Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl,wlan,N95 sve povezano

[es] :: SOHO Networking :: adsl,wlan,N95 sve povezano

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velibor75
ucenik
derventa

Član broj: 201272
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon adsl,wlan,N95 sve povezano12.09.2009. u 17:10 - pre 178 meseci
Interesuje me dali moze i kako da se poveze N95 na racunar da bih mogao da koristim net na fonu.Na racunaru internet koristim preko adsl mreze, a imam jos i Trendnet wireless mreznu karticu TEW421PI
koju sam prije koristio za bezicini Zona.ba internet i moze li neko da mi objasni postupak kako da podesim sve da sa fona koristim wlan internet i jeli to uopste moguce tako da se koristi.
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: adsl,wlan,N95 sve povezano12.09.2009. u 18:38 - pre 178 meseci
Ad Hoc Internet Connection Sharing (ICS) - Windows XP









Sve sto vam je potrebno za ovakvu mrezu je da imate vezu sa provajderom na jednom racunaru,slobodnu wireless kartu na istom I wireless kartice na ostalim racunarima.




[color=Red]Napomena :[/color] sve wireless mrezne karte moraju zadovoljavati isti mrezni protocol ( 802.11 WLAN… )




Primera radi,recimo da imate vezu sa provajderom preko lana I slobodnu wireless konekciju na vasem kompu. Sada samo treba sve da se podesi I da uzivate u koriscenju vase w-lan mreze.
Prvo ukljucite sharing na lanu ( mrezna karta )na sledeci nacin:

1 - Sa desktopa kliknite Start, Control Panel, Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Desni klik na lan konekciju pa idite na Properties

3 - kliknite na tab Advanced , izaberite(stiklirajte) Allow other network users to connect through this computer's Internet connection ,a odstiklirajte Allow other network users to control or disable this shared Internet connection



4 - Kliknite ok da sacuvate

5 - Ako se pojavi poruka koja objasnjava podesenja koja ste obavili,samo kliknite Yes

Ovde je zavrsen internet connection shering. Dozvolili smo da internet konekcija bude dostupna i ostalom hardveru na racunaru.
U ovom slucaju wireless kartici.





[size=12pt]
Sada mozete da aktivirate vasu Ad Hoc Internet konekciju:[/size]



- Za Windows XP sa SP2 ili Windows XP sa SP1 i WPA Wireless Security Update in Windows XP:


1 - Sa desktopa kliknite Start, Control Panel, Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks
4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - Izaberite opciju This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - u Network Authentication, izaberite Open

8 - u Data encryption, izaberite WEP

9 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

10 - Confirm network key, ponovo ukucajte istu sifru



11 - Kliknite Ok da sacuvate

12 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate




- Za Windows XP sa SP1:

1 - Sa desktopa kliknite Start, Control Panel, Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks

4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - izaberite Data encryption (WEP enabled) i This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

8 - U Confirm network key ponovo ukucajte istu sifru

9 - Kliknite Ok da sacuvate

10 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate




- Za Windows XP:

1 - Sa desktopa kliknite Start, Control Panel, Network and Internet Connections, a onda Network Connections

2 - Kliknite desnim klikom na wireless mreznu konekciju I izaberite Properties

3 - kliknite na tab Wireless Networks

4 - idite na tab Association, ukucajte ime(po zelji) vase ad hoc bezicne mreze u polju Network name (SSID).

5 - u delu Preferred networks kliknite na dugme Add

6 - izaberite Data encryption (WEP enabled) i This is a computer-to-computer (ad hoc) network ,a odstiklirajte The key is provided for me automatically

7 - U Key format izaberite format sifre.

8 - U Key length izaberite duzinu sifre

9 - U Network key ukucajte sifru koju ce te koristiti za pristup mrezi

10 - Kliknite Ok da sacuvate

11 - Pa jos jednom Kliknite Ok da sacuvate

[color=Red]Napomena:[/color] Ovim podesavanjima ste zastitili vasu mrezu i ako zelite da jos neko od vasih prijatelja koristi vasu mrezu moracete da im date sifru(WEP key)




[size=12pt]Ip adress[/size]

Ip adrese mozete konfigurisati na sledeci nacin :

Desktop racunar koji je direktno povezan na internet ip adrese dobija od provajdera..

Desktop racunar za w-lan mrezu stavite :

Ip 192.168.1.1
Subnet mask 255.255.255.0


Ip adrese na klientima :

Ip 192.168.1.10 ...
Subnet mask 255.255.255.0
Default Gateway 192.168.1.1

Dns-ove saznajte od vaseg provajdera.
 
Odgovor na temu

velibor75
ucenik
derventa

Član broj: 201272
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: adsl,wlan,N95 sve povezano13.09.2009. u 14:52 - pre 178 meseci
Hvala na obavjestenju, sve sam uradio kako ste rekli i na telefonu kada se povezem sa racunarom i krenem da otvaram stranicu izbaci mi da nema MREZNOG PROLAZA, kada otvorim Wireles karticu Sent pise da se neki podaci salju, a recived uvek stoji 0. Koji mi je sada problem
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: adsl,wlan,N95 sve povezano

[ Pregleda: 3213 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.