Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da ocistim ravnu plocu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: kako da ocistim ravnu plocu
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voodooco
Nis, Srbija

Član broj: 234587
Poruke: 3
93.87.248.*



Profil

icon kako da ocistim ravnu plocu03.10.2009. u 11:15 - pre 177 meseci
ej, ljudi, i život na dalje pokazuje da ljudskoj gluposti nikad kraja. Ovaj put, glavnu ulogu igram ja. Imam Ariston ravnu ugradnu plpču sa touch senzorima koja me služi godinam bez greške, a onda kupim Metalac šerpu za kuvanje mleka na vodenoj pari, sipam mleko u šerpu, uključim runglu, i posle 2 minuta mi se ista šerpa bukvalno stopi sa ringlom. Gasi ringlu, kukaj šta sad, odlepljuj to nekako sa ploče uz konstataciju :Moronu, kako si zamislio da skuvaš mleko na vodenoj pari, kada u šerpu za kuvanje nisi sipao vodu ??? Pitam se ja , pošto je deo dna emajlirane šerpe ostao slepljen sa pločom i postao njen integralni deo, da li sam za sva vremena upropastio ringlu, i ukoliko, nadam se, nisam , kako da skinem to sa nje ? Da li je bolje da probam da izgrebem taj deo šerpe sa moje ravne ploče kad je zagrejana ili kad je hladna, probao sam u hladnom stanju, ne šanse, skida se deo keramike ploče zajedno sa šerpom .... Da li postoji neko sredstvo koje bi mi pomoglo da to skinem, ako je uopšte moguće a moja druga dilema je kako je moglo dno šerpe da se istopi, bez obzira što nisam stavio vodu međuprostor u šerpi ? Valjda ako nema te vode, neka mleko zagori; temperatuta između keramike i suda je, valjda, uvek ista, bila voda u njoj ili ne, tako da kako se istopi jbn šerpa, samo ona zna. Da li da jurim proizvođača za naknadu štete itd .....

btw ovo mi je prvi put u životu da se "ukačim" na neki forum,pa ljudi, pomagajteee!
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.148.*



+7 Profil

icon Re: kako da ocistim ravnu plocu03.10.2009. u 19:29 - pre 177 meseci
Pretpostavljam da ti je dno šerpe bilo emajlirano i u tom slučaju nema načina da odvojiš šerpu od ploče bez oštećenja!

Ploča je napravljena od stakla,dakle kvarc je baza,sirovina od koje je napravljena,a emajl je isto na bazi kvarca,tako da su im temperature topljenja približne i zato ti se šerpa zalepila na ploču,a to se desilo zbog toga što nije bilo odvođenja toplote.

Pokušaj da ponovo usijaš ploču i da je onda polako skineš,a šta ćeš zateći nakon skidanja sam bog sveti zna!

Za udubljenja nema leka,a eventualna ispupčenja pokušaj nečim da izbrusiš(staklari imaju te tvrde bruseve za staklo) i koristi ploču bez osvrta na estetiku.

Ovaj predlog ti je više teoretski,ali svejedno pokušaj,nemaš šta da izgubiš.

Koliko sam čuo i šećer deluje pogubno na te ploče.

Mislim da nemaš nikave šanse da naplatiš bilo kakvu štetu od proizvođača,jer je greška tvoja.
Isto bi ti se desilo i sa običnom ringlom ako na nju staviš emajliranu šerpu bez vode(upravo to je pre neki dan uradila moja žena,zaboravila u letnjoj kuhinji šerpu,voda isparila i eto belaja)
 
0

voodooco
Nis, Srbija

Član broj: 234587
Poruke: 3
93.87.248.*



Profil

icon Re: kako da ocistim ravnu plocu03.10.2009. u 22:45 - pre 177 meseci
hvala na slikovitom objasnjenju, ipak je bilo pogubno, kao sto si pretpostavio, sve je fucked up ! but show must go on ... thnx
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: kako da ocistim ravnu plocu04.10.2009. u 09:20 - pre 177 meseci
Daj postavi neku sliku, dosta puta sam slusao o tom lepljenju sa secerom i loncetom za mlekom ali nisam nikada video.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

voodooco
Nis, Srbija

Član broj: 234587
Poruke: 3
93.87.248.*



Profil

icon Re: kako da ocistim ravnu plocu04.10.2009. u 12:36 - pre 177 meseci
nema se sta slikati, odvalio sam i deo ringle i deo serpe i to ti je .....a ako ti je do slike, googlaj malo, vidim da ti je dosadno, naci ces brdo fotografija tog tipa ...
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: kako da ocistim ravnu plocu04.10.2009. u 19:16 - pre 177 meseci
OK googlacu, a ovde ide lock.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: kako da ocistim ravnu plocu
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.