Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 71585 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?01.09.2009. u 14:33 - pre 177 meseci
Postovani drugari,ako mozete da mi otklonite enigmu oko sporeta,bio bih vam zahvalan?

Sporet je ispravno radio-normalno kad je bio prikljucen na trofaznu struju,da napomenem da sam ga ja povezivao po datoj i poznatoj semi na poklopcu sporeta, tako da nisam mogao da omasim, a nije mi ni prvi ni zadnji sporet kojeg sam povezivao.
Elem, kad sam ga prevezao na monofaznu,pojavio se problem, rerna ne moze da zagreje vise od 6( a ima do 10) i to posle sat vremena rada, a i ringle kao da sa upola snage rade???

Proveravao sam vise puta kako sam to povezivao,ali nigde nisam mogao da pronadjem gresku.
Summnjao sam da je mozda nesto los kabal, ali prethodni sporet je bio sa tim kablom i super je radio,zamenim utikac posto je bio star, mada znam da to nije problem ,proverim dali su sve zice u sporetu dobro fiksirane i opet nista.

Sporet ima na keramickom nosacu kleme,gde se pricvrscuje dolazeci kabal 220 ili 380VAC, a kablovi od sporeta do tog kabla ne tom nosacu su povezani klemama-stubic, i to tako da na svakom kablu ima po tri kleme ,tako da moze da se na bilo kom mestu od ta tri kabla iz sporeta povezu kao monofazni, probao sam i da stavim most od bakarne zice kako se i obicno povezuje sa trofaznu na monofaznu ali nista.

Sumnjam da slucajno nisam pobrkao nulu i uzemljenje ali onda bi osigurac odmah i otisao, a i ne znam kako bih to pomesao,kad je na uzemljenju zeleno-zuta zica,kako na sporetu tako i na kablu, a zanimljivo je da nula na sporetu je dosta deblja od ostalih kablova i crvene je boje?
Ja sam ucio da je obicno plava boja nula, al dobro sad, mozda ljudi nisu imali plavu pa su stavili crvenu.

Probao sam da ukljucim samo gornji grejac pa samo donji grejac na rerni ali sporet je mogao samo da ugreje do 6 kao i kad rade oba grejaca....????
Ringle se sporije zagrevaju nego kako bi trebalo, ali ne razumem rernu,sta se to desava.

Ostalo mi je samo da probam opet da vratim na trofaznu pa da vidim sta se zbiva?

Vas savet?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?02.09.2009. u 06:38 - pre 177 meseci
Negde si ,,omano,, , uslikaj pa davidimo, mora dasi izgubio negde nulu, pazi to je opasno za ostale potrosace u kuci. Izmeri koliki napon dolazi na dati grejac.
 
Odgovor na temu

marjanpoposki
elektrotehnicar
struga

Član broj: 203813
Poruke: 12
80.77.155.*



Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?02.09.2009. u 10:38 - pre 177 meseci
Proveri suko stek na zidu,ocito je problem u nuli.Mozda u el,instalacii.!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?02.09.2009. u 15:14 - pre 177 meseci
Ali drugari, ja NULU i Uzemljenje uopste nisam dirao,jer nisam imao potrebe za tim,samo sam kablove na kojima je dolazila trofazna R/S/T zajedno povezao za monofaznu,jedino ostaje da vidim da u stekeru na zidu-uticnici nije slucajno pomesano uzemljenje i nula, ali kako je onda radio pre toga drugi sporet?
Izmericu napon na grejacima, i slikacu pozadi pa vam saljem sliku.
Hvala,na savetima, uskoro se cujemo cim odradim ovo sto sam rekao,hvala jos jednom!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?04.09.2009. u 17:31 - pre 177 meseci
I sta bi nakraju, zivo me zanima?
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?07.09.2009. u 15:02 - pre 177 meseci
Proverio sam sve je kako treba,evo ove sedmice cu i da slikam pa mi pomognite ako mozete,
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-3.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?07.09.2009. u 17:45 - pre 177 meseci
Samo ne vidim da si proverio u monofaznom kablu da li su promenile mesta zemlja i nula ili šta god, proveri unimerom? Sigurno nemaš nulu.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?08.09.2009. u 07:13 - pre 177 meseci
Provericu jos jednom, ali zice nisu zamenile mesta,ipak cu slikati pa cu okaciti sliku,hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.rcub.bg.ac.rs.



