Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40145 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 12:52 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ahahahah ko da sam bio vidovit:
:-) Odlicna brza reakcija konzulata Srbije u Pragu - ljudska prava gradjana Srbije koji su dosli da malo navijaju i demoliraju koji objekat moraju biti zasticena po svaku cenu... kako znaju ljudi prioritete i kada da mrdnu guzicu u roku od odmah :-)

Pa naravno da je direktor Crvene Zvezde stao u odbranu vernih navijaca. Ti zaboravljas da su isti ti likovi upadali pre ne tako mnogo meseci u svlacionice igraca, samarali ih i terali da nose majce "sloboda za urosa" :) koliko je 2 i 2?


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.7.*



+111 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 12:57 - pre 178 meseci
Strasno, kakve predrasude.

Novinarima ne verujem ni najmanje, cesto biva da razne dogadjaje na kojima sam bio predstave tako da postaje apsurdno citati i vremensku prognozu posle toga.

Prvo, navijacko gostovanje je kao ekskurzija, samo bez devojaka, ljudi cirkaju, prave gluposti; a ima nekih koji zbog 20e, koliko cenim da moze da se ukrade piva i sl. na pumpi, pokvare i sebi i drugima putovanje. Toga ima i na skolskim ekskurzijama, samo se ne pise o tome.
Nisu navijaci nekakva specijalna grupa, kakve u nasem drustvu nema, recimo i malinari, radnici robnih kuca... (casni i posteni domacini, svakako iz drugih pobuda ali ipak krse zakon) zaustavljaju saobracaj i sl. u centru beograda samo sto policija ne reaguje.

Drugo, 'nasi' navijaci ne rade nista sto ne rade i drugi navijaci iz evropskih zemalja, engleska, holandija, rusija, poljska, hrvatska...
Mi imamo tendenciju da sebe velicamo, dok se na ovom forumu pljuje kao da smo najgori, verujem da se na nekim navijackim forumima prica o ludilu, srbima kao najvecim huliganima, najjaci.
I jedni i drugi u fazonu to mozemo samo mi i niko drugi. A istina je da se nista nije dogodilo, sto nije uobicajeno kada u nekom gradu gostuje rulja od 1000+ ljudi.

Trece, normalno je da drzava (konzulat) reaguje, bez obzira kakve su optuzbe protiv nasih gradjana, jer su upitanju nasi gradjani kojima treba neka vrsta pomoci.

Da ne ulazim u politiku, ali recimo ja ne mogu reci za Cesku da nam je prijateljska zemlja, recimo zbog priznanja kosova.

U svakom slucaju, posto se na ovom forumu neprestano pljuje po drzavi, po Srbiji (cesto i opravdano) verujem da vam je drago sto ce drzavni organi Ceske, kao jedne evropske, demokratske, uredjene, pravne drzave, zemlje ni nalik nasoj, znati da postupaju prema svojim zakonima, da nece imati simpatija, dugova od 5. oktobra i sl. i da ce svi dobiti kaznu kakvu zasluzuju. Pravda ce biti zadovoljena, dusebriznici mirni, a gradjani Srbije ce videti kakvoj organizaciji, kokvoj drzavi treba da teze.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 13:08 - pre 178 meseci
kakva je ta eksurzija na koju ides da orobis benzinske usput,da lomis sta ti dodje pod ruku i da se bijes s plavcima?

nisam nesto primetio da se pomenuti malinari biju sa plavcima ili da kradu po benzinskim pumpama ;)
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.7.*



+111 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 13:24 - pre 178 meseci
Nisam rekao de se ide na ekskurziju sa namerom pljackanja, vec da se to desava i na obicnim, djackim ekskurzijama. Drugo nisu samo navijaci, drustvena grupa kojoj se pripisuje da krsi zakone vec to cine na primer malinari i to na slican nacin. A pre 3-4 godine (kostunica bi premijer), radnici su se tukli sa plavcima za 1. maj.
Kradja, tuca, huliganstvo, krsenje zakona... ne mogu se pripisati jednoj drustvenoj grupi vec pojedincima; pripisivanje odredjenih odlika drustvenim grupama, zajednicama, manjinskim grupama se naziva predrasuda.

