Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TextBox i ComboBox u UserForm-u

[es] :: Office :: Excel :: TextBox i ComboBox u UserForm-u

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon TextBox i ComboBox u UserForm-u17.08.2009. u 20:35 - pre 178 meseci
Pozdrav,
Imam vise problema sa makroima u excelu, ali izdvajam dva za pocetak.
Dakle, u UserForm-u imam TextBox1 koji je namenjen za unosenje datuma. Tu sam postavio sledece:
TextBox1.Text = Date.
Uvek kad startujem program ovo polje je prazno i cim ukucam bilo sta, unese se DANASNJI DATUM. I to je O.K. Problem je sto se ne unosi automatski, vec tek kad kliknem na neku tipku na tastaturi, ali jos veci je u tome sto ne mogu taj DANASNJI DATUM da promenim u neki prethodni. Jednostavno je zamrznut.

Drugi problem glasi: U narednom TextBox-u treba uneti STOPU PDV-a koja je: 8 ili 18 (po Zakonu o PDV-u). Ja sam podesio da "nudi" 18, i to mogu da promenim na 8, ali i na sve druge brojeve, sto je iluzorno. Kako podesiti, odnosno kodirati ovaj TextBox da prihvata samo broj 8 ili 18? Pretpostavljam preko neke IF naredbe, ali koje?

I jedan kratak komentar. Do pre dva meseca sam mislio da znam gotovo sve o excelu, s obzirom da mi kao knjigovodji sluzi kao pomocni program za mnoge stvari vec 10-tak godina. Tek kad sam se navukao na makroe, UserForme i sl. shvatio sam koliko sam u stvari malo znao. Na ovom forumu sam za dva meseca naucio vise, nego sto sam znao prethodnih 10 godina.
Pozdrav svima. Unapred hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u17.08.2009. u 21:31 - pre 178 meseci
Evo jednog malog primera koji ce ti pomoci. Dodao sam i Calendar kontrolu da bi upotpunio izbor datuma.



Kod koji pri otvaranju forme upisuje aktuelni datum u textbox u odgovarajucem formatu i popunjava
Combobox sa dve opcije 8% i 18%.

Code:

Private Sub UserForm_Activate()
    TextBox1.Text = Format(Date, "dd.mm.yyyy.")
    ComboBox1.AddItem "8%"
    ComboBox1.AddItem "18%"
End Sub


Dodao sam i Calendar kontrolu preko Tools/Additional Control (u mom slucaju ver 12)
Evo i njenog koda koji ce odabrani datum prepisati u Textbox

Code:

Private Sub Calendar1_Click()
    TextBox1.Text = Format(Calendar1.Value, "dd.mm.yyyy.")
End Sub


I na kraju za Combobox sam promenio osobinu Matchrequired na True koja uz Style 2-DropDown
sprecava da kucas bilo sta vec da biras iz padajuce liste. Zapravo uz odabrano MatchEntry by first letter
ako otkucas 8 dobices 8% a cim pritisnes broj 1 dobices 18%

Eto, tek kao primer.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u17.08.2009. u 21:59 - pre 178 meseci
Ovo mi deluje da je pravo resenje, samo da malo prostudiram i "ukodiram". Inace, ja vec imam Calendar1 i koristim ga intenzivno na vise pozicija, samo sto nisam znao da ga umetnem i u TextBox UserForm-a. Odnosno, gresio sam u kodovima. Tako to biva kad knjigovodje umesto da knjize hoce i da programiraju.
Nadam se da nece da mi pravi problem ovo sa 8 i 18%, posto je kod mene TextBox a ne ComboBox. Pokusacu, pa se javljam. H V A L A !
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u17.08.2009. u 23:10 - pre 178 meseci
Na zalost, ne uspevam nista da uradim sa datumom.
Da pojasnim: unos datuma je u jednom UserForm, a PDV u potpuno drugom, koji nema veze sa prvim.
U prvom, to je kod mene "UserForm4" imam TextBox1 gde treba da se upise datum. Calendar1 imam kao UserForm1 oduvek. E sad treba ispisati naredbu da se taj postojeci (moj) Calendar1 aktivira iz UserForm1 i upise datum u TextBox1 "UserForm-a 4". Treba li da otvaram nov CommandButton u Formi 4, koji aktivira Calendar?
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u18.08.2009. u 02:17 - pre 178 meseci
Pozdrav za Timmyja.
Uspesno sam sve uradio vezano za stope PDV 8 ili 18. Funkcionise besprekorno. Hvala.
Sto se tice datuma u TextBoxu, uspeo sam sa opcijom format(date...) da ispisuje tekuci datum sa mogucnoscu promene.
Calendar sam takodje umetnuo u formu, sve je o.k. osim sto posle klika na odredjeni datum u kalendaru on i dalje vidi tekuci - ne uspe da ga upise u TextBox. Evo Codova, ne znam sta ne valja.

Private Sub UserForm_Activate()
TextBox1.Text = Format(Date, "dd.mm.yyyy") - ovo je po tvom predlogu, i to radi (tekuci datum, moze da se menja)
UserForm1.Show ------------------ ovo je moj UserForm1 gde je Calendar, i prikaze Calendar u Formu4 (moja ideja)
End Sub


Private Sub Calendar1_Click()
TextBox1.Text = Format(Calendar1.Value, "dd.mm.yyyy") - kad kliknem i dalje "cuva" tekuci datum, ne upisuje izabrani

End Sub
Ako ima resenja o.k. ako nema i ovako je dobro, mogu da menjam tekuci datum rucno. HVALA.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u18.08.2009. u 07:36 - pre 178 meseci
Obrati paznju na to da li su forme modal ili modeless tj. da li mozes iz jedne forme da
otvoris drugu i da paralelno radis sa obe forme. Tada da bi preneo podatak iz jedne
kontrole na jednoj formi na drugu kontrolu na drugoj formi moras da navedes i ime
ciljne forme. Npr. da pritiskanje dugmeta command1, vrednost textbox1 sa userform1
preneses na textbox1 od userform2

Code:

Private Sub CommandButton1_Click()
    UserForm2.TextBox1 = TextBox1
    UserForm2.Show 0
End Sub


Pozdrav
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u18.08.2009. u 08:29 - pre 178 meseci
Ne prenosim ja iz jedne formu u drugu podatak. Meni je Forma 1 - Calendar. Forma 4 ima u sebi TextBox u koji treba ucitati vrednost iz Calendara.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
79.101.136.*



+9 Profil

icon Re: TextBox i ComboBox u UserForm-u18.08.2009. u 13:06 - pre 178 meseci
Kratko obavestenje - POSAO OBAVLJEN USPESNO. Doduse, uz malo muke, ali poslednja Timmyeva preporuka je resila problem. Zavrsio bih temu onom Vukovom - "Nije znanje znanje znati, vec je znanje znanje dati". Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: TextBox i ComboBox u UserForm-u

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.