Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raseljavanje stanovnika pod Gazelom

elitemadzone.org :: MadZone :: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15643 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 12:01 - pre 179 meseci
Ma bolje svakom po vilu na Senjaku ;)
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 12:19 - pre 179 meseci
Citat:
japan: Moram priznati da mi se dopada kako razmišljaš. Jedino si zaboravio da na ulaz staviš natpis "Arbeit macht frei"...


Hoćeš da kažeš da je to što ventura predlaže ekvivalent konc. logora?

Citat:
U tom prihvatilištu bi stalno neko pazio na tu decu, išla bi u školu, radila domaće, nema prošnje po ulicama, nema alkoholizma, prostitucije, moraju da se kupaju, da idu čisti i lepo obučeni a ne pocepani, organizuju se poslovi i sl. Sa takvim načinom rada bi možda i bila neka šansa da se dugoročno reši problem, i oni naviknu na neki normalan život i civilizacijske norme.


Mislim da to baš ne ulazi u opis Auschwitz-a ili Dachau-a, tako da ti je poređenje...u najmanju ruku, čudno
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:07 - pre 179 meseci
A jel neko pomislio da oni zele da zive tako? Negde sam procitao izjavu jednog roma da oni zele da zive tu, jer im je centar blizu. (puno kontenjera, sahtova, kablova) Pa vecina kablova koja povezuje Bg je preko gazele, samo pruzis ruku. Koliko puta na Nbg nije bilo telefonskog signela jer su makli kablove...

Da se razumemo, licno me zabole jesu li romi, srbi, hrvati, marsovci, to se ne sme nikome dozvoliti! Nigde.

Norveski centar je u Kosovskoj Mitrovici napravio naselje romima, sve su im dali, namestaj, sve! Sve je rasprodato od doticnih roma. Neki od njih samo takav zivot poznaju, i kraj. Prodali bi i tu kucu na senjaku oni. Cast socijalizovanim romima, ostale odakle su dosli, ako se ne zna, na selo, dati im na koristenje zemlju, i zahtevati da se vide rezultati rada godisnje.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:21 - pre 179 meseci
Pa pazi sigurno je da ima i onih koji koji žele da tako žive. Međutim isto tako ima i onih koji nisu romi a gaje piliće na terasi. Tako da to ne bih povezivao sa tim da li je neko rom ili srbin ili šta već. Jednostavno, napraviti naselje i dati na korišćenje a ne u vlasništvo.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:24 - pre 179 meseci

Citat:
Da se razumemo, licno me zabole jesu li romi, srbi, hrvati, marsovci, to se ne sme nikome dozvoliti! Nigde.


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:32 - pre 179 meseci
Citat:
milivoje t:  Pa drzava nije imala sredstava da to isto ucini za maloletnu decu rome koji bez roditelja zive, kradu i prose na ulicama Beograda, a kamoli za odrasle ljude.


ne nego volja za sprovodjenjem zakona


ne znam ko je napisao ,ali potpuno je u pravu za otpade,treba poceti otpade koji otkupljuju sahte,tel. kablove,kutije za kablosku/telefon da kaznjavaju,debelo,cak i zatvorom

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9524
*.teletrader.com.



+10257 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:50 - pre 179 meseci
Evo, na novoj Google mapi Novog Beograda, crvenim sam iznačio karton-city naselja. Sve u svemu, u tim naseljima ukupno ima bar oko 10 puta više ljudi nego u karton naselju ispod Gazele. Ko ne veruje, neka se prošeta pa neka vidi svojim očima.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 13:59 - pre 179 meseci
Citat:
Jedno je kad neko ima normalnu kuću (koja je btw na lokaciji gde apsolutno nikome ne smeta, nit ije išta predviđeno urbanističkim planom)

