Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garantni petogodisnji rok za frizider

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Garantni petogodisnji rok za frizider

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17406 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
77.46.200.*



+1 Profil

icon Garantni petogodisnji rok za frizider24.10.2009. u 19:19 - pre 175 meseci
Stvarno nema smisla sto se tice garancije na gorenje aparate. Imam frizider star 4 godine i 6 meseci. I crko je kompresor. Evo vec petnestak dana ocekujem to da se sredi ali nikako da bude. Pozovem servis i javi se zenska osoba. Prvo pokupi podatke o frizideru da valjda vidi da ne zovem dzaba. A na kraju mi kaze: Nije u nasem interesu da vas kompresor stoji kod nas. Valjda treba da stigne iz glavnog magacina. Koliko li to putuje? Tako da mi nikad vise nece pasti na pamet da kupim njihovu robu. Vise volim dve godine iskrene garancije nego njihovu pogodnost koja proizilazi iz te petogodisnje garancije.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
93.86.197.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider25.10.2009. u 12:17 - pre 175 meseci
A sta mislis da su drugi bolji ?
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider25.10.2009. u 13:14 - pre 175 meseci
Neretko se za rezervni deo stranih proizvodjaca ceka i duze od mesec dana.
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider25.10.2009. u 18:58 - pre 175 meseci
Da li si dobio neku potvrdu odservisera kad je on ustanovio kvar, cisto zbog tvojih daljih prava ako slucajno bude neki zastoj???

Ili zovi uvoznika, ja sam tako nedavno za Junkersov kotao koji sam kupio. Prodavac nije imao pojma da mi da odgovor, a u garanciji pise da ugradnju mora da odradi ovlasceni serviser. Posto je u pitanju kotao na cvrsto gorivo i kako mi majstor kaze garanciju na te kotlove nikad nije overavao servis tih kotlova (ali ja ipak hocu da odradim kako pise da mi savest bude mirna) zovem servis koji inace stoji na listi servisa koji je iz mog grada, i javi mi se fin i kulturan lik ali nije imao odgovor na moje pitanje jer je on servis samo za plinske kotlove

Lepo okrenuo uvoznika, javi mi se zenski glas, objasnim problem, i zamoli me da ostavim telefon javice mi se njihov serviser sa uputstvima kako i sta za 10min. Prodje sat vremena ne javljaju se, okrenem ponovo, opet mi se javi ista osoba i njen odgovor serviser jos nije stigao iz magacina da ovaj put ja nazovem za nekih 30 min>ispostujem ja to, nazovem kad ponovo se ona javi i isti odgovor kao prethodni put, smraci se meni, trazio da mi da sefa a ona krene pa gospodine ne mojte da se ljutite????? (kako da se ne ljutim, majstor mi sedi i ne radi nista jer ne znam kako ide problem sa garancijom, zavlace me kao da imam svo vreme ovog sveta...)

Bio sam uporan da me poveze sa nekim sefom, i stavi me na cekanje i javi se kulturan covek, predstavi se covek imenom i prezimenom, obajsnim mu u cemu je problem i covek mi odma dao odgovor kako i sta u roku od jedne minute

Sta reci, za takvog jednog giganta kao sto je Bosch ovo je nedopustivo (ali tako je u zemlji Srbiji, dok na zapadu bar mislim da ovako ne bi bilo, jer tamo se ipak bore za svakog kupca i hoce dase predstave u najboljem svetlu kako bi taj kupac ostao veran njma i narenih godina)

Samo da se pojaca ovaj zakon o zastiti potrosaca, pa cemo im ispomerati dupe za sve ove godine unazad (kad cujem od drugara koji su npr bili u SAD-u na razmeni, i sta su radili ja nisam verovao, zamislite kad je drugar stigao u SAD kupio od prve zarade laptop kako bi bio u komunikaciji sa svojima, i pre nego sto je krenuo kuci tj posle nekih 4 meseca ode u istu radnju sa pricom kako mu lap top ne odgovara njegovim potrebama i da nije zadovoljan istim i da bi zeleo pare nazad, lik bez reci uze lap top i vrati mu pare za neku malu sumu je umanjio, neverovatno. Kod nas kad bi ovo uradio izbacili bi te napolje i dalje bi te posmatrali kao ludaka
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
77.46.253.*



