatvoru promenio način razmišljanja, naučio engleski ii završio kurseve potrebne da dobije diplomu srednje škole, a od 2012. se uglavnom pridržavao pravila pritvora.
Američki mediji prenose i detalje njegovog boravka u Gvantanamu, kao i delove pisama koja je slao svojim zastupnicima u kojima hvali američku kulturu.
Tako se Mansur deklarisao kao obožavatelj Tejlor Svift, Šakire, serije “Igra prestola“, filmova Kristofera Nolana, ljubitelj Martina Lutera Kinga.
U nekim pismima sam se navodno zapitao “šta se to dogodilo sa ljudskom rasom“.
“Koliko daleko treba da doguramo kako bismo prestali da se ponašamo ovako. Kada gledam vesti ponekad plačem jer svet onakav kakvog ja znam više ne postoji. Sve što vidim je gubitak ljudskih života, ratovi, haos. I niko ne radi ništa po tom pitanju“, piše on.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 19:41 - pre 93 meseci
Omar Abdulajev iz Tadžikistana je rođen 1978. i dobrog je zdravlja, navodi se u izveštaju iz Gvantanama.

Abdulajev je priznati član Islamističkog pokreta Tadžikistana (IMT), a verovatno je bio član i Islamističkog pokreta Uzbekistana (IMU). Bio je povezan sa nekim borcima Al Kaide i nekim Talibanima.
Verovatno je prošao obuku u kampovima, a takođe je okarakterisan kao visokorizičan za SAD.
Abdulajev je iz Tadžikistana zajedno sa porodicom otišao još 1992, smešteni su u izbeglički kamp u Imamu u blizini Kunduza, zajedno sa još oko 1.000 izbeglica iz Tadžikistana.
U kampu je bila aktivna IMT, s kojom je Abdulajev lako i stupio u kontakt sa samo 13 godina.
Nakon smrti oca, kojeg su ubili Sovjeti, odlazi u novi kamp u kojem su svi muškarci morali da se pridruže IMT.
Do marta 2001. godine Abdulajev se preselio u Peševar u Pakistanu, a do sada nema zvaničnih informacija o tome kako je uhapšen.
Kako je on sam naveo, uhapsila ga je pakistanska policija u decembru 2001. jer su u njegovoj torbi pronađeni sumnjivi predmeti. Poslat je u zatvor Kohat u Pakistanu, gde je boravio desetak dana, a potom je prebačen u Kandahar. 9. februara 2002. prebačen je u Gvantanamo.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 20:03 - pre 93 meseci
Vučić vagina izdajnička.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 20:10 - pre 93 meseci
https://twitter.com/pegpauler/status/752931346151051264
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.kbcnet.rs.



+15 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 20:22 - pre 93 meseci
Dobro rece Java-septicka jama amerike.Danas sam u autu cuo i hteo da iscupam volan kad sam cuo vucka kako s..e o nekim demokratskim tekovinama....definitivno cu prestati da slusam vesti ali ne vredi...(:
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 20:33 - pre 93 meseci
Ček, ima li premijer Ustavno pravo da uradi nešto tako? Niti smo ga mi osudili, pitanje je jesu li uopšte i osuđeni zvanično u američkom pravosuđu, koji status ta lice će imati?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Radgosta.3

Član broj: 333821



+9 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!12.07.2016. u 23:32 - pre 93 meseci
Verujem da ce Omar Abdulajev i Mansur Ahmad Saad al-Dafi naci iskupljenje u humanitarnom radu sa sirijskim izbeglicama i zdusno im pomagati da ostvare svoj cilj.
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 07:08 - pre 93 meseci
Ovi su gadno nešto zgrešili jer koliki baksuz treba da budeš da te posle 14 godina robije, iz Gvantanama prebace u Srbiju.
gorankg
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 07:18 - pre 93 meseci
Ne bi me čudilo da kad dođu kažu da im je bolje bilo u Gvantanamu ;))))
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 11:14 - pre 93 meseci
Ne razumem u cemu je problem. Ovdasnja javnost vec godinama jadikuje nad sudbinom nevinih ljudi zatocenih u Gvantamu, ropstvo, crnci, zlikovci....Pa eto vam prilike - sad ih prihvatite, vodite u banju da se oporave, posle na more, malo setnje po planini, itd...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 11:50 - pre 93 meseci
Problem bi mogao biti u sledećem:
Citat:
branko tod@

