Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

termo izolacija zida sa unutrasnje strane

elitemadzone.org :: TechZone :: termo izolacija zida sa unutrasnje strane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 49476 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane16.01.2018. u 21:05 - pre 75 meseci
Citam vas razmisljam... dolazim do zakljucka da ja ipak moram staviti taj treci radijator.Gubici?mozda malo da balkonac koji je 2x2m,mada na njemu nigde ne duva provereno vise puta,a sto je nelogicno ta soba je na spratu a ispod nje mi je garaza u kojoj je uvek temp.u plusu znaci kada je napolje npr 0,u nju je najmanje 8 stepeni,ko god udje gleda da vidi gde je radijator i svi se cude imam kanal u nju mada odakle toplota u kanalu...ali nju stvarno nesto zagreva dok prostorija iznad nje je najladnija,ocigledno nesto paranormalno nzm.
Upravo sam proverio svoje tvrdnje u garazi je sada 11.5 C, a u toj sobi 18.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane16.01.2018. u 21:13 - pre 75 meseci
Citat:
glackop: Citam vas razmisljam... dolazim do zakljucka da ja ipak moram staviti taj treci radijator.Gubici?mozda malo da balkonac koji je 2x2m,mada na njemu nigde ne duva provereno vise puta,a sto je nelogicno ta soba je na spratu a ispod nje mi je garaza u kojoj je uvek temp.u plusu znaci kada je napolje npr 0,u nju je najmanje 8 stepeni,ko god udje gleda da vidi gde je radijator i svi se cude imam kanal u nju mada odakle toplota u kanalu...ali nju stvarno nesto zagreva dok prostorija iznad nje je najladnija,ocigledno nesto paranormalno nzm.
Upravo sam proverio svoje tvrdnje u garazi je sada 11.5 C, a u toj sobi 18.

Nece ti vredeti jos 5 radijatora ako ne valja cevna merza.....sto je verovatno slucaj kod tebe.Jel ti to zadnja soba u sistemu grejanja?
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane16.01.2018. u 21:20 - pre 75 meseci
Bravo jeste zadnja soba,malo su majstori tu zeznuli stvar tako da je instalacija do nje najduza a postoji i drugi krak cevovoda koji je duplo kraci i sa njega sam planirao da prikljucim treci radijator,ili cak i ova dva.Ali ok,pre par dana sam video da na pumpi postoje tri brzine ona je do sada radila u 2 sad ide u trecu gde se zaista bolje greju ti radijatori ali pa nema efekta kao u drugim sobama.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane16.01.2018. u 21:22 - pre 75 meseci
Citat:
glackop: Bravo jeste zadnja soba,malo su majstori tu zeznuli stvar tako da je instalacija do nje najduza a postoji i drugi krak cevovoda koji je duplo kraci i sa njega sam planirao da prikljucim treci radijator,ili cak i ova dva.Ali ok,pre par dana sam video da na pumpi postoje tri brzine ona je do sada radila u 2 sad ide u trecu gde se zaista bolje greju ti radijatori ali pa nema efekta kao u drugim sobama.

Moze pumpa da ima koliko hoces brzina ako je ne adekvatan poprecni presek cevne instalacije......sto u tvom slucaju sigurno ne valja;-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane17.01.2018. u 12:00 - pre 75 meseci
Nije sve crno-belo.

Očigledno postoji problem u projektovanju grejne instalacije, ali izolacija uvek ima pozitivne efekte. Koliko god da je mala, tanka, manjkava, da ima možda i hladne spojeve, ali svakako ima pozitivne efekte.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

zeoN_Rider
Član broj: 167413
Poruke: 13017
77.105.8.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane17.01.2018. u 12:49 - pre 75 meseci
Pročitah obe strane i razmišljam da nešto slično/isto uradim kod sebe. Ne postoji mogućnost sa spoljne strane jer je četvrti sprat, znači samo iznutra.

E sad razmišljao sam o letvama po spoljnom zidu a između kamena vuna a zatim gipsane ploče ili samo stiropor. Nisam u stanju šta da izaberem ali niko nije napisao šta se dešava sa vlagom.