+1 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider27.10.2009. u 13:43 - pre 175 meseci
Imam sve papire. Čovek iz servisa koji je konstatovao kvar je stvarno bio korektan. Međutim ja sam bez frižidera koji je u garantnom roku već petnestak dana. interesantna stvar čime se prodavci sve služe. baš preko datuma na fiskalnom računu je heptalicom pritisnut datum prodaje a nije u garantnom listu popunjen hemijskom olovkom. Takođe i boja na računu je toliko izlizana da se sve to jedva vidi. Serviser je sve to video i bio korektan jer kroz šifru i oznaku proizvoda može da vidi i kad je prodat i kad je napravljen.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider27.10.2009. u 14:18 - pre 175 meseci
Zato uvek za proizvode gde je garantni rok duzi od 1 god obavezno kopirajte fiskalni racun
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
212.200.207.*



+6 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider04.11.2009. u 18:29 - pre 175 meseci
Bunis se zbog garancije na Gorenje aparat??????

Da li si se pitao sta bi bilo da si kupio aparat nekog drugog proizvodjaca, a da se kvar desi posle 15 dana? Pitaj nekog ko ima iskustva, verovatno bi islo na reciklazu!

Posle 4 godine i 6 meseci upotrebe frizidera (ne zalis se na kvalitet) dobices besplatnu popravku koja bi te inace kosltala 100 EUR. Delovi dolaze iz Slovenije i bice ti popravljeno sigurno. Tako da je sramota sto su uopste i zapoceo ovu temu!!!! Sramota!

Sad reci, iskreno, koliko te BEKO-vci placaju za otvaranje ovakve (sorry, ali nebulozne)teme???

 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
195.178.35.*



+2 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider04.11.2009. u 23:14 - pre 175 meseci
slažem se, niko ne daje 5 god garancije osim Gorenja, trebalo je da primetiš kako si imao sreće što imaš Gorenje friz, jer za pare koje bi dao za popravku možeš da uzmeš neki manji frižider novi, kao privremeno rešenje :)...
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 00:01 - pre 175 meseci
Stvarno ljudska NEtolerancija nema granica...jos se zali c,c,c....
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 07:33 - pre 175 meseci
Bosch daje totalnu garanciju 5 na godina. Bio sam u servisu i serviser mi je potvrdio da bez bojazni mogu da kupim Bosch ili Candy, jer rezervnih delova ima, a uredjaji su inace veoma kvalitetni.

p.s.

Da ne bude zabune, Candy daje garanciju dve godine.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.3.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 09:54 - pre 175 meseci
Citat:
rewqrewq: Bunis se zbog garancije na Gorenje aparat??????

Da li si se pitao sta bi bilo da si kupio aparat nekog drugog proizvodjaca, a da se kvar desi posle 15 dana? Pitaj nekog ko ima iskustva, verovatno bi islo na reciklazu!

Posle 4 godine i 6 meseci upotrebe frizidera (ne zalis se na kvalitet) dobices besplatnu popravku koja bi te inace kosltala 100 EUR. Delovi dolaze iz Slovenije i bice ti popravljeno sigurno. Tako da je sramota sto su uopste i zapoceo ovu temu!!!! Sramota!

Sad reci, iskreno, koliko te BEKO-vci placaju za otvaranje ovakve (sorry, ali nebulozne)teme???