Abdulajev je iz Tadžikistana zajedno sa porodicom otišao još 1992, smešteni su u izbeglički kamp u Imamu u blizini Kunduza, zajedno sa još oko 1.000 izbeglica iz Tadžikistana.
U kampu je bila aktivna IMT, s kojom je Abdulajev lako i stupio u kontakt sa samo 13 godina.
Nakon smrti oca, kojeg su ubili Sovjeti

Ako je u kamp otišo 1992 nisu su mu mogli ubiti oca "Sovjeti".
Pre će biti da su oca ubili Rusi
jer su "Sovjeti" nestali 1991. tj. pre nego što su Abdulajev i porodica smešteni u kamp!

E sad, kakve to ima veze sa "problemom".
Možda se radi o otporu protiv ruske dominacije.
U USA nisu osudjeni jer im nisu mogli "prikačiti" neprijateljske aktivnosti protiv USA. A za Ruse ih ionako "zabole" pa su ih pustili.

To objašnjava zašto su neki izabrali Crnu Goru jer Crnogorce takodje zabole kitta za Ruse.

A ovi što su izabrali Srbiju crnu, paaa verovatno su se zahebali ili nisu imali izbora.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 12:19 - pre 93 meseci
To uopste nije problem na koji sam ja mislio :)
Problem na koji sam ja mislio je , u stvari, nedostatak mozga.

Patriotska javnost, od kad zna za Internet i satelitske komunikacije, kuka kad 'americkim zarobljenicima', nevinim mladicima odvedeim od sitne dece i takve gluposti...
E, a kad se takav pojavi kod njih, eto problema :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 13:05 - pre 93 meseci
Da, samo što jeste zločin kada nekog odvoje od dece i porodice i drže ga u nekom zatvoru 14 godina bez optužbe, suđenja, advokata, prava da se jave porodici.
Takođe, to što kažemo da je gore navedeno zločin, ne znači da treba da žrtvu zločina primimo u svoju kuću. Nikakve veze on nema sa Srbijom, ni Srbija sa njim. Treba ih vratiti kući, da budu pored porodice i u poznatom kulturnom i civilizacijskom okruženju. Nama su oni nametnuti, ma kako se drugačije predstavljalo u domaćoj javnosti.
 
Odgovor na temu

nemojopetlebati

Član broj: 333041
Poruke: 5



+17 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 14:26 - pre 93 meseci
Plaćno mu je.
Dobio je izbore...

Sad gradjanima stižu kamatice.
Glavnica će stići kad mu odseku nogu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!13.07.2016. u 14:31 - pre 93 meseci
Citat:
bachi:
Ček, ima li premijer Ustavno pravo da uradi nešto tako? Niti smo ga mi osudili, pitanje je jesu li uopšte i osuđeni zvanično u američkom pravosuđu, koji status ta lice će imati?


Nema, siguran sam skoro 100% da ne postoji deo ustava ili član bilo kog zakona koji reguliše tu materiju, a da dozvoljava ovako nešto. Međutim, ne znam da li ti je promaklo, nigde, ni u jednoj vesti, ni na jednom portalu, ne piše da je Srbija na osnovu nekog zakona(član taj i taj), sporazuma ili ugovora prihvatila ove ljude. Da stvar bude sumnjivija, nigde se ne kaže ni koji državni organ, ministarstvo, direktorat, agencija je ovo uradio, a nema ni Pere Perića koji bi na sve to trebalo da stavi svoj potpis. Ne očekujem da će ovi napraviti neku glupost, ali mogu samo da sanjam šta bi se desilo u tom slučaju. Policija i tužilaštvo verovatno ne bi mogli da reaguju i kazne odgovorne, jer njih i nema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zatvorenici iz Gvantanama stižu u Zabelu!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16858 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.