Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor za pocetnika

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Izbor za pocetnika

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Izbor za pocetnika05.11.2009. u 18:28 - pre 176 meseci
Prijatelj ima ponudu za jedan od ova dva aparata (inace je pocetnik i hoce da uzme aparat sa manuelnim komandama za ucenje) Canon a590 is ili Fuji e900. Ja sam licno naklonjen Fujiju obzirom da sam dosta Fuji aparata promenio, ali bih molio za necije miljenje koji nije priklonjen ni jednom od ova dva proizvodjaca.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
79.101.79.*



+6 Profil

icon Ja sam za Canon 59005.11.2009. u 21:01 - pre 176 meseci
U toj jeftinijoj klasi mislim da A590 i nema alternativu samo sto se mislim vise i ne moze naci.
Za nekih 11.000 koliko je zadni put kosta imas i manualne kontrole i sasvim solidan kvalitet slike.
Ako ga ima negde neka ga uzme bez razmisljanja.
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Izbor za pocetnika05.11.2009. u 22:58 - pre 176 meseci
Citat:
grozda: U toj jeftinijoj klasi mislim da A590 i nema alternativu samo sto se mislim vise i ne moze naci.
Za nekih 11.000 koliko je zadni put kosta imas i manualne kontrole i sasvim solidan kvalitet slike.
Ako ga ima negde neka ga uzme bez razmisljanja.


Secam se tvoje diskusije sa bencha za A590 :) U svakom slucaju uzima koriscen aparat, i oba su u rangu 90-100e, pa me interesuje da li Fuji nudi vise za iste pare ?
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
79.101.79.*



+6 Profil

icon Re: Izbor za pocetnika06.11.2009. u 23:09 - pre 176 meseci
E900 je na neki nacin ozbiljnji aparat. Secam se da mi se bas svidjao u to vreme, imao je gumiran neki deo aparata pa lepo lezi u ruci. Tada je bio jako skup. Bio je aktuelan u i pre najpopularnijih Fuji F30 i F30a, sto znaci da je jako star model. Ima RAW, i u to vreme je bio u prosumer klasi. Ima veci senzor i verovatno daje bolje fotografije u slabijim svetlosnim uslovima od Canona 590.

Pa ipak ... obzirom da je to jako star model, ima displej od 2", koristi one glupave XD kartice koje su i skuplje a cak i Fuji prelazi na SD. Nema stabilizaciju ... Licno bih pre uzeo Canon-a. Kao sto rece, prijatelj ti je pocetnik pa ce mu sigurno vise odgovarati Canon. Canon je sigurno laksi za koriscenje za pocetnika. Daje toplije i lepse boje, pa ce i bez ikakvih podesaanja imati solidnu fotografiju. Imao sam A510 sa 1.8" displ. i mogu ti reci da je prelazak na 2.5" otkrovenje :) Uzeti aparat sa dislpejom od 2" na danasnje vreme mislim da je promasaj. U svakom slucaju, ako ima mogucnost neka proba oba (uz tvoju pomoc), uporedi na licu mesta i odluci sta mu se vise svidja.


http://www.dpreview.com/review...fuji_finepixe900z&show=all

Lose strane E900
Code:
    
    * Barrel distortion somewhat pronounced at wide angle
    * Moderately high chromatic aberration at wide angle
    * Auto and Incandescent white balance too warm
    * Lens has good sharpness, but lots chromatic aberration in the corners
    * Mediocre flash range: Spec is a range of 13.1 feet at telephoto, but we found a range of less than 8 feet at ISO 100.
    * No AF-assist light
    * Slow startup time
    * Scant memory included for a 9 megapixel camera: 16MB, enough to hold 3 images


(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Izbor za pocetnika

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.