Ne razumem kako će biti besplatna popravka ? Kakva može da bude u garantnom roku. Odakle dolaze delovi to uopšte ne treba da interesuje potrošača, tj. treba, bolje da su ti delovi na stanju u Srbiji pa da se popravka uradi u razumnom roku.
Ako želiš jedno iskustvo sa gorenjem napisaću svoje:
Pegla sa dve godine garancije kupljena februara 2007, pokvarila se u aprilu 2007. popravka nije moguća dobijena nova, radila do novembra 2007. odnešena u servis, popravka nije moguća dobijeno nova. Ta je radila do avgusta 2009. ponovo se pokvarila, pretpostavljate da popravka nije moguća dobijena nova. Uvek isti kvar, pa pretpostavljam da je fabrička greška na tom modelu, bilo logično da se taj model povuče iz prodaje. Nemam zamerku na servis, uvek je u roku od 45 dana zamenjen proizvod ali zamerku na kvalitet pegle imam. Ja sam morao da kupim drugu peglu (ne gorenje) jer mesec dana bez pegle u kuci je malo problematično.
Jedino da nam objasniš zašto je sramota što je otvorena ova tema ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 10:29 - pre 175 meseci
Citat:
Joker: Jedino da nam objasniš zašto je sramota što je otvorena ova tema ?


Po odgovorima, koji te prate od samog otvaranja teme, vidi se da si lud.

1. "A sta mislis da su drugi bolji ? "
2. "Neretko se za rezervni deo stranih proizvodjaca ceka i duze od mesec dana. "
3. "Posle 4 godine i 6 meseci upotrebe frizidera (ne zalis se na kvalitet) dobices besplatnu popravku koja bi te inace kosltala 100 EUR"
4. "Stvarno ljudska NEtolerancija nema granica...jos se zali c,c,c.... "
5. "trebalo je da primetiš kako si imao sreće što imaš Gorenje friz"'

Dakle, ti pri čistoj svesti tražiš da se ispoštuje garantni rok, i da se uređaj popravi u razmno kratkom roku ?!



A sad, da se okanemo ironije i sarkazma.

@PajaPatak: Pazi, Jokera se ni najmanje ne tiče kakvi su drugi. Svoje, teško stečene pare je dao Gorenju. Kakve veze ima kakvi su drugi ?
@gti2: To što se čeka duže od mesec dana je očigledan nemar, neažurnost, sporost i neprofesionalnost servisa. Običnom poštom svaki deo iz Evrope stigne za 3-4 dana. 7 dana je krajnji razumni rok.
@rewqrewq: Prodavac, tj. proizvođač je sam (ni od koga prisiljen) dao garantnu izjavu na 5 godina. Joker se za kupovinu uređaja možda odlučio baš zbog toga. Tako, sada smatra sasvim normalnim da se garancija ispoštuje.
@misaj: Nisam siguran da li si ovo napisao ironično ili ozbiljno. Ako je ozbijno, onda si ti onaj netolerantan.
@kime1: Ne vidim zašto bi Joker trebalo da bude posebno srećan ?! Zato što se frižider pokvario ?! Možda bi trebalo dabude srećan da je dobio frižider za dž, ali koliko vidim, on ga je pošteno platio. Možda bi trebalo da bude srećan da mu je popravljen besplatno nakon isteka garantnog roka. Ovako - može da bude samo nesrećan što je frižider pokvaren, a popravak se razvlaći nedeljama.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
77.46.171.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 11:22 - pre 175 meseci
Ne branim ja Gorenje da ne bude zabune vec samo kazem da su neki drugi jos gori.
A da su trebali da coveku rese frizider u roku dan dva i to je tacno.
Kakav je to servis koji nema kompresor na stanju, smesno.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
195.178.35.*



+2 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 13:03 - pre 175 meseci
pokvari se laptop, pa čekaš 15 dana da dođu original delovi iz zapadne evrope, koji je možda još potrebniji od frižidera, niko ne kaže da je komforno bez friza, ali šta sad, nije ni njima u interesu da mu odugovlače maksimalno, jer nemaju ništa od toga...verovatno čekaju neku isporuku njihovim kamionima, da ne šalju drugim službama ili štaznam... mislim da ni zakon nije tu strog kod nas, ne znam šta piše u garanciji, ali verujem da su se ogradili sa bar 30 dana.
Naravno da bi bilo najbolje da je isti dan završeno, ali to ne odgovara stvarnosti kod nas, generalno...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 14:20 - pre 175 meseci
Citat:
To što se čeka duže od mesec dana je očigledan nemar, neažurnost, sporost i neprofesionalnost servisa. Običnom poštom svaki deo iz Evrope stigne za 3-4 dana. 7 dana je krajnji razumni rok.