Jel ima neko da preporuči šta od dva predložena primera i u vezi kondezacije tj. vlage.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane18.01.2018. u 11:22 - pre 75 meseci
@glackop

Nešto mi u tvojoj situaciji nije logično. Imaš 2 radijatora i nakon što isljučiš grejanje prostorija se ohladi (bez obzira što ima izolaciju). Tvoj predlog rešenja je da postaviš još jedan radijator? I šta će se onda desiti: isključiš grejanje na sva 3 radijatora i misliš da se prostorija tada neće ohladiti? Ne razumem...

Nego, da li imaš ikakvu izlolaciju na plafonu i podu? Ispod je garaža i 10*C a u sobi je 18*C... pa zar to nije dobro? Ako ne greješ dovoljno dugo i u sobi će biti 10*C posle nekog vremena... Postavi lepo što više izolacije i na plafon garaže i na plafon sobe (ili po podu krova iznad sobe) i soba će se sporije hladiti kada isključiš grejanje.

A 2cm je jako malo. Pomaže da ti umanji račune grejanja (dok radi grejanje). A ako ti treba da se toplota duže zadrži, moraš imati termo akumulaciju. A zidovi će imati efekat termo akumulacije jedino ako je izolacija sa spoljne strane.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane07.02.2018. u 22:46 - pre 74 meseci
Component:Ispod je garaža i 10*C a u sobi je 18*C... pa zar to nije dobro?

Pa nije zato sto se soba greje i ima tih 18 a garaza se nicim ne greje i napolju je oko nule a u njoj 11.5,tu nesto ne stima,a u toj sobi je dole leminat a na plafonu isto izlepljena dvojka stiropol.Ja mislim onako laicki da je unutrasnja izolacija dobra samo na plafonu inace zidove nikako ne oblagati bas zbog zadrzavanja termo akumulacije,koja sad kod mene dolazi do izrazaja i zato se soba ohladi taman kad i radijatori.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane01.03.2018. u 11:02 - pre 73 meseci
ukoliko mozes da postignes zeljenu temperaturu tokom ukljucenog grejanja, onda ti ne treba vise radijatora, ali, onog momenta kad ugasis grejanje, to upravo to znaci, nemas vise grejanje. oko akumulacije topline u zodovima, najlakse je objasniti difuzijom, kolike imas gubitke i to je to. laicki receno. izolacija ne greje, ona sprecava gubitke topline. mozes postaviti 60 cm stiropora, ali ako ugrejes na 16 stepeni, ono se cene preko noci podici na 17, vec ce polako opadati. onaj ko zna da racuna, lako ce izracunati (dosta neprecizno, al opet) koliko topline moze izgubiti. jedino resenje, ubaci nekakav konvektorski radijator u subu i namesti ga na 16 stepeni, i reseno
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

KBDNK
SAŠA ŽIVIĆ

Član broj: 158977
Poruke: 377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane02.03.2018. u 19:25 - pre 73 meseci
A šta mislite o ovom
https://www.youtube.com/watch?v=BfCwG_ucs8c
ili o ovome
https://www.youtube.com/watch?v=NpqLq5NxtX4

[Ovu poruku je menjao KBDNK dana 02.03.2018. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane12.11.2022. u 09:39 - pre 16 meseci
To gletovanje sa nekom masom sto daje tolotu nije se dobro pokazalo .Prvo je skupo a drugo je neuncikovito .Naj jeftiniji nacin izolacije sto se meni pokazao je da se stiopor polijepi na spoljne zidove iznutra. Ali drugim sistemom a ide ovako. NAZUBLJENOM GLETERICOM NANESEM SLOJ LEPILA NA STIROPOR I PRILIJEPIM NA ZID.Bez mrezice i gletovanja dobro se uklopi i preko toga se zasarafe rigips plate.STA SE DOBIJE a sta se izgubi.
DOBIJE SE ELIMINISANJE HLADNIH SPOLJNIH ZIDOVA
IZGUBI SE 5 CM PROSTORA ALI NA SPOLJNIM ZIDOVIMA
OBAVEZNO OBLOZITI PLAFON ILI BAR 20 CM IZNAD IZOLOVANOG ZIDA.