Ako ovo kažeš u vezi sa Kaluđericom, grešiš. Nije mi "pri ruci" kum koji je građevinac i to bolje zna, tj. zna detalje, ali kako mi je on rekao ne da je nešto bilo predviđeno urbanističkim planom, nego je čitav gradski urbanistički plan kreiran sedamdesetih godina i vredan preko milijardu dolara propao zbog Kaluđerice. Koliko se sećam, krak obilaznice od Pančevačkog mosta preko Višnjičke banje i Slanaca je trebalo preko Kaluđerice da dođe do auto-puta.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.46.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 15:19 - pre 179 meseci
Mozda , ali zemljiste u Kaludjerici gde su zidane "nelegalne kuce" je bilo i sada jeste vlasnistvo tih ljudi sto su zidali kuce... dok sa druge strane romu su ispod gazele samo postavli "kuce" i maznjavali struju i koje sta jos...

A i ti planovi vredni milijarde, svi su oni pravljeni jos pre 20 godina ali nijedan nije sproveden u delo... tako da ...truc,truc,truc
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
77.46.208.*



+726 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 15:42 - pre 179 meseci
Pazte ovo... Pre koji dan u mom komsiluku poceli da rasciscavaju deo zelene povrsine, utabavaju zemlju i nasipaju sljunak.
Gledao sam radove, a pored mene su stajale dve babetine koje su komentarisale, smak sveta ovo prave za Rome, stizu Romi, sudnji dan...
Namerno sam poceo da ih lozim da je to tacno i da ce svi biti u obavezi da kroz infostan placaju stuju i vodu Romima.
Dolazim danas kuci, tamo se betonira ploca i stigli kamioni sa kontejnerima (za radnike kojice graditi zgradu pored).
Pored gradilista gomila penzionera i starijih sugradjana u raspolozenju spremnom za linc, jer dolaze Romi. Radnici ih uveravaju da to nije istina,
ali posto neko ode iz copora, novi dodju da prave frku. Ljudi pene kao besni psi, tako nesto odavno nisam video.

Ako je ta Kaludjerica nesto slicno kao divlji Medakovic, sad je kasno za bager, ali bi ih u zatvor, da se zna za u buduce. Ma daj te sta je to tako kulturno i urbanizovano tamo, vozis
kobajagi putem, kad odjednom kuca na sred puta. Ako ne znas da je tu upadas mu u denvnu sobu. Vozis dalje put je naizmednicno jednosmeran, jer je neko malo malo napravio kucu na pola puta...


modedit: rečnik

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 31.08.2009. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 19:47 - pre 179 meseci
Problem sa Romima je kao i sa svim drugim u Srbiji - problemi se ne rešavaju sistematski, već po sistemu aj da brže bolje nešto sklepamo. Koliko god da podržavam uklanjanje tih nehigijenskih naselja (stvarno me je muka spopada svaki put kada sam išao za BG i to viđao), to rešava tek jedan mali deo problema.

Bez sistematskog prilaza, koji uključuje visoke kazne za vlasnike otpada, kao što sam veće rekao, zatim centara o kojim Ventura priča, rešenja nema. Druga stvar je da ti Romi rađaju decu, koja će dalje ići da prosjače i da nastavljaju takvim stilom života. Zar neko stvaro misli da će ne rešivši taj problem išta postići? Jasno je da je Srbija siromašna zemlja, ali bože moj, ako ti roditelji nisu u stanju da vode tu decu u školu, ako im ne pružaju uslove za život, molim lepo, socijalna služba, pa u dom. I jedna do dve generacije tako i problem Roma bi uveliko bio rešen. Jednostavno bi takvi Romi valjda uvideli da im ne vredi rađati decu koja bi im donosila pare od prosjačenja, jerbo bi im bila oduzeta, ne vredi ih rađati ni ako ih neće slati u školu jer bi bila oduzeta, ne vredi krasti kablove i šahtove jer nema tržišta za to (jerbo su oni koji su to otkupljivali dobili žestoke kazne, te im više ne pada na pamet da otkupljuju šahtove), itd.