Nema to veze sa servisom.Servis narucuje deo od uvoznika (ili od centralnog servisa),a za sve sto se tice vremenskog trajanja nabavke dela odgovoran je uvoznik odnosno osnivac servisne mreze.
Nisam ovlascen ni za jedan od pomenutih brendova,ali sam se sa rokom isporuke od mesec dana susreo kod Gorenja,Whirlpool-a,Indesit-a itd.Inace,situacija nije takva samo kod nas.Nedavno smo imali na popravci Bosch ves masinu/susaru na kojoj je pregoreo grejac.Posto u Subotici nije mogao da se nabavi grejac ( ,ali je mogao da se naruci pa za mesec dana... :-) ),musterija je otisla preko u Madjarsku (Segedin) u potragu za delom.Verovali ili ne,tamosnji serviseri su joj rekli isto sto su i meni rekli ovde kod nas.
Neretko,kod nasih manjih uvoznika se ni ne dobija kontigent rezervnih delova vec se desetak aparata rastavi u delove pa se ti delovi koriste za popravke u garantnom roku.I to je ok,ali se ponekad desi da je uvoznik preveliki optimista pa proda sve uredjaje,a ne ostane nijedan za rezervne delove.Koliko li se onda ceka na deo?

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 05.11.2009. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider05.11.2009. u 17:13 - pre 175 meseci
Sad mi lomimo glavu a pokretac teme strpljivo ceka i ne buni se vise :) Meni friz radi i uz to nije Gorenje, tako da nemam potrebe da vise ucestvujem u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider06.11.2009. u 07:28 - pre 175 meseci
Citat:
misaj: Sad mi lomimo glavu a pokretac teme strpljivo ceka i ne buni se vise



Pa dobro, pokretač teme nije vlasnik teme.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
212.200.207.*



+6 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider06.11.2009. u 12:51 - pre 175 meseci
Puno pitanja, malo mesta i vremena za odgovore:


1. Ako je neko citao zakon o obligacionim odnosima, privredno pravo ili sl. mogo je da primeti da se cesto zakon poziva na "Dobru poslovnu praksu", "Paznju dobrog privrednika" i sl. U skladu sa tim VEOMA je bitno kakvi su drugi i kakvi su poslovni obicaji u posmatranoj bransi. To sto gledas NBA ne znaci da si u Americi, i dalje smo u Srbiji.

U tom polju Gorenje je nenadjebivo! Ako deo cekas 30 dana (opcija 5 godina), pitanje je koliko ces da cekas druge (opcija 1 godina)! Kad krenes u kupovinu ne polazis sa svojim idealom, nego sa onim sto se nudi pa biras najbolje!

2. Pegla?! Jos jedna nebuloza. Platio si je oko 3.000,00 din., kvarila se i dobijao NOVU nekoliko puta! Ako je vise nego jednom na konju si!!! Kupi WEG, VOX... i sl.,... zna se- pravac kanta. Ako zelis PRAVU peglu kupi BRAUN, od 4.600-6.400din, 2 god. garancija.. POLUPROFESIONALNA DOKAZANO. Prodao sam jednu komsinici snajderki pre 2-3 godine, svako vece pegla.. bez ikakvih problema. Gorenje je Kinez ili Turcin cija je jedina prednost pouzdana GARANCIJA.

3. Problem sa zalihom delova je veliki, posebno sada u krizi. Malo je strucnije pitanje pa necu da gnjavim o tome ovde. Da se ceka- ceka se. Opet je glavno pitanje da li ce ikada da stigne ili nece.

Koliko se ceka na pregled SRCA? Na transplataciju bubrega? 30 ili 300 dana?... daleko bilo.

