Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pametni skener ip adresa!!!

[es] :: Windows mreže :: Pametni skener ip adresa!!!

[ Pregleda: 2566 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
*.teol.net.



Profil

icon Pametni skener ip adresa!!!21.08.2009. u 18:31 - pre 178 meseci
Da li se može iz windows server 2003 ili iz nekog programa (skenera) znati koji računari imaju statičke a koji dinamičke ip adrese? Recimo skeniram mrežu i dobijem izvještaj koje su statičke.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Pametni skener ip adresa!!!24.08.2009. u 07:51 - pre 178 meseci
Ako je taj Windows Server 2003 ujedno i DHCP server, onda iz Control Panel > Administrative Tools > DHCP, pod Address Leases mozes videti kome je sve dodeljena IP adresa preko DHCP-a, pa je onda logicno da ostali racunari imaju staticke IP adrese.

Procesljao sam i Windows Resource Kits i Windows Support Tools ali ne vidim nijedan alat koji radi nesto slicno, sto ne znaci da ne postoji tako nesto - mozda mi je i promaklo. Postoje alati koji ti mogu dati podatke o mreznoj kartici udaljenog racunara i njenoj IP i MAC adresi, pa ako ti to moze pomoci probaj tako.
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
93.86.56.*



+14 Profil

icon Re: Pametni skener ip adresa!!!24.08.2009. u 15:35 - pre 178 meseci
Prilicno sam siguran da ne postoji alat koji ume da razlikuje dinamicki dodeljenu ip adresu u odnosu na staticku. Jednostavno kad dhcp server dodeli clientu ip adresu on je tretira kao bilo kakvu drugu, njemu je svejedno. :) Jedino mesto na kome mozes da vidis da li je ip adresa staticka ili ne je kao sto valjan rece, na DHCP serveru.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Pametni skener ip adresa!!!25.08.2009. u 12:54 - pre 178 meseci
Nasao sam alat koji ti moze dati informaciju koju trazis, a to je GFILANGuard. Doduse, taj podatak o DHCP-u ti daje uzgred, jer mu je osnovna namena da skenira bezbednosne propuste u mrezi, i sa stotinjak MB koliko izadje full instalacija nije bas mali, jednostavan i brz alat kakav bi mozda ocekivao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pametni skener ip adresa!!!

[ Pregleda: 2566 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.