Jeste da za to sve treba para, ali se pitam koliko država godišnje mora da daje na saniranje štete koja je nanešena, mislim da kada se to sagleda iz svih uglova i nije neka velika suma novca.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 20:53 - pre 179 meseci
Bože, odrastao sam na NBGD-u, i sad tek vidim kakvo je to selo kad ga pogledam na Javinom postu. Možda je zbog osvetljenja, mada mislim da je Java ubo altitude. Pih

I kakvi su ono koncetricni krugovi btw? Razmišljam, i ne mogu se setiti?
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 20:58 - pre 179 meseci
@Danijel Krmar
Mislim da ne sagledavas objektivno stvari. Prvo, drzava nema uslova da posalje u dom svu decu (pogotovu romsku) koja su socijalno ugrozena. Takodje ne bih rekao da radjaju decu sa ciljem da ista prosjace, re bih rekao da ne znaju sta znaci rec kontracepcija, a da ne idemo dalje... Jedina greska koju je ova drzava/grad svejedno napravila, je sto ih je raselila po opstinama u Beogradu. Trebala je da ih raseli po napustenim kucama u celoj Srbiji.

p.s. Mogu da zamislim zasto su ljudi ogorceni na pomisao da ce u komsiluk doci stanovnici karton city-ja. Ima da navuku takvo djubre da ce da smrdi 3 kilometra u krug i da prave cirkus 24/7.

p.s.s. Posto su ih raseleli, sad su smislili (grad) da ugozenim romima daju i posao u javnom sektoru... Eto, do resenja stambenog pitanja i posla za jedan dan...

edit. koncentricni krugovi su bezanijsko groblje ... ako na njih mislis ...
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 21:18 - pre 179 meseci
Rekao sam već da mi je jasno da Srbija nema preterano para, ali opet kažem, kada se sagleda šteta na godišnjem nivou, mislim da bi se iste te pare mogle usmeriti na izgradnju ili adaptaciju centara. Razmisli samo koliko državu košta konstantno obnavljanje kablova (pri čemu se dešavalo i da preseku optičke kablove, koji su mnogo skuplji) i sličnih stvari - siguran sam da se od toga godišnje može napraviti barem - pa majku mu ako ništa pola centra, pa sledeće godine sledeća polovina.

Možda ne znaju za kontracepciju (eto, u centrima bi im se i to moglo pokazati), ali moraš biti svestan toga da oni velikim delom decu rađaju kako bi ubirali profit.

A to za kuće, ne da neće da ide, već je bilo o tome reči na drugim temama. Pa zar stvarno misliš da bi oni počeli tek tako nešto da rade kada bi ih država smestila na neko imanje? Pa eno oni što su prvi bili maknuti iz BG-a su se žalili kako su im daleko primarni izvori (prošenje, krađa metala...).

I nisam rekao da treba svu decu u domove, ali mora se od nečega početi, makar novorođenčad koja nema uslove. Smestiti ih u dom, oduzeti roditeljima koji ne mogu da brinu o njima, dati ih u školu, integrisati ih u društvo. Nije problem sa Romima da ih je nemoguće integrisati u društvo, već se na tome ne radi uopšte. Većina bih ih kao ti smestili u neke kuće daleko od očiju javnosti, da ih ne gledamo, i kao rešen problem. Ali to je daleko od rešenja problema.

I ti kada kažeš kako država nema uslova verovatno misliš na trenutno stanje i trenutno rešavanje, ali problem Roma je veoma velik i nemoguće ga je rešiti brzo, a pogotovo neće biti rešen tako što će biti smešteni u neke napuštene i izolovane kuće. Ja govorim o godinama, ako ne i decenijama, tj. najmanje o dve tri generacije Roma.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 21:28 - pre 179 meseci
off:
p.s. ,odnosno post scriptum ,na latinskom znaci nesto u fazonu,posle teksta
tako da,ako se zeli dodati "jos jedan" post scriptum,to se radi dodavanjem jos jednog post,odnosno p
primer: p.p.s. [post post scriptum]
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.102.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 21:33 - pre 179 meseci
Ja sam npr. odrastao u ulici koja je bila naseljena 90% romima pa imam "malo" iskustva sa njima sa druge strane bio sam i u DE. dosta dugo i video i tamo kako oni postupaju sa njima. Najveci problem sa njima je kako ih integrisati u normalno drustvo bez varijante da se na njih primenjuje pozitvna ili negativna diskriminacija... hoce oni da zive pod istim uslovima kao svi ostali ali po principu DAJTE NAM:stan,socijalnu pomoc, besplatno skolovanje itd. ali ako treba svojim zalaganjem da dodju do toga onda jbg. ajde po drugim pravlima... neka im se malo progleda kroz prste zato sto su Romi , znaci zidaj gde hoces , kradi sta hoces , vozi sta hoces , fick dokumenta ,eksplatisi decu kako hoces pa i jedan nas poslanik je cuven po tome da je izvozio romsku decu u Nemacku ...

