Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oporavak flash memorije ?

[es] :: Storage :: Oporavak flash memorije ?

[ Pregleda: 4414 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CODE
Beograd

Član broj: 46484
Poruke: 201
93.86.142.*



Profil

icon Oporavak flash memorije ?25.09.2009. u 14:03 - pre 177 meseci
Može li mi neko pomoći i uputiti me na neko softversko rešenje za potencijalni oporavak flash memorije?

Po priključenju flash memorije računar je registruje (ikonica u tray i u My Computer "Removable Disk") međutim kada probam da joj pristupim, otvori se prozorčić sa upozorenjem "The disk in drive is not formated. Do you want to format it now?". Kada odgovorim sa "Yes" otvara se prozor windows-ovg programa za formatiranje a u polju Capacity piše "Unknown capacity". Po startovanju (i pokušaju) formatiranja (posle upozorenja o gubitku svih podataka na drajvu) izbacuje poruku "Windows was unable to complete the format".

Na internetu sam naišao na program "HP USB Disk Storage Format Tool" koji prepozna uređaj kao "Device: USB DISK 1.13 (124MB)". Međutim posle pokušaja formatiranja javlja se greška "Device media is write-protected".

Iz recovery programa (npr. "BadCopy") može se pristupiti flash-u i izbaviti nešto podataka. "BadCopy" javlja i da je naišao na "Bad sectors".

Zanima me da li je moguće pronaći neki software koji bi mogao oporaviti ovaj flash stick ili da prestanem da se bavim oko njega?
 
Odgovor na temu

windows7
informatičar, SDK
Beograd

Član broj: 232742
Poruke: 30
76.73.1.*



Profil

icon Re: Oporavak flash memorije ?26.09.2009. u 09:22 - pre 177 meseci
vidi na www.flashboot.ru tamo ima programa za opravak fleški
 
Odgovor na temu

CODE
Beograd

Član broj: 46484
Poruke: 201
93.86.212.*



Profil

icon Re: Oporavak flash memorije ?27.09.2009. u 13:28 - pre 177 meseci
Probao sam sve, ali nishta nije uspelo od toga. Mislim na nachine na koje mogu da formatiram ovo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Oporavak flash memorije ?

[ Pregleda: 4414 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.