Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints

[es] :: Advocacy :: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7697 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lugal
Milos Radisic
NBG

Član broj: 153908
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 13:52 - pre 177 meseci
Od kad se pojavio MPx200, ja koristim...hmmm...gov*o od tog OS-a. Njime sam bio prilicno zadovoljan jer za to vreme je stvarno mogao sve sto izvikane nokije nisu mogle ni da sanjaju...od divx-a do koje cega.
Onda sam presao na MPx220...i od pocetka sam krenuo da gubim zivce, sto zbog OS-a sto zbog Motorole, posle nekog vremena nisam ni ulazio u to ko je kriv od njih dvoje.

Toliko je to daleko otislo da sam izgubio funkciju da mogu da telefoniram, a kamoli da ga editujem po meri i volji. Gospodin samo prekine vezu jer je naprasno izgubio signal pa kao radi search...neko me zove ja kliknem "zeleno" ili accept on zakuca...master restart po volji, da ne kazem random...zakuca da ne mogu da udjem u kontakte i poruke i naravno Bog ne moze da pomogne osim restart i sve ode u zaborav...sync sa kompom, ne znam da li sam video ista gore...punjenje zavisi od ugla pod kojim namestim gajtan, telefon i da li je OS spreman na tako nesto. Ne opisujem u detalje, sta kako i zbog cega, ali sam pokusavao sve da sredim i narvno nista.

Nakon tolike patnje (najsladje su mi bile one kada namestim da radi kako ja hocu, on prsne). Veruj mi da sada samo zelim telefon koji RADI, kad kliknem da radi, da ne stane, da ne uspori, da ne moram svakih mesec dana da ga programiram jer ovi iz microsofta to nisu znali, and so on. Naravno da sam strpljiv, ali svaki covek ima svoje granice, moja je bila nakon dve godine, mislio sam da cu ga pojesti, ali sam samo otkinuo ekran i razlupao drugi deo.

Ivane Dimkovicu, covece, svaka cast sve potpisujem. I da dodam, kod Apple je napravljeno za idiote i RADI to sto su rekli da ce da radi, kod Microsofta je napravljeno za profike i da sve moze ako znas i opet uvek nesto zeza, nesto drugo je krivo i zivot ti se smuchi. Da li su vrednije pare ili zivci i ostalo, svako za sebe odluchuje



Najbrza zivotinja koja nas dovodi do savrsenstva je bol
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 16:54 - pre 177 meseci


Znaci, ovaj ne bih menjao za 50 Nokia N9x itd.... i ostalih tih smart, genius ili sta vec.

Ne mogu na njemu da igram Crysis, ali mogu ko covek da telefoniram. A ima i radio :)

Treba da naprave neki taj nabudzeni telefon, ali da ima jedno dugme na koje ce da se
prebacuje u STUPID mod, da bude ko ovaj moj, da se gasi taj procesor na GHz, taj WinOS,
i ti procesi, znaci da vrti isto sto ovaj stupidni, ono kad ti pukne film od tih smart stvari.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 17:03 - pre 177 meseci
@ Ivane - jel ima taj Win Mobile neki cpanel da mu se pogase neki procesi ili tako nesto,
mislim jel ima uopste bilo kakvu opciju da se optimizuje prema licnim potrebama, ili samo
vozi takav kakav je? :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 17:13 - pre 177 meseci
Kada kupis telefon od carriera, po defaultu je zakljucan i zatarabljen - ne mozes ni da prismrdis. A takodje su carrier-branded telefoni cesto puni kojekakvog djubreta koje sluzi za prikupljanje para operateru, a normalnim ljudima samo usporavaju telefon i pune memoriju baljezgarijama.