Sada mi je jasno, posto si sve sto sam rekao bukvalno shvatio, kako bez ikakve rezerve prihvatas (kao i mnogi drugi) novinarski tekst i kasnije uoblicis u recenicu "da lomis sta ti dodje pod ruku i da se bijes s plavcima".
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 13:33 - pre 178 meseci
1. djacka eksurzija nije = 50 klinaca se skupe,zakupe bus i pravac na plan'nu
nego za svakog djaka ima zaduzeni profesor,ako naprave picvajz,taj profesor odgovara [odnosno nastavnik]

2. navijacki "ispadi" su "malo" cesci ,nego borba ZA PRAVA RADNIKA koja i ima smisla
nisu otisli na utakmicu da navijaju i bodre tim,otisli su da se biju!
i nije prvi put da su napravljeni ispadi,pogotovo ako se uzme u obzir kako se "navija" u srbiji na utakmicama...

inace,engleska je malko raskrstila sa navijacima "huliganima" ;)


i hajde mi objasni na kakav slican nacin malinari krse zakon?

i eto,prosle pretprosle godine,kad li je to bilo,kad je bio onaj "protest za kosovo",bilo je sranja,jesu ljudi rekli "to nije nista,to tako treba" ili su "osudili" ?

nemam ja nista protiv navijaca,nek ide na utakmicu ,nek navija za svoj tim,nek se veseli,ali sta ima da se bije na utakmici ,i ne u jednom slucaju,prekida istu !
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 13:47 - pre 178 meseci
Šta pričaš ti cozi????
Iz koje paralelne dimenzije si ti došao (gdje su navijači u stvari svi članovi mladih izviđača) pa imaš ovakve apologetske stavove o njima?
Ili si se upravo vratio iz Češke?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 13:55 - pre 178 meseci
Citat:
cozi
Novinarima ne verujem ni najmanje, cesto biva da razne dogadjaje na kojima sam bio predstave tako da postaje apsurdno citati i vremensku prognozu posle toga.


Vidis, zato je covecanstvo izmislilo onaj genijalni izum koji se zove kamera... nema potrebe da verujes novinarima, dovoljno je pogledati video snimke:

http://www.youtube.com/watch?v=salbRUqteiA
http://www.youtube.com/watch?v=jqZuEn6Wjgg

Kako se ono kaze, slike govore vise od hiljadu reci.

Dobri ti "mladi izvidjaci na ekskurziji" :) Neko lepo ih je ceska panduracija slozila po asfaltu... izgleda su nesto naucili od kada su im Hrvati poslednji put demolirali drzavu... gde god Balkanci dolaze moras imati SWAT timove spremne.

Mada je najbolje resenje da ih jednostavno nigde i ne pustaju - imaju svoj kavez i grad koji dozvoljava da grupa celavaca bez mozga demolira privatnu i drzavnu imovinu bez ikakvih problema :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.7.*



+111 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 14:15 - pre 178 meseci
Za navijace nije niko zaduzen, jer su punoletni i svako odgovara za svoje postupke, i dalje shvatas sve bukvalno, poenta je da se i na ekskurzijama desavaju slicne gluposti kao kradje, recimo na ekskurziji moje skole 2 devojke su ukrale neke parfeme i dolazila je policija, dosta ljudi mi je pricalo za slicne dogadjaje... cesto se desi i tuca sa ucenicima recimo iz susednih zemalja.
Poenta je da kradja po pumpama, prodavnicama nije nesto izvanredno, retko i svojstveno samo navijacima, nazalost.

Nisu cesci, vec se vise o njima pise, navijaci za razliku od skola, direktora, roditelja i profesora ne trude se da sakriju sramotu, vec se hvale time, tj. tako stvaraju nekakvu reputaciju grupe i sl.

Posto ne mozemo znati iz kojih razloga neko ide na utakmicu, evo iz mog licnog iskustva, policajac me je udario stitom u glavu, bez ikakvog razloga, na ulazu na stadion, zapadna tribina, bih sa drugom i drugaricom, tesko da smo licili na huligane (valjda smo trebali da stanemo 2po2, ne znam, nije mi rekao) od tada izbegavam da idem na utakmice, a ne mogu ni da zamislim da neko ide na utakmicu da bi se tukao sa policajcima, posto recimo moj drugar, za koga mogu reci da je huligan ili bar u tom fazonu, koga je policajac skoro udario pendrekom nije mogao 2 meseca da pomera rame i on iako redovno ide ni ne pokusava da na bilo koji nacin sukobljava sa policijom. Veruj mi ti huligani vise postuju policiju nego mi da kazem obicni gradjani.

