Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko kamere za video nadzor

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem oko kamere za video nadzor

[ Pregleda: 3129 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isladjan
Beograd

Član broj: 87591
Poruke: 1
212.200.194.*



Profil

icon Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 11:07 - pre 178 meseci
Vidim da ima dosta upucenih ovde na forumu o video nadzoru pa jer moze mala pomoc:

Pazario sam Pico 2000 karticu i kameru Secum SCF-3220 (Day-Night Camera, Colour CCD Sharp 1/4, 3.6mm lens, sistem pal, DC 12v...) i povezao ih. E sad sve funkcionise dobro ali problem je sto se kamera previse zagreva, u specifikaciji koju sam dobio uz kameru nema koliko mA potrebno kartici pa sam stavio ispravljac od 800mA (pokusao sam prvo sa 1000mA ali kamerica se previse zagrejala pa sam je odmah iskljucio) probao sam i sa kineskim ispravljaceo od 600 mA ali kamera nije htela da radi. Pa je moje pitanje da li je normalo da se kamera toliko zagreva i da li je potrebno da nadjen neki drugi ispravljac sa manje ampera i da li ce to pomoci. Svi ispravljaci koje sam probao su od 12V. Kamera je u magacinu u kome se drze zapaljive stvari pa su moje brige tu jos vece.
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 12:36 - pre 178 meseci
Citat:
isladjan: Vidim da ima dosta upucenih ovde na forumu o video nadzoru pa jer moze mala pomoc:

Pazario sam Pico 2000 karticu i kameru Secum SCF-3220 (Day-Night Camera, Colour CCD Sharp 1/4, 3.6mm lens, sistem pal, DC 12v...) i povezao ih. E sad sve funkcionise dobro ali problem je sto se kamera previse zagreva, u specifikaciji koju sam dobio uz kameru nema koliko mA potrebno kartici pa sam stavio ispravljac od 800mA (pokusao sam prvo sa 1000mA ali kamerica se previse zagrejala pa sam je odmah iskljucio) probao sam i sa kineskim ispravljaceo od 600 mA ali kamera nije htela da radi. Pa je moje pitanje da li je normalo da se kamera toliko zagreva i da li je potrebno da nadjen neki drugi ispravljac sa manje ampera i da li ce to pomoci. Svi ispravljaci koje sam probao su od 12V. Kamera je u magacinu u kome se drze zapaljive stvari pa su moje brige tu jos vece.


To sto imas jaci ispravljac nema uopste veze sa grejanjem kamere, cak sta vise sam ispravljac ce ti se manje grejati jer je manje i opterecen, a kamera ne bi trebala da je veci potrosac od 300-400mA

Ako se bas preterano greje, to naravno da nije normalno>Hoce kod tih kineskih kamera da se greje naponsko kolo, ali ne bas da bude prevruce vec vise onako malo toplije. Ako ti se bas pregreva nosi je tamo gde si je kupio pa ili nek ti daju drugu da probas ili vidi sa njima da li je to "normalno" .

Mada ovako kao da imas ugradjen grejac :-)
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 14:26 - pre 178 meseci
Nije se zagrevala od previse snaznih ispravljace, vec od toga sto im napon nije bio odgovarajuc, kao i moguca losa filtracija. Uglavnom, treba prvo znati sta mislis po "preterano" zagrevanje. najjednostavnije je da smanjis napon, stavi komad, dva, 1n4007 na red i tako obori malo napon.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 15:38 - pre 178 meseci
Mislim da bi uspeo ako spustiš napon na 5 ili 6v pa probaš da li radi i da li se greje.

Ako radi i ne greje se - to je to,

ako ne radi - malo povećaš napon (za npr.1V) pa probaš ponovo

ako se pri prvom naponu na kojem radi jako greje onda tu nešto ne valja
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 15:56 - pre 178 meseci
Moguce da je predvidjeno svitch napajanje koje daje stabilnih 12V a ne ono sa trafoom gde ima i preko 20 dok ga ne opteretis.
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem oko kamere za video nadzor03.09.2009. u 17:18 - pre 178 meseci
On vec jeste stavio stabilisani ispravljac, ako sam ja bar razumeo

Vecina kamera radi na 12V DC, ili na 24V AC i neki modeli na 220V AC
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem oko kamere za video nadzor

[ Pregleda: 3129 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.