Sve price raznih proizvodjaca materijala su samo propaganda i puno propagande .Ikad se uradi spoljna izolacija ne dobije se 50 %ustede sto neki proizvodjaci tvrde.A to da ce zid ugrijati pa zraciti toplotu kad grijanja nema ja nevjerujem apsolutno izmedju ostalog a ko s sta akumulira ima namjesaj i unutrasnji zidovi. Ja sam sve ekspermisao i zakljucio da je bitan zid a to lijepljenje ne donosi puno ako je neka suplja tanka opeka. Danas se sve vise ulaze u niskotemperaturno grijanje.Tako da se hladni zid ugrije i akumulira je nemoguca misija.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane12.11.2022. u 17:38 - pre 16 meseci
Kad postoji spoljna izolacija, zid se ugreje i duže vreme održava temperaturu, odnosno prostorija ostaje duže topla i kad se grejanje isključi. Kad je izolacija unutrašnja, zid se noću ohladi do te mere da je potrebna poprilična debljina unutrašnje izolacije da uspori odvođenje toplote, jer je gradijent temperature poprilično veći nego kod spoljne izolacije (razlika između temperatura na unutrašnjoj i spoljašnjoj površini izolacionog sloja), a razlog je jednostavna, zimi kad su veliki minusi, zid u slučaju unutrašnje izolacije ima maltene istu temperaturu na spoljnom i unutrašnjem sloju, tako da je razlika temperature na dve strane izolacionog sloja relativno velika (npr. 30C ako je napolju -10C). u slučaju spoljašnje izolacije, zid se neznatno greje iznutra, ali ta toplota ne može da ode u spoljnu okolinu tako brzo zbog spoljašnje izolacije, pa je spoljna temeperatura zida (unutrašnji sloj spoljne izolacije) nešto niža od temperature unutrašnjeg sloja. Neka je to npr. i 10C, to bi značilo da za unutrašnju temperaturu od 20C i temperaturu napolju od -10C, razlika temperatura spoljnog i unutrašnjeg sloja spoljne izolacije iznosi 20C, što znači da će toplotna energija sporije "cureti" u okružnje zbog manjeg toplotnog gradijenta, odnosno spoljna izolacija će efikasnije vršiti posao.

Ovo je donekle uprošćeno, sve zavisi kakav je zid (šuplji blokovi ili cigla, puna cigla) i koje debljine, ali generalno spoljna izolacija je jednostavnija za ugradnju, a dodatno čini da zid praktično "glumi" ono što je cigla kod TA peći, odnosno da se ponaša kao akumulator toplote, dok kod unutrašnje izolacije zid praktično predstavlja hladnjak jer je direktno izložen spoljnoj temperaturi.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane12.11.2022. u 18:58 - pre 16 meseci
Teoretski sve jeste samo prakticno je druga muzika na terenu. Ja imam termometar pa mjerim tem zidova a imam i spoljnu izolaciju na jednom mestu i na drugom samo unutrasnju .Kad izmjeris tempeaturu zida jasno se vidi da ta teorij Kod mene je niskotemperaturno grejanje i podeseno je tako danju 24 a nocu 21 .Rezultati inzvaredni .Sa nekom niskom temperaturom zidovi ne akumuliraju jer termometar jasno pokaze sve rezultate.
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane13.11.2022. u 06:55 - pre 16 meseci
Ta izolacija u vidu gleta se nije pokazala bas nikako .Na snimku dise temperaturu ali u praksi nista .Kad se radui nova gradnja prednost jeste izolacja spolja jer se ne placa malterisanje pa kad se sve to uracuna onda je bolje stiropor staviti nego maltar. A kad je sve odradjeno ona iznutra .Sve te parne brane i drangulije teorije o akumulaciji zaboravite jer na ovoj skupoci sve je manje onih sto griju na polazu od 60 c° a sve vise onih sto to pritezu na minimum .Sve te teorije padaju u vodu onda kad se procita tabela koliko treba za koju vlaznost vazduha da se ugrije zid. Ako to nestima onda od izolacije nista.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gml

Član broj: 346638
Poruke: 311
213.55.224.*



+3 Profil

icon Re: termo izolacija zida sa unutrasnje strane10.02.2023. u 10:14 - pre 13 meseci
Bolje ista nego nista.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: termo izolacija zida sa unutrasnje strane

Strane: 1 2

[ Pregleda: 49476 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.