I zasto nam vrli moderator zavija temu u oblandu... kakvi stanovnici ispod gazele, ispod gazele su 100% Romi... samo Romi u Srbiji imaju taj obicaj da prave "karton" naselja-niko drugi ? To im dodje kao kulturoloski fenomen... cheragarenje, ako mislite da gresim , bice ove teme i za nekoliko meseci... zapamtite kao su izgledala naselja sa "kontejnerima" u koja su se uselili, pa pogledajte kako ce se izgledati nekoliko meseci nakon sto se usele Romi...

A nekako su mi uvek bili zanimljivi biznisi roma npr. skuplajnje sekundarnih sirovina i prosjacenje , zasto se naprimer ne bave nelegalnim uzgajanjem kukuruza ili krompira na nekoj vukojeb ... pardon. planini...ko bi ih dirao ? Uostalom jedan ovaj kontejner kosta sigurno 5k evra ako ne i vise , sto im nisu kupili po 2-3 ha zemlje pa nek rade..tu nema diskriminacije...pa bi se video ko je za socijalnu pomoci i respect drustva a ko je za zatvor i prisilno tucanje kamena.

Citat:
Horvat


ne znam ko je napisao ,ali potpuno je u pravu za otpade,treba poceti otpade koji otkupljuju sahte,tel. kablove,kutije za kablosku/telefon da kaznjavaju,debelo,cak i zatvorom


mislis da ce to nesto izmeniti, ti koji su krali sahtove ima da kradu felne sa kola ili audio opremu , pljackaju prodavnice, kradu tasne zenama .. itd. samo ce im se promeniti oblik "poslovanja"...


www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 22:07 - pre 179 meseci
pa promenice se ,za pocetak nece biti sahti bez poklopaca na sred kolovoza

pa onda poceti primenjivati zakone,za pocetak o kradji ...

nego jedno pitanje,od kada su uveli "politicki podoban" naziv "nehigijnsko naselje" umesto "karton naselja"??

na nekim vestima danas su intervjuisali prve useljenike u te kontenere i nesto mi cudno,koga god su pitali s kime je bilo je "ja i sin" ,"ja i trudna zena" ili slicno,ni jedna osoba nije bila "ja i 5 deci i muz,baba,ovaj onaj"
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
79.101.240.*



+726 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 23:07 - pre 179 meseci
Java ima tih naselja i u beogradu, a koliko znam ta oko belvila su raselili.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 23:09 - pre 179 meseci
Citat:
Horvat: off:
p.s. ,odnosno post scriptum ,na latinskom znaci nesto u fazonu,posle teksta
tako da,ako se zeli dodati "jos jedan" post scriptum,to se radi dodavanjem jos jednog post,odnosno p
primer: p.p.s. [post post scriptum]


off: "post post scriptum" zvuči i kod Latina malo usiljeno i neprirodno, da ne prevodimo na naški. Treba pss odnosno "post scriptum secundum".
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom31.08.2009. u 23:19 - pre 179 meseci
^^onda bi sledeci trebao da bude pst,ali osobe koje pisu pss ne pisu nakon toga pst nego psss ;)

u pravu si da zvuci neprirodno,bas zato sam i stavio pod navodnike "jos jedan"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Raseljavanje stanovnika pod Gazelom

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15643 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.