E to moze da se razbije, ali i tada je mrka kapa - ako si bas iskusan i razumes se u WinCE bootstraping mozes da izbacis neke nepotrebne procese, meni polazi za rukom da izbacim neke stvari i nesto ubrzam boot. Imas i opciju "kuvanja" ROM-ova, ali to je totalno neoficijelni proces koji gotovo uvek unosi nestabilnost u ROM, jer su sve to "pajser" alatke koje nemaju veze sa oficijelnim procesom pravljenja image-a u Platform Builderu - sve te alatke grubo "kasape" ROM, tako da dosta stvari ostaje u nekom nedefinisanom stanju.

Medjutim najveci problem Windows Mobile OS-a je:

a) Aplikacije nastavljaju da rade u pozadini, i brzo se nakupi N procesa za koje korisnik misli da ih je ubio izlazenjem iz njih

b) Sam UI je ocajno spor, kako svi mogu da pisu aplikacije ne postoji neki red sto se prioriteta procesa tice, i svaki majmun moze da uzurpira CPU i da totalno uneredi sve ostalo. Sad potpuno razumem Apple sto ne dozvoljava da 3rd-party aplikacije trce u pozadini na onom iPrdekalu - jer bi to znacilo da ce brzo da se nadje brdo majmuna koji misle da je CPU samo njihov

A da, i sam UI engine od Windows Mobile-a je bedan... umesto da su lepo napravili verziju OS-a koja zahteva OpenGL akceleraciju, i da ceo UI lepo bude "komponovan" preko 3D povrsina gde bi akcelerator radio overlay-ing i kompoziciju prozora, oni sve "rucno" preko CPU-a crtaju u memoriji i to se sve vucara - zato "smooth scroll" u browseru ide ko prebijeno pseto i na 528 MHz procesoru, dok se iPhone-u "klizi" - zato sto je to decenijama star USER32 API koji je odavno zreo za penziju. USER32 API inace predstavlja sinonim za podsticanje LOSEG programiranja, jer je na developeru da se bavi message pump-ingom i ostalim low-level UI taskovima, sto je recept za katastrofu jer najmanje imas dobrog koda, vecina je tesko neoptimizovano djubre. To nije neki problem na PC-ju gde imas N gigaherca u "leru" - ali na telefonu se svaka greska vidi.

Inace razlog za to je promasena strategija Microsofta - oni su se do pre godinu dana totalno fokusirali na biznis segment - bez ikakvih inovacija, Windows Mobile je isti ko i pre 5 godina... to je i prolazilo do skoro, medjutim sada su ostali ostavili MS u prasini sto se UI kvaliteta tice.

Znas sta je najgore, sto je WinCE kernel sasvim OK mali RTOS kernel - stavise, radi sasvim lepo. Medjutim, Microsoft nije imao onu stvar da lepo uradi komplet novi composition API, vec su se trudili da odrze kompatibilnost sa Win32 API-jem, kako bi sto lakse mogle da se portuju PC aplikacije... i to je najveca greska, MOBILNI TELEFON NIJE JEBENI PC... Mislim dovoljno je poceti od "start" dugmeta... koji ce Q start dugme od 0.5cmx0.5cm na telefonu u vrhu ekrana.... idioti, koji nisu u stanju da razumeju poentu mobilnog telefona.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.dynamic.amis.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 19:07 - pre 177 meseci
Pomenuto nezatvaranje programa kod WMa meni isto ide na pisu. Na Symbian S60v3 ako pritisnes crveni botun (za hangup) program ode u pozadinu, ako udjes u njegov meni pa ides na close/exit onda se zatvori.

Symbian je mnogo bolja platforma, barem po meni. S tim da umire, jer su ga odjebali svi osim Nokie, koja je pocela furat Linux na veliko, tako da ce valjda Symbian nestat za koju godinu...steta.

Sad imam WM6.1 telefon, HP iPaq 914c, kojeg sam novog uspio upazarit za 140 eura. Nokie na koje sam ciljao tipa E serija bi me duplo skuplje izasle, telefoni doslovno istih hardverskih mogucnosti (ok, HP ima 100 mhz brzi procesor jer vrti skart od sistema).