Inace engleska nije raskrstila sa huliganima ili ti nasiljem povezanim sa fudbalom, vec samo nije prisutno na stadionima, tj. u medijima, Englezi furaju drugi fazom koji se zove 'kezual' gde se bande susrecu malo dalje od stadiona, bez obelezija klubova, grupa i makljaju se, a tek kada izadju van ostrva vidi se da su isti divljaci kakvi su i bili.

Malinari takodje ometaju ostale gradjane, saobracaj, prave buku, nalaze se u grupi, na javnom mestu bez dozvole policije, slicno kao juce navijaci u Ceskoj, o cemu sam ja i govorio a ne uopsteno.

Kakve veze imaju navijaci sa protestom protiv kosova? To je bio gradjanski protest, pojedinci su isli a ne grupe (navijaci, skolarci, nezaposleni, postena ineteligencija...), a ako vec gledas na taj protest na nacin kako su ga mediji predstavili, onda, dve (medijski) najvece 'junakinje' istog nisu navijaci.

Ne vidim zasto bi ti ili bilo ko odredjivao kako ce se navijaci ponasati, ako im je fazon neka se tuku bejzbolkama na centru terena, drzava (policija, sudstvo) samo treba da primenjuje zakon i sankcionise svako ponasanje van istog. Gradjani treba da oblikuju zakone, ustanove, organe kako vecini odgovara a ne pojedince ili nekakve neformalne, subkulturalne grupe kakve su navijacke grupe.
Svako neka se ponasa po licnom nahodjenju i svako za svoje postupke neka odgovara.

@ivan
Jesi li igde video ceo snimak incidenta na trgu, cuo sta je policija rekla navijacima, sta su navijaci rekli policiji, ko je prvi poceo i sl.
I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.

Ja nigde nisam rekao da nisu krali, vec da to nije nista izvanredno i svojstveno navijacima... Niti da su izvidjaci.
Ja samo nemam predrasuda i ne verujem da je nacin na koji se ja ponasam, razmisljam, reagujem jedini pravi ili ti bolji od nekog drugog. Razumljivo mi je da se neko ponasa agresivno, bezobrazno i kako vec. Postoje zakoni, postoji policija. I po meni je ovo primerena i dobra reakcija policije...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 14:27 - pre 178 meseci
A jesu li malinari krali po pumpama ili nisu? ;-)

Kako te nije sramota da te kriminalce braniš!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 14:38 - pre 178 meseci
@cozi,

Stvarno je neverovatno citati to sto pises - jeste, Cesi su zatvorili desetine imbecilnih huligana zato sto su Srbi a ne zato sto su demolirali tudje i krali... na drugom video klipu se jasno vidi razbijeni izlog, sigurno ga nisu razbile ceske babe na ulici. Sta je jedan razbijeni izlog... ***i ga, neko to mora da plati, pa je bolje spreciti nego placati.

Sve je to zavera protiv jadnih "navijaca"... isto kao kad polupaju Beograd... sve je to namesteno.

Uopste mi nije jasno na koju foru neko moze da brani te krelce? Pa zbog takvih majmuna normalni ljudi koji samo hoce da navijaju dolaze na los glas.

Kazes da razbijanje i kradja nisu "izvanredne stvari" - da da, nego se bas onako "slucajno" dese gde god se okupi gomila tzv. "navijaca" :)

Citat:

I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.


Da onaj razbijeni izlog je zapravo razbijen snagom njihove volje :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 15:10 - pre 178 meseci
Smešno je porediti djačke ekskurzije i divljanje "navijača". XYZ ekskurzija je prošlo bez najmanjeg incidenta. To što ima pojedinačnih slučajeva, pa ima. Ali divljanje "navijača" postaje pravilo. "Pravda za Uroša" je pravda u meri u kojoj je on nabio upaljenu baklju čoveku u usta pokušavajući da ga ubije.

Ima li nepravde od strane policije? Ima, pričuvaj te se. Ali ne tako što ćete lomiti i razbijati prodavnice nedužnih ljudi i pljačkati benziske pumpe.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
93.86.7.*



+111 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 15:31 - pre 178 meseci
@ivan
Stvarno je neverovatno da je neko toliko zlonameran.
Ja ne mogu da verujem da neko moze da toliko iskrivi, pogresno shvati, ono sto sam rekao. Zasto oblikujes ono sto sam rekao i na sonovu toga izvlacis nekakve zakljucke.


