Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hidrofor - cesto se pali

elitemadzone.org :: TechZone :: Hidrofor - cesto se pali

[ Pregleda: 27875 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Hidrofor - cesto se pali20.09.2009. u 12:19 - pre 177 meseci
Posto smo se pre nekih 5-6 meseci preselili u drugu kucu, imam problema sa hidroforom koji se jako cesto pali i to svega na 4-5 sekunde.Za razliku od ovog sadasnjeg, hidrofor u kuci u kojoj sam nekada ziveo je radio "normalno" odnosno palio se po potrebi u razmaku od nekoliko sati.Npr dok perem zube nikada ne pustam vodu non-stop da tece, ali jutros sam napravio izuzetak bas da vidim sta ce biti sa hidroforom.Pustim ja vodu i posle 10-tak sec pali se hidrofor i "radi" nekih 4-5sek. i stane.Zavrnem vodu, odem i pogledam skala stoji na 3 bara, vratim se u kupatilo pustim vodu nad lavaboom onako srednje da tece i u medjuvremenu odem ponovo do hidrofora i gledam skala za nekih 10-tak sek spade na 1bar, ukljuci se hidrofor posle tih 4-5sek. vrati na 3bara i prestaje sa radom.Da ne spominjem tek koliko cesto se pali kad hocu da napunim kadu, dok kod onog u prethodnoj kuci sam mogao da napunim punu kadu i mozda bi se upalio jednom ili dvaput.
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.197.*



+7 Profil

icon Re: Hidrofor - cesto se pali20.09.2009. u 13:03 - pre 177 meseci
Moraš da isprazniš hidrofor i da ga pre ponovnog punjenja napumpaš vazduhom do nekih 1,5-2 atm.To se obično radi pumpom za automobilske gume,a negde na kazanu hidrofora trebalo bi ta postoji i ventil za auto gume,na koji kačiš pumpu.Nakon toga moraš da proveriš da li negde na nekom spoju ne pušta vazduh,pa se tako vremenom sve više smanjuje "vazdušni jastuk" u kazanu i time uslovljava probleme koji te sada muče.
Voda je nestišljiva i zato je potreban vazduh u kazanu,koji će omogućiti elastičnost u radu hidrofora.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Hidrofor - cesto se pali22.09.2009. u 13:10 - pre 177 meseci
Hvala na odgovoru, ja zaboravih da javim, taj dan kad sam ja ovo napisao i otisao da se vozam, cale je naduvao hidrofor (verovatno je i njega nervirao ) tako da je stvar resena, hvala jos jednom...
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Hidrofor - cesto se pali22.09.2009. u 13:47 - pre 177 meseci
A koliki je sad period paljenja - gašenja ? Na primer, kad curi voda samo iz jedne česme, umereno ? Ovo te pitam zato što i ja imam utisak da i moj hidropak ima preveliku frekvencu paljenja - gašenja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Hidrofor - cesto se pali22.09.2009. u 14:12 - pre 177 meseci
@Java Beograd
Pazi, nije isto hidrofor i hidropak. U sustini i jedan i drugi isporucuju vodu, ali nisu oba predvidjena za iste kolicine i pritiske.

Hidropak je najcesce manji sistem, koji je predvidjen da radi samo u trenutcima kad isporucuje vodu.
Znaci: odvrnes cesmu i nakon par trenutaka on se aktivira...puni sistem. I radi dokle god ima potrosnje vode.
Dok je kod hidrofora obicno sistem prosiren vecim sudom (npr. kazanom od 80 i vishe litara) u kome se odrzava pritisak u nekim intervalima (u kucama to obicno biva od 1.5-3 bara). Znaci starta se tek kad pritisak u sudu ode ispod 1.5bar (ukluci se, nabije pritisak na 3bara i ceka na ponovnu aktivaciju).
I kod hidropaka se odrzava pritisak, ali na nekoj konstanti.Cim se ona promeni istog momenta se uklucuje punjenje sistema.

Naglasavam, ovo vazi za najcesce slucajeve kucnih sitema. U zgradam je nesto drugacije.


Najcesci izgled hidropaka za kucne korisnike. Ovakvi sistemi u sebi imaju gumeni mehur koji se takodje s vremana na vreme duva.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Hidrofor - cesto se pali

[ Pregleda: 27875 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.