Prvi kontakt sa Windows Mobile sam imao 2002 ili 2003 kad sam kupio NEC TravelMate. Vec tada je imao mane koje i danas spominjemo, 6-7 godina kasnije. Eto ti MS.

No dobro, da ne kenjam puno, evo sta meni konkretno smeta;

- gasenje progama kroz taskmgr, inace odu u pozadinu
- malo over-the top telefonsko sucelje gdje treba nekoliko "klikova" za doc do najosnovnije informacije, tipa list of incoming calls.
- kretensko SMS sucelje koje koristi isti GUI kao i email sucelje. Puno klikova za doc do necega, tipa nazvat broj kojeg ti je netko poslao u poruci.
- rad sa stylusom prespor, nabadaj ovo nabadaj ono, previse aktivnih elemenata po formi za jednostavnu jog navigaciju. Sve zahtjeva skrolovanje po menijima itd.
- IPSec klijent i connectivity opcije su totalno non-verbose. Nece da se spoji pa sad ti trazi zasto. Sreca pa server ima logiranje...
- Spor. Ponasa se na trenutke sporije na 520MHz procesoru nego S60v3 na 200MHz procesoru.
- Traljavo odradjeno podesavanje ringtonova i notifikacija. Mozes samo izabrat nesto od defaultnih zvukova, valjda samo iz sistemskog direktorija. Sreca pa HP isporucuje Ringtones program s kojim mozes bilo koji zvucni fajl (recimo MP3ca na SD kartici) postavit za ringtone.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
79.101.228.*



+2790 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints10.10.2009. u 19:47 - pre 177 meseci
Meni pametni telefoni ne smetaju ništa kakvi god da su. Nemam nijedan, nikad ih nisam ni imao, a ko hoće neka kupi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints13.10.2009. u 23:41 - pre 177 meseci
Nista novo ni na WM6.5 standard
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints14.10.2009. u 20:40 - pre 176 meseci
Evo instalirah iz zajebancije WM 6.5 (Pro) na matori HTC Kaiser...

Neki "cooked" ROM - ali svejedno... pa ovo je tako sporo da je apsolutno nemoguce normalno koristiti telefon. A ja mislio da je WM 6.0 spor... pa ovo je jadno. Moracu da snimim video da se vidi kako laguje UI - pritisnes dugme ili tapnes nesto, pa mu treba jedno 0.5 sec da se skocka...

HTC Kaiser jeste mator... ali nije toliko mator, mislim ima 400 MHz CPU jbt... to je pre godinu dana bio brz CPU. Ne i za Windows Mobile, izgleda...

Onda UI, ... mislim kontam ideju da im UI postane "finger" friendly... ali ono je tako sve nabudzeno, natrpano... jednom recju: ruzno :(

Takodje, instalirah WM 6.5 Smartphone emulator - posto jos nije izasao WM 6.5 Standard ROM za moj i637 - i... koliko god se trudio, ne mogu ama bas nista da pronadjem da je novo... isti shupak novo pakovanje, stavise ni pakovanje nije tako novo - mozda su malo promenili skin i to je to...


Ako nista drugo, iskreno se nadam da WM 6.5 Standard bar nece biti kvadriplegicarski spor kao WM 6.5 Pro. Posto bih zeleo da ga instaliram na Samsung i637 zbog jednog jedinog razloga - novog IE-a... Opera Mobile mi se zgadila od kada mi je isisala celu bateriju preko noci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints18.10.2009. u 20:07 - pre 176 meseci
Citat:
b) Sam UI je ocajno spor, kako svi mogu da pisu aplikacije ne postoji neki red sto se prioriteta procesa tice, i svaki majmun moze da uzurpira CPU i da totalno uneredi sve ostalo. Sad potpuno razumem Apple sto ne dozvoljava da 3rd-party aplikacije trce u pozadini na onom iPrdekalu - jer bi to znacilo da ce brzo da se nadje brdo majmuna koji misle da je CPU samo njihov


eto, lepo ti rece onaj covek da si Apple fan - samo ti treba brate mnogo da....