1.
"I na snimcima se vidi da se svi sklanjaju od policije i da niko ne pruza nekakav otpor, jer je uzaludno.
Da onaj razbijeni izlog je zapravo razbijen snagom njihove volje :) "

Razbiti izlog nije pruzanje otpora policiji. Na snimcima se lepo vidi, ne da nije dotakao policajca vec su se sklanjali kao devojcice, sto je i razumljivo i tako i treba da bude jer policija je najjaca sila u drzavi a ne nekakvi huligani, kriminalci.

2. Gde sam ja to rekao da su zatvorili nekoga samo zato sto je Srbin, samo sam tvrdio da to nije svojstveno samo srpskim navijacima, niti smo najgori niti najbolji, evo ti primer od sinoc http://www.sportal.rs/news.php?id=8325
Rumuni prekinuli utakmicu. Huligana, budala imas svuda, nismo samo mi privilegovani.
Gde sam pomenuo bilo kakvu zaveru? Odakle ti takve gluposti.

3. "Kazes da razbijanje i kradja nisu "izvanredne stvari" - da da, nego se bas onako "slucajno" dese gde god se okupi gomila tzv. "navijaca" :) "

Nazalost, to nije karakteristika samo navijaca, vec to rade i klinci na ekskurzijama;
recimo dok sam trenirao fudbal, neki (tada) klinci, (sada) fudbaleri, cesto su praktikovali da ukradu kolu, cokoladice i sl. iz prodavnica gde smo stajali da odmorimo na putovanjima, cak je i jedan trener isto to radio.
Samo ovom sramotom se niko nebi hvalio, niti bi se novinari bavili... Da li ces ukrasti to je stvar kakav si covek a ne u kakvom se drustvu nalazis. Isao sam vise puta na gostovanja, nekoliko puta i sa tim huliganima, (jbg. gledala mi se utakmica, niko nije hteo da ide, nisam imao drugi prevoz..) i nisam nikakvu neprijatnost doziveo, niti sam krao, niti sam se tukao sa policijom, niti me je ko od njih cimao...

Ako volis fudbal i gleda ti se utakmica otici ces bez obzira na strah od huligana, ja recimo slabije idem zbog policije, suvise sam imao neprijatnosti sa njima, a obican ljuibitelj fudbala sa zapadne tribine sam.

@hemarikon
Xyz navijackih gostovanja je proslo bez icidenata. Takodje xyz nije zabelezeno niti medijski propraceno, kako ekskurzija tako i navijackih putovanja.
Ja ne poredim nista, a pogotovo ne pravim nekakvu ravnotezu pomocu eksurzija, vec samo sam naveo primer gde se slicne gluposti (kradje po prodavnicama) desavaju. Nisam nigde izneo procenu da postoji nekakva srazmera ili sl.

Niti branim navijace, niti se moze braniti takvo ponasanje.
Samo me nerviralo par stvari:
1. Povezivanje sa Srbijom, sad kao sramota drzave i nas gradjana sto 800huligana u Ceskoj nesto glupiralo, kralo, policija ih pohapsila i to je to... Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.

2. Preuvelicavanje i izgradnja nekakvog mita (na ovom forumu negativnog na recimo navijackim forumima pozitivnog) da samo mi Srbi mozemo to, da smo najveci huligani... Gluposti, svuda ima budala.

3. Postalo je moderno pljuvati po odredjenim grupama (desnicari, navijaci, nacionalisti, verski fundametalisti...) a imati razumevanja za druge grupe (levicari, antifa, anarhisti, liberali). Upascu u zamku i ipak pomenuti seksualne manjine.

4. U postovima sam video dosta zluradovanja, licemerstva i predrasuda, pa sam se zbog toga ukljucio u raspravu.


 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 15:49 - pre 178 meseci
Po meni bi im u pasosu trebalo upisati zabranu izlaska iz zemlje na par godina. Jedino tako se boriti protiv huligana i pljackasa. U Engleskoj imaju razvijene nacine borbe protiv takvih. Jedan od njih je i da se pre svakog meca za koji ima zabranu mora 1h ranije javiti u policiju, ostati tamo dok ne prodje mec i posle moze kuci. Zasto je efikasno? Pa ima duplu kaznu-ne moze gledati mec, a i mora jednom nedeljno da se javlja u policiju. To mu je gore nego zatvor.

