Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!

[es] :: Windows mreže :: Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!

[ Pregleda: 1582 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hrsuz
elektrotehničar-elektroničar
Bosna i Hercegovina

Član broj: 104938
Poruke: 102
92.36.142.*



Profil

icon Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!14.10.2009. u 17:07 - pre 177 meseci
Pozdrav svima. Već par dana se mučim ali nikako da riješim slijedeći problem:
Na računaru je instaliran Win2003 server i ISA 2006 . Preko toga na Internet izlazi korisnici lokalne mreže i sve perfektno funkcioniše- svaki računar sa LAN-a kojem sam dao dozvolu da ide na internet može bez problema, svaka zabrana odrađiva svoj posao. Sve ide preko proxy-ja (dozvole i zabrane). Na računaru se nalaze dvije mrežne kartice, na ISI je postavljen Edge firewall, ali problem mi je računar na kojem je instaliran win server i ISA . Ne mogu da podesim nikako da mi antivirusni program na toj mašini izvrši update ili da mi odradi update win server OS sa micorosoftovog sajta (bez ISA 2006 update radi bez problema). Čak sam pokušavao da update downloadujem u neki folder ali ISA mi ne dozvoljava to ili jednostavno bilo šta ako pokušam da downloadujem na taj računar ne dozvoljava mi. Ostalo mi nije bitno , bitno mi je da mi dozvoljava automatski update antivirusa i operativnog sistema. U početku sam pomislio da mi antivirus ne valja ali jednostavno ne dozvoljava mi ni obični flashplayer da skinem za probu. Poruka koja mi se javlja kad to zelim uraditi je nešto slično ovome:

The page cannot be displayed

Error Code: 403 Forbidden. The ISA server denied the specified Uniform Resource Locator (URL). Contact the server administrator. (12202)


Šta da uradim? Kako da je konfigurišem.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!17.10.2009. u 23:24 - pre 176 meseci
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, bio sam u maloj guzvi ovih dana. Sajtove kojima ISA sme da pristupa podesavas u ISA-inoj sistemskoj polisi. Sve sto se odnosi na ISA-u, u pravilima se naziva LocalHost, i najcesce se podesava upravo preko sistemske polise. Da bi to uradio, odradi sledece korake:

1. U ISA Management konzoli, klikni desnim dugmetom misa na "Firewall Policy" granu u stablu konzole sa leve strane, i odaberi "Edit System Policy".
2. U Configuration Groups panelu, skroluj nadole do "Various, Allowed Sites" i selektuj ga klikom levog dugmeta
3. Odaberi "To" jezicak u desnom panelu
4. Pod "This Rule Applies to Traffic Sent to These Destinations" dvoklikni na "System Policy Allowed Sites"
5. U prozoru "System Policy Allowed Sites Properties", dodaj pomocu Add dugmeta "*.windowsupdate.com" i "*.microsoft.com" (bez navodnika, obrati paznju na dzoker "*"), kao i sve URL-ove za AV program (i tu mozes takodje koristiti dzoker, jer se AV cesto mogu azurirati sa vise sajtova u slucaju da je neki od njih nedostupan, pa ako je top domen isti, ne moras kucati svaki ponaosob)
6. Potvrdi dva puta sa OK dok ne zatvoris sve prozore, i zatim sa Apply da primenis novu polisu i Ok da sacuvas izmene u ISA-i
 
Odgovor na temu

hrsuz
elektrotehničar-elektroničar
Bosna i Hercegovina

Član broj: 104938
Poruke: 102
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!22.10.2009. u 20:53 - pre 176 meseci

Hvala velika na pomoći i veliki pozdrav......
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Win2003 server ISA 2006 - PROBLEM!!!!!!

[ Pregleda: 1582 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.