4. Malo praksa: Frizider Indesit, oko 2 godine star, displej, siv.... Stradala ta elektronika. Nisu imali original, stavljena sa drugog. Opet ne radi! Trenutno sa kolegom pregovaram kako da mu ubacimo obican termostat... ali cemo estetski da ga upropastimo. Posle 4 godine i 6 meseci bi dobio nov, odgovarajuci deo. Na je kupio, naravno... vec ste naucili.


Sve navedeno je prilicno dovoljan razlog da shvatimo zasto je ovo nebulozno otvorena tema.

Prijatno i pozdrav.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider06.11.2009. u 13:20 - pre 175 meseci
Citat:
rewqrewq: Sve navedeno je prilicno dovoljan razlog da shvatimo zasto je ovo nebulozno otvorena tema.
Prijatno i pozdrav.

Pozdrav i tebi, putuj i ne brini za manastir.

Poenta ove teme, kao i mog posta je da ljudi treba da negoduju kad god su opravdano nezadovoljni proizvodom ili uslugom koju su pošteno platili. A forumi su odlično mesto za razmenu iskustva. To što su možda i drugi loši (potenciram: možda) nikako ne opravdava ove o kojima je tema pokrenuta.

I moram još nešto da prokomentarišem, oko pegle. Kad kupim peglu sa 2 godine garancije, pa se pokvari i dobijem novu, pošto servis ne želi da popravlja staru (razlog me ne zanima) ja nisam "na konju". Nemam osećaj blaženog zadovoljstva kao da sam dobio na lutriji ili da sam dobio nešto što mi ne pripada. Ja sam to platio ! To mi pripada. A neko je unapred uzeo moje pare i obavezao se na takvu uslugu.

Problem sa zalihom delova nije moj, nego je problem servisa. Jer, opet, ja sam unapred platio i proizvod i servis u garantnom roku, i sasvim opravdano očekujem da onaj ko je uzeo moje pare, da svoju obavezu izvrši, brzo i efikasno.

E sad, jasno je i meni da bi i serviseri i zastupnici i prodavci bili najsrećniji da ponude 5 god. garancije, u cenu proizvoda ukalkulišu servis, a onda iskuliraju ... I tata bi sine.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 06.11.2009. u 14:32 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
212.200.207.*



+6 Profil

icon Re: Garantni petogodisnji rok za frizider06.11.2009. u 14:13 - pre 175 meseci
Java Beograd- Imam i ja zelju... zelim da radim od 08-16h, za platicu od min. 50.000,00 posao u struci.... Imam pravo, dobar student, skupo skolovanje.... Ali nisam "taj i taj", nisam lepio postere oko izbora za "tu i tu stranku".

Pricamo o datom stanju, a kakvo je pise na ovim diskusijama.

Stvar je u tome da nase navike od pre 20 god., u vezi bele tehnike, ocekujemo i danas. Svi ovi uredjaji se prave u Kini ili Turskoj, nabavna cena im je oko 10$. Ovo sto kupujemo su sve bofluci. Sta da ocekujes od masine za pranje vesa koja kosta 20.000,00 dinara?! Nekada je ona kostala 1.000,00 DEM!!!

Dakle, dok traje traje. Samo treba gledati ko je uvoznik i kakva je servisna mreza. Nema sta da ocekujes od pegle za 3.000,00 din.

Pogledaj koliko kosta PRAVA bela tehnika. Masina za ves od 300E najlosija, pegla 80E... da ne nabrajam, vidis poentu.

Vidim da cesto forsiras "JA SAM TO PLATIO". Moras da kazes KOLIKO, zatim STA, onda KOME. Rekoh u prethodnoj poruci, placam i ja svakog meseca i penziono i socijalno i 300 q.... a sta sam dobio? Rupe na putevima, penzija ce da bude za hleba i lekove, lecenje ako docekas ispred cekaonice...

Ipak ti je pegla najbolja kupovina!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Garantni petogodisnji rok za frizider

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17406 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.