Naravno, kod nas je to nemoguce primeniti jer nismo ni blizu tom nivou kod Engleza, ali neke druge mere bi mogle. Btw, kod mene u gradu, kad je neka utakmica visokog rizika, vlasnik jedne prodavnice pored koje moraju proci gledaoci, svaki put je zatvori sat ranije i stavi resetku dok ne prodje mec. Vec su mu 3-4 puta ulazili po njih 6-7, kupili sve sto im je palo pod ruku i rekli-policija ce ti platiti. Jos nijednog nisu uhvatili i procesuirali zbog toga...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:02 - pre 178 meseci
@cozi,a je l ti znas s kojim razlogom,da ponovim RAZLOGOM su zatvorili ulice ,blokirali saobracaj i ostalo ti malinari?
jesu ukrali nesto? jesu isli lomili izloge i ostalo??

a s kojim razlgoom "navijaci" "blokiraju ulice"?

a to za protest sam pomenuo da ne bude po tvom "kako su samo navijaci na zlom glasu kao huligani i kako oni unistavaju,a kad neko drugi unistava,onda nikom nista"

pa cekaj,maturska eksurzija je uglavnom u 4. srednje,sto ce reci,dobar broj ucenika je punoletan,ne?
tako da,ne ide ti i dalje to poredjenje eksurzije i 'navijaca"


da karikiram malo na konto onog "ne mozes znati iz kog razloga ide na utakmicu", znaci ako vidis 20 ljudi,kako urlaju ,sa salovima i sta ja znam cime,lupaju okolo ,cupaju znakove i dodati po zelji,ti ne znas da li oni idu sa namerom da unistavaju ili da uzivaju u utakmici??


i sramota je roditelje te dece [bilo punoletne bilo maloletne] sto su takvi kakvi su ,u pravu si,nije sramota srbije,ali srbija je direkt pogodjena time,pogotovo ako bude se odsteta placala iz dzepa gradjana ;)

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:25 - pre 178 meseci
Citat:
cozi: trla baba lan

Stoku, mlati, udri, gazi, satri... Gde god stignes sve dok ima stoke. Satri, gazi, lomi, hapsi...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:31 - pre 178 meseci
Citat:
cozi


kakav narod, takva drzava...

Citat:
cozi:pre 3-4 godine (kostunica bi premijer)


vidi se ciji si... ;)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:32 - pre 178 meseci
Saopstenj FK Crvena Zvezda povodom incidenata:

http://www.b92.net/sport/fudba...08&dd=21&nav_id=377501

Naucna fantastika u nasoj reziji. Ceska policija zeljna tabanja u saradnji sa drzavom propusti navijace koji su dosli da svim srcem navijaju za svoj klub preko granice da bi ih tamo sacekali i propustili kroz sake. Dok su decarci od 18 godina mirno setali kroz Prag prema stadionu i igrali se plisanim medvedicima koje su kupili kao suvenire, okruzila ih je gomila krvozednih policajaca kojima se u ocima moglo videti da zele samo da isprobaju pendreke. Jedan od navijaca je mirno pitao kuda se ide na stadion, a oni su na to prebili sve odreda. Ma da...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:32 - pre 178 meseci
Citat:
cozi:
Niti branim navijace, niti se moze braniti takvo ponasanje.
Samo me nerviralo par stvari:
1. Povezivanje sa Srbijom, sad kao sramota drzave i nas gradjana sto 800huligana u Ceskoj nesto glupiralo, kralo, policija ih pohapsila i to je to... Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.

Pa... I jeste sramota države. Vidiš, nisu te debilčine od juče, sigurno se nisu tek tako pojavili u Češkoj i počeli da prave probleme, siguran sam da im je huliganska istorija značajno duža. Svi smo valjda svesni koliko je huliganstvo uzelo maha u srpskom fudbalu, ljubitelji sporta više ne smeju maltene ni da odu recimo porodično na neku utakmicu zbog tih majmuna.

S obzirom na to, sramota je da država Srbija nema neki centralni registar gde bi se zavodila sva ta stoka, te im ne bi bio dozvoljen niti ulaz na stadione, niti izlaz iz zemlje kada naši timovi gostuju u nekim drugim zemljama. Pa neka se oni lepo kao u Engleskoj fajtaju u nekim uličicama, daleko od bilo koga, za to me baš zabole patka, što se mene tiče neka se i pobiju međusobno, ali neka ne diraju nas ostale ili nečiju imovinu (izlupani auti, polomljeni izlozi i govornice...).

