Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji široki frizider?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji široki frizider?

[ Pregleda: 5349 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.unic.kg.ac.rs.



+1 Profil

icon Koji široki frizider?23.08.2009. u 00:14 - pre 177 meseci
Hteo bih da kupim frizider sirine 70 cm i dvoumim se oko tri modela.
Nijedan od ta tri brenda mi ne uliva bas neko poverenje, ali drugog izbora nemam jer to je
sve sto sam mogao da nadjem prodavnicama u gradu.

Sta Vi mislite o modelima sledecih frizidera ako ih imate i sta uopste mislite o modelima sirine 70 cm:

1) Whirlpool ARC-4178 IX (INOX) cena na akciji je 53300 din.
2) Ariston MTM-1901F X (INOX) redovna cena je 47000
3) Candy CDDN-4475 (INOX) cena je 65000 din. (popust za gotovinu, ali ne znam koliko)

Napomene:
Svi frizideri su no-frost.
Ariston je po potrosnji u klasi B, Whirlpool u klasi A, dok je Candy u klasi A+.
Nemam pojma kakav je servis za ove frizidere kod nas i u kojoj zemlji su proizvedeni ovi modeli.


[Ovu poruku je menjao gojava dana 23.08.2009. u 21:29 GMT+1]
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

MrBratko
Bratislav
MF, Bgd
Beograd

Član broj: 210150
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Koji široki frizider?24.08.2009. u 14:14 - pre 177 meseci
Mi smo uzeli pre 1,5 god. taj Ariston MTM-1901 (INOX).
Posto je moja zena skapirala da u jedan standardan (60cm): "ne moze da stane torta"
onda nam je smernica za odabir bila - kupujemo veci ali najjeftiniji.
Ja sam se cak informisao i oko kompresora (ko koji pakuje) i poceo da prepadam prodavce
medjutim oni nemaju pojma sta prodaju, a na kraju izadje da je manje-vise sve isto.

Da ga ne ureknem...kuc kuc ...mi smo prezadovoljni i nismo do sada imali potrebe za servisom.
Znam samo da Ariston uvozi firma iz Cacka, pa smo ga cekali da stigne u Bg.

Sve preporuke za frizidere sirine 70cm, sada ne mogu da zamislim kuhinju bez njega.
Em sto moze da stane torta , ali mogu i skoro dve gajbe piva ...normalno, bez gajbi .
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.unic.kg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Koji široki frizider?24.08.2009. u 23:59 - pre 177 meseci
Nisam hteo da navodim razlog zbog čega smo se odlučili za frižider od 70 cm širine, ali sad vidim da je glavni razlog iste prirode.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Koji široki frizider?25.08.2009. u 00:03 - pre 177 meseci
O istoj stvari razmišljam, gledao sam Indesit BAN 35 FNF.

Jesi li negde njega našao?
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Koji široki frizider?25.08.2009. u 07:22 - pre 177 meseci
Indesit od 70 cm nisam nigde našao.

Neko je u nekoj ranijoj temi o frižiderima napisao da Whirlpool, Ariston i Indesit treba izbegavati. Ako se ne varam, taj tip radi u nekom servisu za belu tehniku.

Od modela koje sam naveo pri otvaranju teme, čini mi se da najbolje deluje Candy. Rekao bih da je najkvalitetnije urađen. E sad, kakve su mu instalacije, izolacija, kompresor i slično, ne znam.

Dobro deluje i Whirlpool, mada ne tako uglađeno kao Candy.
Zapravo, stvari stoje ovako. U jednoj radnji sam našao pomenuti Candy i Ariston, jedan do drugog i više mi se svideo Candy.
U sasvim drugoj radnji sam našao Whirlpool i bio je jedini frižider od 70 cm širine, pa iz tog razloga nisam mogao da ga direktno uporedim sa prethodna dva modela. Međutim, pored njega se nalazio neki Samsung RT-58WASM, koji je širok 85 cm i koji fenomenalno izgleda. Na njemu sve deluje kvalitetnije i otmenije nego na Whirlpool-u, osim jedne stvari. Dno zamrzivača se kod tog Samsunga ugibalo; imao sam utisak kao da može da se nagužva. Sa druge strane, kod Whirpool-a, dno zamrzivača je bilo tvrdo kao kamen.

Da li neko koristi Candy frižider i kako je zadovoljan njime.?
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Koji široki frizider?25.08.2009. u 18:24 - pre 177 meseci
Citat:
Neko je u nekoj ranijoj temi o frižiderima napisao da Whirlpool, Ariston i Indesit treba izbegavati.Ako se ne varam, taj tip radi u nekom servisu za belu tehniku.


Taj tip ima Candy kombinovani nekih 7 godina koji radi besprekorno,bez ijedne napukle plastike i sl.
Ne kazem da je i ovaj sadasnji Candy kvalitetno napravljen,ali nijednog nisam popravljao vec godinama dok je situacija skroz drugacija kad su u pitanju oni drugi brendovi.Ne treba zaboraviti ni da su novi sistemi na freon R600a i da kompresori na takvim sistemima ne traju dugo pa ako se slucajno naleti na sistem sa R134a...
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.uis.kg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji široki frizider?25.08.2009. u 18:47 - pre 177 meseci
Aha, tu si...

Hvala na savetu.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

dmostarac
Beograd

Član broj: 92380
Poruke: 56
109.93.125.*



Profil

icon Re: Koji široki frizider?23.03.2010. u 21:57 - pre 170 meseci
Momci kad vec hvalite Candy a i vidim da se razumete moze li mala pomoc.
Obilazio sam prodavnice i naleteo na www.candy.rs/artikli-detaljno.aspx?IDDET=62 koji je oko 40 000 din i deluje mi kao najbolji odnos kvalitet cena.
Sta mislite o ovom modelu i ako znate sada na trzistu neki kombinovani frizider od 70cm molim vas da mi preporucite
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
109.93.115.*



+6 Profil

icon Re: Koji široki frizider?26.03.2010. u 17:33 - pre 170 meseci
gojava- znas moju preporuku, evo ti ovom prilikom samo oznaka NRF 71433 W i NRF 71433 XC. Cene su nesto preko 50.000,00.

Nisam video da si javio sta si uradio za masinu za pranje vesa?!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koji široki frizider?

[ Pregleda: 5349 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.