Citat:
A da, i sam UI engine od Windows Mobile-a je bedan... umesto da su lepo napravili verziju OS-a koja zahteva OpenGL akceleraciju


ja mislim da bi prvo Microsoft trebao da portuje DirectX na WindowsMobile pa da onda u njemu napravi kompozitni desktop a ne da koristi tamo neki OpenGL

(btw još uvek nisu izmišljeni dovoljno jaki mobilni GPU koji bi mogli da teraju Microsoftov kompozitni engine nije ti to Mac OS X pa da imas kompozitni engine na GeForce MX / 16MB )
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints18.10.2009. u 20:16 - pre 176 meseci
Misliš na compositing?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints18.10.2009. u 20:54 - pre 176 meseci
Citat:
calimero
eto, lepo ti rece onaj covek da si Apple fan - samo ti treba brate mnogo da....


Znas kako, fakat jeste da je Mac OS X u iPhone-u 100x bolji OS od Windows Mobile Professional-a... Uzgred nikad nisam tvrdio suprotno (i na onoj temi o pljuckanju iPhone-a sam tvrdio kako je WM Professional mnogo grdji)

ali vakat je da su mi svi ti touch-screen telefoni gadni... Apple jeste najbolji od njih, ali cu uvek uzeti posten telefon sa pravom QWERTY tastaturom poput Samsung Jack-a ili Blackberry Bold-a nego neko sokocalo na kome treba da muljam ekran sa prstima.

Prost primer - na Jack-u (i637) pritisnem normalno dugme, i u roku od <0.1 sec iskoci imenik koga pretrazujem sa obicnom tastaturom, sve super brzo - uvek, ali uvek brze nego drndanje sa touchscreenom. Ista stvar i za zapocinjanje poziva - ovo mogu da uradim sa jednom rukom i za daleko krace vreme nego na touch-ekranu.

A ja telefon primarno koristim bas za telefoniranje. I svaki kompromis na tom polju nisam spreman da prihvatim, jer mi sve ostale zajebancije na telefonu daleko manje trebaju nego mogucnost da brzo okrenem broj ili da se brzo javim na telefon.

Citat:

ja mislim da bi prvo Microsoft trebao da portuje DirectX na WindowsMobile pa da onda u njemu napravi kompozitni desktop a ne da koristi tamo neki OpenGL


Koliko mi je poznato - Direct3D postoji na Win Mobile-u. Problem je sto ga UI ne koristi. Jos veci problem je sto hardverskih drajvera nema puno - recimo svi telefoni sa Qualcomm chipsetom koji IMA 3D akcelerator koriste obican softverski drajver za d3D jer ili Qualcomm nije raspisao drajver ili HTC i Samsung nemaju pojma sa zivotom - to je sramota.

Cak je community na XDA-Developers.com napisao neki svoj 3D drajver... koji naravno nije produkcijskog kvaliteta.

Ma smesno bre... samo govori o tome koliko je Microsoft ozbiljan sa tom platformom. Tj. neozbiljan.

Videti, recimo - http://www.htcclassaction.org/

Eto sta se desava kada se nekim azijskim OEM-ima ostavi na slobodu da odlucuju sta i kako...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints19.10.2009. u 00:15 - pre 176 meseci
Citat:


pre na http://en.wikipedia.org/wiki/Compositing_window_manager
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
93.86.196.*



+26 Profil

icon Re: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints23.10.2009. u 16:13 - pre 176 meseci
Sa ovom azdahom od 1Ghz i ne radi lose. Cak je i IE upotrebljiv

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows Mobile 6.5 Arrives, Mostly Disappoints

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7697 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.