Citat:
„Dan pre meča iz Češke je proterano, između ostalih i 15 državljana Srbije kojima je češka policija kao jedini prekršaj utvrdila to da nemaju dokaz o uplaćenom zdravstvenom osiguranju, iako su imali uredne vize koje nije moguće dobiti bez priloženog zdravstvenog osiguranja. Srbija i Češka imaju bileteralni sporazum po kojem građanima dveju zemalja prilikom posete drugoj državi nije potrebno zdravstveno osiguranje, pa to nije mogao da bude osnov ni za privođenje, ni za proterivanje“.

Pa ček, ja sad ne razumem, da li treba osiguranje ili ne? Inače ceo tekst je pomalo bljutav, neverovatno mi je koliko su svi naši zvaničnici (ali i veliki broj običnog naroda) sposobni da opravdavaju svakakve moguće (po našu zemlju negativne) postupke. Iskreno mi muka od toga.

Što Lesli kaže treba batinati stoku.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:37 - pre 178 meseci
Citat:
cozi
cozi: 3. Postalo je moderno pljuvati po odredjenim grupama (desnicari, navijaci, nacionalisti, verski fundametalisti...) a imati razumevanja za druge grupe (levicari, antifa, anarhisti, liberali). Upascu u zamku i ipak pomenuti seksualne manjine.


Hahahahaha LOOOL

Zamisli grupu lezbejki, antifasista i levicara kako idu i lome sve ispred sebe i deru se "Ubij zakolji..." ... ako se to desi, zalagacu se za pendrecenje i hapsenje doticnih isto kao i za mirnu decicu zvanu "navijaci" kojima je vrhunac dozivljaja da zapale nesto i olupaju koji izlog :)

Mislim da si nasao pogresno mesto da trazis "pravdu" za likove koji su ruglo ove zemlje - govorim o onima koji su trenutno u zatvoru u Pragu i koji su po N-ti put obrukali Srbiju.

Srbija treba da primeni engleski sistem za tu bandu, znaci obelezavanje i zabranu pristupa stadionima kada preteraju - medjutim svi mi znamo da je ta "ekipica" cuvana ko malo vode na dlanu, jer uvek moze da posluzi politicarima kada treba napraviti neki urnebes, recimo zapaliti ambasadu ili napraviti neku frku. Kada Srbija bude normalna drzava gde vlast ne drzi ekipu huligana kao nezvanicnu brigadu, onda ce ovakvi likovi nestati ili ce zavrsiti tamo gde treba da zavrse.

Citat:

. Ne mozemo, niti treba, da vaspitavamo ljude prema sebi ili nekom opsteprihvacenom modelu ponasanja. Ako nekome nije mnogo 5godina zatvora, neka ulece na teren, njegova stvar.


Ja uopste ne smatram da drzava treba nekog da vaspitava - vec ovakvi samo treba da se hapse i drze u kavezu. A ako visestruko naprave s***** da im se jednostavno zabrani da prisustvju utakmicama - Engleska je tako resila veliki problem ocas posla.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.202.*



+558 Profil

icon Re: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano21.08.2009. u 16:46 - pre 178 meseci
To je bre stoka koja se osilila zato sto ih ovde politicari patriotske provenijencije vec 20 godina koriste da pale ambasade i verske objekte i da izazivaju mrznju, znaci ovde im ta stoka treba da rovare, pa onda udba i policija medju tom stokom vrbuje cinkarose itd, i zato im se ovde gleda kroz prste, a onda stoka umislila kako je ona sad nesto nepobediva, sta li, kako je ona neki red i zakon pa ce ona da odredjuje ovde ko ce sta da radi i da isteruje pravdu na ulici, i umislila stoka kako im je svuda Srbija pa ce i tamo oni da divljaju i niko im nista nece. Nece ljudi da napuste grad, nego tek kad puste ostalu stoku, ej, oni ce drzavnim organima Ceske da daju naredjenja. E neces i nije ti svuda Srbija, nego ima gde se zna neki red, pa cim stoka mrdne odma' udri, udri, udri, udri...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Navijači Zvezde divljali na putu za Prag, 29 proterano

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40145 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.