+90 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?08.09.2009. u 07:20 - pre 177 meseci
Mislim, prilikom montaze zica na uticnici, moglo je da dodje do zamene mesta nule i zemlje.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?09.09.2009. u 07:23 - pre 177 meseci
Razumem o cemu govoris, ali prethodni sporet je odlicno radio,znaci bez problema sa punom snagom.
Ove sedmice cu i to da proverim ,ali cu i slikati sporet da vidis kako je povezano,Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

marjanpoposki
elektrotehnicar
struga

Član broj: 203813
Poruke: 12
80.77.155.*



Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?09.09.2009. u 08:09 - pre 177 meseci
o kakvoj uticnici (stek na zidu)govorimo. monofaznu ili trofaznu.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.enmongroup.com.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?09.09.2009. u 11:04 - pre 177 meseci
To sto ti sporet radi na monofaznoj slabije od rada na trofaznoj je ocigledno normalno za taj sporet. Imam isti takav, i od dana kada sam ga kupio bio je namontiran na monofaznu, i radio je uzasno.... primer: stavim vodu za 2 kafe i ukljucim ringlu... odem u sobu, odgledam jednu epizodu omiljene serije i vratim se u kuhinju da zakuvam kafu... znaci cirka 30 minuta mi treba da provri manje od 2 deci vode. ... kad sam nabavio kabal za trofaznu i montirao sve je radilo mnogo bolje.... moje misljenje je da su oni u proizvodnji nesto zajebali sa tim delom gde se ubada kabal koji ide posle u uticnicu a da to niko nije provalio ocigledno do dan danas ... ili bar cute jer vide da se niko ne zali .
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?10.09.2009. u 07:36 - pre 177 meseci
Da ali zanimljivo je da imam skoro isti takav drugi sporet,razlika je u seriji,ovaj sto pravi problem ima motor za gril i prekidac za svetlo i motor za gril , a moj drugi ispravni samo to nema , i da ovaj prvi ima duplo staklo za rernu, inace su u potpunosti isti sporeti, i ovaj drugi ispravan,on fercera na monofaznu vec 6 godina super ili ti bez problema.
Provericu jos jednom sad za vikend, i slikacu pozadinu sporeta-kontakte,pa cu okaciti sliku ovde, a probacu i da ovaj sporet sto zeza da ga stavim u kuhinji gde mi radi ok onaj drugi ispravni, pa da vidim sta se zbiva?
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 09:06 - pre 176 meseci
Evo i slika:
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 10:50 - pre 176 meseci
Sve izgleda normalno, sada ostaje da pogledas da grejaci nisu za 380V ili da je ulazni napon pod opterecenjem recimo 180V. izmeri otpore grejaca, izmeri napone na grejacima pod oterecenjem, takodje izmeri grajfampermetrom koliku struju vuku grejaci, tu je negde problem. Mora to brze.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 11:29 - pre 176 meseci
Pokusacu sve sto si mi rekao jedino taj ampermetar nemam za toliku struju.
Ali problem su i ringle i one rade sporo i tesko dostizu maksimum,neke nece da rade kad stavim na polovinu,odnosno na primer na 2,5, ili 1,5.
Izmericu napone pod opterecenjem kao i otpore grejaca pa cu pisati, inace grejaci su za 220V pise na njima a i tako su povezani.
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

marjanpoposki
elektrotehnicar
struga

Član broj: 203813
Poruke: 12
80.77.155.*



Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 11:50 - pre 176 meseci
proveri plavu zicu "0" na keramickom nosacu kao da si pricvrstio deo izolacije na kontaktu,
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 13:53 - pre 176 meseci
Provericu,Hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
212.200.65.*



+310 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?15.09.2009. u 14:15 - pre 176 meseci
Ako nece da ti radi ringla na nekim poljima to ti je ili prekidac ili crkla spirala neka unutar ringle ili mozda izgorela neka zica od prekidaca do ringle. Nesto od ova tri je sto posto.

Amper klesta su ti dovoljna za 20A, moze i 10A okaci na zajednicku nulu i meri jedno po jedno.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?16.09.2009. u 09:05 - pre 176 meseci
Sto se tice ringli sve sam nerio uniometrom-otpor, i sve je ok,pritehao sam kleme na grejacima,gde dolaze kablovi za napajanje,ali ista prica,pretpostavljam da je preklopnik u pitanju.
Nazalost nemam ampermetar, a uniometar je maksimalni rang 10A sto znaci max 2200W, a ringla najveca je 2000W,ne znam dali smem da rizikujem?
Cim stignem sad za vikend izmericu napone kako si mi i rekao, kazem ajde za rernu pa i da kupim grejace,oni su reda 400 dinara komad, a drugo kad ukjlucim samo gornji grejac on ugreje do 6 i to je plafon, isto se desava i kad je ukljucen samo donji grejac, a kad rade obadva jedva do 5,5.
A za ringle stvar je sto i one ne rade na maksimumu,kako bi trebalo da rade,kao da nemaju snagu,stvarno ne razumem?
Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sporet Artur Martin Alfa plam Vranje je Enigma?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 71585 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.